Pixie Cosmetics, Prime Me Powder, Primer

Pixie Cosmetics, Prime Me Powder, Primer

Mineralny primer (baza pod podkład) w postaci sypkiego pudru. Zalety tego kosmetyku to:
- Przedłużenie trwałości podkładu mineralnego.
- Optyczne wygładzenie cery i zatuszowanie nierówności skóry, takich jak pory i zmarszczki.
- Całkowicie naturalny skład.
- Możliwość zastosowania kosmetyku zarówno jako primer (baza pod podkład) oraz jako puder wykończeniowy (`na wierzch` podkładu).

Skład: Silk, Pearl Powder, Allantoin, Ectoin, [+/- CI 77492, CI 77491, CI 77499, CI 77007, CI 77288]

Cena: 63zł / 9g
/s/

Sprawdza się wspaniale

Primer Pixie doskonale spełnia swoje zadanie - istotnie przedłuża trwałość podkładu mineralnego (porównałam efekt "z" i "bez") rozpromienia cerę, lekko matuje, nadaje się jako puder wykończeniowy do mojej mieszanej skóry.

Plusy:

- Utrwala makijaż, zarówno stosowany pod jak i do wykończenia;

- Lekko rozświetla, ale i matuje - efekt nie jest "płaski";

- Delikatne, aksamitne wykończenie - skóra jest niesamowita w dotyku;

- Niewielka ilość wystarczy, aby spełnił swoje zadanie - przez to jest szalenie wydajny;

- Nie zauważyłam podrażnienia / wysuszenia / uczulenia - mimo AZS.

- Piękne, estetyczne opakowanie (jego trwałość też już została "przetestowana" na płytkach łazienkowych - bez najdrobniejszej rysy :) );

Minusy:

- Nieco "bogatszy" skład niż pudry oferowane przez BU - to może być plus, ale i minus dla skóry skłonnej do podrażnień;

- W porównaniu do pudru perłowego na BU cena jest stosunkowo wysoka.

Podsumowując - bardzo lubię ten produkt, ale zamierzam spróbować zamiennika w postaci czystego pudru perłowego (który ów primer zawiera) - jeżeli sprawdzi się podobnie / lepiej - zastąpię nim Pixie. Wiadomo, że im mniej tym lepiej. Ogólnie rzecz biorąc - polecam, bo to wartościowy produkt.

Ilość zużytych opakowań: próbka + początek pierwszego pełnowymiarowego

gładka jak aksamit

Juz dawno nie byłam tak zadowolona z kosmetyku.

Ten produkt jest zarówno rewelacyjnym primerem i jak i pudrem wykańczającym (stosuję go nie tylko do wykończenia makijażu mineralnego).

Kosmetyk ma rewelacyjna konsystencję, jest kremowy, miękki i aksamitny. Bardzo łatwo się go aplikuje na twarz i świetnie się rozciera.
Po nałożeniu na twarz buzia nabiera zdrowszego kolorytu i pory są widocznie mniejsze.
Bardzo dobrze się na niego aplikuje podkład mineralny.
Jako puder wykończeniowy wspaniale utrwala podkład, wyrównuje koloryt i daje matowe satynowe wykończenie (twarz jest matowa ale nie "płaska").
Nie zostawia na buzi "mączystej" powłoki.

Kosmetyk jest bardzo wydajny. Bardzo często go używam jako primer i prawie codziennie jako puder wykończeniowy a 1 słoiczek mam już 8 miesięcy.

Primer ma wprawdzie bardzo "słitasne" pudełeczko ale jest ono naprawdę bardzo ładne, solidnie wykonane i wytrzymałe (np. na taką niezdarę jak ja która często coś upuszcza i stracą).

Ideał;)

Nie stosuję go jako primer, a jako wykończenie makijażu;)

Świetnie matuje, nadaje twarzy taki.. ładniejszy wygląd, optycznie kamufluje pory. Cena primera była na forum dość ostro omawiana, jednak po jakimś czasie uważam, ze stosunek ilości proszku oraz jego jakości do ceny jest jak najbardziej do przyjęcia:)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i chyba długo długo będzie "pierwsze";)

dobrze matuje

Lubie ten primer. Jest delikatny.
Udaje mu się trochę zamaskować pory.
Dobrze matuje - tak że podkład trzyma się cały dzień!
Wydajny, nie trzeba go dużo.
Stosowałam go pod podkład kryjący pixie i edm intensive.

Używam tego produktu od:tydzień
Ilość zużytych opakowań:próbka