Jean Paul Gaultier, Classique X EDT (2010)

Jean Paul Gaultier, Classique X EDT (2010)

Nowa interpretacja zapachu "Clasique" z 1993 roku. W 2010 roku nowa edycja występuje w odsłonie "x rated" (tylko dla dorosłych). "X" oznacza pożądanie bez ograniczeń, podwójna grę, która zrywa tabu. Bezpośrednio nawiązuje także do kolekcji Jean Paul Gautier ready-to-wear zima 2009. Uwalnia ona zmysłowość i prawo do przyjemności, bez pruderii i fałszywej skromności. Nowa kampania reklamowa ukazuje anielską piękność, o zachwycającym ciele, odzianą w satynowy gorset i jedwabne pończochy.
Emblematyczna sylwetka Classique X pokryta jest szronem. Na piersiach zdobi ją transparentny znak X, który oplata również jej talię, podejmuje grę z matem i światłem, przywodzi na myśl skrawek bielizny, która zmysłowo odsłania kawałek nagiej skóry. Flakon zdobi naszyjnik, który krzyżuje się zmysłowo na piersiach zachęcając do podziwiania pięknej sylwetki. Słynna metalowa puszka w edycji "X" jest czarna i lśniąca.
Silną osobowość kobiety Classique X Collection podkreśla nowa kompozycja zapachowa. Tworzy ja aromat cytrusów - mandarynki i bergamotki - który jest jak wybuch miłości, powoli przeistaczającej się w prawdziwą namiętność aromatu kwiatu pomarańczy i piwonii. W głębi kompozycja skrywa obietnicę zmysłowych uniesień - na posłaniu wanilii i irysa dokona się sekretny akt miłosny.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: mandarynka, bergamotka
nuta serca: kwiat pomaranczy, piwonia
nuta bazy: wanilia, irys

/bw/

bezpieczny

klasycznej wersji classique nie znam, więc niestety nie mam porównania, jednak zważywszy na opinię to x collection przy klasyku wypada dość blado..
perfumy dostałam w prezencie w zestawie z żelem pod prysznic. na początku miałam mieszane uczucia bo to mimo wszystko nie mój zapach (jestem fanką słodkich zapachów typu lveb czy lolita lempicką) ale muszę przyznać, że z biegiem czasu się do niego przekonałam.
jest to zapach cytrusowo-pudrowy, bezpieczny, dzienny, nie jest duszący i drażniący. myślę że podobałby się zarówno starszej kobiecie jak i młodszej. trwałość bez zarzutu. na koniec dodam, ze perfumy sa bardzo podobne do meskiego JPG Monsieur Eau du Matin, ktorych uzywa moj chlopak :)

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 50ml

Córka matce nie dorówna :)

Tak, kupię go ponownie kiedyś - z tęsknoty za "matką" :)
"Córka" niestety nie dorównuje. Jest jakby mniej pudrowa, bardziej cytrusowa, ale...
Jest to "ale"... Bez tego "czegoś", powabu, klasyki, szlachetności. Bardziej ulotna, mniej trwała, mniej pociągająca mimo swojego młodego wieku :D

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Udane i bezpieczne

Classique to perfumy o bardzo uniwersalnym zapachu. Noszę je ja, nosi je także dwa razy starsza znajoma. Pasują? Pasują. Klasykiem może nie są, ale zapach jest dość ponadczasowy biorąc pod uwagę fakt, że nie jest to zapach skierowany na konkretną okazję, dla osób z konkretnej grupy wiekowej, na konkretną porę roku czy dnia. Nada się zawsze, a to, w czyje gusta trafia - cóż, to już sprawa indywidualna.

Jest to pudrowy i dość złożony zapach. Na mnie pachną ciepło i kwiatowo, z nutką cytrusów przełamującą delikatną słodycz, której zresztą zbyt wiele w nich nie ma. Absolutnie nie zgadzam się z opinią, że są mdłe. Zgodzę się natomiast z opinią, że są bezpieczne. Nie są to perfumy z charakterem, zapach ewoluuje w dość niewielkim stopniu i nie jest zbyt oryginalny.

Jednak sprowadza się to do tego, że lubię je mieć pod ręką. Bywają dni, gdy nie wiemy, jakiego zapachu użyć, jesteśmy zaspane, a jak zwykle chcemy pięknie pachnieć ;) Czemu by wtedy nie sięgnąć po coś prostego i bezpiecznego, co wiemy, że może nie powali na kolana, ale bezapelacyjnie dopasuje się do nas w każdej sytuacji? Biorąc pod uwagę opinie, jakie tu czytam, można by sądzić, że nie jest to miły dla nosa zapach, lecz moje doświadczenie mówi inaczej. Mój chłopak osobiście go dla mnie wybrał, ponieważ ten zapach do niego przemawia, słyszałam też już dość konkretne komplementy na jego temat, szczególnie, że za trwałość ma u mnie plusa.

Warto przejść się do perfumerii, przetestować zapach na nadgarstku i zastanowić się, jak my się w nim czujemy. Uważam, że jest wart swojej ceny biorąc pod uwagę niezłą trwałość (już za 150 zł można kupić tester 100 ml). Moim zdaniem nadaje się też świetnie na prezent, właśnie ze względu na dość uniwersalny charakter zapachu.

mieszane uczucia..

Zapach idealnie stworzony dala kobiet starszych, eleganckich, ale nie podejmujących wyzwań, działających dość rutynowo, dla kobiet może nawet nudnych. Zapach z uwagi na swoją mdłość może kojarzyc się ze starą szafą. Są ładne ale nie mają w sobie tego czegos, ten nuty ciepłej słodyczy, którą lubie.

Używam tego produktu od: 4lat
Ilość zużytych opakowań: 1x100ml

cytrusy w pudrze

Jestem posiadaczką korpusiku 20ml i cóż. Zapach taki sobie. Dużo gorzkawych cytrusów unurzanych w delikatnym, odrobinę słodkawym pudrze i tyle. Obiektywnie zapach nie jest zły, fajnie się nosi, nie uwiera, nie męczy, ale kurcze, nie wywołuje żadnych emocji, jest taki zwykły, codzienny. Nie wiem co jeszcze mogłabym o nim napisać-ładny, nijaki.

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: odlewka 5 ml, teraz w trakcie 20ml

Classique? pas un classique

Nieporozumieniem jest to, że coś, co nosi nazwę \'Classique\' obok Classique w ogóle nie stało.
Gdyby ta kompozycja nazywała się JPG Grand Mandarin albo coś w tym cytrusowym stylu, nie byłoby rozczarowań. Nawiązywanie nazwą do wielkiego klasyka to li i jedynie marketing i odcinanie kuponów.

X jest wtórny, nieciekawy i nietrwały.
Miałam kiedyś podobny, jeśli nie identyczny zapach. Zwał się D&G Light Blue i poszedł do ludzi.

Nie. Nie. Nie.

Używam tego produktu od: nie używam
Ilość zużytych opakowań: próbka na wyjeździe

podobny do męskiego aqua di gio

Moim zdaniem zapach jest bardzo podobny do męskiego Aqua di Gio Armaniego. Owszem lżejszy, nieco słabiej wyczuwalny, ale ponieważ uwielbiam latem cytrusy na skórze, więc zapach bardzo mi się podoba. Ma też w sobie coś chanelowskiego. Nie wiem, jak to określić, ale jako gorąca zwolenniczka chance i coco m.,ten zapach można wg mnie zaliczyć do podobnej kategorii. Świeży, lekki, ale ma coś w sobie.
Dałam tylko 4 gwiazdki za niezbyt duże natężenie zapachu i trwałość.

Używam tego produktu od: kilka ml
Ilość zużytych opakowań: 1 małe

od biedy ujdzie latem.....

Uwielbiam klasyczną wersję JPG i myślałam, że nowa X będzie podobna ale się rozczarowałam. Nie dosyć, że bardzo nietrwała, to jeszcze cały czas (czyli zaledwie max. 2 h) czuję tylko prawie same cytruski, za którymi nie przepadam.
Jednym słowem zapach tylko na ciepłe, letnie dni, można wtedy się psikać do oporu, bo na pewno otoczenie zniesie każdą ilość.
Klasyka JPG nic jednak nie przebije a każda nowa wersja to tylko cienkie popłuczyny....Używam tego produktu od: 4 m-cy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-go

cytrusy

zapach jest głównie cytrusowy z czasem wytrawno cytrusowy , niepodobny do poprzedników seri classique a szkoda bo myślałam że seria się rozwinie a nie zmieni bo jestem fanką poprzednich wód. Co do trwałości mojej wody to raczej trwała , mam zapach na koszulce wczoraj psikanejjednak nie jest mocny.Classique X nie jest super zapachem , jest może wodą na lato tyle ze z alkoholem

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 100ml

Marny

Oj... Nie ma szans wytrzymać porównania z klasykiem, zresztą w ogóle nie jest do niego podobny. Otwiera się dużą dawką cytrusów i rozwija w stronę rozwodnionego zapachu tuberozy. Słaby, mało wyrazisty, bez charakteru, wyczuwalny tylko przy skórze. Na pewno łatwiejszy do przyjęcia niż klasyk.
Buteleczka śliczna

Używam tego produktu od:-