Laura Mercier, Silk Creme Foundation (Kremowy podkład do twarzy)

Laura Mercier, Silk Creme Foundation (Kremowy podkład do twarzy)

Kremowy podkład beztłuszczowy, który nadaje skórze subtelny koloryt, naturalny, promienny i świeży wygląd. Optycznie zmniejsza drobne zmarszczki i wyrównuje niedoskonałości skóry. Formuła odporna na ścieranie. Do każdego typu cery.

Skład: Cyclopentasiloxane, Water (Aqua), Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Palmitate, PEG-12 Dimethicone Crosspolymer, Silica Dimethicone Silylate, Butylene Glycol, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Polysilicone-11, Dimethicone, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Trihydroxystearin, Diisopropyl Dimer Dilinoleate Ethylhexyl Hydroxystearate, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Sorbitan Sesquioleate Propylparaben, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Glyceryl, Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Silk Powder (Serica), Ascorbyl Palmitate, Saccharomyces/Xylinum/Black Tea Ferment, Propylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Camellia Sinensis Leaf Extract, Potassium Sorbate. May Contain (+/-): Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Mica (CI 77019).

Cena: 25GBP / 35ml

/s/

Szału nie ma

Podkład nie jest zły. Ładnie wygładza cerę, rozświetla ją. Mam cerę mieszaną i o ile zimą jako tako się sprawdza to na wyższe temperatury się nie nadaje, ponieważ spływa. Na pewno nie jest to podkład, który długo utrzymuje się na skórze. Na dodatek przy każdym dotknięciu twarzy dłonią, ściera się. Nie posiada żadnego SPF. W tej cenie oczekiwałam czegoś lepszego. Oddałam go mojej mamie i u niej też się nie sprawdził.

Używam tego produktu od: 6 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Bardzo dobry!

Cieszę się, że natrafiłam przez przypadek na ten podkład. Jest delikatny(jak dla mnie), ale dobrze kryjący. Nadaje piękny, naturalny koloryt skórze, bez efektu maski.
Zazwyczaj używam go na dzień, ponieważ kiedy wychodzę wieczorem, wole mieć cos bardziej kryjącego.
Najlepszy podkład jaki napotkałam na swojej drodze (a było ich bardzo dużo) ;) Odejmuję pół gwiazdki za cenę.

Polecam używać ten produkt w połaczeniu z bazą, również od Laury :)

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Nieskazitelna cera

Podkład kupiłam po przeczytaniu pozytywnych o nim opinii na zagranicznych blogach jak i na naszym rodzimym wizażu. Kolor , który wybrałam to cashew beige i jest to przepiękny beż , który daje efekt lekko muśniętej słońcem cery ( tak jak to napisała jedna z Wizażanek ). Moja cera : mieszana, z lekko skłonnością do zapychania, wrażliwa. Od podkładu wymagam przede wszystkim tego żeby wyglądał naturalnie. Silk creme foundation , użyty w małej ilości daje mi wygląd ceru niczym z okładek magazynów . Przepiękne wykończenie ( nie jest to typowy mat). Trwałość - idealna. Co jest ważne dla mnie - nie wpływa negatywnie na stan cery. Cena - adekwatna do jakości. Wydajność- ogromna. Jestem bardzo zadowolona i polecam każdej Kobiecie , poszukującej podkładu idealnego.
PS: Razem z nim używam pudru La prairie i jest to duet nie do pokonania.

Ilość zużytych opakowań: 3/4 pierwszego

Kosmetyczne Rozczarowanie Roku

Jeszcze nie znalazłam swojego idealnego podkładu, łudziłam się ,że może ten....
Byla promocja na Truskawce, po zniżkach zapłaciłam 142zł, za 199 to bym się chyba pochlastała ;)
Mam cerę mieszaną, nakładałam i gąbką (tak jak sugerują), palcami, pędzlami i nic, efekt przeciętny, trwałość na mieszanej cerze słaba, podkreślił suche skórki, o których istnieniu nawet nie wiedziałam, wchodził w zmarszczki mimiczne. Gdybym nie wiedziała, tobym pomyślała,że jest to zwykły drogeryjny podkład.
Makijaże zajmuję się zawodowo i klientki były zachwycone efektem i trwałością. Na mojej twarzy się nie sprawdził, więc wart wziąć próbkę, bo nie jest to tzw. "pewniak".

Naturalność

Świetnie łączy się ze skórą.Wystarczy odrobina,rozprowadzenie pędzlem i cera nabiera pieknego woalu.Woalu z lekkim glamem.Nie ma płaskiego matu,bezpłciowego wygladu,tapety.Jest naturalność,piękno i my;)Oceniam kolor medium beige.L.M to taki mój mały sekret Niby mam makijaż -a go nie widać.Całość opruszam pudrem RBR lub nowo nabytymi kulkami Guerlaina..Z każdym pudrem-się dobrze prezentuje.Laura w tej wersji Silk creme jest rewelacyjna.Ten podkład nie osiada w porach,zmarszczkach.Jest świetną alternatywą dla młodszych i starszych-by cudnie wygladać.Nie tani,ale za to wydajny! Blask zdrowej skóry jest nagrodą za cięzko wydane pieniązki przy kasie;)

Używam tego produktu od: 3 mcy

wygląda pięknie, odmładza!

Podkład, ktory jest po prostu... śliczny! :-)
Jego podstawową zaletą jest uroda, jakikolwiek to brzmi... Najpierw się przerazilam, bo w pierwszej chwili jest lekko piaszczysty, ale za kilka chwil szczeka opada. Wiele osób z cerą mieszaną marzy o tym, by mieć mat, ale jednocześnie zdrowy blask, co zwykle jest nierealne przy podkładzie matującym. Niestety większość z nich widać na buzi, są albo tekturowe, ale właśnie piaszczyste, często c iężkie, postarzające. Myślę, ze to jest spełnienie marzeń wielu z nas, ponieważ matuje, ale i rozświetla, skóra wydaje się zdrowa, młoda, nawilżona, przy tym jednak zmatowiona, nie przeciążona, krycie bardzo dobre, kolory jasne, rzeczywiście dla opalonych lub sniadych tylko te najciemniejsze. Ale... podkład jest drogi, trudno dostępny, trwałość jest różna, zależna od warunków, w jakich nam służy, choć dobra ogółem. Podczas upału bywa niezadowalająca. Za to wygląda bajecznie, a na zdjęciach wychodzi cudnie! Myślę, ze to może być cudowny podkład ślubny, u mnie się sprawdził na imprezie w wielki upał, bo wyglądał świetnie, choć fakt, że wieczny to on nie jest, jak np. DW Estee Lauder. Naprawdę podkład-biżuteria, cacuszko. Czy za taką cenę warto? Nie wiem, ja ostatnio uwielbiam też Celie za kilka zł, niezawodną, pięknie się prezentującą, w ślicznym kolorze. Ale spróbować warto, ja go uwielbiam mimo wad. Acha, nakładanie to czysta przyjemność, jest jak krem!

Używam tego produktu od: kilku mies.
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Cudowny blask:)

Kupiłam go na all po wielu zachytach youtuberek,i sa one w pełni uzasadnione:) Posiadam kolor beige ivory-obecnie ciutke dla mnie za ciemny ale idzie wiosna i lato wiec :)))

Podkład nie nalezy do lekkich,ale wystarczy uzyc go mniej a efekt o wiele lepszy,naturalny i jak wiadomo wpływa to na jego wydajność która jest meeeeeeeeeega.
Ładnie sie stapia i daje super blask-zrobiłam test na męzu-jeden dzien ten,jeden dzien Wake Me Up(który nawiasem bardzo lubie)- i o dziwo zauważył róznice:) Poraza mnie cena -w UK 25GBP a u nas Douglas 199zł(stacjonarnie chyba tylko W-wa) albo allegro a tu róznie tez najmniej 170 zł.Ja powinnam kupić kolor creme ivory i tak tez uczynie jesienia:) dla mnie KWC.

Używam tego produktu od: ROKU

brzydki efekt

Kupilam ten podklad latem i uzywalam od tego czasu w roznych warunkach pogodowych, latem, jesienia i zima. W moim przypadku w ogole sie nie sprawdza.

Konsystencja jest gesta, az kremowa jak podklad w musie. Mam wrazenie, ze osiada na skorze, nie stapia sie z nia, jest ciezki, podkresla pory, suche skorki. Krycie ma calkiem mocne. Jego najwieksza wada jak dla mnie jest to, ze jest bardzo widoczny, wyglada sie bardzo nienaturalnie i po prostu brzydko. Do tego ma mocno chemiczny zapach. Mam wrazenie, ze przesusza mi cere.

plus za palete kolorow, duzo jasnych odcieni

U mnie się nie sprawdził

Pokładałam duże nadzieje w tym produkcie; sprowadzałam z zagranicy, nie mało przy tym płacąc.

U mnie się nie sprawdził;

- wchodził w zmarszczki i pory uwidaczniając je jeszcze bardziej.
- okazał się też mało trwały; po 3,4 h zaczynał ze mnie spływać.
- dobór kolorów; wydaje się szeroki, jednak nawet najjaśniejszy z beżowych (cream ivory) jest dla mnie za ciemny i za różowy.

Nie wątpliwie ma też zalety:
+ przyzwoicie kryje zachowując przy tym bardzo naturalny „look”
+ nawilża i pielęgnuje twarz; nie ma mowy o uczuciu ściągnięcia, wysuszenia, jest bardzo komfortowy do noszenia
+ łatwo się aplikuje
+ bez drażniącego zapachu
+ jest wydajny

Myślę, że może będzie dobry dla młodych dziewczęcych buzi, nie mających nic do ukrycia i szukających naturalnego wyglądu.

Ilość zużytych opakowań: 30 ml

Mój KWC

Zakupiłam go po raz pierwszy na strawberry. Nie znałam w sumie ani marki, ani ocen, recenzji też zasadniczo było jeszcze brak. Kosztował wtedy ponad 200 zł, zresztą teraz cena jest podobna.
+ aplikacja-cudownie rozprowadzający się mus, bez różnicy czy robisz to pędzlem, palcami czy gąbką-zawsze wychodzi idealny
+trwałość- pierwszy podkład który trzymał się dłużej na twarzy, oczywiście po jakimś czasie znikał ze strefy T
+super zapach- nie drażnił, po jakimś czasie zanikał
+higieniczna tubka z możliwością podpatrzenia ile pozostało
+kolory-jest tyle kolorów do wyboru, że każdy coś znajdzie dla siebie. Miałam odcień najjaśniejszy i był dla mnie bladolicej idealny
+wydajny-tubka 30 ml wystarczyła mi na ok pół roku
+nie maże się, nie robi smug, nie podkreśla skórek, nie tworzy efektu maski

Po prostu IDEAŁ! :)

Jedynymi minusami jest dostępność i cena.
Jest na allegro ale nie będę ryzykować czy to oryginały czy podróbki. Jest na truskawie. Ja kupuję w sklepie w Berlinie.

Cena: ok 50 euro, jednak 200 zł za podkład to nie mały wydatek. Sądzę jednak że jest wart każdej ceny.

Mój KWC.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: zużyte 2, napoczęty 1

zdetronizował Teint Miracle Lancome :)

Podkład zakupiłam na Allegro pod wpływem chwili. Tak naprawdę jeszcze jestem w trakcie innych, ale jakoś się "kliknęło". Wybrałam odcień na podstawie tabeli kolorystycznej podkładów- zestawienie odpowiedników kolorystycznych innych firm- link znajduje się na kanale MakijazeKasiD-polecam sprawdzać z tą tabelą :) Mój kolor to Cream Ivory- ciepły, złocisty jasny odcień-idealny dla jasnych brzoskwinek.

Zalety:
+ kolor-każdy typ kolorystyczny coś dla siebie znajdzie
+ wydajność- tu mnie powalił: malutka kropelka wielkości rutinoscorbinu wystarcza na całą buzię i jeszcze mi ciut zostaje :)
+ ładnie stapia sie z cerą- zero suchych skórek, zero odcinania się od szyi
+ całkiem niezłe krycie- nie jest to "full coverage" (całe szczęscie)- ale dużo potrafi pokryć przebarwień
+ nie tworzy maski na twarzy-jest praktycznie niewidoczny
+ to pierwszy podkład gdzie cera zaczyna świecić się dopiero po 5-6 h, a nawet kiedy zaczyna to raczej wygląda to dosyć zdrowo- w tej chwili rzadko używam pudru
+ nie wysusza, a nawet mam wrażenie, że lekko pielęgnuje
+ nie zapycha
+ kompatybilny z wieloma kremami: lierac, ziaja, yves rocher, clinique
+ lekko rozświetla skórę- badzo naturalny wygląd

Teoretycznie minusem może być cena i dostępność, ale przy jego wydajności i pojemności - 35 ml- myślę, że wychodzi korzystnie. Co do dostępności dość łatwo wybrać kolor zdalnie u użytkowników allegro:)

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

Tak, ale nie dla mnie.

Podkład jest naprawdę godny polecenia. Ładnie stapia się ze skórą, jest bardzo wydajny, nie widać go na twarzy, bardzo dobrze kryje wszelkie naczynka i zaczerwienienia, ale no właśnie jest jedno wielkie ALE. Po kilku dniach używania strasznie mnie wysypało. Mam skórę wrażliwą z ŁZS, więc nie wszystko mi pasuje. Polecam osobom bez takich problemów, chociaż skład do zakupu nie zachęca.