Joanna, Z Apteczki Babuni, Szampon jajeczny

Joanna, Z Apteczki Babuni, Szampon jajeczny

Szampon odżywczo - pielęgnujący dzięki zawartości składników naturalnych, korzystnie wpływa na strukturę włosów, poprawia ich wygląd i kondycję. W rezultacie otrzymasz:
- dokładnie i skutecznie oczyszczone włosy i skórę głowy
- włosy bardziej lśniące i gładkie
- aksamitnie miękkie i przyjemne w dotyku.

nie przypadł mi do gustu

+ cena
+ słodki zapach
+ dobrze oczyszcza

- strasznie rzadka konsystencja, zanim szampon przeniosę na włosy pół ląduje na wannie
- niewydajny
- plącze i wysusza włosy

Szampon nie do końca się u mnie sprawdził, znam inne, które równie dobrze oczyszczają skórę głowy nie wpływając negatywnie na resztę włosów. Tutaj bez sporej ilości odżywki lub maski się nie obejdzie.

Ale jaja.

Kilka lat temu był na ten szampon straszliwy bum.
Uległam i zakupiłam.
Szampon dobrze się pieni i jest wydajny, ale:
- skleja włosy w strąki
- przetłuszcza je
- fryzura prezentuje się nie świeżo
- ma nieprzyjemny w mojej opinii zapach niedopieczonego biszkopta.

Nie powrócę.

Jeden z ulubieńców

Regularnie myję nim włosy na zmianę z 2 innymi szamponami. Mycie włosów jednym szamponem (jaki by nie był) mi nie służy. Jest to genialny produkt za śmieszną cenę. Nawilża i odżywia włosy. Od razu nabierają blasku i gładkości. Łatwo się rozczesują. U mnie dodatkowo nie powoduje nasilenia łupieżu czego nie da się powiedzieć o co niektórych produktach. Ma przyjemny, łagodny zapach. Na pewno do niego wrócę. Polecam!

Szampon jajeczny to szampon po który sięgam od czasu do czasu. Ma ładne opakowanie, kosztuje niewiele a jest niezwykle skuteczny. Dobrze oczyszcza włosy, pozostawiając je lekkie, świeże i delikatnie nawilżone. Dzięki niemu włosy dobrze się układają i wyglądają zdrowo. Nie mam do niego zastrzeżeń :)

moc naturalnych składników

Nie do końca wierzyłam pozytywnym recenzjom tego szamponu, ale naprawdę warto go wypróbować! Przede wszystkim jest bardzo delikatny, dobrze się pieni nawet przy niewielkiej ilości i łatwo spłukuje. Konsystencja jest dość rzadka, ale nie na tyle aby szampon przelewał się przez palce.Włosy są po nim gładkie, lśniące i wyglądają po prostu lepiej. Nie puszą się i nie elektryzują. Zapach szamponu jest bardzo przyjemny, nie drażniący. Cena za taką jakość wręcz śmieszna - 6,40 zł. Niestety, dostępność jest minusem - w mojej okolicy gdzie znajdują się sieciowe drogerie, znalazłam go tylko w małej prywatnej drogerii na zamówienie. Nie zauważyłam dotąd praktycznie żadnych minusów. Mimo codziennego stosowania, moje włosy jeszcze się nie przyzwyczaiły. Może czasami delikatnie plątać włosy ale nie przyczynia się do powstawania "kołtunów". Plus za dużo naturalnych składników.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Genialny w swojej prostocie!

Jakoś miesiąc temu pofarbowałam moje blond włosy (rozjaśniane i farbowane wielokrotnie) na ciemniejszy kolor. Efekt-piękna zieleń. Poszłam po ratunek do fryzjerki, która ściągnęła mi kolor, czyli wykonała kolejny zabieg chemiczny na włosach. Były niesamowicie zniszczone.
Po kilku dniach trafiłam w drogerii na właśnie ten szampon , o którym słyszałam kiedyś kilka słów. Cena była śmieszna, więc bez wahania włożyłam go do koszyka.
Już po pierwszym myciu włosy były lepiej nawilżone i miękkie, po kilku dniach nabrały blasku, a teraz po ponad miesiącu stosowania są tak miękkie i lekkie, że już nie pamiętam kiedy ostatnio były w tak genialnej formie!
0,5 gwiazdki odejmuje za to, że ciężko się go spłukuje i czasami włosy są oklapnięte oraz szybciej się przetłuszczają. Ale to zaledwie mały minusik przy tak dużej ilości zalet!
W najbliższej przyszłości to mój totalny must have!

Używam tego produktu od: Ponad miesiąc

Dla mnie niezbedny

Moge sie podpisac pod recenzja mojej poprzedniczki. Szampon do wlosow rozjasnianych sprawdza sie doskonale. Cena bardzo niska, wydajnosc duza. Nie wysusza, nie obciaza, bardzo dobrze pielegnuje wlosy cienkie i delikatne. Uzywam w duecie z maska od kilku miesiecy i nie szukam niczego innego. Swietny, polski kosmetyk.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: dwa

Stały bywalec w mojej łazience.

O produktach z "Apteczki Babuni", szczególnie serii jajecznej słyszałam wiele opinii, na ogół bardzo pochlebnych, dlatego sama chciałam się przekonać na własnych włosach, czy rzeczywiście dają opisywane efekty. Dokładnie 1,5 roku temu zakupiłam wszystkie trzy produkty oferowane przez producenta z tej serii, czyli szampon, maseczkę oraz odżywkę jajeczną - muszę napisać, że zachwyciłam się nimi od pierwszego użycia i stosuję je do dzisiejszego dnia. Naprawdę udane produkty.

Na początek zrecenzuję szampon jajeczny.

Osobiście uważam ten szampon za jeden z lepszych jakie miałam do tej pory w życiu. Spełnił wszystkie moje oczekiwania i bardzo dobrze wpłynął na moje włosy, które z natury są suche, puszące i często się łamią. Przyznam szczerze, że na początku skusił mnie bardzo jego zapach i konsystencja - gęsta, nieprzeciekająca przez palce, przypominające kolorem żółtko, szampon pachnie cudownie - zapach kojarzy mi się z ajerkoniakiem :) Włosy przepięknie po nim pachną, przez co samo mycie staje się przyjemnością, a nie żmudnym obowiązkiem. Jeżeli chodzi o samo działanie szamponu to zauważyłam, iż po nim moje włosy są zdecydowanie miększe, milsze w dotyku i gładsze, a w dodatku dosyć puszyste. Nie przesusza, sprawia że włosy są lekkie i "lejące", mniej się łamią i wypadają. Z odżywką i maską jajeczną stanowią idealny duet!
Szampon dostępny jest w opakowaniu z białego miękkiego plastiku o pojemności 300 ml przez co jest bardzo wydajny - mi jedna butelka starcza na 3 miesiąca (z małymi przerwami). Jego cena jest naprawdę bardzo atrakcyjna i nie przekracza 6 zł.

Reasumując jestem jak najbardziej na tak i polecam ten produkt. Jest tani, pięknie pachnie i daje widoczne oraz odczuwalne efekty. To stały bywalec w mojej łazience i na pewno kupię go jeszcze nie raz!

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: kilka (ze sześć)

Bardzo fajny :)

Mam zniszczone blon włosy i ten szampon był dla mnie w sam raz. szampon jest lekki, nie obciąża włosów a jednocześnie je nawilża i zmiękcza. Ma ładny zapach i zółty kolor. Stosowałam go razem z odżywką tej serii która jest jeszcze lepsza niż szampon. Polecam

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Idealny.

Mam włosy suche z natury, kręcone, wysokoporowate. Często się puszą i łamią.
Na blogu Joanny wyczytałam, że pielęgnacja tego typu włosów powinna być oparta o składniki natłuszczające (emolienty), nawilżające (humektanty) oraz proteiny, by odbudować łuski włosa więc idealnie sprawdzą się balsamy, maski i kompresy zawierające emolienty oraz proteiny mleczne, miód, jajko i faktycznie moje włosy lubią te składniki.

Uwielbiam ten szampon za przepiękny zapach oraz za to co czyni z moimi włosami -
rewelacyjnie je odżywia. Stają się niesamowicie miękkie, nawilżone, nabierają zdrowego blasku, są sprężyste, dobrze się układają, nie puszą się.
Ponadto przy regularnym stosowaniu zauważyłam, że znacznie ograniczyło się wypadanie włosów. Co więcej licznie zaczynają wyrastać nowe włoski.
Dobrze oczyszcza i radzi sobie z olejami w pierwszym myciu.
Nawet gdy z braku czasu nie użyję po nim odżywki włosy nigdy nie sa splątane, bez problemu mogę je rozczesać.
Bardzo dużą zaletą jest łagodnośc dla skóry głowy, nie swędzi i nie powoduje problemów z łupieżem, przynajamniej nie nasila tego problemu.
Nie zauważyłam efektu przeciążenia czy przetłuszczania.

Ponadto szampon wydobywa z moich włosów piękne refleksy nie zmieniając koloru. Można zauważyć to w słońcu.

Skład szamponu jest bardzo dobry.

Jest bardzo tani i ma dużą pojemność - płacę za niego 5,80 zł/300 ml. O ile maseczka czy odżywka z tej serii jest niewydajna to tutaj jest na odwrót. Starcza na długo, wystarczy mała ilość aby się pienił po zmieszaniu z wodą.

No po prostu ideał. Na pewno przy nim zostanę.

Szkoda tylko, że seria jajeczna jest tak słabo dostępna. W moim mieście mogę go kupić tylko w jednej drogerii. Mam nadzieję, że nigdy nie wycofają tych produktów.

Ilość zużytych opakowań: pięć

Nie bardzo

Zacznę od określenia mojego typu włosów, oraz skóry głowy. Włosy mam nie farbowane, kolor jasny blond. Przetłuszczające. Skóra głowy wrażliwa, alergiczna (w składzie szamponu nie znajduje się żaden alergen który mi zagraża). Szampon ma fajną konsystencję, bardzo dobrze się pieni, co daje dużą wydajność produktu. Przepięknie pachnie, zapach ten pozostaje długo na włosach. Jeśli chodzi o pielęgnowanie, zgodzę się że zarówno końcówki, jak i włosy an całej długości były w naprawdę dobrym stanie. Niestety nie oczyszczał on dobrze skóry głowy, pozostawiał dziwną warstwę, dzięki czemu włosy się szybciej przetłuszczały, i były obciążone. Były aksamitne i miękkie w dotyku, ale nawet często na końcach miały dziwny, lepki film, który na moich cienkich włosach powoduje obciążenie. Być może będzie lepszy dla włosów grubszych, które potrzebują dobrego nawilżenia. Powodował też często wzmożenie podrażnienia skóry głowy, oraz jej swędzenie. Alergicy i wrażliwcy uważajcie :)

Ilość zużytych opakowań: Jedno

Porządny szampon. Mój KWC!

Szampon przypadł mi do gustu już po pierwszym użyciu.
Uważam, że jest to najlepszy ze wszystkich szamponów z "Apteczki Babuni".

Produkt znajduje się w opakowaniu o pojemności 300 ml - pojemność też nieco większa od standardowych, prawie we wszystkich szamponach na rynku mamy 200 czy 250 ml.

Butelka biała, miekka, nieprzeźroczysta z naklejkami z przodu i z tyłu.
Jego skład jest naprawdę wartościowy i bogaty.
Tak jak w masce czy odżywce z tej serii znajdziemy ekstrakt z kiełków pszenicy, z arniki górskiej, z żeń szenia, z żółtka jaja, z kory chinowca, pyłek kwiatowy,ekstrakt z liści pokrzywy, z papryki cayenne. jest też witamina E.

Prześlicznie pachnie, przypomina mi słodziutki kogel-mogel.
Dzięki zapachowi przyjemnie się go stosuje :)
Szampon jest pod kolor żółtka, czyli pomarańczowo-żółty :)

Przede wszystkim świetnie wygładza włosy, dobrze oczyszcza, nie obciąża włosów, a nawet myślę, że trochę ogranicza ich przetłuszczanie.
Ładnie nabłyszcza włosy i w porównaniu z innym wcześniejszym szamponem powoduje, że są nawilżone i bardziej miękkie.
Duża zaletą szamponu jajecznego jest również niska cena (5-7 zł) w porównaniu do wysokiej jakości produktu.
Dobrze się rozprowadza i łatwo się pieni co jest dużym plusem :)
Nie podrażnia, nie powoduje łupieżu, nie wywołuje świądu skóry głowy.

Zużyłam już trzy butelki tego szamponu i zakupiłam kolejną :)
Dopóki będzie dostępny w drogeriach będę go kupować bo spełnia wszystkie moje wymagania co do szamponu :)

Używam tego produktu od: pięciu miesięcy
Ilość zużytych opakowań: trzy całe, zaczęłam czwarte