Nivea, Pure & Natural, Łagodzący krem na dzień

Nivea, Pure & Natural, Łagodzący krem na dzień

Do łagodzącego kremu na dzień został wybrany olejek arganowy, ze swoich właściwości pielęgnacyjnych, oraz rumianek tradycyjnie wykorzystywany, aby łagodzić i chronić skórę.
Krem na dzień:
- olejek arganowy i rumianek pochodzą z certyfikowanej organicznej uprawy,
- bez parabenów,
- bez silikonów,
- bez barwników,
- bez olejów mineralnych.
Całe opakowanie podlega recyklingowi.
Używany codziennie, do cery suchej i wrażliwej:
- intensywnie nawilża i zapewnia naturalną równowagę skóry,
- pozostawia skórę gładką i miękką przez cały dzień.

na pewno nie łagodzący

Używałam tego kremu przez kilka lat z przerwą w ostatnim czasie ze względu na dłuższy wyjazd. Był to najlepszy krem nawilżający jaki miałam, idealny do cery wrażliwej, mieszanej, absolutny hit.
W ostatnim czasie zakupiłam krem w nowej odsłonie - plastikowym słoiczku zamiast szklanego jak do tej pory. To akurat nie jest dla mnie istotne. Niestety moja zadbana i nawilżona cera z dnia na dzień zaczynała wyglądać coraz gorzej - była czerwona i sucha, pory rozszerzone. Zorientowałam się, że niestety producent postanowił wprowadzić pewne zmiany, a konkretnie wprowadził do składu Alcohol Denat...na 5 miejsce!!! Alcohol Denat ma przecież to do siebie, że wysusza, podrażnia i alergizuje... Jak można nazywać kosmetyk z takim składnikiem jako "łagodzący"???? Uważam, że jest to wprowadzanie konsumentów w błąd. Używanie tego kremu przy obecnym składzie przez osoby, które potrzebują łagodzenia i nawilżenia jest jak wkładanie patyka w szprychy jadącego roweru. Nie polecam nikomu!!

Dobry, ale nie na dzień

Generalnie mam mieszane odczucia.
Jako krem na dzień nie sprawdza się najlepiej. Dosyć długo się wchłania, nie nadaje się pod podkład i "czuć" go na twarzy długo po nałożeniu.
Jest jednak bardzo fajnie łagodzący, ma dosyć fajny skład i kiedy posmaruję się nim na noc, skóra rano jest w zdecydowanie lepszym stanie.
Podsumowaując.
Plusy:
+delikatny, dobry dla wrażliwej cery
+nawilża i łagodzi
+przystępna cena (kupiłam na promocji w hebe za ok. 13zł)
+przyjemny, świeży zapach
Minusy:
+nie nadaje się pod podkład
+długo się wchłania
+ zdecydowanie nie jest to dla mnie krem na dzień

Dobry

Pierwszy raz kupiłam ten kremik chyba ponad 3 lata temu kiedy zaczęłam się przyglądać składom kosmetyków. Ten przykuł od raz moją uwagę ze względu na całkiem dobry skład chemiczny, brak parafiny, brak parabenów i wersję dla skóry wrażliwej. Od tej pory zużyłam chyba z 10 słoiczków tego kremu.

Swojego czasu bardzo go lubiłam za konsystencję, łagodność i dobry efekt nawilżenia. Przy mojej suchej i alergicznej cerze się sprawdzał. Obecnie używam innych kremów i nie wiem czy do tego jeszcze wrócę. Ale był naprawde niezwodny przez długi czas.

Koi suchą skórę

Uwielbiam ten kremik.
Jestem w trakcie kuracji retinoidami więc moja skóra jest doszczętnie wysuszona i podrażniona.
Plusy
-dobrze nawilża
-koi podrażnienia
-nie zapycha
-szybko się wchłania i nadaję się pod makijaż
-pozostawia skórę miękką, gładką i nawilżoną przez cały dzień
-fajna konsystencja
-bardzo wydajny
-ładne opakowanie
-skład
-przyjemny delikatny zapach

Ilość zużytych opakowań: 1cały

Raczej nazwałabym go kremem na noc

zacznijmy od plusów :
+ ładny zapach
+ wydajny
+ dobra konsystencja ( łatwo się go rozprowadza )

Minusy :
- długo się wchłania
- nie nadaje się pod makijaż tutaj dla mnie największy minus , ponieważ kupując go zależało mi na tym żeby nadawał się pod makijaż.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

u mnie się sprawdza :)

Dziwię się, że ten krem ma aż tak złe opinie.
Moja skóra jest szczególnie wrażliwa i skłonna do przesuszeń przez kurację izotekiem, jednocześnie krem nie może mnie zapychać. U mnie spisuje się bardzo dobrze :)

+ nie zapycha
+ nie zawiera olei mineralnych
+ solidny szklany słoiczek
+ skóra po nim nie klei się
+ nadaje się pod pokład
+ dobrze nawilża
+ jest niesamowicie wydajny, mam go 3 miesiące i zużyłam dopiero połowę :)

+/- zapach, jest bardzo ładny, ale jak na krem do twarzy zbyt intensywny

Niewypał.

Gdyby nie to, że zapłaciłam 40% mniej to naprawdę żałowałabym każdej wydanej złotówki. Potrzebowałam lekkiego, a jednocześnie nawilżającego kremu na dzień. Niestety dla mojej suchej skóry się nie sprawdził. Stosowałam go razem z regenerującym kremem na noc z serii Pure & Natural. Po paru dniach zauważyłam suche "placki" na twarzy. Nie jestem w stanie stwierdzić, który z nich tak zadziałał, więc oba poszły w odstawkę.

Zużyłam do rąk.

Jedynym plusem jaki mogę znaleźć to opakowanie.

krem na 4+

Jestem zdziwiona tak negatywną opinią tego produktu. Jestem dość zadowolona z niego. Czoło miałam tak suche, że w brwiach mi skóra płatami schodziła. Pomógł i to dość szybko.
\\nPod podkład tez się nadaje-stosuję go i lepiej się sprawdził niż mój poprzedni krem. Dotego pozostałości po pryszczach mi nie schodziły (było wolne więc nie malowałam się), ale po uzyciu kremy na 2 dzień od razu widać było różnicę.
\\nReasumując:
\\n+ładny zapach
\\n+można łatwo będzie wydobyć krem do końca
\\n+bardzo dobry efekt (nawilża skórę)
\\n+nadaje się pod podkład
\\n
\\n-po nałożeniu kremu jak zaczyna się wchłaniać to czuję uczucie ściskania twarzy (ale to przy uśmiechu i takim rozciąganiu twarzy).
\\n
\\nOgólnie uważam, że produkt warty swojej ceny. Jak najbardziej zaspokoił moje potrzeby i napewno zagości w mojej kosmetyczce na dłużej ;)

Dobry, ale

Krem jest lekki, nie pozostawia tłustego filtru, u mnie idealnie nadaje się pod podkład***szybko się wchłania i nie roluje się po nałożeniu fluidu, czy pudru. Jest wydajny (stosuję na dzień i na noc). Ładnie pachnie i przez pierwszy miesiac wszystko było idealnie. Niestety wokół skrzydełek nosa, gdzie mam wrażliwszą skórę pojawiło się podrażnienie i zaczerwienienie. Jakby skóra była lekko wysuszona. Krem radzi sobie świetnie z innymi partiami twarzy (np. z brodą, gdzie mam dużo zaskórniaków) ale średnio z partiami bardziej wrażliwymi.

Nie wiem, czy kupię go ponownie. Fajnie, że nie zawiera tych wszystkich blokujących pory substancji, ale szkoda, że na niektóre partie muszę nakładać inny krem. Na pewno polecam osobom z tłustą lub mieszaną skórą.

Używam tego produktu od: ponad 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: niecale jedno

Nie nadaje się pod makijaż!

Krem nie nadaje się po stosowania pod podkład, ponieważ robią się grudki i w efekcie makijaż wygląda nieestetycznie. Poleciłabym go jedynie osobom, które nie używają podkładu, dlatego, że ogólnie dobrze nawilża, przy tym matuje.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 50ml

Jeden z najlepszych kremów z jakimi do tej pory miałam styczność i używałam

-Ślicznie pachnie
-po nałożeniu i wchłonięciu nadaje fantastyczne uczucie świeżości na twarzy
-szklane opakowanie, wygląda stylowo i elegancko w przeciwieństwie do zwykłego biało-niebieskiego kremu nivea

Ilość zużytych opakowań: 2 po 5oml

Byłam na tak ale się dotkliwie rozczarowałam

Bardzo przyjemny krem:) Delikatnie pachnie, ładnie nawilża, świetnie się wchłania, sprawdza się pod makijażem, lekko wygładza, nie podrażnia. Poza tym jest wydajny, jedno opakowanie starczyło mi na ok 3mce.

Za minus uważam konsystencję. Ciężko się rozprowadza, jest "zbity" i trzeba się napracować żeby go równomiernie rozprowadzić.
Poza tym opakowanie jest małe i ciężkie. Ale z drugiej strony nadaje się do recyklingu. Cena też jest przystępna.

Skład jest chemiczny, to chyba oczywiste skoro produkt jest drogeryjny:) Jeśli ktoś oczekuje "samej natury" polecam kosmetyki jednoskładnikowe, wyciągi roślinne, oleje tłoczone na zimno itp.

Nie ma co czepiać się składu Nivei, jest całkiem niezły. Nie ma w nim np. parabenów które aż kipią w innych kremach. Uważam to za duży plus.

Ogólnie polecam do codziennej pielęgnacji:)Używam tego produktu od: kilku miesięcyIlość zużytych opakowań: 2 i trochę:)

Jestem zmuszona "odszczekać" wszystko co dobrego napisałam o tym kremie. Na początku rzeczywiście był fajny.
Mam zwyczaj przywiązywania się do marki i jeśli jakiś produkt mi odpowiada to się go trzymam. Nivea przypomniała mi że nie zawsze ta strategia się sprawdza.
Po (mniej więcej) pół roku stosowania kremu twarz zaczęła mnie swędzieć, pojawiło się nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Jestem pewna że ten krem jest "sprawcą" więc zmieniam ocenę. Jedną gwiazdkę zostawię. ponieważ na początku stosowania byłam z niego zadowolona.
Chyba jednak kremy jak szampony trzeba dość często zmieniać.