W związku z koniecznością eliminacji filtra przenikajacego (ethylhexyl methoxycinnamate) w skladzie, poszukiwalam filtra idealnego, ktory nie
zawieralby tego filtra chemicznego, byl zarowno dla dzieci jak i doroslych, atrakcyjny cenowo, w atrakcyjnej pojemnosci, dobrej konsystencji umozliwiajacej wygdna aplikacje oraz mozliwosc makijazu, posiadal wysoki filtr UVB ale rowniez zadeklarowany wysoki filtr UVA. Lista oczekiwań i wymagan duza, ostatecznie wachajac sie pomiedzy Photoderm Spot wybrałam Photoderm Kids Spray. Roznica w skladzie dośc wyraźna, mimo to jestem filtrem zachwycona, poniewaz:
+ posiada wysoki filtr UVA i UVB
+ uniwersalny- na twarz i cialo
+ cena (stosunek jakosci i wydajnosci in plus)
+ konsystencja lekka
+ wchlanialnosc szybka
+ pozostawie lekki satynowe wykonczenie
+ idealny pod makijaz
+ po kilku godzinach wzmaga błyszczenie co jednak wyglada jak zdrowy glow a nie przetłuszczenie
+ wydajny
+ opakowanie z atomizerem ulatwiajace aplikacje na cale ciało
+ nie uczula
+ nie zapycha
+ bezpieczny dla dziecka
+ nie brudzi
+ lekko bieli
+ neutralny zapachowo
+ nie tłusci
+ hipoalergiczny
+ odporny na scieranie, wode i pot
+/- parabeny i phenoksyethanol
+/- alkohol w składzie
+/- moze sie rolować, jednak nie jest to tak fatalne jak w przypadku innych filtrow, dosc znośne
Minusów brak.
Obietnice producenta:
System filtrów sprayu Photoderm KID gwarantuje stałą i jednorodną ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB
SPF 50+, UVA 36
• Jego niezrównane działanie przeciw promieniowaniu UVA hamuje przedwczesne starzenie się skóry i zapobiega reakcjom nietolerancji na słońce
• Jego maksymalna ochrona przed promieniowaniem UVB skutecznie chroni skórę przed oparzeniami słonecznymi i potencjalnym ryzykiem częstej i długiej ekspozycji na słońce
• Opatentowany kompleks Cellular BIOprotection® bezpośrednio chroni komórki skóry przed szkodliwym wpływem promieni UV, stymulując działania obronne skóry i chroniąc jej DNA
• Spray Photoderm KID jest doskonale tolerowany
• Spray Photoderm KID nie zatyka porów, jest wodoodporny, odporny na ścieranie i słońce
Wlasciwosci:
Bezzapachowy
Wodoodporny
Fotostabilny
Nie zatyka porów
Hipoalergiczny
http://www.bioderma.com/pl/nc/produkty/nowosci/product/action/475.html
Filtr zamkniety w butelce 200 ml z atomizerem. Rozpylacz jest dobry, lecz z uwagi na konsystencje filtra nie tworzy mgiełki. Mimo to rozpylacz jest bardzo wygodny szczegolnie w przypadku aplikacji filtra na wieksze partia ciala np na plecy. Posiada lekką, konsystencję lotionu, przyjemnie sie aplikuje, nie tłuści, nie brudzi. Zastosowany na twarz poczatkowo sie blyszczy, nastepnie wchłania do połmatu. Umozliwia nałozenie makijazu, nie tłusci pedzli do pudru. Moze sie rolowac co raczej nie jest silnym minusem z uwagi na pozostale zalety.Opakowanie umozliwa dojrzenie pod swiatlo ile produktu nam jeszcze zostalo.
Bioderma bazuje na parsolu oraz jego stabilizatorach. Zawiera filtry:
Parsol 1789 (BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE)
Tinosorb M (METHYLENE BIS-BENZOTRIA- ZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL)
Tinosorb S (BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE)
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).
Może prowadzić do trwałego przebarwienia tkanin i innych materiałów (na białych pozostawia zółtawe plamy).
Sklad filtra jest bardzo dobry i poza alkoholem, parabenami w skladzie niewiele rozni sie od brata Photoderm Spot, deklarujacego rownie wysoką ochroną UVA. Mimo powyzszych kontrowersji filtr sprawuje sie bardzo dobrze na cerze reaktywnej i traktowanej kwasami/retinoidami. Dzieki nawilzajacym cukrom(mannitol,xylitol, rhamnose, fructooligosacharides) ma dzialanie kojace i nawilzajce, ektoina (ectoin - substancja pozyskiwana z bakterii) wpływa na ochrone komórem i kwasów nukleinowych,wiaze wode w skorze i przez to poprawia nawilzenie, chroni tez system imunnologiczny skory. Filtr zawiera rowniez Laminaria Ochroleuca Extract – gatunek powszechnej algi (popularnej jako produkt spożywczy)bogatej w sole mineralne, alginiany, węglowodany. Poprawia nawilżenie skóry, działanie promieniochronne, przeciwrodnikowe, przeciwstarzeniowe, zas kreatyna (Creatin) stanowiaca naturalny komponent ludzkiego organizmu, poprawia wydolność tlenową i beztlenową skory, ma funkcję transportową i magazynową rodników fosforanowych będących molekułami energetycznymi i regulatorowymi komórek. Wspiera proces odnowy komórkowej. Poza tym wit E, konserwanty, reg pH i zageszczacze. Sklad jak na filtr rewelacyjny i godny uwagi. Warto dodac ze wysokie UVA wpływa na ochronę komorek skory, tym samym chroniac skore przed fotostarzeniem. Nie posiada szkodliwych filtrów przenikajacych, jest bezpieczny dla dzieci i niemowlat.
Filtr jest szalenie wygodny w stosowaniu na codzien - lekki w noszeniu i aplikacji. nie bieli silnie. Po kilku godzinach (okolo 5) moze lekko blyszczec ale jest to zdrowy glow a nie silne przetłuszczenie skory zatem wyglada to mimo wszystko znośnie i estetycznie. Nie zaobserwowałam zapchania ani podraznien. Filtr mimo phenoksyetanolu nie podraznil cery traktowanej kwasami. Dodatkowym plusem jest fotostabilnosc filtra.
Moim zdaniem bardzo dobry filtr choc utrudniajacy makijaz poprzez efekt rolowania.
Polecam!
Sklad:
WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIA- ZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ALCOHOL DENAT., BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, DIMETHICONOL BEHENATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, CREATINE, TOCOPHERYL ACETATE, DECYL GLUCOSIDE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN
Używam tego produktu od: 2 miesiace
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 200ml
_____________________________________________________________
Wszystkie zdjęcia i artykuły zamieszczone na tych stronach są chronione prawami autorskimi.
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.