Yves Rocher, Pure System, Nettoyant Desincrustant [Daily Exfoliating Cleanser] (Głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy)

Żel doskonale oczyszcza pory dzięki mikrocząsteczkom roślinnym, usuwa nadmiar sebum, likwiduje zaskórniki oraz zapobiega ich powstawaniu.

Regularne stosowanie daje efekt

Żel z tej serii bardzo mnie zadowolił. Mam cerę dość problematyczną, natomiast przy regularnym stosowaniu produkt poradził sobie z niedoskonałościami i porami. Po użyciu skóra jest super świeża, gładka. Nie ma efektu ściągnięcia, czy wysuszenia. Naprawdę wart jest przetestowania.

To ten produkt, do którego się wraca

Ma za sobą całą serię pielęgnacyjną, wielokrotnie użytkowaną i mam ochotę wrócić.
Żel ma konsystencje mini scrubu (bardzo drobne drobinki jakby starte na proszek i dodane) i przyjemnie oczyszcza skórę. Nie podrażnia. Nie uczula. Skóra staje się promienna oczywiście po dłuższym użytkowaniu. Nie zapycha, twarz jest wyraźnie oczyszczona. Żel jest bardzo, bardzo delikatny. Nie czuje się mechanicznego tarcia. Uwielbiam w nim wszystko - z wyjątkiem opakowania.
Dla smaczku (a raczej niesmaku, po głębszym przemyśleniu) dodam, że używałam go jak męczyłam się jeszcze z trądzikiem - nie zaognił mi cery.

Fajny

Naprawde fajny kosmetyk, który polecam dziewczynom z cerą mieszaną, chyba w każdym wieku. Cera mieszana ma to do siebie, że w strefie T widoczne są pory i cera się świeci, więc bez codziennego oczyszcenia ani rusz. Wiadomo, że sam żel z kłopotliwą cerą cudów nie zdziała, ale stanowi świetne uzupełnienie codziennej pielęgnacji

Bardzo dobry kosmetyk

Do mojej cery skłonnej do trądziku, żel sprawił się idealnie. Peeling jest dość mocny, ale nie wywołuje podrażnień - spokojnie można stosować w codziennej pielęgnacji. Co jest też ważne, bardzo łatwo się zmywa z twarzy, nie zostawiając drobinek.

Sprawdza się

Używam peelingu dość rzadko, bo jakoś raz na dwa tygodnie/miesiąc i produkt z Yves Rocher spełnił moje wymagania. Ma drobne drobinki, które skutecznie i dość agresywnie oczyszczają skórę. Dlatego ja wmasowuję go w twarz bardzo delikatnie, żeby nazbyt jej nie podrażnić. Sam żel jest odpowiednio gęsty i przyjemnie się pieni. Skóra po peelingu jest dobrze oczyszczona i potrzebuje nawilżenia, więc polecam od razu ją stopniować i nałożyć grubą warstwę kremu. Po długotrwałym używaniu nie zauważyłam niestety zmniejszenia się ilości zaskórników.

Mocny, ale dobry

Peeling mam lejaca się konsystencję, przez co trzeba być ostrożnym przy jego używaniu.
Jest mocny, ostry także dla osób o wrażliwej i delikatnej skórze nie będzie przyjaznym kosmetykiem. Dla mnie jest to ciekawy produkt, przyjemnie odświeża i zluszcza naskórek. Ponadto przyjemnie pachnie i ma całkiem dobry skład :)

Bez większej miłości

Zakupiłam ten żel z ciekawości czy tak jak inne produkty tej marki się sprawdzi. Żel jest przeznaczony do głębokiego oczyszczania skóry i tego efektu nie zauważyłam. Tak, skóra była oczyszczona, ale efekt nie był rewelacyjny. Zauważyłam jednak redukcje zmian trądzikowych. Zapach i konsystencją są bardzo przyjemne. Cena jak za tak małe opakowanie dość spora.

Produkt starej daty? Nie do końca.

Niegdyś bardzo powszechne było to, że produkty przeciwtrądzikowe, dla cery tłustej, miały w sobie spory dodatek alkoholu, kwasu salicylowego, które owszem dobrze wysuszały niedoskonałości i zmniejszały, kurczyły pory, ale jak się potem okazało, zbyt mocna ingerencja w płaszcz lipidowy, uszkadza go i zamiast zminimalizować produkcję sebum, skóra dla ochrony wytwarza go jeszcze więcej. Summa summarum, zamiast polepszyć stan skóry pogarszamy go.
Ja osobiście nie demonizowałabym produktów z tymi składnikami, sądzę, że klucz do sukcesu tkwi, w min. w ilości, częstotliwości stosowania.

W tym przypadku, na pewno nie jest to kosmetyk do codziennego użytku. raczej okazjonalnego, podobnie jak peeling (mam cerę mieszaną, wrażliwą)

Jego zapach jest dość specyficzny, tak mniej więcej dawniej pachniały kosmetyki anty pryszcz. Taki ziołowo- alkoholowy, trochę morski, trochę owocowy. Unisexowy. Powiedzmy, że "rześki". Ja go tam nawet lubiłam. ;)

Konsystencja nieco leista, żelowa z zatopionymi drobinami, przypuszczam, że to pestki moreli (wnioskując po składzie) roztrzaskane, ostre, o nieregularnym kształcie. Dla mnie zbyt mocne. Nieprzyjemne. Niepotrzebne!

Kosmetyk dostałam kiedyś w gratisie i zużyłam go w większości na plecy i ramiona w okresie wzmożonej nadpotliwości. Tam służył mi dobrze. Goił niedoskonałości, lekko podszczypywał ale też i zapobiegał dalszemu ich rozwojowi.

Do twarzy po kilkukrotnej przygodzie przestałam używać.
Był zbyt inwazyjny. Poza tym przeszkadzały mi w nim te drobinki (całe szczęście, że nie tak dużo), które uważam za zbędne w produkcie myjącym. Gdybym chciała sięgnąć po peeling mechaniczny zrobiłabym to, ja tymczasem chciałam umyć jedynie twarz.

Uwaga
W składzie nie ma alkoholu, jest natomiast kwas salicylowy, pestki moreli, SLS i duzo nawilżaczy min. aloes, sok z hamamelisu, gliceryna.

Bardzo pomaga

Kupiłam z połecania kolsultantki i jestem bardzo zadowolona z rezultatu. Bardzo dobre oczyszczanie i gładka konsystencja. Idealne rozprowadzenie i dokladne oczyszczanie.

żel myjący

żel ten używałam tylko 1 raz ale byłam zadowolona. Ładnie myje i oczyszcza twarz a to dla mnie najważniejsze. Zapach też jest ok myśle ze produjt warty uwagi i kupna.

Bardzo pomocny :)

Żel poleciła mi Pani konsultantka, gdy szukałam czegoś do codziennej pielęgnacji mojej cery.
Muszę przyznać, że efekty były widoczne bardzo szybko. Pory stały się mniej widoczne, cera wyraźnie odświeżona a nadmiar wydzielanego sebum opanowany!
Żel ma bardzo, bardzo przyjemny zapach, dzięki drobinkom jest też mega delikatnym peelingiem.
Zdecydowanie wart uwagi! U mnie zagościł już na stałe w codziennej pielęgnacji ;))

A ja mówię nie

Jeśli masz wrażliwą bądź suchą skórę lepiej nawet nie próbuj. Zakupiłam ten żel dawno temu i tylko ze względu na to ze był w promocji. Niestety produkt nie sprawdził się. Płaszcz lipidowy skóry zostaje w taki sposób naruszony ze wysusza twarz. Staje się ona wrażliwa i szczypie po umyciu. Jak dla mnie produkt nie nadaje się do mycia twarzy ale wykorzystuje go jako peeling do stópek ;)