Garnier, Ultra Doux, Shampooing Purifiant Argile Douce et Cédrat (Szampon do włosów tłustych `Cytryna i biała glinka`)

Pielęgnacyjny szampon oczyszczający z cytryną i białą glinką do włosów tłustych i skłonnych do przetłuszczania. Szampon przywraca włosom blask, odświeża je, zmniejsza przetłuszczanie, zmiękcza włosy i je wygładza. Łagodzi podrażnienia skóry głowy i chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych. Delikatna konsystencja nie obciąża włosów, pozostawiając je miękkie, puszyste i cudownie pachnące.

Zdecydowanie nie

Kupiłam, ponieważ zaciekawiłam mnie na glinka w składzie oraz świeży cytrynowy zapach. Jakoś dobrze mi się to skojarzyło z potrzebą świeżości dla moich wiecznie przetłuszczających się włosów. Niestety dobrych skojarzenia by było na tyle. Szampon w praktyce nie sprawdza się już tak dobrze. Fakt, dobrze myje i oczyszcza włosy, ale bardzo niekorzystnie wpływa na ich wygląd. Przede wszystkim wysusza je i to dość mocno. Nałożenie odżywki nieco zmniejsza ten efekt, ale i tak są one pozbawione blask, matowe, wyglądają niezdrowo. To prawda że mniej się przetłuszczają, ale moim zdaniem efekt nie jest wart zniszczenia sobie włosów.
Szampon ładnie pachnie, świeżo, cytrynowo i orzeźwiająco. Dobrze się też pieni, jak dla mnie jest średnio wydajny ani dobrze ani źle. Opakowanie ładne, całkiem wygodne, typowe dla serii Ultra Doux.
Zdecydowanie nie kupię go ponownie.

Dobry

Szampon super sprawdza sie do włosów tłustych, mimo ze codziennie myje włosy to przy tym szamponie mogłam sobie pozwolić co 2gi dzień. Moim zdanie trochę je przesusza dlatego po najlepiej zastosować jakaś odzywkę na końcówki. Konsystencja jest moim zdaniem trochę tępa, dlatego musiałam go trochę więcej wylać na włosy by go rozprowadzić.

Bardzo mocno oczyszcza

Moje mocno przetłuszczające się włosy w końcu są czyste i świeże! Szampon bardzo mocno oczyszcza włosy i skórę głowy, ale niestety lekko przy tym wysuszając. Włosy aż skrzypią przy spłukiwaniu szamponu z głowy.
Po tygodniowym stosowaniu zdecydowanie uregulowała się produkcja sebum na moim skalpie. Nie mam potrzeby codziennego mycia włosów. Włosy długo pozostają świeże.
Szampon przy mocnych właściwościach oczyszczających lekko wysuszył włosy i skórę głowy, dlatego po intensywnym używaniu go przez cały tydzień, zacznę stosować go raz, dwa razy w tygodniu.
Szampon znajduje się w dużym opakowaniu, jest bardzo gesty i wydajny. Niewielka ilość szamponu wystaczy na pożeranie gęstej piany, która szybko się spłukuje. Szampon jak dla mnie pachnie trochę jak płyn do mycia naczyń, nie lubię cytryny w kosmetykach. Tutaj daję mały minus.

Podsumowując, polecam szampon osobom z problemem nadmiernego przetłuszczania się włosów i skóry głowy, ale trzeba uważać, bo potrafi zadziałać w drugą stronę i przedłużyć skalp, co może doprowadzić do łupieżu.

Dobry do oczyszczania

Kupiłam ten szampon z okazji promocji w Rossmannie. Skusiła mnie białą glinka w składzie. Pomyślałam no dobra spróbujemy.

Plusy:
+ bardzo ładny zapach
+ przystępna cena
+ biała glinka
+ dobrze oczyszcza
+ wydajny

Minusy:
- przy dłuższym stosowaniu działa w drugą stronę - włosy się szybciej przetluszczaja, bo skóra głowy pozbawiona jest warstwy ochronnej

Uważam, że można go używać, ale nie na codzien. Jako dobre oczyszczenie.

ok

Fajny szampon, dobrze oczyszcza, włosy są po nim miękkie, lekkie i błyszczące ale skutkiem ubocznym są lekko sianowianie końcówki. Nawet zapach jest ok, świeży, lekko słodki a zazwyczaj denerwują mnie mocno drażniące zapachy szamponów oczyszczających. Fajny w użyciu, całkiem wydajny, myślę, że kupię ponownie.

Mocno przeciętny

Szampon dobrze myje włosy i odświeża.Efekt jest krótkotrwaly.Po białej glince spodziewalam sie ograniczenia wytwarzania łoju chociaż.Szampon jest mało wydajny,ma miły zapach.

Nie. Stanowczo nie

Szampon... mnie nie zachwycił. Kupiłam go, gdyż w okresie wakacyjnym musiałam myć głowę dzień w dzień. Wręcz odwrotnie. Ma dziwny zapach. Jest trochę cytrusowy ale może to mój mózg wciska mi bajery, ale czuję w nim tą glinkę. Pieni się dobrze, jest dość orzeźwiający. Niestety najgorsze dopiero nadejdzie. Szampon jest bardzo oczyszczający i po umyciu mam problem z... wytarciem włosów w ręcznik. Włosy są splecione, skołtunione, nie umm przeczesać włosów palcami a co dopiero szczotką. Po wyschnięciu włosy są matowe i niemiłe w dotyku. Ja podziękuję

Mam z nim problem...

Opakowanie stanowczo przyciąga wzrok, a butelka jest spora i wydajna.
Używałam go jakiś czas i z przykrością stwierdzam, że nie sprawdził się u mnie, zadziałał odwrotnie niż pierwotnie miał.

Oczywiście zapewnia dogłębne oczyszczenie, w moim wrażeniu jest dość mocny, jednak włosy po użyciu są zwyczajnie nieprzyjemne nie tylko w dotyku.
Zero miękkości, ani takiej naturalnej świeżości.

Miałam też problem by rozczesać włosy, nie były w żaden sposób podatne na układanie.

Mocno oczyszczający

Świetnie reguluje przetłuszczanie włosów, ale przy dłuższym stosowaniu włosy stają się matowe. Ładnie pachnie, jest wydajny i dobrze oczyszcza z lakierów i pianek.

Słaby

Szampon kupiłam w Rossmannie w nie wysokiej cenie i w obecnym czasie go używam. Po kilku użyciach stwierdzam, że jest taki sobie. Włosy po nim są matowe, przesuszone(efekt siana), szybko się przetłuszczają, ciężko się rozczesują, opakowanie ma trudne otwarcie. Do plusów zaliczę- ładny delikatny, świeży zapach, dobrze się pieni, ma kremową konsystencje, cena, dobrze się spłukuje. Nie wrócę do niego kolejny raz.

Dobrze oczyszcza, ale to nie jest szampon na co dzień

Użyłam go kilka razy żeby oczyścić włosy po olejowaniu. Dał sobię radę, ma miłą konsystencję, czuć, że rzeczwiście jest tam glinka. Tyle, że taki efekt to mogę mieć po użyciu czystej glinki po której są bardziej odbite, oczyszczone a skóra głowy uspokojona.

Nie zauważyłam żeby ten szampon bardzo odbił włosy u nasady, nie odważyłabym się go używać go na co dzień, po jakimś czasie włosy byłyby po prostu zbyt matowe, nie mają aż tak dużych potrzeb w kwestii oczyszczania i przetłuszczania się.

Moim zdaniem można znaleźć lepiej oczyszczające szampony, nadające się do chelatowania za kilka złotych - np Barwa ziołowa.

Za to dziewczynom, którym bardzo przetłuszczają się włosy bardzo polecam mycie skóry głowy czystą glinką, wymieszaną z szamponem, z olejem czy hydrolatem (w formie masażu skóry głowy).

Jestem na nie

Mam problem z przetłuszczającymi się wlosami. Szukałam produktu, który pomoże mi choc trochę ujarzmic ten problem. Wybrałam szampon garniera, ale niestety mi nie pomógł. Jak się przetłuszczały tak dalej mam ten sam problem. Niestety, ale jestem na nie. Więcej go nie zakupie