Planeta Organica, Regenerujący szampon prowansalski do wszystkich rodzajów włosów

Skład tego szamponu to olej z pestek winogron i ekstrakty z 6 prowansalskich ziół. Tworząc ten szampon oparliśmy się na starej prowansalskiej recepturze.
Zawiera certyfikowane organiczne składniki. Nie zawiera SLS i parabenów.
Składniki aktywne:
- Olej z pestek winogron- rekonstrukcji struktury włosa, nasyceniu go ważnymi makro i mikroelementami, a także dodaniu włosom blasku i jedwabistego połysku.
- 6 prowansalskich ziół (lawenda, rozmaryn, oregano, malwa, majeranek, mięta) - odnawiają i wzmacniają strukturę uszkodzonych włosów.
- Mięta - przeciwdziała wypadaniu włosów i przyspiesza ich wzrost.

prowansalskie złoto

kupiłam go kilka razy, bo szukałam czegoś naturalnego do włosów cy by było w stanie jakoś podratować moje włosy. Jeżeli chodzi o skład to jest on całkiem fajny. Druga sprawa, że zapach jest bardzo ładny, wydajny też jest ten szampon.. dlatego w sumie dziwi mnie komentarz na dole, bo sama mam też dość długie włosy... Pewnie to dlatego, ze nie pieni się tak żeby to jakoś szło dalej we włosy.. Polecam dodać kilka kropel wody :)

Nie regeneracyjny

Szampon prowansalski niestety nie sprawdził się dla moich włosów. Oczekiwałam po nim nawilżenia oraz przede wszystkim braku puszenia się włosów, jednak zawiodłam się, żadnej regeneracji również nie zauważyłam. Moje włosy zareagowały na niego jak na zwykły drogeryjny szampon, co bardzo mnie zdziwiło ze względu na jego dobry skład. Dodatkowo uważam, że jest mało wydajny, mam długie włosy i wystarczył może zaledwie na kilka myć

PORZĄDNY

Był to mój pierwszy szampon,odkąd przeszłam na jasną stronę mocy, czyli kosmetyki z naturalnym składem bez niepotrzebnych ulepszaczy i innych świństw. Dobrze myje i oczyszcza, choć jest średnio wydajny. Pachnie bardzo ładnie, lecz zapach ten nie zostaje na włosach zbyt długo. Pielęgnuje i odżywia włosy, po dłuższym stosowaniu wyraźnie poprawia ich kondycję.

Przyzwoity

Dobry szampon w akceptowalnej cenie. Nawilża, nie plącze włosów, nie wysusza ich. Łagodny dla skóry głowy. Szamon ten jest dość wydajny.

Mankamenty: Dostępność oraz męski zapach

przyjemność mycia włosów

Szampon kupiłam w sklepiku z kosmetykami naturalnymi, ponieważ akurat zabrakło mojego ulubionego rokitnikowego Natura Siberica a ten był w promocji -50% i pani ekspedientka bardzo go zachwalała.

Rzeczywiście szampon ten jest godnym konkurentem rokitnikowego. Pomimo naturalnego składu bardzo dobrze się pieni, świetnie oczyszcza skórę głowy, i nie podrażnia. Włosy pozostają długo świeże.Pachnie obłędnie! (nawet lepiej niż NS) A zapach utrzymuje się jeszcze długo na włosach. Jeśli chodzi o działanie w zasadzie nie mam się do czego przyczepić, jest do dobry kosemtyk naturalny bez detergentów.

Natomiast co mi przeszkadza to butelka z pompką, która wyciska bardzo małą ilośc produktu, żeby umyć włosy muszę się nieźle "napompować".
Opakowanie jest dosyć małe w relacji z regularną ceną produktu...
W przypadku Natury Siberiki, za to samą cenę otrzymujemy dwarazy tyle szamponu.

Na pewno nie kupię go w regularnej cenie, gdyż jest dla mnie zbyt drogi, ale w promocji warto się na niego skusić

bardzo dobry szampon

jednak nie kupię ponownie, bo przegrywa z cedrowy m,

plusy:
+dobrze myje,
+dobrze się pieni,
+jest delikatny,
+ma dobry skład,
+przyjemny, delikatny zapach,

minusy:
-nie należy do wydajnych

a jeżeli chodzi o opakowanie, to pompka niestety nie zdaje egzaminu, trzeba się nieźle namachać, żeby uzyskać odpowiednią ilość produkt, skończyło się na rozkręcaniu opakowania

Włosy przyjemne w dotyku

Lubię oryginalne nazwy i często przy wyborze różności to mnie właśnie kusi do kupna, ale ten wybór nie był ani zły ani nadzwyczajny. Ot, szampon potrzebny, więc go zużyłam i nie powiem, ma całkiem przyjemny zapach, dobrze się pieni, włosy po nim są lśniące i lekkie. Zastosowana pompka umożliwia dozowanie szamponu, ale w tym wypadku konsystencja mogła by być bardziej zagęszczona.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Genialny!

Najlepszy szampon jaki miałam. Nigdy nie pokladalam nadziei w "cudownych" właściwościach regenerujacych szamponu. Te regenerujace zawsze obciążały i nie domywaly mi wlosow, powodowały puch i przetluszczaly skalp. A tu taka niespodzianka!! Włosy są gładkie, miękkie, puszyste i błyszczące. Pięknie myje, czasami nie potrzebuje odzywki, a włosy mam bardzo zniszczone. Mój hit!!!

Używam tego produktu od: 1 miesiac
Ilość zużytych opakowań: 1 niecale

Bardzo dobry, a mam włosy przetłuszczające się

Szampon kupiłam za niecałe 11zł w promocji.
Jest to kosmetyk o rzadkiej konsystencji, zielono-perłowym kolorze i słodkim zapachu, zamknięty w butelce z pompką. Ponieważ gustuję ostatnio w rosyjskich kosmetykach, a ten szampon miał dobre opinie, to naturalnym było, że muszę go kupić. I przyznam, że była to dobra decyzja, jestem zadowolona.
Oprócz tego, że trzeba kilku pompek, aby wydobyć tyle szamponu, ile potrzebuję do umycia włosów, to w zasadzie nie widzę minusów. Przy tej konsystencji spodziewałam się obciążenia włosów, ale nic takiego nie miało miejsca. Włosy były miękkie, przyjemne w dotyku, błyszczące, nie przetłuszczały się szybciej, a nawet mogłam myć je jeden dzień później niż zawsze i nie wyglądały jeszcze bardzo źle. Ponadto szampon ma świetny, naturalny skład. Czy zregenerował moje włosy? Nie wiem, bo nie przywiązywałam do tego wagi.
Kosmetyk zużyłam w niecałe pół roku, na zmianę z innym szamponem.

Polecam!

Używam tego produktu od: styczeń 2015

Prowansalskie rozczarowanie

Niestety nie podzielam zachwytów nad tym kosmetykiem.
Skuszona pozytywnymi opiniami, postanowiłam przekonać się, czy ten szampon będzie również dla mnie objawieniem. I okazało się, że jest wręcz przeciwnie.
Jest to mój czwarty syberyjski szampon i zarazem pierwszy z serii Planeta Organica.
Szampon bardzo kiepsko się pieni, aby umyć długie włosy do połowy pleców, muszę zużyć ponad 20 "porcji". Butelka z pompką jest jak dla mnie bardzo niewygodna w użyciu i nieporęczna.
Kosmetyk oczyszcza na średnim poziomie. Włosy u nasady są bardziej obciążone, niż oczyszczone.
Dodatkowo posiada cechę, która bardzo przeszkadza mi w niektórych syberyjskich szamponach - mianowicie źle się spłukuje. Kilka razy na tylnej części włosów u nasady pozostały mi resztki szamponu, które zaschły i wyglądały jak łój (dodam, że spłukuję włosy bardzo dokładnie). Być może nie jest to przeszkodą przy krótkiej czuprynie, przy dłuższych włosach - zdecydowanie tak.
Szampon nie jest delikatny dla skóry głowy, niestety spotkałam się z niemiłym swędzeniem skalpu, a nawet białymi płatkami.
Włosy są po szamponie puszyste i ładnie się błyszczą, jednak nie wiem dlaczego, ale wypada mi ich po nim zdecydowanie więcej, niż zwykle.
Zapach jest naprawdę bardzo ładny i długo utrzymuje się na włosach, jednak dla mnie to za mało, aby być zadowoloną z jego działania.
Syberyjskie kosmetyki do włosów robią coraz większą furrorę, jednak ja powoli zaczynam się do nich zrażać...

Używam tego produktu od: 2 mce

Szampon do przyjemnych powrotów

Dość delikatny szampon, dobry dla wrażliwej skóry głowy. Intensywnie oczyszczający - może nawet za bardzo.

+ zapach - uprzyjemnia mycie, pozostaje również po wyschnięciu włosów
+ działanie - szampon spełnia swoje zadanie w pełni, włosy są miękkie i czyste po użyciu
+ pompka - w mojej sztuce działała bez problemu
+ nie wywołuje łupieżu
+ dobrze się pieni
+ dość kremowy
+ ciekawy, zielonkawy kolor

+/- opakowanie - jest estetyczne, ale niestety nie widac ile szamponu pozostało w butelce

Na pewno wrócę do tego szamponu - aktualnie testuję szampon Agafii z Cytryńcem, zobaczymy co po nim

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie całe

rewelacyjny!

To pierwszy szampon Planeta Organica jaki wpadł mi w ręce i po zużyciu pierwszej buteleczki zdecydowanie mam ochotę na więcej!

+ przepiękny zapach,
+ skuteczne odświeżenie włosów,
+ wzmocnienie włosów,
+ wydajność,
+ formuła z pompką

+/- w środku tego pięknego składu znajduje się Magnesium Laureth Sulfate - słabszy niż SLS, ale jest... warto jednak dodać, że poprzedza go cała masa dobroczynnych składników, ja przymykam na niego oko ;-)

To najlepszy szampon jaki miałam okazję używać. Zależało mi na szamponie w miarę delikatnym, nadającym się do codziennego stosowania przy włosach wymagających wzmocnienia i regeneracji. W sklepie z naturalnymi kosmetykami trafiłam na to cudo i wiem, że się prędko nie rozstaniemy ;-) Włosy po użyciu są miękkie, wspaniale uniesione u nasady i pięknie pachną. Nie są suche i na dobrą sprawę przy braku czasu można by zrezygnować z nakładania odżywki bez dramatu na włosach ;-) Przedłuża świeżość moich włosów, nie wiem czy to zasługa także innych kosmetyków ale włosy są w znacznie lepszej kondycji.

Udało mi się go dorwać w cenie 15 zł, jak na świetne działanie i bardzo przyzwoitą wydajność - dwie pompki wystarczają na całe umycie skóry głowy - to jest to całkiem dobry stosunek jakość/cena.
Na pewno wypróbuję inne szampony z tej serii, ale jak na razie jest to mój KWC!

Używam tego produktu od: ok. 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1 całe 280ml