Christian Dior, Forever and Ever EDT

Christian Dior, Forever and Ever EDT

Zapach świeży, kwiatowy dla tajemniczej kobiety. To limitowana edycja wprowadzona na rynek w 2002 roku.

Kategoria: kwiatowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: jaśmin, frezja, róża
nuta serca: muszkat, kwiat migdału
nuta bazy: wanilia, piżmo, rajskie nasienie

"to nie jest Dior" - ogromne rozczarowanie

"To nie jest Dior" - tak jedna z Wizażanek podsumowała którąś z wersji Miss Dior, a ja to mogę powiedzieć o tych perfumach.
Marzyłam o nich od dawna, ale raz, że ciężko je dostać, dwa, że nie chciałam kupować w ciemno, a próbki nie mogłam nigdzie znaleźć. Aż trafiłam na odlewkę i cieszę się bardzo, bo albo bym je kupiła i nie byłby to dobry zakup, albo dalej bym o nich marzyła i wyobrażała sobie na ich temat całkiem fałszywe rzeczy.
Nie wiem jak Wy, szanowne Wizażanki, ale ja mocno identyfikuję zapachy z kolorami - flakonów bądź cieczy. Tu różowy jest flakon w starej wersji, w nowej (niestety) przezroczysty i widać, że perfumy też są różowe. Po tym, po nazwie oraz opisie nut, a także opiniach, spodziewałam się przepięknego kwiatowego, kobiecego zapachu, nieco romantycznego i zupełnie niezwykłego, jak na twór Diora przystało. Niektóre z perfum tej firmy nie podobają mi się, ale wydaje mi się, że nie da się przejść obok nich obojętnie, obok tych zaś - jak najbardziej.
Przede wszystkim perfumy te pachną dla mnie zieloną herbatą. Może nos mnie trochę oszukuje, ale tak je odbieram. Nie czuję żadnych romantycznych kwiatów, niestety, ponieważ te ze składu bardzo lubię. Dziwi mnie to, bo jaśmin przecież mocno pachnie w perfumach, ale trudno. Miałam kiedyś perfumy z zieloną herbatą właśnie, jakieś śmiesznie tanie i muszę z przykrością stwierdzić, że Forever and Ever przypomina mi je do złudzenia :( Kolor powinien być zielony, ewentualnie żółtawy, a nie różowy. Jak bym je określiła? Na pewno bezpieczne, każdemu powinny się spodobać, choć mnie ta zielona herbata nieco męczy, bo nie lubię tego zapachu. Każdy z pewnością będzie inaczej odbierał ten zapach, ale już każdy pewnie zauważy, że jest bardzo delikatny. Mogę to zaakceptować w perfumach innych firm, ale u Diora? Poza tym nazwa kłóci się z trwałością - są to perfumy ulotne, niby jakoś tam je czuję, ale tylko ja (a aplikuję sporo), znikają po kilku godzinach bez śladu, wystarczy opłukać nadgarstki podczas mycia rąk, by zapach zniknął. Wiem, że to edt, ale mam wiele edt i jest zupełnie inaczej. Poza tym w ogóle się nie rozwija, przynajmniej na mnie, ale zazwyczaj perfumy mają na mojej skórze doskonałą projekcję. W jakimś opisie przeczytałam, że są lekko słodkie i czekałam na tę słodycz, ale nie, zapach jest od początku do końca taki sam.
To duże wady jak dla mnie, takie cechy mają tanie perfumy i gdyby ktoś poczuł na mnie ten zapach, z pewnością nie pomyślałby, że to wysoka półka, podobnie jak ja nie pomyślałabym tego, czując je u kogoś. Szczerze mówiąc, nic w nich mi się nie podoba.

Używam tego produktu od: kilka testów
Ilość zużytych opakowań: kilka ml

jak ciasto sliwkowe...:)

PLUSY:
+nie chce splycac tematu, ale pierwsze niuchniecie przenosi naprawde w piekny ogrod gdzie wieczorem czeka na Ciebie kawalek ciasta sliwkowego na bardzo eleganckim talerzyku pod kwitnacym jasminem
+dostalam wyrozniajaca pochwale od bliskiej osoby, dla ktorej moje eksperymenty z roznymi zapachami sa juz norma
+rozowa acz przejrzysta buteleczka, kt. pozwala ocenic ile perfum jeszcze zostalo

MINUSY:
-rzadko dostepna (woda toaletowa), moze to byla jakas limitowana edycja

Moje Forever and Ever

Kiedy moja mama wracała z za granicy w 2009r, przywiozła mi z lotniska pudełeczko pełne próbek Dior\\\\\\\'a. F&E były jedynymi które odrazu mi się spodobały... Szukałam ich później wszędzie, na internecie, w każdym sklepie, ale nigdzie ich nie było. Przestali je produkować.

Na Święta moja mama zrobiła mi wielką niespodzianke i przywiozła mi dwie, duże, ostatnie butelki, które znalazła na Duty Free na lotnisku, kiedy znowu wróciła z za granicy.

To są jedyne perfumy z którymi mam tak mocne przywiązanie. Zawsze byłam wybredna do perfum, przez wszystkie zawsze chcę mi się wymiotować... Jedyne które kiedyś używałam to Wykrzyknik (ex-cla-ma-tion) i nic poza tym. Nie jestem w stanie opisać jak ładnie pachną F&E... One po prostu pachną jak ja...

Do dzisiaj mam te dwie butelki, i używam ich tylko wtedy kiedy chcę przypomnieć sobie tamtą zime... dom, miłość, święta... i mojego kochanego psiaka :}}}

Kupiła bym te perfumy za tyś zł gdybym musiała.

Cudowny powiew świeżości!!:-)

Uwielbiam ten zapach!!!

Forever to zapach, który okresla dziewczynę, która jeszcze nie jest kobietą...kobietę, która na zawsze pozostanie dziewczyną:-)

Nazwa niezwykle trafiona...dla mnie faktycznie Forever..:-):-)

Zapach świeży, a jednocześnie bardzo kobiecy i pobudzający zmysły.

Dior Forever zabiera mnie w daleką podróż...sprawia, że czuję się pełna pozytywnej energii, zwiewna i wyzwolona:-)

Pomimo tego, że Forever nie zawiera mocnych akcentów, nut korzennych...jest niezwykle czarujący i uwodzicielski:-) utożsamiam go z pełną życia i energii dziewczyną, kóra jest tajemnicą, enigmatyczną kokietką:-)

Co więcej uważam, że jest to dość trwały zapach jak na perfumy z serii letniej w porównaniu z innymi perfumami o delikatnych nutach zapachowych. Nawet jeżeli po kilkunastu godzinach ja sama nie czuję już zapachu..wiem że jest on wyczuwalny przez otoczenie..które zawsze twierdzi, że mam cudowne perfumy:-)
Ja natomiast czuję zapach na ubraniach nawet po upływie kilku dni.

Jest to zapach raczej na wiosnę - lato, subtelny, delikatny, zwiewny, czarujący:-)
Absolutnie nie jest banalny a tym bardziej tandetny.
Wyczuwam różę, frezję, jaśmin....pomimo zabarwienia kwiatowego, zapach ma w sobie cos urzekającego...gdyż nie jest to typowa mieszanka kawiatowa z różą w roli głównej!

Nie potrafie wyrazić tego słowami ale zapach ten jest dla mnie czyms magicznym...niedoścignionym...jest marzeniem, błękitnym niebem spowitym promieniami słońca...:-):-)spełniem, ulotną chwilą...

Zapach jest dostępny wyłącznie na bezcłówkach co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym...a nowa buteleczka jest bardzo elegancka i minimalistyczna, pozbawiona dawnego różowego kiczowatego koloru. Urok buteleczki tkwi w jej prostocie, ładnym delikatnym i wyrafinowanym kształcie, która otacza pastelowo- różową "taflę" perfum:-) Już sama butelka kusi...zachęca by odkręcic korek..:-) Banał, jednak dla mnie najładniejsza butelka perfum jakie widziałam,wytworna buteleczka, która idealnie pasuje do toaletki Marii Antoniny i wtapia się w epokę XVI wiecznej Francji:-)

Ilość zużytych opakowań: wiele pięknych buteleczek:-)

cherlawe kwiatki i bańki mydlane

przyznam , że kupowałam je w ciemno. zapachu nie znałam i nie miałam o nim pojęcia. trafiłam na pochlebne opinie na wizażu i do tego brak zapachu w perfumerii, biały kruk - pomyślałam- więc muszę je mieć.
ale to moje wielkie rozczarowanie.
zapach nijaki, to taki kwatkowy wiaterek z mydłem. czysty, ulotny, żaden.
nie czuję obiecywanej wanilii, frezja jakaś mydlana, aż czuję to mydło w ustach. jaśnin jest, ale to tyle.
trwałość porównywalna zeru, coś takiego wypuścił dior????
zapach na wiosnę dla małych dziewczynek.

pozbyłam się go szybko. a kosztował bardzo dużo.

Sympatyczny

Pierwszą butelkę dostałam jakieś 3 lata temu od mamy. Ona zakupiła dla siebie identyczny. Bardzo trafiony prezent. Zapach delikatny i dziewczęcy,na randki idealny. Bardzo uniwersalny. Nie jest typowo kwiatowym zapachem jakich wiele.
Jedyny jego minus to bardzo słaba trwałość jak na diora. Po 3 godzinach w ogóle go już nie czuję. Ale może to tylko na mnie jest taki nietrwały.
I to że jest to limitowanka, do dostania tylko na niektórych lotniskach.
Drugi flakonik to też podarunek od mamy i też z lotniska.

Używam tego produktu od:3 lata

Mój KWC

Zapach jest prześliczny, delikatny, dobry na ciepłe i wiosenne dni. Strasznie mi się podoba. Problem,że w żadnym sklepie kosmetycznym tkj. sephora nie mogę go znaleść. Jak ktoś ze znajomych akurat wyjeżdża to szuka mi ich na lotnisku,czy za granicą. Polecam

Używam tego produktu od: 1 roku

Kocham, kocham, kocham!!!

Jak w tytule. Nic dodać, nic ująć. To mój najukochańszy i najcudowniejszy zapach, jaki kiedykolwiek miałam. Zakochałam się w nim. Naprawdę. Pachnie jak marzenie. Myślę, że z perfumami jest tak, że dla każdego pachną one nieco inaczej. Ja nie umiem określić czym pachnie dla mnie Forever and ever, ale jest to coś, obok czego ja nie mogę przejść obojętnie. Umiem go rozpoznać na przechodzących obok ulicą kobietach, aczkolwiek bardzo rzadko mam taką możliwość, bo bardzo ciężko ten zapach dostać. Ja zaopatruję się na allegro i jak do tej pory nie miałam nieprzyjemnych niespodzianek.

Dla mnie idealny

Nie zauważyłam, żeby szybko się ulatniał. Jedno psiknięcie na cały wieczór mi starcza :)
W dzień rzadko go używam, wolę coś delikatniejszego.
Dla mnie po prostu idealny pod każdym względem :)

Używam tego produktu od: paru lat

szkoda

zapach sliczny, raczej na lato niz na zime.ale no wlasnie...ale dlaczego tak nietrwaly.bez przesady trzyma sie godzine.kupilam na lotnisku za promocyjna cene i wypryskalam go w ciagu 3 tygodni. mialam wiele innych zapachow Dior ale ten byl najbardziej nietrwaly i dlatego uwazam, ze szkoda kasy!:(

Używam tego produktu od:uzywalam 2 lata temu

Ładne, ale...

dlaczego tak szybko się ulatniają i nie pozostawiają po sobie śladu?? Zapach jest śliczny, różany, dziewczęcy, frywolny, fikuśny. :) Boski! Jednak pomimo moich wszystkich zachwytó, nie kupię go, gdyż ulatnia się po godzinie! Skandal! Pozostanę przy moich Baby Doll, które są trochę podobne do forever.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy

Ma coś w sobie

Mam odnowioną wersje, z 2007 roku, we flakoniku w listki. Zapach jest bardzo ładny, świeżo-kwiatowy, lekki, na wiosnę stworzony. Flakonik mnie jakoś nie razi, widziałam brzydsze (choć mistrzostwo to nie jest).
Odejmuję pół gwiazdki za trwałość - Forever And Ever nie ma szans się znudzić, a to dlatego że zapach wietrzeje po godzinie, należy więc nosić flaszeczkę w torebce i się spryskiwać. Sądzę zatem iż flaszeczka ma prawo skończyć się dość szybko...

Używam tego produktu od:jakiegoś czasu