Schwarzkopf Schauma, Jedwabista Pielęgnacja, Szampon wygładzający do włosów suchych i matowych

Formuła z kompleksem protein jedwabiu wygładza powierzchnię włosa i nadaje wyjątkowy połysk. Dla włosów jak jedwab. Formuła z intensywnie pielęgnującymi proteinami przywraca włosom utracone proteiny.

Umyje, ułatwi rozczesanie i wspomoże pielęgnację !

Szampony Schauma kupuje od lat. Są wydajne, tanie. Mają poprawne ale drogeryjne składy. Znana od lat różowa wersja - dobrze umyje włosy, nieźle się pieni, nawet nawilża i odżywia. Ułatwia rozczesanie i wspomaga pielęgnację.

Dodatkowo nowa wersja nie dociąża włosów. Lekko niweluje przetłuszczanie ! Na uwagę zasługuje też brak parabenów, formaldehydu, ciężkich silikonów i wysuszających alkoholi !

Nie mniej skład opiera sie na mocnym detergencie ( sles-ie ) złagodzonym CAPB ! To moze stanowić minus. Plusem, ze wysoko w składzie są dobre składniki nawilżające i odżywcze ! Pielęgnacji włosy proteiny, emolienty, hemektant -Witamina B5 i inne substancje filmotwórcze.

Góra składu jest wiec ciekawa. Niestety reszta jest średnio ok tj. za długi i zawiły skład ! Nie mniej wysoko sa substancje dobroczynnie wpływające na włosy ( dające równowagę PEH ) : odżywienie, pielęgnację, kondycjonowanie. Nie mamy wysoko ciezko - zmywalnych silikonów & innych złych polimerów. A te występujące są nisko. Są to dobre, łagodne substancje filmotwórcze !

Przez to szampon daje dobre mycie, subtelne odżywienie i nawilżenie. Ułatwia rozczesywanie, a także zabezpiecza włosy i lekko je pielęgnuje. Jednocześnie zbytnio nie dociąża włosów.

Kupuję go namiętnie. A włosy po nim są dobrze umyte i nawet odżywione. Czasem moze spowodować puszenie - wtedy dociążam stosując emolientową odżywkę ( zawierająca naturale oleje albo bogatszą w silikony ) lub olejuję włosy, i jest ok !

W sumie pomimo tych wszystkich wad lubię ten szampon ! I gdyby nie to, ze w skaldzie jest SLS złagodzony Cocamidopropylo Betainą, to powiedziałabym, ze skład jest niemożliwie idealny ! Nie mniej mi SLS z Betainą nie szkodzi !
--------------------------------------------------------------------------------------------------

- SLES + CAPB + Sodium chloride. typowy duet substancji aktywnych ( mogą narozrabiać ) mamy kolejny inny mocny dodatek. - Sól. Jako wspomagacz mycia. Ten ścierający agresywny składnik moze dać przesusz. Nie jest to fajne.

Po tych podstawowych, typowo drogeryjnych składnikach mamy dobroczynny skład : Odżywczo-pielęgnacyjny. Ma wszystko co istotne - równowaga PEH !

- Hydrolyzed Keratin ( Keratyna - Proteiny ) Regeneruje włosy, wnika.
- Glicyne (Glicyna - aminokwas jedwabiu ) Zachowuje sie jak proteiny, wiąże się keratyną, wspomaga odbudowę włosów.
- Pentanol - wit. B5 ( Humektant ).
- Prunus Armeniaca Kernel Oil ( Olej z Pestek moreli - naturalny emolient).
- Hydrolyzed Silk ( Jedwab - Proteiny ) Wnika we włosy, uszczelnia - zatrzymuje wodę, kondycjonuje, daje blask i ułatwiający rozczesywanie.

Po w/w składnikach PEH są w dużej ilości składniki wspomagające :
- Disodium Cocoamphodiacetate ( Bardzo łagodny detergent ) także kondycjujący.
- Glycol Distearate ( Emolient kondycjujący ) w funkcji emulgatora przy SLES.
- PEG-40 Hydrogenated Castor Oil ( wosk emulgujący o funkcji emolienta ) Zmywalny wodą. Kondycjuje jak silikony.
- Citric Acid - regulacja PH. Sodium Benzoate - konserwant. PEG-7 Glyceryl Cocoate - ( Emolient - rozpuszczalny w wodzie ) Kondycjonuje i wspomaga emulgację.
- Cocamide MEA - mocny detergent. Dimethicone (Silikon) Usuwalny łagodnym detergentem.
- Laureth-4 Stabilizator - wspomaga łagodnie emulgację.
- Perfum .
- Guar hydroxypropyltrimonium chloride - ( Guma Guar - Antystatyk roslinny & Zafęstnik ) Ułatwia rozczesywanie. Wygładza.
- Hydrogenated Castor Oil (PEG - Wosk Emulgujący & zagęszczacz ) Polimer zmywalny - antystatyk.
- Peg-120 methyl glucose dioleate - ( Zageszczacz delikatnie Emulgujacy ).
- Propylene Glycol - (Sredni Humektant ) Tu sub pomocnicza i rozpuszczalnik.
- Linalool, Limonene - ( Sub. zapachowe )
- Laureth-23 - Łagodny detergent.
- Glycerin - ( Gliceryna - Humektant )
- Sub. wspomagająca z uwagi na koniec składu. Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Citronellol - 4 sub. zapachowe. Barwnik - CI17200

Bardzo lubię

Przede wszystkim wielbię ten szampon za piękny wspaniały wprost zapach. Nie wiem dlaczego tak mi się podoba, ale chętnie zakupiłabym nawet takie perfumy ;)
Szampon robi to, co ma robić, czyli myje włosy, nie plącze, sprawia, że są puszyste przynajmniej przez parę godzin po umyciu. Moje przetłuszczające się włosy lubią go nawet bardziej niż jego zielonego, ziołowego brata :) Jest wydajny, a w różnych promocjach nawet za 8.50 zł. Lubię wszystkie Schaumy i gorąco polecam. W domu używamy go ja z moją mamą, bo ona też bardzo go lubi. Nadaje się także do prania ręcznego :D

Używam tego produktu od: Jakiś czas
Ilość zużytych opakowań: kilka butelek

Dobry szampon do codziennego stosowania

Szampon kupilam w ubiegloroczne wakacje skuszona, jako, ze byla to nowosc. Do tego zabralam odzywke ekspresowa z tej samej serii. Takiego duetu uzywalam przez kilka miesiecy, bo produkty sa naprawde megawydajne.

+ sliczny zapach, slodki
+ kremowa konsystencja
+ bardzo dobrze sie pieni
+ delikatnie oczyszcza skore glowy i wlosy, nawet po uzyciu olejkow
+ nie wysusza wlosow
+ nie obciaza na dlugosci
+ nie przyspiesza przetluszczania
+ wlosy sa wygladzone
+ miekkie
+ lsniace
+ nie pusza sie
+ bardzo wydajny
+ tani na promocji ok. 6zł
+ dostpeny w wielu drogeriach

Polecam :)

Używam tego produktu od: ok. 4 miesiace

Nadaje włosom blask, miękkość i gładkość- nie pomaga rozczesywać

Chyba nie do moich włosów. Lubię myć włosy często, choć wydaje mi się, że stosując ten szampon dzień po dniu włosy się szybko przetłuszczają (przy stosowaniu innych szamponów rzadko się to zdarza), produkt ten nadaje włosom gładkość i miękkość ale nie ułatwia mi rozczesywania co przy moich włosach za pas to nie najlepsza opcja. Nie wiem czy kupiłabym go jeszcze raz ale zdecydowanie mogę go polecić paniom, które chcą mieć gładkie i lśniące włosy : )

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe 400ml

bardzo fajny

Kupiłam szampon w promocji za chyba 7-8 zł. Od początku, butelka 400 ml, szampon dla mnie - osoby z włosami za łopatki - mega wydajny. Butla starcza na co najmniej 2 miesiące (myję włosy co drugi dzień). Szampon jest gęsty, wystarcza trochę, a przy dobrze namoczonych włosach wytwarza się dużo piany. Zapach bardzo ładny, jakby owocowy. Oczyszcza dobrze włosy (mam parocentymetrowy odrost i reszta suche farbowańce po 2 dekoloryzacjach, których się pozbywam) u nasady, na długości włosy gładkie i w ogóle się nie wywijają. Są sypkie, odbijają światło, gładkie, czyli to co napisane o nim - sprawdza się. Aż chce się włosy ciągle dotykać :) Polecam na wypróbowanie, bo cena do jakości całkiem w porządku. Ponadto w składzie ma olejki, panthenol jakoś na 4-5 miejscu, nie ma silikonów, tylko sls na początku - mimo to lubię to, co wyczynia z moimi włosami, które są świeże jeszcze przez 2 dni od mycia. Generalnie polecam :)

Używam tego produktu od: sierpnia
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 400 ml

Prawie same plusy

Lubię testować różne szaumy, więc i ta wpadła mi w ręce. Mam problem z suchymi włosami i ten szampon po części mi pomógł.

+ Moje włosy ciągle się puszą. Ta szauma je okiełznała, w końcu są proste ;)
+ Nie muszę używać odżywki, bo włosy całkiem dobrze się rozczesują, a odżywka tylko je przeciążała i były ulizane.
+ Bardzo wydajny, jak każda szauma wg mnie. Wystarczy ciapnąć odrobinkę i starcza na włosy długością za łopatki. Pieni się jak szalony.
+ Bardzo ładnie pachnie.
+ Świetnie wygładza włosy, nie elektryzują się, nic nie sterczy we wszystkie strony.

- Minusem jest fakt, że chyba przyprawił mnie o łupież :< chyba jest jednak ciut za ciężki dla mnie.