L`Occitane, Huile Reparatrice [Repairing Oil ] (Olejek odbudowujący do włosów suchych i zniszczonych)

Wielozadaniowy olejek do włosów, który odżywia, odbudowuje i chroni suche i zniszczone włosy. Zawiera olejek migdałowy (bogaty w kwasy tłuszczowe 9 i witaminy) oraz kompleks 5 olejków o właściwościach regenerujących. Roślinne aminokwasy odbudowują strukturę włosa bez efektu obciążenia.

Piękny zapach, super skład, ale nie dla mnie

Olejek dostałam w prezencie. Cena jest wysoka, ale płacimy za markę i bardzo dobry skład. Uwielbiam większość produktów L'Occitane, ale ten nie zdobył mojego serca. Oczywiście jak wszystkie produkty tej firmy, ma cudowny naturalny zapach i zapewnia mojemu nosowi wrażenia, jakich nie oferuje żadna inna marka. Ale olejek do włosów to nie perfumy i powinien przede wszystkim działać. Producent zaleca stosowanie olejku jako kuracji lub jako wykończenie fryzury, jako produkt multifunkcyjny. U mnie olejek sprawdził się bardzo dobrze tylko do olejowania przed myciem. Włosy były w lepszej kondycji, można go stosować na noc, bo nie brudzi poduszki. Niestety, do zabezpieczania końcówek oraz jako odżywka bez spłukiwania u mnie się niezbyt sprawdził. Bardzo łatwo z nim przedobrzyć, nałożony w tylko odrobinę za dużej ilości paskudnie sklejał włosy i zbijał je w strąki. Moje są długie, gęste, ale bardzo cienkie i zawsze było im tego produktu za dużo. Pomagało zwiniecie po zastosowaniu w kok na jakiś czas, aż olejek się wchłonie, niestety nawet po tym włosy miały tendencję do zbijania się w kolonie i wyraźnie traciły objętość. Nie rekompensował tego nawet piękny połysk. Zużyłam jako produkt do olejowania na noc. Cena jest wysoka o ile jest dla mnie do zaakceptowania przy produkcie do wykańczania fryzury, to za olejek na noc jest zdecydowanie za wysoka, nawet mimo rewelacyjnej wydajności, zapachu, składu itd. Od produktu takiej marki i w takiej cenie oczekiwałam więcej.

Bardzo dobry skład

Od dłuższego czasu interesuje się pielęgnacją naturalną. Na sklep L\'occitane natrafiłam w Szczecinie w centurym handlowym Kaskada. Początkowo trochę sceptycznie podeszłam do tego sklepu. Nie dziwne, skoro szampon do włosów kosztuje tam 80zł. Usunęłam jednak objekcje na bok i ruszyłam ku pięknemu zapachowi wydobywającego się ze sklepu. Weszłam i.. zakochałam się. Kolory, zapachy, wszystko to sprawiło, że od razu miałam lepszy humor. Olejek był pierwszą rzeczą jaką kupiłam w tym sklepie. Pani sprzedawczyni, blondynka o pięknej, gładkiej cerze i długich zdrowych włosach, bardzo polecała mi ten produkt. Nic dziwnego, jest naprawdę bardzo dobry.

W tamtym okresie nie miałam bardzo zniszczonych włosów. Olejek jednak ładnie mi je natłuszczał i zmiękczał. Szczególnie dobrze zabezpieczał końcówki (wtedy była zima). Co poradzić. Zakochałam się w tym olejku. Gdyby nie cena, na pewno kupiłabym go ponownie.

Plusy:
+ wydajność- Olejek zużywam do tej pory a mam go już od roku. Fakt, oszczędzam go i aplikuję dość sporadycznie. Jednakże zawsze działa bardzo dobrze mimo używania innych preparatów.

+ pozostawia włosy lśniące, gładkie, miękkie i nawilżone

+ skład - szeroka gama olejków odżywczych sprawia, że kosmetyk rzeczywiście odżywia włos

+ konsystencja - dość lejąca, przeźroczysta

+ zapach - pachnie olejkami, ale to bardzo przyjemna woń. Myślę, że każdemu się spodoba.

Minusy:
- dostępność - można kupić tylko w sklepie L\'occitane, evtl na ebayu. Na allegro nie widziałam

- cena - jakość jest naprawdę wysoka. To dobry olejek z bogatym składem. Dla mnie jednak, cena jest troszkę za wysoka. Na całe szczęście w wyprzedażach sezonowych można kupić go o wiele taniej. Ja kupiłam swój po cenie regularnej, po czym dostałam sms od L\'occitane (jak dołączyłam do ich klubu), że mam 20% zniżki na cały asortyment. Trochę peszek

Z czym używać jak i dla kogo:

1. Moim zdaniem nadaje się do każdego rodzaju włosów. Ładnie podkreśli skręt loków, wygładzi proste włosy, zniszczone pasma odbuduje a zdrowe nabłyszczy i rozświetli.

2. Można używać na parę sposobów. Pierwszy to po umyciu włosów i delikatnym osuszeniu nałożyć na połowę włosów albo końcówki. Zabezpiecza on wtedy włos przed gorącym powietrzem suszarki czy ciepłem prostownicy.

3. Można dodawać do maseczek robionych z naturalnych produktów. Np. 1 żółtko + dwie łyżki jogurtu naturalnego + dwie pompki olejku. Pozostawić na 15 min, umyć szamponem.

4. Dodać do mikstury olejowej. tzn. dwie łyżki wody + dwie łyżki dowolnego oleju (lniany, pestek winogron) + łyżke odżywki do włosów + dwie pompki olejku L\'occitane. Taka mieszanke wlac do pojemnika z atomizerem i rozprowadzać na włosach. Po min godzinie zmyć samą wodą lub odżywką.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie