Wellness & Beauty, Zucker - Ol Peeling mit pfelgendem Mangokernöl & Kokos (Peeling solny do ciała `Olejek z mango i kokos`)

Poczuj się ożywiona olejkiem z mango i kokosa. Niewielkie drobinki peelingujące z naturalnej soli morskiej usuwają łagodnie i gruntownie martwy naskórek i pobudzają mikrocyrkulację skóry. Skóra staje się miękka i jedwabista w dotyku.

w słoiku
Struktura
drobnoziarniste
>250ml
peeling solny

Mocny i natłuszczający, nie dogadaliśmy się

Dlaczego tylko 2? Dla mnie jest on za mocny i za tłusty. Kto będzie z niego zadowolony? Posiadaczki suchej i normalnej skóry, które lubią intensywne (ekstremalne) złuszczanie kryształkami soli i cukru, ale po kolei.

Wellness & Beauty to marka dostępna wyłącznie w Rossmannie i tylko tam ten peeling kupimy. Przychodzi on do nas w trochę oldschoolowym słoiku, zamykanym tak jak dawniej zamykało się słoiki z przetworami. Solidne wieczko na brzegach posiada gumkę, która uszczelnia i zabezpiecza całość przed wylaniem się, a także dostępem powietrza. Słoik jest wykonany z grubego szkła. Mimo tego, że oldschoolowe rzeczy to totalnie nie moje klimaty, to opakowanie, a raczej słoik, podoba mi się, ale niestety jest on bardzo niepraktyczny. Mokrymi dłońmi ciężko sobie poradzić z tym otwieraniem, słoik jest ciężki, śliski i już nieraz prawie znalazł się na podłodze. Musimy więc bardzo z nim uważać.

Konsystencja samego produktu jest... dziwna. Muszę przyznać, że jeszcze nie spotkałam się z taką. Kupiłam ten peeling w dużej mierze z ciekawości, tak naprawdę nie wiedząc czego mogę się po nim spodziewać. W sklepie przyciągnął mój wzrok spośród pozostałych produktów. Wyróżnił się tym masywnym słoikiem, a także żółtym, słonecznym kolorem. Wyciągając peeling z opakowania pod palcami czujemy kryształki cukru, soli (chyba także wiórki kokosa) zamoczone w oleistej, tłustej bazie. Peeling jest dość gęsty. Po dłuższym czasie używania, warstwa złuszczająca zaczyna się oddzielać od tej oleistej, która zbiera się na górze. To wszystko sprawia, że peeling źle się wyciąga ze słoika za pomocą palców, przelatuje on przez nie. Polecam do tego celu używać szpatułki. Kiedy już nałożymy go na ciało i zaczniemy masaż złuszczający, okazuje się, że to bardzo mocny i ostry zdzierak. Te kryształki soli i cukru zdecydowanie nie były dla mnie komfortowe. Zużyłam go, ale cały czas wcześniej zastanawiałam się w jaki jeszcze inny sposób mogłabym go wykorzystać. Niestety nic nie przyszło mi do głowy. Peeling na pewno nie będzie odpowiedni dla osób z naczynkową i wrażliwą skórą.

Po spłukaniu peelingu i osuszeniu ciała, znowu jest dziwnie, ale już bardziej na plus. Czujemy natłuszczenie jakie ten kosmetyk daje. Nie nawilżenie, ale przede wszystkim natłuszczenie wynikające zapewne z zawartości olejków. Ten peeling to zdecydowanie nie moja bajka. Wolę te mniej zdzierające, które nie pozostawiają na ciele żadnego tłustego filmu. Gdy czuję potrzebę nawilżenia, nakładam balsam, który szybko się wchłania. Natłuszczenie ciała w przypadku tego peelingu utrzymuje się kilka godzin, z tego względu uważam, że najlepiej zrobić go przed pójściem spać.

Zapach mango w parze z kokosem jest całkiem przyjemny, relaksujący, obecny w momencie aplikacji, a także chwilę po tym jak już zmyjemy ten peeling ze skóry. Peeling polecam wykonać przed depilacją, w tym przypadku ma to ogromne znaczenie, ponieważ jeśli zrobimy to w odwrotnej kolejności, peeling mocno podrażni nam świeżo co wydepilowaną skórę. Uwaga na drobne ranki i skaleczenia, sól zawarta w tym produkcie, powoduje, że wszystkie takie newralgiczne miejsca będą nas szczypać!

Trochę się zawiodłam

Zapach peelingu jest trochę mdły, jednak bardzo mi nie przeszkadza. Konsystencja jest rzadka, przez co produkt jest mało wydajny. Opakowanie jest ładne, szklane, lecz sprawia trudności przy użyciu, ponieważ u góry opakowania zbiera się olej, a niżej pozostają drobinki i trudno je wydobyć - wchodzą pod paznokcie, drapią. Poza tym jeśli chodzi o samo stosowanie, to drobinki jak dla mnie są zbyt duże - podrażniają skórę (mam wrażliwą skórę, ale nie mam problemów z większością peelingów mechanicznych). Dodatkowo mimo olejowej konsystencji mam nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, a na wannie pozostaje oleista warstwa, którą trzeba domyć. Na pewno nie kupię ponownie.

Dobre peeling solny

Uwielbiam peelingi do ciała i ten kupiłam do przetestowania, zachęcona byłam oczywiście opakowaniem, produkt pięknie pachnie, bardzo dobrze wygładza i oczyszcza ciało , skóra po tym peelingu staje się milsza w dotyku, nawilżona i nie trzeba używać balsamu po kąpieli :)

Dobry peeling do ciała

Peeling kupiłam w Rossmanie, spodobało mi się jego nowoczesne opakowanie. Zamknięty jest w małym słoiczku z metalowym zapięciem. Nowoczesne opakowanie, które przypomina mi wizualnie słoiczek na przetwory. Choć takie opakowanie pięknie się prezentuje, to jest ciężkie w użytkowaniu. Trzeba się namocować aby otworzyć słoiczek.
Peeling ma ładny żółty kolor, jest gęsty oleisty, składa się z kryształków cukru i soli,a także wiórków kokosowych.Ma śliczny, świeży zapach mango z nutami kokosa.
Bardzo dobrze złuszcza martwy naskórek, oczyszcza i nawilża skórę, dzięki olejkowi z pestek mango. Po takiej kąpieli nie trzeba uważać balsamu, bowiem ciało jest przyjemnie pachnące , miękkie i odżywione.

Peeling oprócz cukru zawiera sól, dlatego trzeba uważać podczas depilacji by nie podrażnił skóry. Depilację wykonywać najlepiej po peelingu.

Nie dla mojego rodzaju skóry.

Peeling do ciała jest zapakowany w szklany, przezroczysty słoiczek.
Niestety jest w miało szczelny, łatwo wchodzi w niego woda z prysznica i po kilku dniach zauważyłam, że rączka, która jest z metalu zaczęła powoli wchodzi w nią rdza, więc jako wygląd ładny, oryginalny, lecz praktyka słaba.

Produkt jest konsystencji gęsto-wodnistej, o kolorze żółtym i o pięknym zapachu owocowym.
Aplikacja peelingu na skórę, nie jest skomplikowana, lecz przez jego konsystencję, połowa garść leci na wannę, podłogę. Konsystencja powinna być bardziej zbita (łączyć się w całość, a nie rozdzielać).

Sam peeling jest bardzo szorstki w trakcie wmasowywania produktu w ciało, a jeżeli dostanie się do małej ranki, bardzo szczypie.
Nie polecam zdecydowania osobom, które mają skórę delikatną, wrażliwą, po depilacji, z licznymi małymi rankami, strupami, ponieważ w kontakcie z tym peeling zacznie Was szczypać, boleć skóra i dodatkowo podrażni skórę.
Wiem, bo sama tak miałam :(

Sam peeling dobrze ściera zrogowaciały naskórek, daje gładkość, miękkość w dotyku, nawilżenie, lecz podrażnia skórę, która ma jakieś małe ranki (strupy), wrażliwą.

Mój hit

Rzadko kiedy wracam i jestem wierna kosmetykowi, ale peelingi z tej serii skradły moje serce i ciało ;) Absolutnie wszystkie fantastycznie działaja na moją skórę. Jest po nich niesamowicie gładka i miękka, super nawilżona (nie musze już używać żadnego balsamu), do tego dłuuugo pięknie pachnie. Za tak niską cene jestem zachwycona.

Mocne działanie, nie dla delikatnej skóry

Peeling Wellness & Beauty z olejkiem z mango i kokosem to mocno złuszczający preparat do ciała na bazie naturalnej soli morskiej.
Na opakowaniu napisane jest, że jest to peeling cukrowy, jednakże cukier w jego składzie znajdziemy troszkę dalej.
Produkt znajduje się w ładnie prezentującym się słoiczku, który jest niezwykle praktyczny i pozwala nam na zużycie kosmetyku do końca. Posiada lekki, słodki zapach. Dosyć ładnie pachnie. Po użyciu pozostawia na skórze grubą warstwę tłustego filtru, co mnie osobiście nie odpowiada. Jak dla mnie ma zdecydowanie za grube ziarna peelingujące - niemiłosiernie poranił moją skórę przy pierwszym użyciu, choć masowałam bardzo delikatnie. Widocznie mam zbyt wrażliwą skórę do tego typu produktów. Sprawdzi się do usunięcia martwego naskórka na stopach, ale jedynie przy użyciu rękawiczek. Świetne, stylowe opakowanie wpasuje się w każdą łazienkę.

Szału niema, ujdzie w tłumie.

Przyznam szczerze, że kupiłam ten peeling z dwóch powodów: opakowania oraz promocji w Rossmannie :) od lat wierna byłam zwykłemu peelingowi z kawy i chyba nie znajdę już takiego, który go przebije. Temu się nie udało.
Zapach super. Fajne jest też to, że skóra po aplikacji jest mięciutka. I to tyle.
Albo ja jestem gruboskórna albo on marnie zdziera. Nałożony na mokrą skórę szybko się rozpuścił. A ja lubię porządny masaż z peelingiem. Chyba musiałabym wtedy zużyć cały słoiczek na raz.
Miałam też ten peeling w wersji z masłem shea. To samo niestety.

Super

Peeling kupiłam w Rossmannie, właśnie szukałam peelingu, który zawiera dużo drobnych ziarenek cukru. I ten jest idealny. On ma przepiękny słodki zapach mango. Ziarenka cukru są w delikatnym olejku, który super nawilża skórę, ona staje się bardzo miękka i gładka. Działanie pielęgnacyjne nie jest łagodne, jest dość mocne.
Opakowanie jest fajne, szklany przezroczysty słoik, więc już w sklepie można zobaczyć jaki jest produkt. Uważam, że w takim opakowaniu produkt od razu wygląda drogo i dostojnie.
Polecam!

Polecam!

Krótko i na temat. Zdecydowanie nawilża. Skóra po jego użyciu jest ewidentnie nawilżona i gładka o przepięknym zapachu. Jako peeling jest jednym z tych mocniejszych. "Zdziera" konkretnie, zwłaszcza jeśli użyje się go na lekko namoczoną skórę. Świetny, jeśli chodzi o stopy. Odpada dla wrażliwców. Wydajny. Średnio podoba mi się opakowanie. Bardzo ciężko się je otwiera, myślę że odkręcany słoiczek byłby o wiele lepszym rozwiązaniem.
Jak na taką cenę, wart uwagi.

Ciekawy produkt, choć może podrażniać

Bardzo interesujący peeling do ciała o oleistej formule. Przepięknie pachnie - słodko, owocowo, kusząco. Został ukryty w nietypowym opakowaniu-słoiczku, które choć nie do końca funkcjonalne w łazience (trzeba się z nim posiłkować przy otwieraniu), to oczywiście nadaje się do recyklingu i wykorzystania w inny sposób, na przykład aby przechowywać biżuterię czy cukierki :).

Niestety, nie doczytałam na opakowaniu, że mamy tutaj do czynienia z peelingiem solnym - podczas pierwszej kąpieli byłam zatem zaskoczona tym, że po jego aplikacji skóra bardzo mnie piekła, a po kąpieli była mocno zaczerwieniona. Chwilę wcześniej wydepilowałam nogi, dlatego też skóra była podrażniona, a wspomniany peeling jeszcze to zaognił... Paskudne uczucie. Od tego czasu pamiętałam, aby nie stosować go świeżo po depilacji, co na pewno też jest jakimś utrudnieniem.

Peeling dobrze rozprowadza się na skórze i pomimo oleistej formuły, dość sprawnie spłukuje. Nawilża i pozostawia na skórze delikatną, lepką warstwę. Użycie balsamu po kąpieli nie jest zatem konieczne. Złuszcza martwy naskórek i pozostawia skórę miękką i przyjemną w dotyku.

Opakowanie wystarcza na długi czas stosowania - produkt jest zatem bardzo wydajny. Ma przystępną cenę i można dostać go w niemal każdym Rossmannie. Pomimo kilku wad, nie jest to zły kosmetyk, wręcz przeciwnie - stwierdzam, iż to dobry peeling do ciała, który sprawdzi się, jeżeli będziemy umiejętnie z niego korzystać :).

pierwszy i ostatni raz

skusił mnie ładny słoiczek. I to byłoby na tyle zalet. Przy użyciu skóra boli i piecze, co dziwne bo używałam już wielu peelingów zdarzyło mi się to tylko w przypadku tego kosmetyku.