KWC LogobyWIZAŻ logo

Średnia ocena:
3,4 na 5
Kupi ponownie: 45% osób
  • 24 sierpnia 2021 o 23:40
    Kiedyś był to mój ulubiony szampon.
    Używa od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Ile ja butelek tego szamponu zużyłam to nie zliczę. W okresie gimnazjum, był to mój ulubiony szampon. Schauma nie powala swoimi kosmetykami, lecz jedyny, które używałam bardzo długo i kochałam, to ten szampon i zamartwiałam się , gdy był co raz mniej dostępny i kupowałam go w zapasie. Miał ładne, błękitne opakowanie i zapach cudowny. Konsystencja przypominała kolor szamponu, ale była perłowa, więc lekko obciążała włosy. Mimo wszystko faktycznie bardzo dobrze on mył włosy, nie plątał ich bardzo, odświeżał, lekko unosił i nie wysuszał. Nie powodował również łupieżu. Jednak przez swoją formułę przeciążał i przetłuszczał włosy, ale jednak coś działał, jednak nie wrócę do niego już nigdy, ale bardzo miło będę go wspominać.
    13 osób  uznało tę opinię za pomocną
    cedrowa
    1 / 5
    14 stycznia 2021 o 18:07
    koszmar
    Używa od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Ten szampon to jakieś nieporozumienie. Specjalnie zakupiłam wersję niemiecką, licząc na nie wiadomo co. Szampon gęsty, o zabarwieniu perłowego błękitu. Oczyszcza włosy, lekko je unosi, nabłyszcza i pozostawia zapach do następnego mycia. Konieczne jest suszenie włosów, a najlepiej cała stylizacja, ponieważ świeżość trwa w granicach kilku godzin, a po wysuszeniu i ułożeniu - ewentualnie cały dzień. Szampon używałam podczas urlopu, gdzie nie miałam ze sobą suszarki do włosów. Włosy wyglądały koszmarnie. Tłumaczyłam to sobie zmianą klimatu, twardości wody, itp. Nic z tych rzeczy. Po prostu szampon należałoby używać 2x dziennie, aby włosy wyglądały na świeże. Wyobrażacie sobie to nerwowe zerkanie do lusterka, czy włosy są jeszcze w porządku, czy już są tłuste? No właśnie. Najgorszy szampon ever.
    Zalety:
    • cena
    • zapach na włosach do następnego mycia
    • nabłyszczenie
    • zmiękczenie włosów
    • lekkie uniesienie włosów - dopóki nie wyjdziemy z domu
    Wady:
    • brak deklarowanego przez producenta działania
    • szybsze przetłuszczanie włosów
    • kilka godzin świeżości
    W drogerii internetowej
    2 osób  uznało tę opinię za pomocną
    lutu
    2 / 5
    15 sierpnia 2012 o 23:38
    Dylematowy...
    Używa od:rok lub dłużej
    Naprawdę trudno jest mi ocenić ten szampon. Napiszę może w szczegółach dlaczego, bowiem niektórzy mogą moje wady sklasyfikować jako zalety... Szampon kupiłam w okolicach kwietnia w R w atrakcyjnej cenie - ok. 6 zł za dużą butelkę 400 ml. Miałam wielki dylemat przy półce, bowiem uwielbiam Schaumową Q10 - idealnie sprawdza się na moich kosmkach, a dodatkowo jeszcze w promocji był Syoss, który też dobrze wspominam. Szybki rzut oka na etykiety i wybór padł na niebieską Schaumę, głównie dlatego że w sklepie Q10 były jeszcze te z poprzedniej edycji - nie zawierające kompleksu keratynowego. A teraz o działaniu... jakże różne od znanego mi z q10! Byłam niesamowicie wkurzona na siebie, że zdecydowałam się na zmianę! Przy tamtym miałam gładkie włosy od początku mycia aż do wysuszenia, a tu? Jeden wielki kołtun! Włosy na potęgę skołtUIONe już od nałożenia produktu na głowę, później pełno włosów w wannie. Włosy się plączą nawet na drugi dzień po umyciu... Dobrze, że miałam w szafce zachomikowaną odżywkę Isany. Pomaga też spłukanie głowy wodą z octem jabłkowym/sokiem z cytryny. Zapuszczam włosy, to fakt, ale nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek w życiu miała takie przygody. Szampon oczyszcza rewelacyjnie, po dwóch aplikacjach włosy aż skrzypią, ale ja za tym uczuciem nie przepadam. Trochę o zapachu... nie wiem jak się to producentowi udało, ale utrzymuje się on do 24 godzin. Jest on niezwykle świeży, czasem wydaje mi się nawet, że zanadto męski. 48h świeżości - na początku butelki zgadzam się, było nawet 72 h i to mój rekord szamponowy. Jednak już w 1/3 opakownia można o tym rezultacie zapomnieć. Maksimum to jakieś 36 godzin niestety. Same więc oceńcie Wizażanki czy odpowiadają wam w/w cechy szamponu. Wg mnie do pięt nie dorównuje q10. Używałam go i w sumie nie było najgorzej, ale... zaczęła mnie swędzieć po nim głowa, a w tym tygodniu dodatkowo zauważyłam coś jakby łupież, którego nigdy nie miałam! Ogólnie mam wrażenie, że jest bardzo silny w działaniu, nawet wysuszający. Ze strachu o moje delikatne i cienkie kosmyki na razie mówię STOP temu kosmetykowi. Resztę butelki przekażę panom-współlokatorom. Używam tego produktu od: 2 miesięcy Ilość zużytych opakowań: 1/2 z 400 ml
    1 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 24 stycznia 2020 o 22:10
    Oczyszczanie
    Kupi ponownie:Tak
    Używa od:miesiąc
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Od szamponu oczekuje przede wszystkim dobrego oczyszczania i schauma świeżość bawełny właśnie tak działa.. Włosy po umyciu są super świeże, uniesione i delikatnie pachnące.
    0 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 22 marca 2017 o 18:57
    Jestem na nie
    Używa od:miesiąc
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Jestem totalnie na nie, całkowicie stłuszczał mi włosy, włosy po myciu wyglądały jeszcze gorzej,jakbym conajmniej miesiąc ich nie myła,jestem na nie,nie kupię więcej,jestem nie zadowlona z efektu
    Drogeria Rossmann
    0 osób  uznało tę opinię za pomocną