Reklama

Glinka różowa to nic innego jak mieszanka glinki białej i glinki czerwonej, dzięki czemu ma właściwości obu z nich, a dodatkowo jest bogata w wapń, krzem, magnez, potas, sód czy żelazo. Sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju cery, ale szczególnie poleca się ją osobom, które zmagają się ze cerą naczynkową, wrażliwą i mieszaną. Glinka ma działanie wygładzające, oczyszczające, ale też koi skórę i reguluje pracę gruczołów. Można ją włączyć do swojej pielęgnacji za pomocą maseczek na twarz albo jako dodatek do kąpieli. Glinka różowa sprawdzi się również w walce z przetłuszczająca się skórą głowy. Jesteście ciekawi, co jeszcze potrafi?

Reklama

Spis Treści:

  1. Glinka różowa - właściwości
  2. Różowa glinka na twarz
  3. Glinka różowa efekty
  4. Glinka różowa- jak stosować?
  5. Maseczka z glinki różowej
  6. Glinka różowa na włosy

Właściwości glinki różowej

Glinka różowa jest bardzo delikatna w działaniu w porównaniu na przykład do glinki zielonej, choć nadal jest bardzo skuteczna. Jest źródłem minerałów i pierwiastków takich jak: krzem, aluminium, żelazo, potas. To dzięki nim świetnie pielęgnuje skórę - koi i łagodzi. Ma również właściwości wygładzające, ściągające i zabliźniające. Działa antybakteryjnie i detoksykująco. Wyrównuje koloryt skóry, regeneruje, a także działa przeciwzapalnie. Pobudza krążenie, dzięki czemu pomaga w domowym zaciszu pozbyć się cellulitu.

Różowa glinka na twarz

Jak już wspominaliśmy, różowa glinka zda egzamin w pielęgnacji cery wrażliwej, naczynkowej i mieszanej. Dlaczego? Bo przede wszystkim reguluje wydzielanie sebum, w delikatny sposób oczyszcza skórę i łagodzi podrażnienia. Wyrównuje jej koloryt poprzez wzmacnianie i uszczelnianie naczyń krwionośnych, ale też ujędrnia ją. Najpopularniejszą metodą stosowania różnej glinki na twarz są oczywiście maseczki.

Zobacz także: Glinka ghassoul - jak działa na włosy i twarz? TOP 3 najlepszych marek według Wizażanek!

Glinka różowa - efekty

O właściwościach glinki różowej już zdradziłyśmy wam sporo, ale jakich efektów możecie się spodziewać? Przede wszystkim odświeżenia cery i matowego efektu. Maseczka z różową glinką sprawdzi się w sytuacji, kiedy skóra potrzebuje ukojenia. Pozostawia cerę nawilżoną, wyciszoną i z równym kolorytem. Osoby, które mają cerę naczynkową mogą liczyć na wzmocnienie, ale też zmniejszenie zaczerwienień na twarzy.

Glinka różowa - jak stosować?

Glinka różowa jest bardzo wdzięcznym produktem, który możemy wykorzystać. Może być stosowana:

  • Do kąpieli - jeśli wasza skóra na ciele jest bardzo wrażliwa albo potrzebuje uspokojenia, na przykład po opalaniu, możecie śmiało dodać glinki różowej do wanny.
  • Do kremu - jeśli chcecie wzbogacić formułę swojego kremu, wystarczy już kilka gramów glinki różowej, by nadać mu nowych właściwości.
  • Do peelingu - to kolejna propozycja „ulepszenia” kosmetyku. Glinkę różową zmieszaj ze swoim peelingiem (np. do wykonanego w domu peelingu kawowego). Wtedy produkt nie tylko będzie lepiej oczyszczał, ale wzmocnimy jego działanie antycelllulitowe.
  • Maseczka na twarz - glinkę różową możecie stosować w połączeniu z ulubionymi składnikami, jak również z hydrolatem i da świetne efekty! A więcej „przepisów” na maseczki z glinką różową znajdziecie poniżej.

Maseczka z glinki różowej

Najprostszym i najszybszym sposobem na odświeżenie cery jest nałożenie na nią maseczki na przykład z glinki różowej. Jak ją przygotować?

W silikonowej miseczce wymieszaj:

Wszystkie składniki mieszaj do uzyskania gęstej pasty. Nałóż na oczyszczoną skórę twarzy i pozostaw na około 15-20 minut. Pamiętaj, że maseczek z glinkami nie należy pozostawiać do wyschnięcia - w innym przypadku pasta, zamiast nawilżać i koić, może „wypić” wodę z naskórka i w konsekwencji przesuszyć ją.

Zobacz także: Glinka do włosów – co to jest i jak działa na włosy?

Glinka różowa na włosy

Glinkę różową, tak jak wszystkie glinki możemy stosować na włosy. Różowa glinka jest przeznaczona do skóry głowy przetłuszczającej się, ponieważ reguluje pracę gruczołów łojowych i koi podrażnioną skórę. Dzięki niej włosy dłużej pozostają świeże, a także zyskują na objętości. Glinkę różową na włosy możemy nałożyć na dwa sposoby - w formie maski i szamponu do włosów.

W pierwszym przypadku proszek mieszacie z odżywką do włosów lub z podkładem do olejowania i nakładacie na skórę nowy na około 5-7 minut. Dzięki obecności oleju, maseczka nie wyschnie tak szybko. Nie musicie martwić się o przesuszenie naskórka. Po tym czasie zmywacie ją letnią wodą i tradycyjnie myjecie włosy.

Reklama

Drugą opcją jest zastosowanie glinki jako szamponu do włosów. Proszek mieszacie z wodą i myjecie skórę głowy. Pamiętajcie, że taka mieszanka nie da wam pisany, więc po tym etapie włosy nadal będą potrzebowały odświeżenia.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane