Poprzedni artykuł: Krótkie fryzury - trendy na wiosnę 2016 Następny artykuł: Strobing włosów, czyli nowa sztuczka z gąbeczką do makijażu w roli głó...

Moda z czerwonego dywanu: kucyki

Wprawdzie gala rozdania Oscarów wzbudza przede wszystkim emocje filmowe, jednak wzrok i uwagę widzów przyciągają także kreacje oraz fryzury i makijaże gwiazd. Oscary zobowiązują do zachowania elegancji, ale jak co roku, tak i teraz na czerwonym dywanie nie brakowało zaskoczeń.

Koki, warkocze oraz klasyczne hollywoodzkie fale, nieodzownie kojarzące się fryzurami z czerwonego dywanu, zdecydowanie nie wyczerpują wszystkich możliwości. Podczas oscarowej nocy co najmniej kilka gwiazd postawiło na nieoczekiwane, ale idealne w swojej prostocie rozwiązanie: kucyk. Niepozorna fryzura, którą przygotowuje się zwykle naprędce, dzięki odpowiedniemu podejściu może jednak dorównać nawet najbardziej eleganckiemu kokowi.

Kerry Washington, która wyborowi sukienki Versace z czarnym gorsetem zawdzięcza obecność w wielu rankingach najgorzej ubranych gwiazd z gali Oscarów, częściowo nadrabiała fryzurą. Wysoki kucyk dzięki uniesieniu włosów u nasady nadał fryzurze objętości. Efekt wzmocniły losowo zakręcone fale oraz skórzana opaska, którą upięto włosy. Na wysoki kucyk i delikatne fale postawiła także Isla Fisher, która koński ogon zestawiła z dłuższą, symetryczną, podkręconą przy końcach grzywką.

Równie efektownie, zwłaszcza w połączeniu z dużymi, srebrnymi kolczykami, prezentowały się niskie kucyki indyjskiej aktorki Priyanki Chopry oraz Sofii Vergary. W przypadku indyjskiej aktorki możemy powiedzieć o zupełnie minimalistycznym podejściu. Fryzura Priyanki Chopry bazuje na centralnym przedziałku i wygładzonych za pomocą serum włosach, co zresztą pozwoliło skupić uwagę na jej twarzy i odkrytych ramionach.

W oczy musiały rzucić się również włosy Sofii Vergary, które aktorka zwykła nosić rozpuszczone. Zostały one podzielone na dwie części: górną i dolną. Tuż nad upięciem włosom nadano objętości, a u nasady wygładzono i przedzielono centralnym przedziałkiem. Poniżej ułożono je już w delikatne loki.

Do niedawna na czerwonym dywanie królowały niezliczone wariacje na temat koków i warkoczy. Podczas tegorocznej nocy oscarowej gwiazdy – z pomocą stylistów fryzur – dowiodły, że także dziewczęcy kucyk niejedno ma imię.

zdjęcia: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 kwietnia 2019, 22:22

Zobacz także

Nasze propozycje