Poprzedni artykuł: Trądzik na pośladkach? Wypróbuj maseczkę oczyszczającą Następny artykuł: W Lidlu pojawiły się kosmetyki jajeczne oczyszczające skórę z zaskórni... Advertisement

Ekstrakt z torfu – poznaj 4 powody, dla których warto sięgnąć po ten wyjątkowy składnik w pielęgnacji

Pielęgnacja, , tagi: tołpa
Ekstrakt z torfu to niepozorna substancja, która skrywa w swym składzie liczne naturalne i niezwykle korzystne dla skóry bogactwa. Oddziałuje więc na cerę na wiele pozytywnych sposobów. Poznaj 4 najważniejsze powody, dla których naprawdę warto sięgnąć po kosmetyki zawierające ekstrakt z torfu!

1. Skarb natury wolny od zanieczyszczeń

Skąd pozyskiwany jest torf? Miejscem jego powstawania są torfowiska, które są królestwem unikalnej roślinności. W otoczeniu specyficznych warunków wodnych piętrzą się powoli, przyrastając maksymalnie o 1 mm rocznie. Jedną z kluczowych zalet torfu jest fakt, że powstawał on przez tysiące lat w warunkach wolnych od zanieczyszczeń środowiska. Głębokie pokłady torfu, z których wydobywa się ten używany w przemyśle kosmetycznym surowiec, kryją minerały i związki organiczne pochodzące z milionów roślin. Wszystko to sprawia, że jest on cenionym surowcem o ogromnym potencjale w kosmetologii.

2. Kopalnia cennych minerałów i związków organicznych

Dzięki tym procesom biologicznym, chemicznym i geologicznym, które zachodziły przez tysiące lat, torf kryje w sobie niezliczone skarby w postaci związków organicznych i minerałów o niezwykle korzystnym wpływie na naszą skórę. W kosmetyce wykorzystuje się ekstrakt z torfu – dobrym przykładem będzie np. torf tołpa®. Co zawiera? Wystarczy wymienić choćby fulwokwasy będące silnymi antyoksydantami, które jednocześnie działają bakteriostatycznie, przyspieszają regenerację i odbudowę skóry. Znajdziemy w nim także fenolokwasy, które wzmacniają skórę, oraz aminokwasy regulujące jej naturalne nawilżanie. Ten pozyskiwany z torfu ekstrakt jest także źródłem makro i mikroelementów. Magnez, cynk, mangan, potas, selen i sód wspierają procesy zachodzące w skórze.

3. Obecność we wszystkich w kosmetykach używanych do codziennej pielęgnacji

Jeśli odkryjesz, że torf tołpa® pozytywnie wpływa na twoją skórę, możesz korzystać z jego dobrodziejstw na każdym etapie codziennej pielęgnacji. Ten cenny składnik znajdziesz w kosmetykach myjących, przeznaczonych do oczyszczania cery, do jej pielęgnacji czy peelingach. Multiroślinny torf tołpa® zawarty został między innymi w żelach, mleczkach i płynach micelarnych do mycia twarzy i oczu, toniku-serum 2 w 1 czy dwufazowym płynie do demakijażu oczu. Pełen substancji odżywczych ekstrakt z multiroślinnego torfu z powodzeniem może więc stać się składnikiem niemal całej gamy produktów, jakich używasz do tego, aby zadbać o swoją skórę!

Godnym uwagi produktem, zawierającym torf tołpa®, będzie także nawilżający krem łagodzący z linii hydrativ. W jaki sposób wpływa na skórę? Unikalny skład sprawia, że produkt jest w stanie poprawić jej nawilżenie o 18%, przy jednoczesnej poprawie elastyczności o 10%. Nawilża przez 24 godzin i z powodzeniem wesprze zarówno skórę wrażliwą i alergiczną, jak i suchą oraz podrażnioną.

4. Wsparcie skóry w wielu obszarach

Ogromna liczba minerałów i związków organicznych, które pozytywnie wpływają na skórę, a które możemy znaleźć w multiroślinnym torfie przekłada się na jego uniwersalne działanie. Substancje zawarte w torfie tołpa® zapewniają skórze ochronę i rewitalizują ją. Sprawdzają się w codziennej pielęgnacji i zapewniają regenerację oraz odpowiednie nawilżenie, chroniąc przed wysuszeniem i zniszczeniem naturalnego płaszcza hydrolipidowego. Ponadto w torfie tołpa® nie brakuje cennych antyoksydantów. Wszystko to sprawia, że z kosmetyków zawierających ten cenny składnik mogą korzystać kobiety o różnych rodzajach skóry, rozmaitych potrzebach i ceniące pielęgnację wykorzystującą moc naturalnych składników.

Liczne zalety, jakie kryje torf tołpa® sprawiają, że jest on w stanie zaspokajać potrzeby skóry w wielu obszarach. Jego zastosowanie w codziennej pielęgnacji sprawia, że płynące prosto z natury bogactwo możemy mieć na wyciągnięcie ręki!

Materiał powstał z udziałem marki tołpa®.

Fot. mat. prasowe, Shutterstock


Nasze propozycje