Iwostin, Solecrin, Wodoodporny krem ochronny SPF 50+ (stara wersja)

Iwostin, Solecrin, Wodoodporny krem ochronny SPF 50+ (stara wersja)

Cena PLN 25.00

Krem ochronny Iwostin Solecrin SPF 50+ jest przeznaczony do przeciwsłonecznej ochrony skóry wrażliwej, delikatnej i alergicznej. Zawiera kompleks filtrów chemicznych i mineralnych, które zapewniają ultrawysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Zatrzymuje promieniowanie UV w 98%.
Znajdujący się w kremie filtr mineralny (dwutlenek tytanu) jest pokryty specjalną otoczką hydrofobową, dzięki czemu preparat zapewnia wodoodpornośćna pot. Jego działanie wspomaga zestaw starannie dobranych fotostabilnych filtrów chemicznych (Tinosorb S, Parsol 1789). W prepapacie zastosowano także Tinosorb M - filtr nowej generacji, który łączy w sobie cechy filtrów chemicznych i mineralnych.
Skóra jest skutecznie chroniona przed powstawaniem stanów zapalnych, oparzeń skóry(rumieniem), działaniem wolnych rodników oraz nadmierną pigmentacją.
Krem ochronny SPF 50 został wzbogacony o innowacyjny, opatentowany imminologiczny filtr Antileukine 6, który chroni skórę od wewnątrz, wzmacniając naturalny system obrony przeciwsłonecznej. Ogranicza liczbę uszkodzonych komórek skóryi chroni DNA. Dodatkowo zabezpieczaprzed fotouczuleniami i wraz z witaminą E chroni przed działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry tzn. fotostarzenie.
Preparat nie pozostawia białego osadu na skórze. Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

://okropnosc

nie znalazlam zadnego plusu! no moze to, ze jest lepszy od filtru avene 50+, ktory wiecej bielil, zapychal, a w dodatku zapach jego (avene) mnie draznil

minusy:
- BIELI - po co mi filtr do twarzy, po ktorym nie mozna wyjsc z domu?
- zapycha
- powoduje swiecenie skory

Używam tego produktu od: kilka razy i kasa w bloto
Ilość zużytych opakowań: 1 i wiecej nie mam zamiaru

dobry

to dobry filtr,
nie podrażnia mojej skóry, nie wywołuje uczulenia,
spełnia dobrze swoją funkcję,
jest porównywalny z filtrami innych firm aptecznych
jak vichy, natomiast jest sporo tańszy,
dla mnie lepszy jest lirene, więc ten ma 3+

Zapycha skórę, nie chroni przed dermatozami

Kupiłam krem żeby uchronić się przed przebarwieniami po głębokim peelingu. Niestety, tydzień stosowania sprawił, że oczyszczona skóra totalnie się zapchała i nastąpił wysyp zaskórników i ropnych krostek. W najbardziej delikatnych miejscach powstało kilka przebarwień. Nie wiem jak to możliwe, że mimo deklarowanego filtru 50+ nie uchronił mojej skóry przed słońcem. A trzeba jeszcze dodać, że było to słońce marcowe! W moim przypadku absolutnie się nie sprawdził.

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: 1/4 tubki

Jestem na nie

Jako miłośniczka bardzo wysokich filtrów przetestowałam już wiele kremów. Akurat ten krem na mojej twarzy zdecydowanie się nie sprawdził. Wbrew temu, że ma wiele zalet, posiada jedną jedyną wadę, która go totalnie dyskwalifikuje. Zacznę może od tych bardziej przyjemnych rzeczy: ma poręczne, wygodne opakowanie, które można łatwo przeciąć, by wydobyć resztki kosmetyku, miły, niedrażniący, lekko apteczny zapach, jest wydajny, zapewnia dobrą ochronę, jest jednym z tańszych aptecznych filtrów. I to by było na tyle. Jeśli chodzi o wadę, to ten krem OKROPNIE BIELI. Jest to dla mnie nie do przyjęcia. Żaden inny krem z filtrem 50 nie bielił tak mocno jak ten,a wypróbowałam ich naprawdę wiele (Avene, Bioderma, La Roche Posay, Vichy, Isis Pharma, Pharmaceis S, SVR). Zużyłam ten krem, wychodząc jedynie na podwórko. Nie do pomyślenia jest, żeby wyjść z nim na twarzy na miasto. Po prostu wygląda się tak, jakby się wyszło z młyna. Ten krem w mojej kosmetyczne na pewno się już nigdy nie pojawi. Z racji tego, że oczekuję przede wszystkim wysokiej ochrony i braku bielenia, zostanę na zawsze z moimi faworytami w kategorii kremów z wysokim filtrem, którymi są Isis Pharma Ruboril Expert 50+ i Bioderma AR 50+.
\\nNie wiem, dlaczego ten krem ma aż tyle pozytywnych recenzji. Wg mnie pozostawia naprawdę wiele do życzenia.

Fajny ;)

Jestem zadowolona z tego produktu. Po testowaniu wielu próbek produktów aptecznych tej kategorii ten jako jedyny zakupiłam w pełnowymiarowym opakowaniu.
Plusy:
- konsystencja,
-cena,
-dobrze się wchłania,
-nie zapycha,
-nie uczula
-nie podrażnia
-ma neutralny zapach, praktycznie nie wyczuwalny,

+/- lekko bieli - mi akurat to nie przeszkadza

Polecam!

Używam tego produktu od: długo

Świetny

Jest to pierwsze pełnowymiarowe opakowanie kremu z wysokim filtrem, które zużyłam do codziennej pielęgnacji. Testy kilku innych filtrów skończyły się dla mnie porażką, nie miałam na tyle motywacji, by nakładać nieprzyjemne mazie codziennie.

Iwostin jest nieco inny. Krem jest gęsty, treściwy, nawilżający, ale przy tym wchłania się. Nie do matu, to oczywiste, ale lekko przypudrowany wygląda przyzwoicie na mojej tłustej skórze. Bieli nieznacznie, na mojej jasnej skórze daje efekt wyrównania kolorytu. Nie zapycha mojej skłonnej do zapychania cery, co zdarzało się innym filtrom. Opakowanie jest wygodne i higieniczne. Cena jak na tak wysoki apteczny, a przede wszystkim stabilny filtr jest bardzo przyzwoita. Używanie tego typu kosmetyków wpływa przede wszystkim pozytywnie na moją psychikę, dając poczucie ochrony i bezpieczeństwa, nawet w pochmurne dni :)

wart swojej ceny

Dobrze chroni przed sloncem, jednoczesnie nawilzajac skore. Moim zdaniem jest to jeden z lepszych kosmetykow zabezpieczajacych przed promieniowaniem UV.

Zalety:
-ukrywa niedoskonalosci: np male czerwone krostki, czy popekane naczynka. lekko tuszuje rozwniez niewielkie cienie pod oczami.
-pielegnuje i nawilza skore
-przyspiesza gojenie ran i krostek
-dobrze chroni przed sloncem
-jest na tyle gesty, ze trudno zrobic sobie nim krzywde w okolicach oczu, jednak co zdolniejszym moze sie zdarzyc ;)

wady:
-tepa konsystencja, trzeba sie napracowac przy rozsmarowywaniu
-tlusty, powoduje swiecenie sie skory
-troche zapycha, powodujac powstawanie zaskornikow

Używam tego produktu od: trzy miesiace
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

CUDO CUDO CUDO ******

-DOSKONALE PRZYKRYWA NIEDOSKONAŁOŚCI NA SKÓRZE TAKIE JAK POPĘKANE NACZYNKA
-BARDZO ŁADNIE SIĘ ROZPROWADZA I NAWILŻA
-IDEALNY DO CERY SUCHEJ
-ŚWIETNIE CHRONI PRZED PROMIENIOWANIEM I INNYMI WARUNKAMI ZEWNĘTRZNYMI
-SUPER CENA
-BARDZO WYDAJNY
-TWARZ PO NIM WYGLĄDA ŚWIERZO I PROMIENNIE ( STOSUJE NA TEN KREM FLUID ASTOR MINERALNY)
-BARDZO ŁADNIE SIĘ NA NIM NAKŁADA FLUID
PO PROSTU CUDO CUDO CUDO ********

Używam tego produktu od:MIESIĄCA

Nie dla mojej cery

Zachęcona opiniami innych użytkowniczek zakupiłam krem z nadzieją uzyskania dobrej ochrony anty-UV za rozsądną cenę. Niestety po krótkim czasie okazało się, że moja mieszana cera z przewagą tłustej nie toleruje tego kremu.
Powody:
- konsystencja dość ciężka
- krem lekko bieli i pozostawia tłustą warstwę na skórze
- pory się zatykają, co przyczynia się do powstawania zaskórników i wyprysków

Dodatkowo krem spotęgował przetłuszczanie się i tak już tłustej cery, w efekcie czego twarz błyszczy jak lustro.

Ostatecznie krem sprawdził się tylko jako ochrona dla reszty ciała, natomiast nie polecam go do twarzy.

A ja tak :)

Świetny krem! Na początku myślałam że nie będzie mi odpowiadał, gdyż mam cerę mieszaną-kapryśną, ale naprawdę miło się rozczarowałam.
Ze wszystkich używanych przeze mnie kremów z wysokim filtrem jest najlepszy.
+ dobrze chroni przed promieniami słonecznymi,
+ nawilża,
+ wchłania się dość szybko, pozostawiając lekki film
+ pielęgnuje,
+ bielenie jest naprawdę minimalne,
+ nie zapycha,
+ nie powoduje jakiegoś zatrważającego błyszczenia buzi,
+ nie zaszkodzi nawet cerze trądzikowej - taką posiada moja córka, która używała go w czasie upałów i nie wyrządził żadnych szkód,
+ sprawdził się na nartach i w 35stopniowym upale.
Jest niezbędny w mojej kosmetyczce!
Bardzo jestem zadowolona z niego, nie widzę minusów i polecam :) z czystym sumieniem

nie

Kupiłam ten produkt jakoś tak na początku wiosny,bo stosowałam kwasy,więc byłam do tego zmuszona.Nie nadaje się pod podkład, tworzy się wtedy okropna maska;/ Ale pomyślałam,że to go nie zdyskwalifikuje, lecz po czterech,pięciu dniach miałam wielkie ropne krostki na czole ,później na policzkach(na policzkach nigdy nie mam pryszczy) Odstawiłam,bo myślałam ,że to jego zasługa.I tak było.Okropnie mnie zapchał,pozostały mi blizny po tych pryszczach:( TEraz zamierzam zrobić drugie podejście do tego kremu,ponieważ jest lato i się nie maluję,więc może sam(w sensie,że nic na niego nie będę nakładać) będzie dobry i mi nie zaszkodzi.Plusem jest to ,że nie szypie w oczy :)

Używam tego produktu od:.........

Krem daje bardzo wysoką ochronę.Od czasów smarowania nie wystąpiły u mnie żadne przebarwienia z którymi miałam problem.Nie migruje też do oczu.Jedyną wadą jest to,że ten krem mnie bieli... jestem po nim blada jak trup.Produkt dla mnie trochę mało wydajny,bo mi jedno opakowanie starczyło na 2-3 tygodnie(u mnie kosztuje 34zł.),ale ogólnie jestem zadowolona.