Alva, Teebaumol (Olejek z drzewa herbacianego)

Alva, Teebaumol (Olejek z drzewa herbacianego)

100% czysty olejek z drzewa herbacianego. Olejek ten ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Kolejną zaletą olejku z drzewa herbacianego jest to, że łatwo przenika przez skórę i działa bakteriobójczo na bakterie beztlenowe wywołujące zmiany trądzikowe.

Moje odkrycie roku !

Olejek zakupilam przez internetową aptekę Gemini, gdyż stacjonarnie nigdzie nie mogłam go dorwać. Za 20 ml zapłaciłam niecałe 40 zł.

Butelka posiada kroplomierz, dzięki czemu łatwo możemy wydobyć odpowiednią ilość produktu.

Skład tego olejku jest rewelacyjny. Jest to olej herbaciany z Australii (100%). Oczywiście, na rynku są olejki za 10-12 zł. Ale skład jest dużo, dużo gorszy.

A teraz najważniejsze, czyli działanie. Póki co olejek stosuje na włosy i skórę twarzy.

Twarz: wacik kosmetyczny polewam płynem micelarnym, następnie wylewam dwie kropelki olejku ( to w zupełności wystarczy, gdyż to bardzo silny produkt ), ważne jest aby na całą twarz nie nakładać olejku w czystej postaci, gdyż możemy podrażnić skórę. Po usunięciu makijażu, takim wacikiem pocieram całą twarz. Dzięki czemu moja cera była gładsza już po czterech użyciach! Wszystkie wykwity zostały „uspokojone” a następnie zniknęły w błyskawicznym tępie. Jestem zachwycona, gdyż wysyp krostek w jednym miejscu miałam przed długi czas, i cały czas pojawiały się nowe. Kiedy zaczęłam używać olejku, wszystkie krosty zniknęły i nie pojawiają się nowe.

Włosy: wylewam szampon na dłoń, dodaje 2-3 kropelki olejku i myję taką mieszanką włosy około 3 razy w tygodniu. Efekt ? Włosy zdecydowanie mniej się przetłuszczają, są lejące i wydają się być mocniejsze.

Podsumowując, nie wyobrażam sobie, aby mogło go zabraknąć w mojej kosmetyczce. Póki co to mój najlepszy produkt na walkę z wypryskami i przetluszczającą się skórą głowy. Serdecznie polecam !

Niezbędnik cery z problemami

Olejek jest według mnie pozycją obowiązkową dla wszystkich tych, którzy borykają się z problemami skórnymi. Sprawdza się u mnie na wielu polach, jako osoba z niemałymi przygodami dermatologicznymi, aż się wypowiem;)

*KONSYSTENCJA jest wodnista, nietłusta, bardzo lekka.

*OPAKOWANIE: szklana, niewielkich rozmiarów buteleczka, wykonana z solidnego szkła, które potrafi znieść wiele;) Moja nie raz spadła na dywan, panele, w żaden sposób nie ucierpiała.

*APLIKACJA jest bezproblemowa, wystarczy przechylić buteleczkę i zwilżyć olejkiem palec. Przy stosowaniu na zmiany trądzikowe, opryszczkę czy zajady- zwilżyć patyczek higieniczny. Pożądany efekt daje naprawdę niewielka dawka.

Przede wszystkim przeznaczony jest do stosowania punktowego, nie nadaje się do pielęgnacji skóry całej twarzy, czy całego ciała (podpowiedzią jest tutaj naprawdę mała pojemność, bo olejek stosowany według zaleceń producenta starcza na miesiące).

Odkąd kupiłam pierwszą buteleczkę, pomaga mi w walce ze zmianami trądzikowymi. Działa wysuszająco, nałożony na powierzchnię pryszcza wysusza go doszczętnie. Jest to działanie naprawdę spektakularne, przetestowałam mnóstwo tego typu preparatów i to ten olejek działał najmocniej, najszybciej. Stosuję go na noc, po odczekaniu około godziny nakładam krem, aby pozwolić olejkowi zadziałać samodzielnie. Olejek nie tylko wysusza ale także działa antybakteryjnie, całkowicie odkaża drobne ranki, zmniejsza stany zapalne, działa zarówno na zmiany podskórne jak i otwarte.

Dzięki działaniu odkażającemu oraz antybakteryjnemu bardzo dobrze wpływa na świeże zajady. Tutaj jednak wygląda to inaczej niż w przypadku zmian trądzikowych, ponieważ od razu po nałożeniu go smaruję kąciki ust grubą warstwą wazeliny lub tłustego kremu, co zapobiega przesuszeniu i natłuszcza, nawilża usta całkowicie odkażone.

Swoje zastosowanie ma także podczas...choroby. Jego zapach jest naprawdę bardzo intensywny, momentami kręci mi się od niego w głowie. Gdy mam katar to wystarczy, że kilkakrotnie "wciągnę nosem";) zapach olejku, a nos odtyka się, ułatwiając oddychanie. Ten olejek działa lepiej niż apteczne dozowniki na katar, fenomenalnie udrażnia drogi oddechowe.

Polecam go także w przypadku pojawienia się opryszczki. Tutaj z kolei wskazane jest porządne wysuszenie, a więc warstwa kremu czy wazeliny jest zbędna. Olejek jak nic innego zapobiega rozwojowi bakterii.

W okresie letnim kilka kropel rozsmarowuję na ramionach, nadgarstkach, nogach- odstrasza komary, a nałożony na miejsce ugryzione przynosi ulgę, ponieważ w trakcie wysychania wyraźnie chłodzi skórę.

Dodatkowo będzie gratką dla fanów aromaterapii- jego zapach, jak wspominałam, jest na tyle intensywny, że już kilka kropel dodanych do np. kąpieli, pozwala uzyskać wannę pełną pachnącej wody. Nie barwi jej.

We wszystkich przypadkach zadziała także rozcieńczony, jednak dla mnie to działanie jest wyraźnie za słabe.

Uważać trzeba, aby produkt nie dostał się do oczu, uczcie się na moich błędach:) Będzie piec, boleć, i jeszcze raz piec.

POLECAM!:)