Biochemia Urody, Olej tamanu

Biochemia Urody, Olej tamanu

Olej tamanu zaliczany jest do tzw. bio-olejów, czyli olejów o wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) niezbędnych do utrzymania zdrowej i odpowiednio nawilżonej skóry. Główne nienasycone kwasy tłuszczowe obecne w oleju tamanu to kwas linolowy i oleinowy. Kwas linolowy odgrywa istotną rolę zarówno w odpowiednim funkcjonowaniu cery suchej, jak i tłustej. W przypadku cery suchej kwas linolowy poprawia barierę lipidową naskórka, chroni przed utratą wody i normalizuje metabolizm skóry. Zastosowanie kwasu linolowego na cerę tłustą i trądzikową powoduje regulację pracy gruczołów łojowych, odblokowanie porów skóry i redukcję zaskórników. Kwas oleinowy ten zwiększa płynność bariery lipidowej naskórka, która dzięki temu staje się bardziej przepuszczalna dla składników aktywnych. Olej tamanu pomimo dużego udziału kwasu oleinowego, z racji obecności wielu innych substancji chemicznych o działaniu antyseptycznym, wykazuje wysoką biozgodność także z cerą tłustą i trądzikową. W razie wątpliwości, w przypadku tego typu cer, olej można stosować w stanie rozcieńczonym. Olej tamanu zawiera również liczne fitosterole, głównie stigmasterol, będące roślinnym odpowiednikiem steroli występujących w skórze, które podobnie jak NNKT, także wpływają na wzmocnienie bariery lipidowej skóry, hamują ubytek wody, działają regenerująco i przeciwzapalnie
Produkt posiada certyfikat organizacji ECOCERT potwierdzający jego czystość ekologiczną.
UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków!

w butelce
olejek
50 – 100ml
olejki

• Calophyllum Inophyllum (Tamanu) Oil,
  • Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract

Bardzo dobry produkt

Już od dawna czaiłam się na olejek tamanu ze względu na jego kojące właściwości. Na początek dwukrotnie zastosowałam go jako całościowe zamknięcie pielęgnacji wieczornej (zdecydowanie nie nadaje się na dzień). Po drugim użyciu niestety mnie zapchał (mam cerę suchą), dlatego stwierdzam, że - owszem można stosować go na całą twarz, ale raz w tygodniu i uważać, bo bardzo brudzi, jak pisały poprzednie recenzentki. Zapach może przeszkadzać wrażliwym, ale mnie nie ruszał :) Punktowo stosowany - rewelacja! Łagodzi, koi podrażnienia, zaczerwienia na twarzy.

Sztos!

Prawdziwa naturalna perelka kosmetyczna dla cer tradzikowych!
Dodaje kilka kropel do maseczek kremow lub poprostu klade na kilka minut sam olejek rozprowadzajac po calej twarzy
Niestety ma zapach ktory ciezko wytrzymac dlatego uzywam go tak abym mogla go zmyc po chwili
Dziala cuda

Obowiązkowo dla cer trądzikowych

Olej stosuję punktowo na noc na wszelkiego typu pryszcze, krostki i inne zaczerwienienia. Spisuje się bardzo dobrze. Na pewno po 1 posmarowaniu pryszcz od razu nie znika, tutaj nie ma cudów. Za to wyraźnie widać, jak zmniejsza się stan zapalny, a zaczerwienienia stopniowo ustają. Olejek jest niesamowicie wydajny. Mam go już kilka miesięcy, a zużyłam może połowę. Czasem stosuję go na większą powierzchnię, nawet na całą twarz. Wtedy mieszam go razem z kremem na dłoni i taką mieszankę przenoszę na twarz, Efekt również jest bardzo dobry. Ze względu na mocny zapach i żółty kolor używam go tylko na noc. Na dzień pod makijaż absolutnie się nie nadaje. W ogóle uważam, że jest to niezbędnik dla każdej osoby z cerą trądzikową.

Cudo!

Kupiłam ten olejek zachęcona pozytywnymi opiniami. Zwłaszcza, że moja cera jest problematyczna, co jakiś czas wyskakują jakieś wypryski i często pogarsza się jej stan podczas miesiączki. Ten olejek pomaga mi doprowadzić cerę do ładu. Najlepiej nakładać go punkowo. Już po nocy można zauważyć, że skóra wygląda ładniej, zmiany się szybciej goją. Z całą pewnością ponownie go kupię.

rosołek działa

Czemu rosołek?
Bo ten olej śmierdzi jak zimny rosół ( wiadomo, rosół ma szacunek, ale niekoniecznie taki, żeby się nim smarować).
Czemu działa?
Bo wszystkie zmiany trądzikowe są mocno załagodzone i cera się po jego zastosowaniu uspokaja.
Ja stosowałam raczej punktowo, jeszcze wtedy nie słyszałam o opcji olejowych serum. Właśnie do mnie idzie kolejne opakowanie i na pewno wmieszam olej tamanu w serum na noc.

W

Stosowalam go na całą twarz na noc. Raz na dwa dni. Naprzemiennie z olejem lnianym. Bardzo to upierdliwe, ze trzeba trzymag go w lodowce i wcześniej czekac az sie trochę rozpuści... ale WARTO! Wspaniale goi syfki, nie zapychal, nie uczulał, skóra po nim była gładka i idealnie nawilzona. No i ten nieziemski zapach
Minusy:
-brudzi posciel i wszystko
-konieczność przechowywania w lodowce
-wchlania się bardzo długo
-ciężko z dostepnoscia
-stosunkowo wysoka cena, ale warta tych efektów

Super

Jest świetny do punktowego stosowania. Pryszcze czy inne krostki szybciej znikają i szybciej się goją. Kilka razy używałam go na całą twarz i mnie zapychał.
Starcza na bardzo długo. Nie wysusza.
Jedyną wadą jest jedynie zapach i to, że może pobrudzić pościel.

Cudo do punktowego stosowania!

Do punktowego stosowania przerabiałam już preparaty kwasowe, maści cynkowe, produkty olejkopodobne i dopiero olej tamanu zadowala mnie do tego stopnia, że więcej już szukać nie będę. Naprawdę niewielka ilość tamanu znacznie przyspiesza gojenie się wyprysków i zaczerwienień, zalecza i łagodzi podrażnienia nie tylko te już istniejące, ale także te, które dopiero wyczuwamy pod skórą. Swojego czasu stosowałam codziennie i nie zauważyłam efektów ubocznych w postaci zapychania skóry, teraz nakładam 1-2 razy w tygodniu w razie potrzeby.

Olejek ma kilka wad wynikających nie tyle z jego kosmetycznych właściwości, co stanowiących pewne niedogodności. Przede wszystkim ma mało przyjemny zapach podobny do kozieradki lub kostki rosołowej - nie każdemu odpowiada, a jest dość intensywny. Dodatkowo ma żółtawy kolor i naprawdę tłustą konsystencję, to nie jest olejek, który po pięciu minutach się wchłonie, więc absolutnie moim zdaniem nie nadaje się do stosowania na dzień, jedynie na noc. A skoro na noc, to zapomnijcie o czystej pościeli - ja swojego czasu powlokłam nowy, śliczny biały bawełniany komplet i po trzech dniach zauważyłam z przerażeniem żółto-zielone przebarwienia na poduszce i górnej części kołdry. Coś za coś niestety - tylko ostrzegam, ale w dalszym ciągu polecam, bo w walce z wypryskami tamanu sprawdza się najlepiej ze wszystkiego, co w trakcie wojowania z cerą wpadło mi w ręce.

Super.

Dobry olejek. Nawilża i zalecza wszelkie ewentualne niedoskonałości. Mieszam go sobie z balsamem, lub stosuję na wyskakujących nieprzyjaciół. Mam skłonność do wyprysków na plecach i dekolcie, a po tym olejku ewidentnie jest ich mniej, albo nie ma wcale. Polecam, naprawdę wart wysokiej ceny.

Fajny olejek

Nie stosuję go na całą twarz, gdyż może zapychać i wolno się wchłania. Jednak, gdy pojawi się jakaś czerwona, boląca krostka smaruje ją tym olejkiem na noc i działa cuda. Krostka się zmniejsza i szybciej się goi :)

Bardzo miłe zaskoczenie :)

W życiu nie spodziewałabym się że niepozorny olej o tak dziwacznym zapachu może mieć tak dobroczynne działanie. Ja osobiście jestem zachwycona tym odkryciem! Używam oleju tamanu głównie w charakterze dwufazowego nawilżacza na całą twarz, szczególnie wtedy kiedy stan mojej skóry pozostawia sporo do życzenia. Olej bardzo dobrze radzi sobie z wypryskami i przyspiesza gojenie ran, bardzo przyspiesza leczenie opryszczki wargowej (żadna maść apteczna nie miała do tej pory takiego działania jak olej tamanu). Mam wrażenie, że rozjaśnia ślady i przebarwienia, nie jest komedogenny. Bardzo dobry produkt w niskiej cenie. Jedynym mankamentem może być osławiony zapach, który przypomina nieco aromat rosołu :) Ja się do niego przyzwyczaiłam i nie narzekam :)

świetny świetny świetny!!!!!

Fantastyczny olejek do twarzy, stosuję codziennie na noc i nie wyobrażam sobie położyć się spać bez niego! Zwęża pory, łagodzi podrażnienia, zasusza strupki, hamuje rozwój pryszczy!!! Tak dobrze wpłynął na moją cerę, że nie potrzebuje już żadnych innych specyfików. Jedynymi małymi minusikami mogą być: zapach (pachnie jak przyprawa maggi) oraz to, że buzia klei się do poduszki. Natomiast to jakie daje efekty po przebudzeniu rano rekompensuje te malutkie niedogodności. Bardzo, bardzo polecam wypróbować:):)

Ilość zużytych opakowań: jedno, 15ml