NeoNail, Sand Effect (Piasek do stylizacji paznokci)

NeoNail, Sand Effect (Piasek do stylizacji paznokci)

Piaski do stylizacji paznokci. Posypka w formie mini ziarenek w różnych kolorach.

ozdoby do paznokci

Niezwykle oryginalny efekt - 01 i 03

Dzisiaj na tapet wlatuje produkt z kategorii pyłków, czyli piasek do stylizacji paznokci o nazwie Sand Efekt. Jak widać na zdjęciu posiadam dwa takie pyłki w kolorach 01 i 03. Kupiłam je razem z lampą w Outlecie sklepu Neonail i dałam niecałe 7zł za sztukę. Pyłek posiada sypką, wyczuwalną strukturę drobnego piasku, która na płytce tworzy niezwykle oryginalny efekt. Nakładany jest na świeżo nałożony kolor i dopiero potem jest utwardzany w lampie. Na koniec wystarczy omieść resztki pyłki pędzelkiem i gotowe. Sam efekt jest całkiem ładny, jednakże pyłek ten jest dosyć szorstki a ja tego nie lubię kiedy paznokcie drapią, więc osobiście pokrywam je również topem. Takie rozwiązanie wygląda również całkiem fajnie i w moim odczuciu taki pyłek jest bardziej odporny na wycieranie, odklejenie i inne czynniki wywołujące uszkodzenia. Mimo wszystko bardzo je lubię :) Warto również nadmienić, że w promieniach UV te kolorowe pyłki stają się fluoroscencyjne i świecą :)

Zawsze intrygujący

Ciekawy pyłek, ma postać drobnego piasku i taki też efekt daje na paznokciach, kto nie przepada za chropowatością może go pokryć topem i daje też ciekawy wygląd, inny od tego jak wygląda sam piasek bez topu na wierzchu. Lubię go używać, bo niesamowicie wygląda i zawsze zbieram komplementy jak go mam na paznokciach :). Trwałość po nałożeniu bez zarzutu, przez kilka tygodni nie ma odprysków, warto pod spód dać kolor podobny do koloru pyłku bo to fajnie podbija jego efekt.

piaskowy efekt

Podpatrzyłam u koleżanki ten pyłek i oczywiście też musiałam go kupić bo tak mi się spodobał. Wygląda bardzo ciekawie, błyszczy się mnóstwem drobinek. Nakłada się go bezproblemowo, jeśli ktoś ma obawy o trwałość to może na wierzch dać warstwę topu, ja jednak zazwyczaj zostawiam bez i nie ma problemu żeby się robiły jakieś odpryski.

ciekawy efekt

udało mi się ostatnio dokupić fioletowy odcień 03 od razu poszedł w użycie. Jest to łatwe i przyjemne, pyłek wygląda bardzo ciekawie na paznokciu, kto nie lubi chropowatości może oczywiście nałożyć delikatnie top, to też będzie wyglądało ciekawie. Mi bez topu wytrzymuje bez wycierania się przez kilka tygodni, zdecydowanie najbardziej podoba mi się nałożony na kolor bazowy zbliżony do koloru pyłku.

Piasek na paznokciach

Jestem zachwycona tym jak wygląda na paznokciach. Z nakładaniem poradzą sobie nawet początkujący. Lubię nosić ten efekt w lecie, trwałość manicure jest bardzo dobra te 3-4 tygodnie aż do zdjęcia hybryd wytrzymuje w świetnym stanie. Daje duże pole do popisu, ja robiłam w różnych wariantach jasna baza ciemniejszy pyłek i na odwrót, za każdym razem wygląda trochę inaczej. Na pewno spodoba się dziewczynom, które lubią niebanalne paznokcie.

Niebanalny

Niebanalny efekt, obawiałam się czy będzie trwały ale na szczęście nic się wycierało ani nie odpryskiwało a hybrydy zazwyczaj noszę coś koło 3 tygodni. Można zostawić paznokcie z tym efektem bez pokrywania jeszcze topem chociaż ja zazwyczaj jak go używam bo wolę jak paznokcie są jednak gładkie i top na wierzch musi być.

Piaskowy efekt

Bardzo ciekawy dają efekt, można poeksperymentować dając pod spód albo bezbarwną bazę albo jakiś kolorowy lakier. Ja zazwyczaj robię dodatkowo z topem na wierzchu, bo lubię jednak mieć gładką warstwę na górze. Ale i bez wyglądają bardzo fajnie, super prezentują się jako wzorek na ciemnym lakierze.

Ciekawy efekt kropeczek ;)

Kolorowe i śmieszne kropeczki, których używałam bardzo dużo do pastelowych stylizacji. Nie są błyszczące, dobrze się przyczepiają i nie odpadają, dają ciekawy efekt. Łatwe w aplikacji, wydajne, a cena bardzo przystępna.

Papier ścierny ale fajny :)

Efekt ogólnie prezentuje się bardzo ładnie jednak jest niewygodny przy codziennych czynnościach bo strasznie haczy :/ Taki papier ścierny na paznokciu. Ogólnie maleńkie drobinki w intensywnych kolorach naprawdę ładnie się prezentują. Pyłek niedrogi, wydajny i taki cukierkowy :) Nakłada się bardzo łatwo jednak ściąga już ciężej tym bardziej jeśli nie posiada się frezarki.

Fajny efekt

Drobinki takie jak brokat tyle, że w żywych, soczystych kolorach zmieszanych ze sobą, nie błyszczące tak jak brokat, po prostu matowe. Efekt jest bardzo fajny i bardzo trwały, można zatopić w żelu lub topie hybrydowym, w innym razie haczy i ściera się jak wszystkie inne brokaty i posypki, jeżeli się tego nie powlecze warstwą ochronną. Obecnie mam na stopach wersję 03, czyli kolorystycznie fiolet, ale składa się z drobinek fioletowych, różowych i niebieskich, które bardzo fajnie widać, do mokrej powierzchni przyczepia się równomiernie, aplikacja jest bardzo łatwa, a efekt dość ciekawy. Polecam.

Mogłoby być lepiej

plusy:
+ daje ciekawy efekt
+ dobrze się rozprowadza
+ dość trwały

minusy:
- ciężko usunąć
- drobinki haczą

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie
- nieco za wysoka cena
- słaba dostępność