L'biotica, Moc Natury Wax, Intensywnie regenerujący szampon do włosów suchych i zniszczonych

Szampony WAX to unikatowe produkty stworzone na bazie wyjątkowo łagodnych substancji myjących, które nie podrażniają skóry głowy oraz nie wysuszają włosów. Dodatkowo wzbogacone zostały o zbawiennie nawilżające emolienty - substancje szczególnie polecane w pielęgnacji skóry i włosów, które łatwo tracą nawilżenie.

Ponieważ produkty WAX są wyjątkowo delikatne zalecane są zwłaszcza do włosów, które źle tolerują inne szampony.

100% ekstrakt z Henny (Lawsonia), ułatwia aktywnym składnikom wnikanie do wnętrza włosa i jego cebulki. Proces ten pozwala na pełną regenerację struktury włosów, dzięki czemu stają się one zdrowsze, bardziej sprężyste i pełne blasku.

W celu uzyskania wyjątkowego efektu nawilżenia i odżywienia włosów suchych i zniszczonych szampon został wzbogacony o ekstrakt z cynamonu, który w naturalny sposób chroni włosy przed promieniami UV oraz działaniem wolnych rodników. Jednocześnie stymuluje krążenie krwi w skórze głowy, powodując, że włosy są bardziej odżywione.

Szampon polecany jest do włosów:

- suchych i trudnych do ułożenia,

- zniszczonych intensywnymi zabiegami fryzjerskimi, klimatyzacją, chlorowaną lub słoną wodą,

- łamliwych i pozbawionych blasku.

Cena: 18zł / 200ml

/e/

kiepsko

Kupiłam bo bardzo potrzebowałam ratunku dla swoich włosów a Pani w aptece bardzo zachwalała. Niestety totalnie nie nadaj się dla moich suchych jak siano włosów.
- jest mało wydajny
- trzeba go wziąć naprawdę dużo by się zaczął pienić
- jest dość drogi
-nie nadaje się do włosów farbowanych ponieważ bardzo szybko wypłukuje kolor
- niby jest nowa receptura ale według mnie jest gorsza niż poprzednia

+ całkiem ładnie pachnie jak dla mnie

Używam tego produktu od: niecały miesiąc

ratunek dla zniszczonych włosów!

razem z odżywką L\'Biotica, Moc Natury Wax Latte, Intensywnie regenerująca maseczka do osłabionych włosów z proteinami mlecznymi uratowały moje włosy po dekoloryzacji.
Fakt podczas pierwszego mycia słabo się pieni, natomiast drugie mycie już pięknie się pieni i pachnie :) ma konsystencję kremu.
Już podczas spłukiwania czuć że włosy są wygładzone.
Godny polecenia, nie znalazłam w nim wad :) zwłaszcza ze uratował mi moje włosiska, przed ścięciem na krótko, bo już nie wiedziałam co robić z tym suchym puchem na końcach....

Używam tego produktu od: ok 2 tygodni

Nie polecam

Mało się pieni, nie pozostawia włosów świeżych, trzeba myć dwa razy i dawać go na włosy naprawdę dużo, co jest nie ekonomiczne, bo szampon jest drogi.

Używam tego produktu od: użyłam z 4 razy i odstawiłam
Ilość zużytych opakowań: wyrzuciłam większość

nestety, nie dla mnie:(

Edytuje recenzje i dodaje szamponowi cala gwiazdke.Dalam mu jeszcze jedna szanse(by zuzyc butelke do konca)i nie wiem, jak to sie stalo, ale wlosy po umyciu wygladaly duzo lepiej, niz poprzednio.Gladkie, swieze caly dzien.
Zwracam honor.Pomimo to, nie kupie juz ponownie..

Wiazalam z tym szamponem wielkie nadzieje-codziennie wlosy susze suszarka i prostuje, poza tym farbuje, wiec potrzebuja mocnego odzywienia i regenaracji.Nalepka na butelse "krzyczy"do mnie: "Bez parabenow!100% naturalna henna i celquat!"(nie wiem, co to drugie, ale musi byc czyms fajnym;))
Mialam juz maske regenerujaca z tej firmy jakis czastemu i wspominam ja dobrze, a poza tym kusi niska cena, no wiec zakupilam, i niestety..:(((
Juz podczas mycia szampon jest tak nieznosnie gesty i ciezki, ze az ciezko umyc cale wlosy!Jakbym roztopiona kostke smalcu wcierala we wlosy.
Myslalam, ze w zamian za te tortury otrzymam efekt jedwabistych, niesplatanych, zdrowszych wlosow, a mialam na glowie ciezka, splatana kupe tluscizny.Mialam wrazenie, ze w ogole wlosow nie umylam, wrecz przeciwnie.Dwa razy sprawdzalam, czy nie pomylilam szamponu z odzywka, ale nie, mial byc i jest to szampon.
Ten produkt po prostu na moich wlosach nie sprawdzil sie.
Nie polecam ani tez nie odradzam, kazdy niech indywidualnie sobie sprawdzi:)

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Ilość zużytych opakowań: 1 op

bardzo dobry szampon

Używam tego szamponu raz w tygodniu, razem z maseczką z tej serii i jestem bardzo zadowolona:)
Moja ocena powinna więc być łączoną oceną tych 2 produktów, bo nie stosowałam ich osobno.

+ piękny zapach
+ lśniące, miękkie i delikatne włosy
+ zdecydowanie mniejsza ilość wypadających włosów

- trochę obciąża włosy, dlatego używam go raz na tydzień (wymiennie z innymi szamponami;))

Używam tego produktu od: 2 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 1/2

dla mnie bomba;)!

szampon jest rewelacyjny! Moje włosy odnotowały zdecydowaną poprawę:).Wcześniej
doprowadziłam je do takiego stanu, że miałam notorycznie szopę na głowie, włosy były matowe, zniszczone prostowaniem, wyglądały niezdrowo! A dziś są miękkie, gładkie, błyszczące -puszenie ograniczone do minimum :D!
Ale od początku! Włosy mam długie, gęste, farbowane, przy skórze głowy przetłuszczające się a dalej były przesuszone i zniszczone prostowaniem. Najpierw zaczęłam nakładać na nie olej kokosowy( rewelacja!) i ich stan się poprawił.
Ale jako, że po innych szamponach zaczęły się one mocno przetłuszczać i do tego w pewnym momencie dostałam łupież (! a nigdy nie miałam takich problemów!), postanowiłam zmienić szampon. Wyczytałam, że często sls\'y zawarte w szamponach powodują podrażnienie skóry głowy a tym samym mogą powodować łupież, tak więc postanowiłam znaleźć jakiś odpowiedni kosmetyk nie zawierający tych substancji.
Dodatkowo ponieważ jestem zwolenniczką stwierdzenia, ze szampon ma myć-dobrze oczyszczać i przygotowywać włosy na przyjęcie odzywki, a nie oblepiać włosy silikonami sięgnęłam po ten szampon.
Moje pierwsze wrażenie nie było zbyt pozytywne: szampon bardzo słabo się pienił, do tego po pierwszym użyciu moje włosy były tak tępe i splątane, że byłam przerażona-dopiero nałożenie dobrej odżywki dało znośny efekt.
Jednak nie zrezygnowałam, ponieważ wydawało mi się logiczne, że trochę potrwa zanim odklei się cały silikon z moich włosów. No i z każdym myciem było coraz lepiej.
Po kilku tygodniach, chyba trzech, nastąpił przełom;). Moje włosy stały się wspaniałe-takie jak kiedyś, kiedy ich nie farbowałam:). Tak jak pisałam wcześniej gładziutkie, mięciutkie, dobrze nawilżone i co najlepsze przestałam je prostować, co jeszcze bardziej poprawiło ich kondycję :D!
Dodatkowo mimo, że szampon jest do włosów suchych to nie obciąża dodatkowo moich włosów, przetłuszczają mi się one znacznie mniej niż po drogeryjnych szamponach do włosów przetłuszczających się. Nie wspomnę o tym, że łupież zniknął od pierwszego mycia:)!
Dodam jeszcze, że oczywiście zawsze nakładam dobra odżywkę po szamponie- Loreal Absolut repair ( ale nie w okolicach skóry glowy) i od czasu do czasu na noc kładę na włosy olej kokosowy i moje włosy nie wyglądały już dawno tak dobrze jak teraz:D. Ale wiem, że to po dużej części zasługa tego szamponu, bo wcześniej robiłam wszystko tak samo tylko z innym szamponem i nie było tak dobrze.
Jeśli chodzi o pienienie się to odkryłam, że po nałożeniu szamponu na skórę głowy i krótkim masażu najeży polać jeszcze raz głowę wodą i robi się duuużo piany;), jak po zwyczajnym szamponie.
Tak więc polecam spróbować:)!

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dwa

nawilżone i gładsze :)

Szampon kupilam w promocji za 11 zl. Generalnie moje wlosy maja tendencje do przetluszczania sie, a ze schodze z farby, to jakies 8 cm od skory glowy mam wlosy \"zdrowe\", a pozostala czesc to sianowatość stosowana :( Udalo mi sie troche zniwelowac ten efekt za pomoca henny zakupionej w mazidlach, ale zdecydowanie moge powiedziec, ze duzy udzial w poprawie kondycji moich wlosow mial oceniany szampon. Ale do rzeczy:
- pieni sie srednio, nie tak jak tradycyjny szampon z SLS
- zapach moze sie podobac, albo i nie... dla mnie jest w porzadku
- efekt na wlosach:
-w czesci zdrowej- zbyt szybko sie przetluszczaja, mam wrazenie, ze pol dnia po umyciu moglabym myc je znowu, sa ciezsze, odzywione;
-w czesci farbowanej, ktora chce zregenerowac - zachowuje sie rewelacyjnie. wlosy sa ciezsze, ale na korzysc, w dotyku sa nawilzone i mięsiste.

Polecam osobom, ktore maja NAPRAWDE suche wlosy - dla nich ten produkt moze sie okazac zbawieniem :-) Ja swojego szamponowego KWC jeszcze szukam.

Wyjątkowe, absolutne dno. Efekt stogu siana.

Widzę, że nie jestem osamotniona w odczuciach...
Męczę butelkę tego szamponu od października i chyba w końcu wyrzucę. Polecono mi go w aptece zamiast szamponu Vichy do włosów suchych, którego akurat nie bylo. Zawsze po powrocie do Polski używam Vichy, żeby jak najmocniej nawilżyć włosy po mieszkaniu w innym klimacie.
I szampon Wax, podobnie jak maska, w przypadku moich zdrowych, zadbanych kręconych włosów zupełnie sie nie sprawdza. Mam po nim pozbawione blaksu i witalności siano. A pozbawić moją czuprynę blasku to jest wyzwanie! Moje włosy są przyzwyczajone do szamponów bez silikonów, więc to nie jest powodem. Używałam szamponu z kilkoma maskami, odżywkami, do splukiwania i bez. I za każdym razem to samo: siano, siano, siano. Poza tym, miałam wrażenie niedomytych włosów. Podejrzewam, że nie służy mi henna.
Zupełnie ten szampon się nie sprawdza. Butelka okropna, tandetna jak design Fitomedu. Jedyny plus, to że nie podrażnia skóry głowy. Przepięknie pachnie: słodko, kobieco. Tak trochę cynamonowo. Ma też świetną, kremową konsystencję. Ale to za mało, żeby dostał wyższą ocenę.

Używam tego produktu od: od października
Ilość zużytych opakowań: nieskończone pierwsze

Słaby

Bardzo dużo pozytywnych opinii naczytałam się o produktach firmy wax i skusiłam się na ten szampon. Efektu regeneracji włosów nie zauważyłam, nawet nie wygładzał. Za tą cenę nie polecam

Używam tego produktu od: nie pamiętam

Bardzo dobry szampon:-)

Plusy:
- bardzo dobrze się pieni
- ładnie pachnie.
- regeneruje włosy
- wydajny

Rozumiem negatywne opinie gdyż napoczątku miałam takie samo odczucie. Włosy były szorstkie, dawały uczucie poplątanych. Poszłam się zapytać mojej fryzjerki co o tym mysli. Powiedziała że to normalne gdyż szampony tego typu, które mają za zadanie regenerować włosy otwierają łuskę włosa przez to jest te uczucie szorstkości( żeby składniki odżywcze mogły lepiej w niknąć w strukture włosa). Trzeba poprostu używać odżywki z tej samej serji żeby zauważyć różnice. Faktycznie jak używam szamponu i odżywki włosy się super rozczesują i są odżywione. Naprawdę polecam;-)

Używam tego produktu od:kilku miesięcy

Myje...

Szampon najzupełniej zwyczajny. Myje. To wszystko.
Poza tym nie robi absolutnie nic. O regeneracji można zapomnieć na dzień dobry.

Kupiłam w jakiejś promocji dwa opakowania. Zużyć zużyłam, bo szampon jak szampon, ale tych wszystkich obiecywanych cudów nie zauważyłam. Równie dobrze mogłam kupić jakiś za 3zł w markecie.

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: 2 butle

Nie zawodzi (?)

na razie stawiam cztery gwiazdki, ale mając pozytywne doświadczenia z tymi kosmetykami myślę, że w przyszłości zweryfikuję notę.

No więc tak : szampon ma ładny zapach, gęsta konsystencję ( dla mnie akurat czynniki mało ważne, liczy się działanie ). Buteleczka jaka jest taka jest, prosta, niezbyt wymyślna, normalna ( też bez znaczenia w zasadzie).
Szampon dobrze się pieni, łatwo spłukuje, włosy wydają się gęstsze ( a po kilku razach wraz z odzywka zdecydowanie poprawia się kondycja włosa). Z czasem stają się mocniejsze.
Szampon nie wygładza włosa, czasem, bez użycia odżywki mogą być problemy z rozczesaniem, ale generalnie jest to przecież szampon apteczny, którego działanie ma być zupełnie inne, więc trudno mieć pretensje. Spełnia oczekiwania. Używam tego produktu od: trzech tygodniu

Po dłuższym używaniu niestety modyfikuję recenzję na niekorzystną. Szampon bardzo przesusza włosy. Jedyny jego plus to taki, że nie podrażnia. Nic więcej . Jestem bardzo rozczarowana. Wrócę chyba do szamponów profesjonalnych.