Ideenwelt, Ideenwelt, Zestaw do manicure i pedicure (nowa wersja)

Ideenwelt, Ideenwelt, Zestaw do manicure i pedicure (nowa wersja)

Pojemność 1 szt

Zestaw z 6 wymiennymi końcówkami, obcinakiem do paznokci i szpatułką do odsuwania naskórka. Dwie prędkości, wygodny, ergonomiczny kształt. W zestawie 2 baterie alkaliczne typu AAA oraz woreczek na przybory.
Zawiera:
Tarczę ścierną- redukuje długość naturalnych paznokci.
Stożek kształtujący- Łagodnie redukuje grzbiety na powierzchni paznokcia.
Głowicę polerującą- szlifuje i poleruje paznokcie
Głowicę szlifującą- Eliminuje chropowaty naskórek i stwardnienia
Wałek szlifujący- bardziej szczegółowe piłowanie powierzchni paznokcia i łagodne złuszczenie naskórka.
Stożek szlifujący- Oczyszcza miejsce naskórka

inne
Zastosowanie
na baterie

Trwałość / wykonanie:
Łatwość obsługi:
Design produktu:

Domowy manicure

Produkt warty zakupu . W domu stworzylam sobie mini salon kosmetyczny i mogę zadbać o swoje dłonie.
Najczęściej używam go do usuwania skórek lub polerowania paznokci przed malowaniem zwykłym lakierem lub hybrydowym. Do zdjęcia i po zdjęciu hybryd również się sprawdza. Jest mały i poręczny więc można go zabrać w podróż.

Zestaw do manicure i pedicure

Mój pierwszy zestaw i na początku byłam zachwycona ponieważ wszytko super działało co jakiś czas wiadomo wymiana baterii, natomiast też końcówki frezujące się z czasem ścierały i nie było to samo co na początku.
Zestaw dla osoby początkującej jest strzałem w dziesiątkę ale kiedy moje preferencje się nieco bardziej zmieniły i wchodziły lepsze urządzenia ostawiłam je.

O tak!

Chciałam mieć taki zestawik i już szukałam po internetach najlepszego. No ale wiadomo, im lepsze, tym droższe, a ja jestem straszna sknera, jeśli chodzi o takie ustrojstwa.

Buszując w rosmanowskiej aplikacji w dziale promocji natknęłam się na to cudo. Niecałe 30 zł, wygląda solidnie... Kilka dni później było moje, a ja od razu przystąpiłam do działania, uprzednio czytając instrukcję.

Urządzenie służy mi do skracania paznokci, piłowania ich po obcięciu, do polerowania, a wąskie końcówki do usuwania skórek. Wygodnie leży w dłoni, nie hałasuje w nadmiarze. Ma dwie prędkości i dwa kierunki obrotów.
Wszystko jest świetnie, na moje potrzeby frezarka jest wystarczająca. Paznokcie są równe, bez zadziorków, sprzęcik nie powoduje ich rozdwajania. Używam go zarówno do rąk jak i nóg.
Klapka od zamknięcia baterii trzyma się mocno, jeszcze jej nie zepsułam :D

Jedyne co mi nie pasuje to latarka, według mnie jest całkowicie niepotrzebna. Światło daje ciemnożółte, w dodatku nie świeci tam gdzie się piłuje, tylko gdzieś hen hen obok.

Baterie z zestawu padły mi dość szybko, aktualnie używam akumulatorów z enelopa i jest o niebo lepiej, jeszcze ich nie ładowałam odkąd je założyłam, a to będzie już ponad rok - z tym, że nie używam frezarki zbyt często, około 2 -3 razy na miesiąc, a po użyciu wyjmuję baterie.

Dołączony patyczek używam do lekkiego odsuwania skórek.
Obcinacz jest ostry i idealnie pasuje kształtem do moich paznokci, nie jest zbyt duży. Polubiłam go.

Bardzo polecam dla niewymagających, zestaw nie kosztuje wiele, a przydaje się :)

Stosunkowo ok

Zestaw ten jest na baterie, które bardzo szybko się wyczerpują.
Posiada lampkę która tak świeci, że wcale nie pomaga.
Ale poza tym końcówki są ok, szybko się nie zdzierają i do mani się sprawdzają ale bardziej pod kątem skórek i "polerowania" płytki. Mocnego zdzierania już nie wykonamy nimi.

Produkt ogólnie za tą cenę ok, ja go używam tylko do skórek.
Z Pedi sobie u mnie nie radzi w żaden sposób.

Ułatwia życie :)

Zdecydowanie produkt warty zakupu. Można w domu stworzyć sobie mini salon kosmetyczny i wieloetapowo zadbać o swoje dłonie bez ryzyka, że coś się zrobi źle. Nawet mój Mąż chce żebym mu "coś zrobiła ze skórkami" i wtedy wiem, że chodzi mu o to urządzenie :). U nas się sprawdza. Dobre przygotowanie paznokci i skórek np. pod manicure hybrydowy gwarantowane. Zresztą do zdjęcia i po zdjęciu hybryd również się przydaje.

Dobry sposob na skorki

Urzadzenie to kupilam w Rossmanie zachecona niska cena. Jesli chodzi o usowanie skorek to dziala calkiem przyzwoicie- na pewno lepiej niz usuwanie ich cazkami. Inne koncowki na niewiele sie przydadza- urzadzenie ma za slaba moc zeby usunac hybryde itp. Poreczne, w zestawie z woreczkiem latwo wziac na wakacje.
Duzy minus to baterie- bardzo nieekologiczne, aczkolwiek uzywany dosc regularnie duzego zuzycia tychze baterii nie ma.
Do uzywania w podrozy jak najbardziej, do stosowania w domu zamowilam porzadna frezakre.

Fajna rzecz, ale...

Długo zastanawiałam się nad kupnem tego zestawu, bo obawiałam się, że jakość będzie marna. Tymczasem to całkiem solidnie skonstruowane urządzonko i naprawdę spora pomoc w utrzymaniu paznokci i skórek w dobrej formie. Zdecydowane "must have". Już pierwsze użycie uświadomiło mi, że żadnym pilniczkiem, cążkami czy radełkiem, nie uzyskam tak ładnie wygładzonych skórek jak frezarką za 20 złotych (w promocji). Ogarnięcie paznokci z pomocą tego urządzenie idzie bardzo sprawnie i zabiera zdecydowanie mniej czasu niż tradycyjnym sposobem. Szczególnie w kwestii skórek jestem bardzo zadowolona, bo wcześniej nie wyglądały tak estetycznie. Moje mają tendencję do rogowacenia jak tylko robi się zimno, ale z tą frezarką nie straszą już tak jak kiedyś. Tyle zachwytów. Czy kupiłabym ten produkt ponownie? Nie! A to z jednej istotnej przyczyny - niestety urządzenie jest na baterie, co nie jest ani ekonomiczne, ani ekologiczne. Biorąc pod uwagę, że podobnie działający sprzęt, ale zasilany prądem, można kupić w internecie za ok. 30 zł, to kupno tej frezarki nie uważam za szczególnie dobry deal.

działa!

Bardzo fajne urzadzenie, w promocji mozna dostac za ok. 22 PLN.
Byc moze kwestie posiadanych zgrubien na dloniach czy stopach sa na tyle indywidualne, ze tlumaczylyby mocno negatywne komentarze przy poprzedniej wersji urzadzenia na zasadzie 'nie robi nic, wyrzucilam po pierwszym uzyciu, jak mozna cos takiego produkowac' itp...
Jednak mimo wszystko proponuje sie zastanowic, czy te zgrubienia pojawily sie w jeden tydzien czy nawet miesiac (jesli musza byc tak duze, ze urzadzenie nie daje rady)? Moze po prostu w przypadku jakis hardkorowych trzeba uzyc pare razy i pozniej sie nie zapuszczac?
Bynajmniej w moim przypadku poradzilo sobie zarowno w przypaku rak, jak i nog juz za pierwszym razem. Piet nie oceniam (komentarze na temat piet tez widzialam), bo nie takie jest jego przeznaczenie.
Raczej w porownaniu do profesjonalnych urzadzen o znacznie wiekszej mocy - znacznie ciezej tutaj zrobic sobie krzywde, ale jest to potencjalnie mozliwe, zwlaszcza na poczatku przygody.
Uzywam wszystkich koncowek, nawet tych do pilowania paznokci, ktore zbieraja chyba najwiecej negatywnych komentarzy, akurat w moim przypadku glownie do nog, bo u rak mam zazwyczaj bardzo malutko do podpilowania i wole pilniczkiem nadac pozadany ksztalt, a urzadzenie mogloby spilowac za duzo w krotkim czasie, ale do nog jest to bardzo wygodne!
Dla mnie najwieksza zaleta urzadzenia jest mozliwosc bardzo precyzyjnego pozbycia sie skorek bez ran od cazek - przy pierwszych probach mialam kilka miejsc, gdzie byla naruszona plytka przez nieumiejetne operowanie, ale z czasem mozna te bledy wyeliminowac, kwestia wprawy ;) Co do skorek - tez widzialam negatywy, a pozniej laseczki biora najtwardsza koncowke do zgrubien i usuwaja nia hybryde przesywajac przez 4 minuty po plytce paznokcia...
Jedynym minusem urzadzenia (jednak ciezko wymagac tej funkcji za tak niska cene) jest brak pochlaniacza pylu, ktory jest obecny w tych profesjonalnych. Wiadomo, w salonie dochodza kwestie higieny, grzybice itp, jednak zwlaszcza jak chcemy sie dokladniej przyjrzec obrabianemu miejscu, najlepiej w tym celu nabyc taka maseczke jaka maja lekarze w dr housie zeby nie wdychac swoich juz wtedy obumarlych komorek :)
Druga najwieksza zaleta dla mnie jest wlasnie wspomniana kwestia higieny - wreszcie moge wykonac w domu lepszy mani niz w salonie, gdzie narzedzia niby wysterylizowane i pani w rekawiczkach, ale pilnik czy koncowki od frezarki widzialy juz spooooro klientek przede mna i to jest po prostu obrzydliwe... (wiem, ze psikaja jakims tam plynem dezynfekujacym, ale jakos mnie to nie przekonuje, pilniki kosztuja w hurcie grosze).
Jeszcze taka uwaga na koniec - oceniajac dany produkt przez pryzmat 'stosunek ceny do jakosci' mam taka zasade, ze wielokrotnosc w roznicy w cenie musi dla mnie odpowiadac temu samemu stosunkowi w kwestii wygody, funkcjonalnosci itp. A wiec jesli to urzadzenie kosztuje 20 PLN , a profesjonalne 100, to powinno byc ono 5x lepsze od tego taniego, jesli 200 PLN, to 10x lepsze. Tutaj ciezko mowic o takich przelozeniach, poniewaz za te 20-pare zlotych mam naprawde porzadny mani i nie potrzeba mi nic wiecej ;)

Bezkrwawy sposób na skórki

Dotychczas usuwałam skórki za pomocą wycinarki ,po uprzednim zastosowaniu żelu Sally Hansen.
Nabyłam rossmannowski ,bo nie jestem profesjonalistką , a szkoda mi było dwóch stów na podobny w Mediach.
Używam jedynie końcówek do skórek i opuszków palców czasem do polerowania płytki , nie wiem jak spisują się te do skracania paznokci.
Frezarka jest bardzo poręczna ,ma dwie prędkości i dwa kierunki obrotu końcówki.Na końcu ma lampkę podświetlającą obrabiane miejsce.
Końcówki działają bez zarzutu , dokładnie usuwają naskórek, nie uszkadzają macierzy paznokcia. Nie ma zadziorów ,ran , gdy zbyt mocno dociśniemy przyrząd przestaje pracować-nie można nim zrobić sobie krzywdy.
Skórki wyglądają jak po wizycie w salonie.
Polerka również ładnie wygładza płytkę.
Uważam ,że za taką cenę zestaw jest bardzo dobry.