Ochrona przeciwsłoneczna w moim przypadku to konieczność.
Posiadam skórę cienką, jasna, podatną na przebarwienia, poparzenia oraz z licznymi znamionami. Pierwsza moja wizyta u dermatologa 10 lat temu skończyła się zaleceniami dotyczacymi stosowania najwyższej ochrony anty UV, a wśród zalecanych była pomadka LRP. Co roku obok filtrów pomadka do ust z filtrem UV 50+ to must have.
Posiadam bardzo duzo znamion na całym ciele w tym na ustach, a ponieważ wydajniejszy niż pomadka okazuje się prawie dwa razy wiekszy sztyft, zakupiłam go w jej zastępstwie ponownie. Tym bardziej, że składem rózni się niewiele.
Co oferuje?
+ ochrona fizyczna jak i chemiczna
+ zapewnia wysoką ochronę anty UVA i UVB (PPD 26)
+ forma
+ uniwersalnosc: na powieki, okolice oczu, usta, znamiona na twarzy, punktowe stosowania
+ rozmiar
+ umożliwia poprawki w ciagu dnia
+ wydajność
+ trwały
+ Bezzapachowy
+ Nie zawiera parabenu
+Nie zatyka porów
+ Wodoodporny
+ skład
+ cena (stosunek jakosci i wydajnosci in plus)
+/- jest szerszy niż pomadka, niemniej w moim odczuciu to plus
+/- nieznacznie bieli jak każdy filtr fizyczno-chemiczny
+/- słabo wytrzymałe opakowanie na upadki
+/- twarda konsystencja
+/- pozostawia nieco tłustawy film
+/- może wywoływać kontaktowe zapalenie skóry u dzieci/dorosłych uczulonych na ketoprofen*
+/- posiada gorzkawy smak
+/- powoduje uczucie sciągniecia na ustach/wrazenie wysuszenia
Sztyft funkcjonuje jak pomadka i przypomina w formie Vichy Dermablend w sztyfcie, choc ma nieco mniejsza gramature bo 9 g ale znacznie wiekszą nic pomadka ochronna do ust.
Filtry zawarte w sztyfcie oparte są o:
Octocrylene( inaczej:Uvinul N539T, OCR, Eusolex OCR; absorbuje promieniowanie UV, stabilny, wspiera stabilizacje innych filtrów),
Titanium dioxide (filtr fizyczny) oraz
butyl methoxydibenzooylmethane (parsol 1987) i Drometrizole Trisiloxane(Mexoryl XL).
Zestaw fitrów jest obiecujący i zapewniający fotostabilnosć faktora 50+.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).
Może prowadzić do trwałego przebarwienia tkanin i innych materiałów (na białych pozostawia zółtawe plamy).
Filtr posiada poza podatnym na destabilizację Parsol, również jego stabilizatory (Mexoryl XL oraz Octorylene) , co oznacza, że filtr jest foto stabilny nawet jeśli wejdzie w kontakt z tlenkiem cynku, mika, talkiem, tlenkami żelaza, czy dwutlenek tytanu. Stabilność filtrów jest bardzo zadowalajaca, nie obserwowałam objawów destabilizacji w postaci przebarwień skory pomimo stosowania "kolorówki".
Pozostałe składniki sztyftu to olej rycynowy, olej sojowy, masło shea i kakaowy oraz wosk ziemny ozokeryt (pochodny ropy). Ponadto zawiera jeszcze emolienty: isopropl palmitate, isohexadecane i silikon: dimethicone oraz filmotwórczy polyethylen, całość wienczy witamina E (tocopherol) pelniaca role naturalnego konserwanta.
Składem od pomadki Anthelios LRP rózni się jedynie brakiem Mexoryl XS oraz brakiem składnika perfum
Produkt należy zużyć w przeciągu 12 miesiecy od otwarcia.
Posiada konsystencję zbitą, toporną, dzieki czemu na skorze trwałą i nie migrującą. Sztyft wysuwany jest niczym pomadka, jest białawy i bezzapachowy.
Ponieważ jest to filtr nie oceniam właściwości pielęgnujących w przypadku zastosowania na usta. Dla mnie ma spełniac rolę filtra na tej okolicy i tu spisuje się bardzo dobrze. Wczesniej stosowałam pomadkę LRP, a ponieważ stosowałam również na znamiona, sztyft okazal się znacznie lepszym wyborem.
Nie podraznia, nie wysusza, nie uczula.
Produkt stosuję najcześciej miejscowo i punktowo na znamiona na całym ciele, na twarzy oraz na ustach i okolicy oczu. Jest wydajny, poręczny i bardzo dyskretny. Umozliwia poprawki w ciagu silnie słonecznego dnia. Dla mnie stanowi niezbędne uzupełnienie ochrony anty UVA/UVB.
Przydatny w podrózy również do zastosowania na buzię dziecka oraz do czestej reaplikacji na nosek, policzki, usteczka i uszy. Obok regularnego filtra stosowanego globalnie ( Bioderma Photoderm Kids Spray SPF 50, filtr w sprayu dla dzieci), stanowi dobre uzupełnienie i ułatwienie reaplikacji.
*Warto jednak dodać ze z uwagi na fotoalergizujący filtr Octocrylene nie jest przez producenta polecany dla dzieci i jeżeli wystapią reakcje w postaci kontaktowego zapalenia skory , silnego rumienia, pęcherzy należy natychmiast zaprzestac stosowania sztyftu i skontaktowac się z dermatologiem. Fotoalergizujące dzialanie Octocrylene jest szczególnie widoczne u dzieci i dorosłych z historią uczulen na ketoprofen (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20644036).
Jeśli jednak nie obserwuje się alergizującego dzialania tego filtra na skore dziecka można go stosowac z umiarem.
Stosowany w okolicy oczu nie podraznia, nie wysusza nie migruje.
Obok regularnie stosowanych filtrów na twarz i ciało, Anthelios Stick Zone Sensibles stanowi must have i uzupełnienie ochrony anty UVA/UVB.
Sztyft na chwilę obecną jest moim KWC, choc ciekawa jestem na ile podobny jest do swej siostry: marki MIXA (gama solaire niedostepna w Polsce), która to jest również corką koncernu L’oreal tak jak La Roche-Posay. W odróżnieniu od sztyftu LRP, Mixa, Stick Solaire SPF50+ jest dedykowany również dla dzieci.
_____________________________________________________________
Wszystkie zdjęcia i artykuły zamieszczone na tych stronach są chronione prawami autorskimi.
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.
Używam tego produktu od: 3 lat
Ilość zużytych opakowań: 3x9g