Everyday Minerals, Original-Glo Mineral Foundation (Rozświetlający podkład mineralny)

Lekki i tak naturalny, że możesz w nim spać. Odpowiedni dla każdego typu cery, zarówno problematycznej, trądzikowej jak i alergicznej, wrażliwej.

Formula Original-glo, o najmniejszym stopniu intensywności z formuł podkładów EDM, daje efekt "dewy look", ukrywając co trzeba ukryć a jednocześnie rozpromieniając twarz.

Bardzo szeroka gama kolorów zadowoli nawet najbardziej bladą twarz. Odcienie od ciepłych, złocistych, przez zimne, neutralne beże aż do oliwkowych.

Skład: Skład: mica (CI 77019), titanium dioxide (CI 77891), zinc oxide (CI 77947), iron oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499). May contain: ultramarines (CI 77007).

Cena: 12USD / 8g

/mw/

Lubię ten efekt!

Bardzo podoba mi się efekt, jaki daje ten podkład. Nie jest to drobinkowe rozświetlenie a\'la bombka, tylko- raczej delikatny glow. Piękne!
Za co go jeszcze lubię?
- oczywiście za skład i brak szkody dla mojej skóry
- delikatne krycie, które można stopniować
- giga wybór odcieni

Przeszkadza mi tylko słaba wytrzymałość- po 3 godzinach pojawia się niechciane błyszczenie, które wymaga poprawek.

Polecam :)

Ilość zużytych opakowań: 2 big-i

bardzo przyjemny podkład.

Jest to mój drugi podkład mineralny; przedtem używałam Lily Lolo.
Opakowanie z zasuwanym sitkiem jest z pewnością poręczniejsze niż to LL, jednak produkt wciąż się rozsypuje i pyli. Nie odejmuję za to gwiazdek, taka już uroda podkładów w formie sypkiej.
Przy nakładaniu nie ma mowy o smugach itd. Nie ciemnieje na twarzy. Najjaśniejszy odcień jest dla mnie w sam raz, a dodam, że mam bardzo bladą skórę.
Efekt jest zależny od dnia: jednego wygląda supernaturalnie, cera jest prześlicznie wręcz rozświetlona i gładka, przy minimalnej ilości daje efekt niemalże photoshopa- innego, kiedy cera jest tłustsza, świeci się za mocno i trzeba go dodatkowo matowić, co średnio przypadło mi do gustu.

Do mnie nie przemawia

Zachwycona inną marką, zapalona czytaniem forum o kosmetykach mineralnych, zapragnęłam zmienić siekierkę na kijek. Nie mam zbyt wiele cierpliwości do próbek, testów itp, ale mimo wszystko spodziewałam się wynagrodzenia za te cierpienia w formie idealnego podkładu mineralnego. Zamówiłam 15 próbek kolorów w różnych formułach, ale najbardziej byłam zainteresowana formułą original-glo: nie mam wybitnych problemów z cerą, bardziej zależało mi na wyrównaniu kolorytu. W skrócie, to nie to.

Zalety:
1. Niska cena w porównaniu do najbardziej popularnych marek.
2. Duży wybór odcieni, ogromny plus dla jasnej cery!
3. Neutralny dla cery, nie powoduje zaskórników.

Wady:
1. Widać go na twarzy. osadza się w sposób skrobiowy, mączny, dalsze wcieranie powoduje starcie podkładu z twarzy.
2. Po kilku godzinach fizycznie go nie ma, nie zostaje na waciku przy zmywaniu biodermą.
3. Jest najbardziej koszmarnie zmieniającym kolor podkładem z jakim miałam do czynienia, zmienia się w ciągu godziny, wybija rudość, pomarańcz. To jest wada OBRZYDLIWA i prawie dyskredytująca. Mimo dużego wyboru odcieni dobranie odpowiedniego to droga przez mękę i cała sobota w przebraniu zebry wymalowanej w paski. Zaczyna się utleniać po 5 minutach i na mojej skórze ewoluuje przez ok. godzinę. FUJ!
4. Krycie bardzo znikome, właściwie bezsensowne.
5. Kiepsko zmielony, przy braku szczęścia można mieć plamy i paski. Mieniące się drobinki nie dodają zdrowego blasku (f.e. meteoryty!), tylko je po prostu widać, to sa wielkie, niezmielone kawały miki.
6. Bardzo podkreśla skórki na mojej suchej skórze.

Ogółem, nie jest to kosmetyk, który zrobi krzywdę, ale raczej nie widzę sensu, żeby go kupować i na pewno do niego nie wrócę.

Używam tego produktu od: Trzy miesiące temu dostałam próbki - szereg testów od tego czasu
Ilość zużytych opakowań: 4 próbki w różnych kolorach

dla mnie bomba w niskiej cenie

Zwariowałam na punkcie EDM 2 lata temu, trochę potrwało, zanim znalazłam swój kolor. Na codzień używam innego podkładu, ze względu na czas nakładania, ale kiedy wychodzę, tylko ten. Mieszam go z odrobiną rozświelacza Champaigne tej marki i używam na bazę pod podkład. Lubię efekt rozświelenia i lekkiego krycia. Nakładam go pędzlem kabuki, a potem matuję trochę chusteczkami z pudrem The Body Shop. Efekt wypoczętej rozświelonej cery jest u mnie spektakularny. Ile razy zastosuję, słyszę "świetnie wyglądasz", co dla 38latki jest bezcenne:)
PLUSY:
efekt rozświetlenia i krycia jednocześnie
lekki, naturalny, nie zatyka porów, maskuje je
wydajność
niska cena
MINUSY:
trzeba się wyszkolić w nakładaniu
trzeba przetestować sporo kolorów, zanim znajdzie się swój, a nie jest dostępny w sklepach stacjonarnych
używam go tylko na bazę- bez bazy trochę podkreśla pory
nie dla "zaganianych"-trzeba poświęcić więcej czasu na makeup

Używam tego produktu od: 2 lata z przerwami
Ilość zużytych opakowań: kilka testerów i 1,5 pełnego opakowania

tak tak tak

Witam! Zamówiłam próbkę podkładu Everyday Minerals Intensive odcień sunkissed fair(kolor jasny)-zupełnie w ciemno, ponieważ na stronie EDM kolorki są mało widoczne. Podkład ten kryje niesamowicie dobrze, daje efekt photoshopa-kryje ale nie ma efektu maski jak w przypadku tradycyjnych podkładów kryjących. Wygląda na skórze lekko i zdrowo. Przy mojej mieszanej cerze, w strefie T od momentu nałożenia podkładu do momentu zmycia pojawił się jedynie dyskretny błysk. Obyło się bez poprawek. Co do kolorku-sunkissed fair to odcień jasny lecz po nałożeniu na twarz lekko ciemnieje. Myślałam ze bedzie za jasny lecz dopasowuje się do karnacji.Użyłam go na dwa sposoby.Potraktowałam go jako puder i omiotłam pędzlem na nałożony podkład płynny-efekt jeszcze lepszy, bez smug. Odjełam mu pół gwiazki gdyż nie wiem jak podkład sprawuje się w upały. Ogólnie godny polecenia!

W porządku, choć nie do końca dla mnie.

EDM, z racji swojej dostępności [czyt. polskiego dystrybutora mam w swoim mieście], stały się pierwszymi, i jak na razie ostatnimi, minerałami, które wypróbowałam, więc porównania do innych nie mam.

Mam w domu trzy odcienie formuły rozświetlającej: Fair i Medium Fair w mojej kosmetyczce oraz Multi-Tasking Neutral w kosmetyczce Mamy, który również wypróbowałam.

Co do samego podkładu: ponoć jest to podkład idealny dla cer suchych i normalnych, o średnim kryciu do pełnego. Mam suchą skórę i nie potrzebuję mocnego krycia, - ba, nawet go nie lubię, bo dla mnie to maska na twarzy - bardziej szukam czegoś, co wyrówna koloryt skóry i pomoże, gdy podczas okresu wyskakują mi niespodzianki. Mam natomiast wrażenie, ze ten podkład krycia nie daje w ogóle. Przynajmniej w mniejszych ilościach w jakich go używam. W większych natomiast lubi podkreślać pory i za bardzo odznacza się na twarzy - dając taki... Niezdrowy połysk - jakbym miała tłustą skórę, dając efekt maski. U mnie także podkreśla rozszerzone pory. Dlatego rzadko używam go na całą twarz.

Na pewno jest jednak świetną alternatywą dla pudrów i podkładów drogeryjnych. Moja skóra przy nim odpoczęła - nawet przy moim oszczędnym stosowaniu - bardzo długo szukałam czegoś dla siebie, bo każdy podkład, który trafiał w moje ręce zwyczajnie mnie zapychał, co kończyło się tym, ze zaczynałam go bardziej potrzebować, więc... odstawiałam, bo nie chciałam popadać w błędne koło.
Do tego podkład ten jakby... leczy moje wypryski, gdy się pojawią i znikają szybciej, tak jak i podrażnienia.
Jego jedyną wadą [pomijając oczywiście krycie i zbyt nachalny efekt] jest to, ze kładzenie, go na nienawilżoną skórę kończy się mocnym uczuciem skóry. Urok sypańców.

Same właściwości podkładu zauroczyły mnie na tyle, ze z chęcią dałabym mu 4 gwiazdki. Jednak za efekt w tym momencie należą mu się maks 3- zdecydowanie lepszy daje według mnie formuła półmatowa. Uważam jednak, ze 3 z kolei nie do końca byłoby sprawiedliwe zważywszy na to jak koi mi skórę - więc dajmy 3.5.

[Zaznaczyłam, ze nie wiem czy kupię ponownie, bo podkład jest bardzo wydajny, a ja używam go w niewielkich ilościach i to nie zawsze - czasem mam wrażenie, ze on mi się nigdy nie skończy :D]

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego pełnowymiarowego x 2 odcienie, plus kilka próbek.

Jest dokładnie taki, jak mówi o nim producent - kryje tylko to, co trzeba. Rzeczywiście rozpromienia cerę, wygląda ona świeżo, naturalnie, nieskazitelnie. Nie zatyka porów. Każdy podkład od EM w moim przypadku naprawdę poprawia stan skóry, bo okropne wągry, z którymi zmagam się od wielu lat zaczynają znikać, a cera nie tylko wygląda na zdrowszą, ale też taka jest.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: -

Na zawsze!

Podkład w tak olbrzymiej ilości kolorów, że przyprawia o lekki zawrót głowy. Długo musiałam się zastanawiać aż w końcu wybrałam FAIRLY SUMMER- jasny podkład dla blondynek o ciepłym, złotym odcieniu skóry.

Kiedy nałożyłam go pierwszy raz- szok! Ten puder kryje jak podkład ale nie tworzy efektu maski. Twarz wygląda baaardzo naturalnie i jest lekko rozświetlona.

Użyłam go na drugi dzień po Sylwestrze, wiecie jak się wtedy wygląda -uciekaj i nie wracaj...A po Everyday Minerals cera nabrała promienności, zrobiła się świeża i zdrowa.

Rewelacyjny produkt.

P.S. Jestem rozłożona na łopatki! Zawsze miałam na czole takie drobne, podskórne krostki, które szczególnie było widać w świetle- a teraz nie ma ani śladu! Mam idealnie gładkie czoło! Ten produkt ma chyba właściwości lecznicze!
Albo po prostu zwykłe podkłady tak zapychają skórę.

Używam tego produktu od:2 tyg.

Gorszy niż TBS

Zalety:
- dość ładnie rozświetla;
- ogromny wybór kolorów, próbki ułatwiają dobranie odpowiedniego odcienia;
- czysty mineralny skład nie powodujący pogarszania stanu mojej cery (jak to się dzieje w przypadku pełnych silikonów tradycyjnych podkładów);
- nie ciemnieje, nie szarzeje, nie tworzy plam;
- tani, jeśli kupi się go w zestawie;
- wydajny.

Wady:
- trochę widoczny na twarzy;
- często rozświetlenie przechodzi po paru godzinach w nieciekawy błysk podkreślający pory;
- brak dostępności w sklepach stacjonarnych czy choćby w wysyłce z terenu Unii.

Zdecydowanie przegrywa z podobnym (czyli równie mało kryjącym) podkładem mineralnym The Body Shop - tamten rozświetla subtelniej, jest zupełnie na twarzy niewidoczny (można go dokładać w nieskończoność i nadal wygląda naturalnie, z EDM trzeba uważać, żeby nie przesadzić), rzadziej się "tłuści", jest trwalszy, cera wygląda bardziej świeżo. Jeśli znów kiedyś zdecyduję się na tak lekką formułę, kupię TBS a nie EDM.

Raczej nie polecam, jednak daję aż 3* - podkłady mineralne mają u mnie dużego plusa za łagodność dla mojej cery, choć nie są tak niezawodne w stosowaniu jak tradycyjne fluidy.

Ilość zużytych opakowań: kilka próbek

świetny

Mam cerę mieszaną, która przez parę dni w miesiącu potrafi płatać konkretne figle. Generalnie bardzo wrażliwą, naczynkową na policzkach, brodzie i nosie, suchą tylko na policzkach, a tłustawą na czole, nosie i brodzie. Ogólnie trudną w pielęgnacji :/

Początkowo podchodziłam do tej formuły jak pies do jeża. Aczkolwiek przekonałam się i lubię jej używać jak mam ładniutką, "prawie" bez skazy buźkę, bowiem zdarzają się coraz częściej takie dni, a nawet tygodnie. Zakryje rozszerzone pory i zaskórniki czy drobne krostki. Używam kolorku Fairly Summer. Jest bardzo wydajny. Jeśli chcę coś ukryć większego, a chce mieć make up with no make up, to używam dodatkowo korektora EDM. Widzę, że lepiej mniej nakładać, niż więcej.

Buzia świeci się takim ładnym, zdrowym błyskiem. Nakładam na krem Pityval LRP na czoło i brodę oraz Avene do cery suchej i naczynkowej na policzki, na sucho pędzlem Flat Top EDM. A na koniec spryskuje termalką. Podoba mi się naturalny efekt oraz to, że nie ma efektu maski, nie widać granic gdzie był puder jak się zetrze trochę np. przy wycieraniu noska. Myślę, że czas zakupić pełnowymiarowe opakowanie i używać częściej tej formuły, bo nie waży się na twarzy. Nawet jak się przesadzi z ilością pudru na pędzelku, na twarzy to całkowicie znika-nie ma placuszków. Polecam!

Używam tego produktu od:marca
Ilość zużytych opakowań:sample

ciekawy

To moja pierwsza przygoda z minerałami, zreszta nie uzywam nawet sypkiego pudru ;) Zainteresowała mnie jednak kolezanka, poczytałam zatem opinie na wizazu- i weszłam na allegro ;)
Bardzo odpowiada mi mozliwosc zakupienia małych próbek oraz rozmaitosc odcieni. jestem gadzeciara, lubie miec duzo róznych rzeczy, a nie jedna, nawet swietna ;)
Po przestudiowanu wizazu zdecydowałam sie na wersje oryginal glow. Mam skóre raczej mało problemowa, bez blizn czy przebarwien, ze sporadycznymi niedoskonałosciami, najblizej chyba normalnej. Nie lubie kosmetyków mocno kryjacych, bo boje sie efektu maski. Nie chce wysuszenia. Lekkie krycie, wyrównanie kolorytu, rozswietlenie - oryginal glow obiecuje i dotrzymuje obietnic :)
Odrobine wysypuje na pokrywke od wiekszego pudełeczka i tak jest najwygodniej. Uzywam równiez pedzla do podkłądu tej firmy. Czasem stosuje korektor, niestety - te mineralne ciagle w fazie testów, bo jakos nie moge sie do nich przekonac. Pod oczy lepiej sie sprawdza kremowy mac, na wypryski czy przebarwienia - shiseido w kredce - oba idealnie współpracuja z tym podkładem.
Testuje rózne kolory, dobierane na oko według kolornika. Najbardziej pasuje mi gama olive, choc mieszam tez z innymi.
Cera jest ujednolicona i rozswietlona, taki prawdziwy glow, który czasem wydaje mi sie zbyt silny. No, ale wyglada naturalnie - na ładna skóre, a nie dobry podkład ;) Zmywa sie szybko i bez problemu.
Nie twierdze, że to podkład idealny, lubie tez almost powder clinique i fluidy, ale w mojej hierarchii stoi wysoko. polecam wypróbowanie...

Używam tego produktu od:paru tygodni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 10 próbek

nie najgorszy

EDM były moimi pierwszymi podkładami mineralnymi ale teraz widzę że wcale nie były dobre. Original - glo fajnie rozświetla twarz ale jak dla mnie za mało kryje więc szczególnie jej nie lubię. Za to nie zauważyłam żeby kiedyś mi się zwarzyła na twarzy

Używam tego produktu od: tylko kilka razy
Ilość zużytych opakowań: 1 (próbka)