Accos, Krem matujący do skóry trądzikowej

Accos, Krem matujący do skóry trądzikowej

Krem poprawia koloryt skóry, matuje jej tłuste partie oraz chroni przed powstawaniem zmian trądzikowych. Zawartość chlorku 1-metylonikotynamidu (substancja czynna pochodzenia witaminowego) oraz omega-hydroksykwasu reguluje pracę gruczołów łojowych oraz działa korzystnie na równowagę mikroflory naskórka. Wyciąg z alg Laminaria saccharina reguluje wydzielanie sebum i chroni przed rogowaceniem ujść gruczołów łojowych. Ekstrakt z wierzby białej, mydlnicy lekarskiej oraz alantoina wygładzają i uelastyczniają skórę, nie powodując podrażnień, przebarwień i wysuszania skóry.

Bez matu

Kupiłam go w cenie na pożegnanie w Rossmanie i całe szczęście, że dałam za niego tylko 12 zł. bo w regularnej cenie żałowałabym zakupu.
Krem średniej jakości. Odpowiednio nawilża skórę, nie powoduje podrażnień, dobrze się rozprowadza i to by było na tyle jego zalet.
Jego główne zadanie jakim jest matowienie nie zostało spełnione. Skóra szybko zaczyna się świecić w takim stopniu jak przed jego użyciem. Nie zapobiegł też powstawaniu nowych "niespodzianek" na twarzy.

super lekki i matujący

Krem jest fantastyczny! Mocno odczuwam jego efekt matowienia. Od razu po nałożeniu mam wrażenie, że wchłania całe sebum i pozostawia idealnie zmatowioną twarz. Wchłania się niesamowicie szybko. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z tak błyskawicznym efektem. Idealnie więc nadaję się pod makijaż, szczególnie, że rano nie mam za bardzo czasu czekać, aż krem wchłonie do końca. można go zdobyć na *** i ja dałam za niego ok 11zł, także cena jak dla mnie fantastyczna. Odejmuję 0,5 gwiazdki za to, że słabo nawilża. Tak tak, jest to krem matujący, ale jednak krem a po prostu od wcześniej użytego żelu i toniku tego nie oczekuję. Za to Na noc stosuje mocne nawilżacze i powiedzmy, że się to równoważy, choć gdy nałoże na siebie puder czuję lekkie ściągnięcie, jakby skóra była już zbytnio podsuszona (ale to raczej wina pudru )
Co do trądziku. Posiadam ;p Nie oczekiwałam, że ten sprawi, że one znikną, ale przynajmniej nie działa w odwrotny sposób. Czyli nie powoduje nowych ;)

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

działa

Nie znałam wcześniej tego kremu, wpadłam na niego przypadkiem i zaopatrzyłam się już przezornie w drugą tubkę - ostatniej na półce. Nie wiem, gdzie go teraz znajdę...

Na początku krem mnie nie przekonywał - jakiś biały, zapach ziołowy... Ale dwa, trzy użycia i już byliśmy przyjaciółmi. Krem jest jak pasta ale nie bieli - ładnie się wchłania do matu. Tak, ten krem daje mat - nie mat pełny ale skóra ma lekki połysk i wygląda zdrowo. W ciągu dnia mniej się przetłuszcza i faktycznie widać pracę, jaką ten krem wykonuje przy regulacji wydzielania sebum.

Krem można stosowac pod makijaż - nic się nie roluje, wszystko dobrze się trzyma. Faktycznie jest mniej niespodzianek, skóra gładka, pory opanowane. Czasem coś wyskoczy ale jest to małe i łatwe do zażegnania.

Krem ma zapach ziołowy, w sumie całkiem przyjemny. Opakowanie to miękka tubka, łatwo wycisnąć resztki. Moja skóra (już nie nastolatki), która ciągle potrafi szaleć - doceniła ten krem. Cenowo równiez wypada korzystnie. Dostępność słaba a szkoda.

Ilość zużytych opakowań: jedna tubka

Najlepszy

Moja cera bardzo szybko i silnie się przetłuszcza, więc aby choć odrobinę okiełznać to zjawisko :) stosuję kremy matujące. Jednak zazwyczaj tego typu kosmetyki po pewnym czasie, w mniejszym lub większym stopniu przesuszały moją skórę (a ta reagowała nadprodukcją sebum). To jedyny krem, który tego nie robi, wręcz przeciwnie nawilża, łagodzi i reguluje wydzielanie sebum. Nie powoduje powstawania zaskórników, guzków itp.,a ja jestem na to bardzo podatna.
Uwielbiam go też za delikatny, świeży zapach, przez co jego aplikacja jest jeszcze przyjemniejsza.

Jedyny jego minus - może się rolować na skórze. Ma to miejsce gdy się go nałoży zbyt dużo lub/i gdy się go za długo wmasowuje. Najlepiej się sprawdza delikatne wklepywanie.
Polecam osobom, które zdrowo podchodzą do matu na skórze i rozumieją, że krem ma pomóc uspokoić tłustą skórę,a nie w ramach cudu zmienić jej typ.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie czwartego

Lepszy niż się spodziewałam

Z trądzikiem walczę już ponad połowę życia, ale wreszcie zaczynam tę wojnę powoli wygrywać :)

Zaczne od minusów - krem niestety nie jest matujący. No, może odrobinę. Jak nie nałożę makijażu, to faktycznie mniej się świecę i przez noc też jakby troche mniej się skóra tłuści, ale mogło być dużo dużo lepiej. Choć nie wykluczam, że może to byc wina pory roku.

Ale plusów jest znacznie więcej:
1) super się wchłania - nadaje się pod makijaż
2) bardzo ładnie nawilża
3) jest łagodny, mogę go stosować również pod oczy
4) NA PRAWDĘ POMÓGŁ MI NA TRĄDZIK - wyskakuje mi znacznie mniej pryszczy, skóra się wygładziła, jest na prawdę bardzo, bardzo dobrze, choć pojawiają się jeszcze pojedyncze krostki. No, chyba że się najem czipsów, wtedy jest masakra ;)

Jestem bardzo zadowolona, choć cena sugerowała, że nie będzie szału. Stosowałam wiele dużo droższych kremów i nie było żadnych efektów.

Mogę go spokojnie polecić osobom, które nastolatkami od dawna nie są, ale wciąż walczą z trądzikiem.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze, ale już kupiłam kolejne

Jestem na TAK, ale...

To będzie krótka recenzja. Zacznę może od tego, że rok temu miałam nieprzyjemną sytuację ze skórą twarzy - niestety, "dopadło" mnie łojotokowe zapalenie skóry. Dermatolog poleciła mi ten krem, mówiąc, iż na pewno okaże się dla mnie idealny. Fakt, waro było odwiedzić kilka aptek w celu jego zakupu (podobno powoli zostaje wycofywany ze sklepów, mnie udało się go w końcu dostać w X aptece, na zamówienie) - jest delikatny i nie podrażnia wrażliwej skóry, może być stosowany nawet na stany zapalne, jak to miało miejsce w moim przypadku. Ale... to chyba na koniec superlatyw. Nie zapewnia obiecanego matu, nie poleciłabym go również osobom zmagającym się z trądzikiem.

Podsumowując: zapalenie ustąpiło, a ja powoli zaczynam rozglądać się za innym kremem. Za takim, który faktycznie spełni swoje matujące działanie.

Ilość zużytych opakowań: ok. 7

mogło być lepiej

Krem kupiłam skuszona niską ceną, promocja w aptece. Krem nie jest najgorszy ale mogłoby być lepiej,
+matuje, nawet dobrze się wchłania, jest wydajny, wydaje mi się, że zmniejszył zmiany jakie miałam na twarzy,
- pozostawia na twarzy trochę nieprzyjemny film, skóra jest po nim lekko napięta,

Ilość zużytych opakowań: jedno całe opakowanie

Bez rewelacji

cudów nie czyni ale też nie najgorszy

gęsty, średnio nawilża, pod makijaż sie nie nadaje, przy wiekszej ilości strasznie sie roluje -,- nie zauważyłam praktycznie żadnej zmiany odkąd go używam, i cięzko z dostępnością, efekt matu całkiem ok (jakieś 4h z podkładem matującym)

Używam tego produktu od: 3 tygodnie

Przeciętne działanie pielęgnacyjne, żadnego matu

Nie zauważyłam żadnych super mocy, które poprawiłyby stan mojej skóry. Zaufałam mu jedynie dlatego iż nie wynalazłam go na zwykłej półce drogeryjnej.

Zalety:
+zmiękcza i delikatnie nawilża
+ faktycznie wygładza
+nie powoduje podrażnień (chociaż wcale nie walczy już z istniejącymi)

Zalety jak dla mnie bardzo mało znaczące. Gdybym chciała walczyć z podrażnieniami, przesuszeniem, zmianami trądzikowymi czy wygładzeniem z pewnością sięgnęłabym po inny specyfik. Ten krem miał mi pomóc z wydzielaniem sebum, a tego nie uczynił więc jego ocena jak dla mnie przeciętna.

Wady:
-absolutnie nie matuje! A to duży minus
- nie chroni przed powstawaniem pryszczoli
- nie zauważyłam aby poprawił stan pracy gruczołów łojowych ani nie spowalnia wydzielania sebum
- obojętny średniak niczym nie odróżnia się od tańszych, przeciętnych marek

Moja ocena jest dość brutalna, ale prawdziwa. Jego działanie wcale mnie nie zadowoliło. Od zadań specjalnych mam kremy odżywcze na noc, a ja poszukuję czegoś na dzień, co pomoże przetrwać mi 8h w pracy bez błyszczenia.
Dwie gwiazdki (choć grubo naciągnięte) za minimalną pielęgnacje.

Miły kremik

Fajnie matuje, chociaż konsystencję ma tłustawą i treściwą. Przez to jest bardzo bardzo wydajny.

Zostawia mat dopiero po 10 minutach, nie wysusza skóry. Mat trzyma się krótko, ale nie spodziewam się cudów, ważne że w ogóle działa.

Nie zapycha, nie pogarsza stanu cery, może odrobinę poprawia.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Matuje średnio

- Jeśli chodzi o mat to krem sprawdza się średnio, skóra po nim błyszczy się dosyc szybko, stosowałam lepsze kremy.
Nie zauważyłam też istotnych zmian w wyglądzie skóry.

+ Plusem jest to, że skóra po nim jest miękka, miła w dotyku, wydaje się nawilżona. Dobry na noc, nie wysusza , nie podrażnia skóry.

Używam tego produktu od: niecałych 2 miesięcy

średniak

Plusy:
- nie wysusza
- skóra miła w dotyku
- nie zapycha
- nadaje się pod makijaż
- wydajny
Nie mam problemu ze świeceniem więc nie wiem czy matuje.

Minusy:
- brak jakichkolwiek zmian w wyglądzie mojej skóry

Używam tego produktu od: 1,5 miesiaca