Ziaja, Ogórkowa, Krem nawilżający do cery normalnej, tłustej i mieszanej (nowa wersja)

Uniwersalny krem nawilżający. Działa dobroczynnie na skórę: odżywia ją i wygładza dzięki zawartości prowitaminy B5, witamin A i E oraz wyciągu z miąższu ogórka. Delikatnie rozjaśnia skórę i poprawia jej koloryt.Ma naturalny zapach ogórkowy.

Dobry krem

Mój słoiczek kupiłam dosyć dawno w miejskim sklepie Ziai. Był to pierwszy krem typowo nawilżający, którego miałam okazję używać. Według mnie jest świetny - ma fajne opakowanie, świeży i ładny zapach, szybko się wchłania i jest ( klasycznie dla produktów od Ziai ) bardzo wydajny, a co najważniejsze - działa.
Spełnia obietnice producenta. Nawilża, lecz nie natłuszcza, więc lepiej sprawdza się w sezonie letnim ( teraz już mi nie wystarcza ). Uspokaja skórę i, wkomponowany w odpowiednią pielęgnację, zmniejsza liczbę zaskórników. Zauważyłam również, że delikatnie ujednolica koloryt cery, choć może być to efekt placebo - jestem młoda i moja twarz jest jeszcze gładka i bez przebarwień (:
Podsumowując, krem ten nie wywoła upadłości konsumenckiej, a zadziała i nawilży. Oczywiście nie wywoła cudów i potrzeba tutaj systematyczności, ale używanie tak cudownie pachnącego produktu o miłej konsystencji nie jest żadnym dyskomfortem. Serdecznie polecam, głownie posiadaczom mieszanej cery.

jeden z najlepszych

mam cerę mieszaną, krem doskonale nawilża, nie podrażnia, nie zapycha, nie matuje, ale to nie jest minus, idealnie współgra z moim podkładem. daje uczucie świeżości, pięknie pachnie, mało kosztuje, czego chcieć więcej :)

Świetny krem do cery mieszanej

Idealny, lekki krem do cery mieszanej, a taką posiadam :) jako jedyny krem sprawdził się w 100 % a mam bardzo wymagającą skórę twarzy, inne kremy ( a wypróbowałam już wiele) działają i matują tylko na chwilę a do tego są za tłuste bardzo często podrażniają co kończy się okropnym pieczeniem całej twarzy. Krem bardzo ładnie pachnie i jest super wydajny, duże opakowanie starcza nawet na kilka miesięcy.

plusy:
+ bardzo wydajny
+ cena
+ bardzo świeży zapach
+ działa w 100 %

minusy: brak

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: kilka

Nie, nie i jeszcze raz nie

Mam cerę mieszaną w kierunku do tłustej.
Używałam tego kremu wcześniej parę razy, nic się nie działo, ładnie się wchłaniał. Potem przeszłam na zupełnie inne kremy które w połączeniu z tonikiem oczyściły mi skórę z większości wszystkiego co chciałam się pozbyć ze skóry twarzy.

Mając prawie pełne opakowanie tego kremu ogórkowego, chcąc spróbować czy będzie działam może lepiej niż kremy też z Ziai, ale z serii z liśćmi manuka. Jakże się zawiodłam.
Po nałożeniu przez moment było ok, potem zaczęło się piekło.
Skóra zaczęła piec niemiłosiernie, zrobiły mi się czerwone plamy do rana (użyłam tego kremu na noc). Potem cały dzień dosłownie skóra mnie paliła.
Pomyślałam, że to wina podkładu bo akurat tego samego dnia zaczęłam używać innego niż wcześniej. Jednakże podkład mnie nie podrażnił, ani nie zapchał. Tylko ten krem.
Na mojej skórze, z którą walczyłam tyle czasu od nowa pojawiły się czerwone plamy, krostki, moja skóra zaczęła się o wiele bardziej świecić.

Plusy:
- brak

Minusy:
- podrażnia
- zapycha
- zostawia tłustą warstwę na twarzy

Podsumowując, krem być może dla innych może dobrze działać jednak dla mojej skóry jest okropny. Otwarte opakowanie muszę albo wyrzucić albo wykorzystać inaczej.

Używam tego produktu od: pół roku, z większymi przerwami
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 średniego

A miało być tak pięknie...

Przez całą zimę używałam półtłustego kremu ochronnego z filtrami, który był za ciężki dla mojej trądzikowej cery. Wraz z nadejściem wiosny kupiłam ogórasowy krem pod koniec marca na firmowym stoisku Ziaji. Na początku byłam nim zachwycona, ale później czasy zachwytów minęły:
Na początku plusy:
+nawilżona i zmatowiona skóra
+nie podrażnia
+tani
+dostępność
+nietestowany na zwierzętach
+zawartość ekstraktu z ogórka oraz witamin
+zapach

Po miesiącu okazało się, że:
-koszmarnie zapchał mi pory na nosie, policzkach i brodzie (pełno wągrów)
-w ciepłe i gorące dni trudno się wchłaniał

Używam tego produktu od: 1 kwietnia do sierpnia
Ilość zużytych opakowań: jedno 100 ml, zużyte do połowy

Bardzo dobry!

To jest chyba jedyny krem, który naprawdę, ale to naprawdę nawilża i matuje tłustą cerę.
Na ten kosmetyk trafiłam zupełnie przypadkiem, przez stronę ziaji.

W efekcie wszystkie "obietnice" producenta się spełniły, skóra jest nawilżona, zmatowiona, ukojona i rzeczywiście rozjaśniona.

Mam bardzo wymagającą cerę, jednakże krem ten potrafi ją ujarzmić.

+ konsystencja - krem szybko się wchłania;
+ nawilżenie;
+cena (w sklepie ziaji jest to jakieś 8 zł za 100ml);
+ mat (sic!)
+ rozjaśnienie (mam trochę przebarwień a krem całkiem całkiem sobie z nimi radzi);
+/- zapach - zależy kto co lubi.

Minusów oczywiście nie ma.
Szczerze polecam!

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Ulubieniec wśród kremów do twarzy

Długo, bardzo długo szukałam odpowiedniego dla mojej twarzy kremu. Wsześniej moja cera była problemowa, tłusta, często występowały kroski czy podrażnienia. Stosowałam wiele kremów, często dla skóry tłustej, efekt były różne: Moja cera była podobna do szorskiej gąbki, nic się nie zmieniało albo jej stan się pogarszał. Na początku byłam więc sceptycznie nastawiona do tego produktu, myślałam, że będzie zapychać, a moja skóra będzie się świecić. Jednakże pozytywnie sie zaskoczyłam! I od ponad pół roku zawsze ma miejsce na mojej półce.

Na plus:

+nawilżenie
+cena
+łagodzenie podrażnień
+delikatny ogórkowy zapach (dla mnie plus)
+wydajność (u mnie starcza na około miesiąc)
+konsystencja (szybko się wchłania)
+nie zapycha
+idealny dla skóry tłustej

Nie wiem jak jest z dostępnością, ponieważ zawsze kupuje go w Ziaji.

Polecam!

Używam tego produktu od: Pół roku
Ilość zużytych opakowań: 5 dużych

polecam

Używam tego kremu od kilku lat. Potrzebowałam kremu który trochę wyrównałby koloryt cery po lecie. Kiedyś używałam innego, ale w związku z tym że go wycofali postanowiłam spróbować tego z serii ZIAJA.
Mam cerę mieszaną dojrzałą i na dodatek wrażliwą.
Krem fajnie matuje moją cerę. Używam go zawsze w zimę. Ma lekką konsystencję, dobrze się wchłania. Nie zatyka porów. Nie powoduje reakcji uczuleniowej, której zawsze obawiam się gdy zmieniam krem. Jak dla mnie nadaje się idealnie.
Zapach ma oczywiście ogórkowy, na szczęście nie intensywny.
Duże ekonomiczne opakowanie w przystępnej cenie.
Na pewno jeszcze nie raz go kupię.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

moze byc ;)

Krem na początku sprawdzil sie bardzo dobrze, swietnie matowal moja cere nieastety po czasie przestal juz tak dobrze dzialac jak na początku i juz w ogole nie matuje.. :(

Używam tego produktu od: 3 miesiecy

Bardzo dobry

Mam klasyczny przypadek cery mieszanej. Długo szukałam jakiegoś fajnego kremu - te "uniwersalne" się nie sprawdzały, te do tłustej - wysuszały. Wreszcie się skusiłam na Ziaję i nie zawiodłam się.

Konsystencja kremu jest dość niezwykła, jakby trochę galaretowata, ale nie przeszkadza mi to zupełnie. Jest bardzo wydajny, na oczyszczonej skórze niewielka ilość łatwo się rozsmarowuje. Producent zaleca, by go wklepać - faktycznie, dobrze się wtedy wchłania. Nie matuje, ale nie takie jest jego zadanie. Skóra jest miękka i gładka, lekko rozświetlona, ale na pewno nie tłusta. Po prostu dobrze się czuje :)

Policzki, które mam nieco suche, są dobrze nawilżone, a strefa T nie błyszczy się już tak bardzo. Przy regularnym (!) stosowaniu spełnia założenia producenta i normalizuje, "uspokaja" skórę. Nigdy nie zdarzyło się żeby zapchał mi pory.

Zapach specyficzny, kojarzy mi się ze świeżo skrojonymi plasterkami ogórków na mizerię - czyli dość pozytywnie :D jednak na skórze jest już raczej niewyczuwalny.

Stosowałam codziennie, na noc.
Będę do niego wracać!

Używam tego produktu od: ponad 2 lat
Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego

Nigdy więcej!

Ogólnie lubię kosmetyki Ziaji. Używam mleczka i toniku z serii ogórkowej, ale krem jest okropny. Już po pierwszym nałożeniu zaczęła bardzo piec mnie skóra (zwłaszcza na policzkach). Odczekałam kilka minut, lecz pieczenie nie tylko nie ustąpiło, ale jeszcze się nasiliło... Po zmyciu naskórek był dziwnie wysuszony.
Po kilku dniach przerwy spróbowałam ponownie - efekt ten sam.

Poza tym krem ma zbyt gęstą konsystencję i jest dziwnie "galaretowaty" w dotyku.

Używam tego produktu od: kilku dni (i na tym koniec)
Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego

najlepszy

najlepszy krem jaki dotychczas stosowałam
plusy:
+nawilża
+tak jakby wysuszał niedoskonałości
+dzieki niemu jest mniej niedoskonalosci
+cena
minusy
-dostepnosc
-zapach

jak dla mnie jeden z najlepszych, nie zamierzam zamienic go na zaden inny

Używam tego produktu od: dawna, z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 2, trzecie w trakcie