Garnier, Fructis, Color Resist, Szampon do włosów farbowanych i pasemek z ekstraktem winogron (stara wersja)

Kremowy szampon Garnier Fructis Color Resist do włosów farbowanych i pasemek działa podwójnie. Dzięki zawartości olejku z winogron + ACAI* włosy są odżywione, a dzięki zastosowaniu technologii Chroma Intense barwniki utrzymują się wewnątrz włosa, dzięki czemu kolor jest trwały.
Kolor utrzymuje wysoką jakość aż do kolejnej koloryzacji.

Dobry produkt oczyszczający :)

Odżywkę wraz z szamponem kupiłam jakiś czas temu na promocji i skonczylam juz dawno Pora na recenzje.

Co do szamponu:
- ma przyjemny zapach
- gesta konsystencja, przez co nie splywa z dloni i wygodnie sie naklada
- bardzo wydajny
- dobrze oczyszcza wlosy
- plus za cene
- dzialanie na wlosy: wlosy wygladaja na odzywione, sa gladkie, miekkie, ladnie pachna (efekty zauwazylam uzywajac duetu: szampon i odzywka)
- nie obciaza wlosow
- nie powoduje szybszego przetluszczania sie wlosow
- pol gwiazdki odejmuje za sklad

Używam tego produktu od: kilka miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Bardzo fajny

Szampon kupiłam całkiem nie dawno jakieś dwa tygodnie temu i jestem bardzo zadowolona.

Plusy:
- niska cena
- ładnie się pieni
- dokładnie myje włosy
- nie plącze włosów
- sprawia że włosy podczas mycia są dość miękkie

Minusy:
-Spowodował u mnie nawrot łupieżu

Co do SLS i silikonu w składzie co komentuje prawie każda recenzentka to umiemy czytać więc po co kupować coś co posiada w składzie składniki które nam nie odpowiadają a potem obwiniać producenta.

Nie wiem czy kupie ponieważ chce spróbować czegoś bardziej wzmacniającego.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1/4

Zdecydowanie lepszy od innych z serii

Z szamponami Fructis nie miałam związanych najlepszych wspomnień, ten jednak trafił w moje gusta.

+ nadaje włosom świeżość, która utrzymuje się przez cały dzień
+ nie obciąża włosów, są po nim lekkie i puszyste
+ mimo braku takiej obietnicy na opakowaniu zwiększa także objętość
+ trudno powiedzieć, czy wzmacnia bo od tego są maski i odżywki, w każdym razie na pewno dodatkowo nie przesusza włosów, są po nim przyjemne w dotyku
+ ładnie pachnie

+/- co do ochrony koloru to trudno mi się wypowiedzieć, bo stosuję go krótko i to na zmianę z innym szamponem

- mało wydajny, jak wszystkie inne Garniery

I like it :) :)

Szampon kupiłam w drogerii za jakieś 6,50 zł. Mój egzemplarz ma inne opakowanie (kolor czerwony) ale opis taki sam :)

Moje włosy są przetłuszczające się (myję codziennie lub co drugi dzień włosy).

Szampon dobrze oczyszcza skórę głowy, włosy są odświeżone, błyszczące. W moim przypadku również zwiększa objętość (u mnie pożądany efekt).

Nie wysusza włosów jak niektóre szampony..

Włosy dobrze się rozczesują i są miękkie (choć ja zawsze używam odżywki ekspresowej, która pomaga w rozczesywaniu moich kołtunków :) :))

Co do trwałości koloru to jeszcze nie wiem, bo zbyt krótko go używam :) :)

Wydajność niestety średnia i rzeczywiście może przyspieszać przetłuszczanie włosów, u mnie różnie to bywa (szampon może wydawać się humorzasty :) :))

Generalnie efekt mi się podoba :) :) Jestem w stanie myć codziennie włosy, jeśli efekt jest świetny a włosy są piękne i o ile szampon nie wysusza końcówek, ten tego nie robi :) :)

Pewnie kupię ponownie za tę cenę jak zatęsknię za nim i wypróbuje inne :) :)

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

dla mnie za ciężki

Dawno, dawno temu, kiedy miałam zniszczone rozjaśnianiem włosy używałam regularnie tego szamponu i wówczas się sprawdzał.
Po dłuższej przerwcie do niego powróćiłam, ale nie jest to już szampon dla mnie. Moje włosy obecnie są w bardzo dobrej kondycji i nie potrzebują już tak odżywczego szamponu jakim jest recenzowany Garnier.
Szampon ma gęstą konsystencję, dobrze się pieni. Ma ładny, lecz jak dla mnie, zbyt intensywny zapach.
Szampon nie zbyt dobrze oczyszcza.
Tak jak wyżej wspomniałam mam włosy w bardzo dobrej kondycji i ten szampon jest zdecydowanie za ciężki dla mnie. Po tym szamponie moje włosy stawały się przyklapnięte, obciążone, jakby nieumyte. Szampon przyspiesza przetłuszczanie się włosów. Dodatkowo podrażniał moją wrażliwą skórę głowy (ze względu na dużą iloś SlS, SLES w składzie).
Zaletą jest to, że po myciu włosy bardzo łatwo sie rozczesują, nie plączą, można zrezygnować z odżywki. Jak słusznie zauważyła poprzednia recenzentka ten szampon sprawdziłby się bardziej w roli odżywki właśnie.

Zdecydowanie ten szampon poleciłabym osobom ze zniszczonymi farbowaniem, a zwłaszcza rozjaśnianiem włosach, suchych, potzebujących mocnego odżywienia. Szampon ma bardzo odżywczy charakter i takie zniszczone włosy dobrze go zniosą.

Ja na pewno więcej go nie kupię, bo u mnie się nie sprawdza, jest zbyt ciężki. Ponad to zmieniłam pielęgnację na szampony bez SLSów.
Zr względu na to, że kiedyś się u mnie sprawdził daje 3 *

Używam tego produktu od:
od miesiąca (po kilku latach przerwy), kiedyś używałam przez dłuższy czas

Jako szampon - nie, jako odżywka - tak

Szampon kupiłam mamie, ponieważ ma włosy farbowane, jednak użyłam go raz (o jeden za dużo), kiedy zabrakło mojego szamponu.

<b>Zalety:</b>
- łatwo się pieni,
- wydajny,
- dostępność,
- cena.

<b>Neutralnie:</b>
- zapach.

<b>Wady:</b>
- <u>włosy po umyciu tym szamponem wyglądają gorzej niż przed umyciem!</u> Są strasznie obciążone i wyglądają na tłuste, jakby były niemyte przez miesiąc,
- w składzie silikony oraz SLS.

Na moją mamę szampon działał trochę lepiej, tzn. włosy po umyciu były świeże, jednak w szybkim tempie stawały się tłuste.

Ten szampon można używać jako odżywkę (omijając skórę głowy), ponieważ spełnia właśnie takie funkcje. Wygładza włosy i są łatwe w rozczesywaniu, w związku z czym szampon nie musiał od razu wylądować w koszu, ponieważ używałam go wtedy, gdy zabrakło mi odżywki.

Używam tego produktu od: 2011 r.

Lubię!

Hm. Zacznę od początku więc od ... opakowania. Głównie to ono zachęciło mnie do kupna tego szamponu. Jest ... ładne, w intensywnym czerwonawym kolorze :) Niestety zdarzyło mi się, że szampon wylał się do kosmetyczki, wszystko przez to niestabilne i słabe zamykanie ...

Konsystencja szamponu jest bardzo fajna, kremowa. Produkt ma przepiękny zapach! Taki energetyzujący :) Szampon nakłada się dobrze, ponieważ jego konsystencja jest dość gęsta. Dobrze się pieni.
Generalnie produkt nie wzmacnia włosów jakoś szczególnie. Główny plus jest taki, że nie obciąża. Włosy po myciu są miękkie, błyszczące. Jeśli chodzi o ochronę koloru (farbuję włosy głównie na odcienie czerwieni więc ochrona koloru jest mi szczególnie potrzebna) sprawuje się dość dobrze.

Myję tym szamponem włosy codziennie i bardzo go lubię.

niebardzo rozumiem czemu

probowalam szamponu w Polsce, i sprawdzil sie dobrze,

wlosy byly sypkie, blyszczace, ale gdy kupilam nowa butle za granca i umylam wlosy, to byly one strąkowate, oklaple, jakby tluste ?

moze to wina wody ?

ogolnie nie podoba mi sie silikon w skladzie ;)
silkon w szamponie ;) ?

nie kupie go ponownie za granica na pewno, moze jak bede w Polsce to dam mu szanse, ale na dzien dzisiejszy, mowie ..nie ;)

Niestety jeden z gorszych jakie stosowalam.

Do szamponow Fructisa mialam pare ladnych podejsc na przestrzeni lat. Nietylko do tego, rowniez do innych. I nigdy przenigdy sie do nich nie przekonam, bo po kazdym jednym efekt jest dokladnie taki sam.
Mam wlosy dlugie, raczej zadbane, niezbyt geste, ale tez nie cieniutkie kluchy, ot takie w sam raz. Po kazdym uzyciu tych szamponow robi mi sie jedno wielkie siano na glowie, wlosy sa szorskie, blyskawicznie sie przetluszczaja (doslownie wygladaja jakbym zle splukala glowe;/), rozszczesuja sie potwornie, ostatnio sporo ich wyrwalam rozczesujac po myciu:( zeby bylo \'jako tako\' musze zuzyc doslownie tone odzywki wiec jaki w tym sens? Żeby jakos wzmacnial i utrzymywal lepiej kolor? Nie sadze, choc nigdy nie stosowalam go wiecej niz jeden, dwa razy pozniej opakowanie ladowalo w koszu, wiec dokladnie sie nie wypowiem. Juz nigdy wiecej zadnego Fructisa!
...Aczkolwiek moja mama uzywa i dosc sobie chwali, z tym, ze ma krotkie wlosy..hmm.

Używam tego produktu od: nie pamietam
Ilość zużytych opakowań: nigdy nie zuzylam calego opakowania

Totalny badziew

Beznadziejny! Sama chemia ;/ Nie odżywia włosów nic, a nic. Włosy jak były suche, tak są dalej, o ile nie gorzej... Plusów jest mało i są nieznaczące.

+ ładny zapach,
+ duża butelka - wydajny,
+ nawet oczyszcza.

A oto całkowicie dyskwalifikujące go obserwacje:
- zawiera silikony oraz SLS!
- powoduje u mnie łupież,
- nie odżywia włosów,
- nie zauważyłam przedłużenia koloru moich włosów (brąz), blakną w normalnym dla nich tempie,
- plącze włosy.

Nie polecam, szkoda pieniędzy!

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

okej

Szybko schdozi po nim kolor, ale wlosy sa puszyste i nie przyklapniete, takie wrazenie, ze jest ich wiecej. . . dobrze sie pienie, ale sklad szamponu nie za dobry . Wydajeny jest go duzo i ładnie pachnie

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 2 duze

słaby

Szampon zupełnie nie spełnia moich oczekiwań. Słabo oczyszcza włosy, są po nim obciążone, szybciej się przetłuszczają. Co do ochrony koloru nie widzę różnicy w trakcie używania . Plusy tego szamponu to zapach i przyzwoita cena - ale za tą cenę mogę kupić o wiele lepszy szampon. Nie polecam

Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego