Bourjois, Eau Micellaire Demaquillante [Micellar Cleansing Water] (Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu)

Działa oczyszczająco i łagodząco na skórę. Hipoalergiczna, bezzapachowa i bezalkoholowa. Testowana na osobach o wrażliwej skórze i wrażliwych oczach.

Jeden z najlepszych

Jeden z najlepszych płynów micelarnych jakie miałam. Nie podrażnia, nie piecze, przyjazny w przypadku noszenia soczewek. Nie pachnie, nie pozostawia żadnego filtru na skórze, radzi sobie z wodoodpornym makijażem. Przestałam go używać głównie ze względu na trudną dostępność.

Całkiem niezły, jednak nie dla wrażliwych cer

Był to mój chyba pierwszy płyn micelarny. Często do niego wracam. Usuwa makijaż, nie powoduje uczucia ściągnięcia i ładnie pachnie. Bardzo atrakcyjnie wygląda jego opakowanie - zamykane na klik i poręczne. Super, że butelka jest przezroczysta - zawsze zwracam na to uwagę, dzięki temu mogę kontrolować ilość produktu znajdującą się w środku.

Produkt jest wydajny i starcza na kilka miesięcy. Nie do końca sobie radzi z bardzo mocnymi i kolorowymi kosmetykami, jednak jako produkt do użytku codziennego jest jak najbardziej w porządku. W przypadku dostania się do oczu może powodować pieczenie. Dla cer mało wymagających ten płyn na pewno się sprawdzi. Dziewczyny z wrażliwą skórą powinny jednak uważać na ten kosmetyk - może podrażniać.

Najlepszy

Najlepszy płyn do demakijażu jaki miałam.
Zalety:
+cena adekwatna do jakości
+bardzo dobrze zmywa
+nie podrażnia
+nie zostawia filmu
+jedna buteleczka starcza mi na około 2 miesiace

nie dla mnie

Kupiłam za jakieś 13zł butlę tego płynu "maxi" więc myślałam że na długo starczy no i ma wiele pozytywnych opinii ale nie spełnił moich oczekiwań.

Z plusów chyba tylko że nie zapłaciłam więcej i fajna przeźroczysta butelka

Minusy:
-podrażnia oczy i skórę...oczy i poliki potem pieką strasznie
-o ile podkład i cienie zmywa łatwo o tyle eyeliner, tusz i kredkę już nie...trzeba trzeć a i tak złażą produkty płatkami..odrywają się po prostu
-strasznie nie wydajny!!!
-brak uczucia świeżości skóra się lepi

Nie jest zły

Płyn micelarny ma przyjemny zapach i ładnie zmywa makijaż. Nie uczula, jest wydajny. Wydawał się być w porządku, ale największym minusem i u mnie przeważającym jest pieczenie oczu oraz pozostawienie brzydkiego filmu na twarzy. Makijaż z oczu usunął bez problemu, ale pozostawił nieprzyjemne pieczenie. Z tego co wiem nie u każdego występuje taka reakcja, ale ja mam po prostu wrażliwe oczy i niestety się nie polubiliśmy

wart swojej ceny

Ten płyn jest naprawdę dobry. Dokładnie domywa makijaż. Troszkę szczypie w oczy, ponieważ jest mocny, ale nie podrażnia skóry. Pozwala zmyć makijaż do końca. Skóra po zastosowaniu jest gładka. Produkt nie zatyka porów, nie powoduje powstawania niedoskonałości. Jest wydajny, miejscami troszkę wydaje się za tłusty, ale pewnie dziki temu radzi sobie dobrze z makijażem wodoodpornym. Ładnie pachnie, posiada śliczne opakowanie, wygodnie się go aplikuje. Jak dla mnie jest w porządku!

Nie polubiliśmy się...

Zachęcona pozytywnymi opiniami na Wizażu kiedyś skusiłam się na ten płyn micelarny,ale to nie była trafna decyzja dla mojej skóry.
Płyn radził sobie dobrze ze zmywaniem makijażu, jednak demakijaż oka do dziś kojarzy Mi się z wielkiem pieczeniem. Zupełnie Mi nie podpasował i później używałam go już tylko do twarzy mając nadzieję, że szybko się skończy, bo nie lubię marnować kosmetyków. Widocznie nie został stworzony dla Mnie :) Był bezzapachowy ,co niektórzy mogą uznać za zaletę, ja jednak lubię lekki zapach kosmetyku. Nie wrócę do Niego, bo znam lepsze produkty.

Używa produktu od: próbka

Kwas na oczy :(

To był zdecydowanie najgorszy z najgorszych płynów do demakijażu w całej mojej micelowej karierze, jeśli chodzi o pieczenie oczu. Przebił tym wszystko inne, micele z biedry i nawet mój niedawny nabytek z Bielendy, no dosłownie wszystko.

Tak, mam wrażliwe oczyska, ale dopiero ten płyn uświadomił mi jak bardzo mogą boleć.

Pierwsze użycie, trzymam wacik na oku, jednym i drugim, zmył tusz, jest ok. No nie do końca, coś mnie zaczyna szczypać...
Po chwili masakra, pieczenie straszne, okropne, zaczęłam płukać oczy wodą, później wlalam chyba z pół butelki kropli do oczu, wylałam litry łez, lały się dosłownie ciurkiem... Poza tym oczy czerwone jak u królika, żyłki bordowe, jakby popękane, bo zrobiły mi się takie małe krwiaczki (czasem zrobi się w oku jakiś krwiak nie wiadomo skąd, który znika za 2 dni, to właśnie było takie coś)... Taki stan trwał jakąś godzinę, potem zaczął słabnąć i powoli wracać do normy.

W życiu nie nacierpialam się AŻ tak bardzo, nawet jak mydło chlapnie do oka, to pieczenie jest wtedy słabsze.
Nie było drugiego użycia, kolejnego dnia micel oddałam koleżance, która nie narzekała na niego.

Kupiłam go w Hebe na promocji za 11 zł i cieszyłam się, że mam micel z takiej firmy.
No cóż, nie wszystko co hipoalergiczne czy stworzone dla wrażliwców rzeczywiście się u nich sprawdzi.
Nie żałuję jednak, że go miałam ten jeden raz, przynajmniej podchodzę teraz do miceli z wielką ostrożnością, ale boję się testować nowości.

Gdyby można było dać minusową ocenę, to bym dała.

Wow, pozytywne zaskoczenie!

Produkt marki Bourjois znam od dobrych kilku lat, jednak ostatnio otrzymałam go w gratisie do zakupów w jednej ze znanych drogerii.

Powiem szczerze, że wcześniej się nie polubiliśmy. Miałam wrażenie że płyn słabo domywa makijaż, pozostawia na skórze lepką warstwę i ten zatrzask...Natomiast teraz nastąpił obrót o 180 stopni, stał się moim ulubieńcem. Czyżby od tego czasu nastąpiła zmiana formuły?

Produkt zamknięty jest w plastikowej butelce wykonanej z miękkiego tworzywa, dlatego też nie ma problemu z dozowaniem. Zamknięty jest na zatrzask, aczkolwiek dalej uważam że kulka do otwierania może być nieco kłopotliwa i mało praktyczna. Szacie graficznej nie mam niczego do zarzucenia.

Przechodząc do najważniejszego...działanie: rewelacyjnie zmywa pierwszą warstwę makijażu, w tym tusz do rzęs. Ma neutralny zapach, wodnistą konsystencję bez uczucia lepkości, a co najważniejsze nie podrażnia i nie szczypie w oczy. Przy każdym demakijażu sięgam po niego z przyjemnością.
Czego chcieć więcej?

Używa produktu od: próbka

Przyjemniaczek :)

Bourjois to firma, która jeszcze mnie nie zawiodła. Miałam okazję raz testować ten płyn micelarny i przyznam, że jest to jeden z niewielu kosmetyków do demakijażu, który nie podrażnia moich oczu. Jest to wielki plus za swoją delikatność, ponieważ wiele takich produktów mnie uczula. Bardzo wydajny, nie potrzeba wiele na płatek kosmetyczny, aby dokładnie zmył makijaż. Jako kobieta również patrzę na design i tu również daję plusa :) Z dostępnością również nie ma takiego dużego problemu.

Dobry

Produkt dostałam w gratisie podczas zakupów w drogerii. Już po pierwszym użyciu byłam zadowolona z efektu jaki daje. Płyn nie podrażnia skóry, nie wysusza i bardzo dobrze domywa resztki makijażu. Jak dla mnie ideał, nic mu nie brakuje.
ZALETY
Wydajny
Bezzapachowy
Nie podrażnia
Nie wysusza
Dobrze oczyszcza
Przyjemny dla oczu
Wygodne opakowanie
WADY
Brak

Świetny dla wrażliwej skóry

Tego płynu micelarnego nie mogło oczywiście zabraknąć i w mojej kosmetyczce, sięgnęłam po niego nie obecując za wiele, wieczorem przystapiłam do demakijażu i ooo cudzie tak delikatny a tak skuteczny :), wystarczyło delikatnie przyłożyć wacik aby rozpuścił w kilka sekund wodoodporny tusz, tak samo było z usunięciem podkładu nie trzeba było trzeć, pocierać dzięki czemu cera nie była podrażniona.