Lumene, Natural Code, Matt Makeup (Podkład matujący)

Lumene, Natural Code, Matt Makeup (Podkład matujący)

Przeznaczony dla osób o cerze tłustej i mieszanej. Podkład koryguje niedoskonałości i matowi skórę. Ma beztłuszczową formułę, nie zatyka porów. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, ale równocześnie znakomicie nawilża. Dostępny w gamie pięciu odcieni.

Kiepsko

To moja ulubiona marka, także bez wahania zakupiłam ten produkt. Nachodziłam się nieźle, ale udało się zakupić stacjonarnie w Krakowie.

PLUSY
-jasny kolor (mam na myśli bardzo jasny, a nie taki, co po utlenieniu jest pomarańczowy) - duży plus
- lekka konsystencja
- daje naturalny efekt
- lekko matuje
- nie wchodzi bardzo mocno w zmarszczki mimiczne oraz załamania
- dobra wydajność

MINUSY
- tragiczna trwałość. Krem CC tej samej firmy trzyma się na twarzy cały dzień z lekką poprawką i ma lepsze krycie, niż ten produkt
- za delikatne krycie (nie szukam mocnego, ale to jest za słabe, mam skórę naczyniową, więc nie jest dla mnie)
- po nałożeniu na skórę wsiąka w nią (nawet z profesjonalną bazą), więc trzeba się namachać, żeby cokolwiek zostało na twarzy. No i bez korektora ani rusz, chyba, że ktoś ma perfekcyjną skórę
- za rzadki
- pochodna gliceryny w składzie, która może zapychać
- dostępność (Internet, albo Pigment w Krakowie)
- opakowanie (nie podoba mi się tylko wizualnie, wygląda tanio i nieciekawie)

Całkiem dobry, jednak nie bez wad

Oceniam najjaśniejszy odcień, czyli nr.10 - Vanilia.

Jestem osobą o wybitnie bladej twarzy, inne \'bladziochy\' w porównaniu do mnie wyglądają, na dość opalone osoby...
W związku z tym znalezienie odpowiedniego podkładu to dla mnie nie lada wyczyn i jeszcze nigdy nie byłam z żadnego w 100% zadowolona.

+ Vanilia jest faktycznie bardzo jasnym kolorem i co najważniejsze o dość neutralnym odcieniu. Nie pasują mi ani tony zbyt żólte, ani tym bardziej rózowe, zawsze pomimo, że niby jasne odcinają się wyraźnie od szyi, a ten jest nawet ok. Co prawda ten też nie pasuje w 100% (dałabym jakieś 95%), ale spośród wszystkim podkładów, które testowałam do tej pory ten kolorystycznie wypada najlepiej.Myślę, że może spasować bardzo bladym dziewczynom, które wiecznie mają problemy ze znalezieniem odpowiedniego koloru. Co prawda nie jest to dla mnie ideał, mogłoby być jeszcze jaśniej, ale odcina się w niewielkim stopniu. ale czy w ogóle w podkładach ogólnodostępnych, które są przystępne cenowo istnieje ideał kolorystyczny? Bardzo w to wątpię...

+ Podkład jest według mnie wydajny. Kupiłam na pod koniec czerwca, mamy połowę listopada, czyli około 5 miesięcy. Inne używane przeze mnie podkłady kończyły się znacznie szybciej.

+ Dobrze się go rozprowadza

+ Nie zostawia po sobie śladów (po innych pokdładach często miałam ślady np. na komórce po rozmowie)

-/+ Krycie słabe, ale kiedy go kupowałam to pasowało mi to. Od podkładu oczekuję głównie wyrównania kolorytu, nie lubię sobie robić z twarzy maski. Ten podkład daje naturalny efekt.

(-) Trwałość średniawa, trzeba dokonywać poprawek w ciągu dnia, ale jestem do tego przyzwyczajona, nie miałam jeszcze podkładu, który zachwycałby mnie trwałością.

(?) Przymknęłabym oko na jego wady i kupowałabym regularnie dopóki nie znalazłabym jakmiś cudem podkladowego ideału, gdyby nie jedna sprawa... Całe życie miałam bezproblemową, ładną cerę na której jedynie okazjonalnie wyskawały jakieś niespodzianki. Jakoś tak się zbiegło w czasie, że niedługo po kupieniu tego podkładu moja cera zaczęła wariować i dorobiłam się sporego wysypu na brodzie, z którym walczę do dnia dzisiejszego. W tym czasie wprowadziłam też sporo nowości do pielęgnacji twarzy, więc nie jestem pewna co mi zaszkodziło, ale inne podejrzane kosmetyki już odstawiłam, a poprawa mała, więc może jednak obwinić powinnam ten podklad...
Pewności nie mam co jest przyczyną obecnego stanu mojej cery, podkład zużyłam niemal do końca. Mam już nawet dawno kupione kolejne opakowanie w zapasie, jednak postanowiłam na razie przerzucić się na coś innego. Jeśli okaże się, że pod odstawieniu podkładu stan mojej cery nagle się poprawia, to znaczy, że to on był winowajcą i wtedy powrót nie będzie już możliwy, jednak jeśli mój problem z cerą dalej będzie się utrzymywać i okaże się, że przyczyny wysupu muszę szukać już nie wśród kosemtyków,to chętnie wrócę znów do tego podkładu.

Mialby 4 gwiazdki, ale odejmuję mu pół wlaśnie za to, że jest potencjalnym winowajcą.

Używam tego produktu od: czerwiec 2015

Moja druga skóra

Podkład Lumene Natural Code nie jest dla każdej cery.
Już na wstępie mojej recenzji ostrzegam dziewczyny z większą liczbą niedoskonałości, aby zainwestowały w coś bardziej kryjącego.

Ten podkład jest stworzony z myślą o skórze, która potrzebuje zmatowienia na długo i subtelnego wyrównania kolorytu. Jest idealny dla bladolicych, które na Polskim rynku podkładów mają problem ze znalezieniem czegoś żółtego: 10-Vanilla i 11-Cream bedą idealne.
Sięgam po niego wiosną i latem, jest świetną alternatywą dla kremów BB lub CC-ma delikatną, wodną konsystencję, nigdy mnie nie podrażnił. Twarz wygląda fantastycznie na zdjęciach.

Zalety:
+ matuje na długo
+ delikatny, na bazie wody
+ wtapia się w skórę
+ świetna gama kolorystyczna
+ wyrównuje koloryt
+ nie wysusza
+ nie podkreśla skórek
+ nie "waży się"
+ skóra po nim jest gładka
+ tubka jest higieniczna i można produkt zużyć do końca rozcinając ją

Wady:
- brak

Daję mu zdecydowanie 5 gwiazdek, ale podkreślam że jest to podkład na bazie wody, delikatny i nie należy spodziewać się iż da pełne krycie.

Używam tego produktu od: ponad rok
Ilość zużytych opakowań: 2 tubki zużyte/1 w trakcie

Dobry podkład za śmiesznie niską cenę.

Podkład o lekko wodnistej konsystencji. Wygląda mega naturalnie, nie jest to efekt super matt, ale jak dla mnie wystarczający z racji, że i tak zawsze używam pudru. Przede wszystkim cenię go za to, że nie zapycha i nie powoduje zwiększenia wyprysków na mojej nieco trądzikowej skórze. W końcu znalazłam podkład, za który nie przepłacam, a który nie robi mi krzywdy.

+ cena
+ super konsystencja
+ wydajny
+ bardzo dobrze wyrównuje koloryt cery
+ nie podkreśla skórek
+ nie zatyka porów
+ nie spływa, nie gotuje się, nie zmienia koloru

+/- trwałość, choć nie ma co wymagać cudów za takie pieniądze.

- raczej nie sprawdziłby się jako matujący podkład bez użycia pudru

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

polubiłam go :D

Kupiłam go choć miałam wątpliwości ze względu na przeplatane złych z dobrymi opiniami ale w końcu sie skusiłam bo bardzo spodobał mi się odcień.

Co w nim lubię?
-odcień 10 vanilla o neutralnych tonach ma i żółte i różowe tony,idealny dla bardzo bladych dziewczyn takich jak ja
-efekt:nie podkreśla suchych skórek ani porów,ładnie wygładza buzię,daje satynowe wykończenie w stronę matu(cera mieszana)
-nie tworzy efektu maski
-opakowanie,wyciska sie produkt z tubki,nie lubie podkładów np. w słoiczkach
-dosyć wytrzymały,przetrwał 10h i tylko troszke z nosa i brody zszedł(od drapania,tarcia)
-nie spływa z twarzy
-nie warzy się/nie robi efektu ciasta
-nie zbiera się w załamaniach/zmarszczkach mimicznych

+/- cena:30zł dla niektórych to bardzo drogo ale dla innych śmieszna cena porównując do podkładów po ponad 50zł czy nawet 100zł które potrafią być dużo gorsze ale i są podkłady po 30zł co też robią tragedię na twarzy,ten za 30zł daje bardzo dobry efekt jak dla mnie i jest w stanie z droższymi podkładami konkurować a nawet pobić np.z Max Factora czy też Loreal i w podobnych cenach do Lumene- Maybelline i Rimmel

Minusy:
-krycie no i tu mam mały dylemat bo...nie tworzy efektu maski bo nie kryje mega mocno jak estee ale nie jest też taki słaby jakby sie wydawał albo mi się tak zdaje bo nie mam wiele go ukrycia i potrzebuje jedynie podkład co wyrówna mi koloryt a jak czasem coś wyskoczy to do tego mam swój korektor Kryolan TV Stick

Używam tego produktu od: ponad tydzień

Bardzo dobry.

Podkład napradę dobry.
Używałam go na swój ślub.
Moja cera jest naczynkowa, wrażliwa, a jednocześnie m tendencję do świecenia i drobnych zmian - ten podkład sprawdził się doskonale.

PLUSY:
+mat przynajmniej 4 godzinny więc jak dla mnie jest dobrze
+nie podrażnia, nie uczula
+nie podkreśla suchych skórek
+odcień vanilla naprawdę świetny dla jasnych, chłodnych cer
+długo się utrzymuje (na ślubie miałam go 12h)
+równomiernie się ściera, nie tworząc plam
+wygląda naturalnie,

MInusy:
- w moim odczucie brak

Ogólnie. Bardzo dobry podkład, któy daje naturalny efekt. Ma dobrą dla polek gamę odcieni. Mat jest naprawdę wporządku - nie jest tępy, ale też nie powoduje szybkiego świecenia się. Jeżeli chodzi o krycie to jest średnie,ale moja cera większego nie potrzebuje.

Jak na razie jeden z lubionych podkładów i myślę,że zostanę przy nim na długo.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie zużywania 1 opakowania

Herezje mi tu o nim piszecie! ;)

Ogólnie na większe wyjścia stosuję ColorStaya. Na bieganie na zakupy używam tylko BBika.
A Natural Code? Wszędzie poza tym ;)

Zacznijmy od tego, czego wymagam od podkładu "codziennego".
Musi być mat, miękkie krycie, naturalny efekt. I nie może zapychać. No i przydałby się dość jasny kolor.

NC kupiłam przypadkiem, żeby sprawdzić, czy jest tak dobry jak puder z tej linii. Używałam sobie. Używałam.
Zapomniałam o innych tubkach z podkładami.
Używałam sobie dalej. Aż się, skubaniec, skończył! I wywołał tym popłoch! Nie wiedziałam, że jestem tak od niego uzależniona, póki go nie zabrakło!
Poruszyłam całą kosmetyczkę - Affinitone, Stay Matte, Wake Me Up, a nawet ciężkiego jak diabli ColorStaya i migotliwego PhotoReady. I? I nic nie było w stanie zastąpić Natural Code. Pognałam do drogerii, bo co innego mogłam zrobić? Ale teraz już dbam o odpowiedni jego zapas ;)

+ kolory! zimą vanilia, latem cream - stworzone wprost dla mnie :)
+ trwałość - pracuję po 12h, a zawsze przy demakijażu jest go jeszcze sporoooo...
+ matuje - razem z pudrem z serii mogę zapomnieć o poprawkach w ciągu dnia
+ nie wysusza
+ nie podkreśla suchych skórek
+ wygląda bardzo naturalnie :)
+ nie zapycha
+ ładnie współpracuje z kremami BB ze Skin79
+ nie uczula
+ nie podrażnia
+ codziennie przynosi kawę do łóżka... ;)))

+/- słabe krycie - jeśli nic wielkiego mi nie wyskoczy to super, bo mniejsze krycie zwykle równa się mniejsze zapychanie porów... ale jak coś już wylezie, to trzeba się troszkę korektorem namachać... na szczęście zazwyczaj mam względnie gładką skórę ;)

- długo dość się wchłania... ale przynajmniej mam chwilę na umycie zębów ;p

Ogólnie polecam osobom, które nie chcą sobie zatykać codziennie pyszczka pełną szpachlą. Dermacol może i pięknie kryje, ale na pewno nie daje takiego komfortu i pielęgnacji jak Natural Code :)

A jego cena jest śmieszna. W lokalnej drogerii za niecałe 20 zł. Pomyśleć, że jako nastolatka męczyłam się jakimś "Under 20", który kosztował dokładnie tyle samo... Zgroza!

I nie, to nie jest recenzja sponsorowana. Ja go po prostu kocham ;)

Idealny na lato

Od kilku lat bez skutków poszukuje podkładu idealnego. W końcu natrafiłam na niego. Podkład jest bardzo fajny.
Wadą jest słabe krycie. Mam twarz wyniszczoną trądzikiem, na której są zaczerwienienia i czerwone blizny. Podkład ich nie zakrywa.

Podkład posiada wiele zalet.

Pierwszą jest to że posiada on bardzo jasny odcień vanilia. Osoby które maja problemy ze znalezieniem jasnego podkładu będą zadowolone.

Jest uniwersalny. Podkład jest przeznaczony, dla cery tłustej, ja mam suchą i sprawdza się świetnie.
Nie wysusza i nie podkreśla suchych skórek. Nie zapycha.

Podkład jest bardzo lekki. Nie spływa z twarzy, ani nie twarzy maski. Twarz wygląda bardzo naturalnie.Skóra pod nim spokojnie oddycha.
Świetnie sprawdza się na co dzień i na lato.

Jest wydajny. Ma bardzo dobre opakowanie, z którego można spokojnie wydobyć resztki podkładu.

Podkład polecam osobą które nie potrzebują dużego krycia, tylko chcą ładnie wyrównać koloryt.

Porównanie odcieni z MAX FACTOR lasting performace 101 ivory beige (u góry)
Lumena na twarzy wychodzi bardzo jasno, zdecydowanie jaśniej niż na zdjęciu.

Jak dotąd najlepszy

Mam skórę suchą ze skłonnością do czewonawych wyprysków które zostawiają blizny. Mam ich dość sporo. Nie jest co to prawda mój idealny podkład, ale jak na razie jest najlepszy. Z pewnością będe do niego wracać.
-podkład jest przeznaczony do skóry tłustej i normalnej, ja mam sucha i sprawdza się na niej świetnie
-jest bardzo wydajny
-nie zapycha, co należy u mnie do rzadkości, bo mnie prawie wszystkie podkłady zapychają
-odcienie są bardzo jasne. Ja mam vanillia i jak dotąd jest to jedyny podkład który nie jest na mnie za ciemny i świetnie komponuje się z moją cerą
-wygląda bardzo naturalnie, nie tworzy efektu maski
-ma słabe krycie i własnie za to odejmuję mu gwiazdkę, ponieważ potrzebuję dość dobrego krycia.
-idealny podład na dzień.
-idealny na lato

Ilość zużytych opakowań: 2 opk

jest ok

Tego produktu używam już od dłuższego czasu,ale myślę,że warto poszukać bo można znależć coś lepszego.

Plusy:
-jasny dopasowujący się do koloru cery kolor
-nie ciemnieje
-delikatny zapach
-wydajny

Minusy:
-słaba trwałość,słabo matuje
po kilku godzinach z podkładen nasza skóra cała się świeci,podkład schodzi.
-Cena około 30 zł

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: trzy

Troszkę groza

Ostatnio przez miesiąc używałam tego podkładu - nie mogłam na wyjazd zabrać swojego CS-a i na miejscu już kupiłam ten,bo w Naturze tylko on i bodajże Miyo,którego się trochę bałam, miały mniej więcej odpowiednio jasne kolory.A mogłam oszczędzić parę groszy i kupić Miyo,bo efekt pewnie byłby ten sam;)
-jedyny plus to w miarę jasny kolor (najjaśniejszy,Vanilla?),co prawda wpadający w żółć,ale dla mnie do przeżycia

Poza tym:
-kiepsko się rozprowadza (palcami,pędzlem,gąbką),ma tendencję do osiadania w jednym miejscu - rozsmarowanie takiego np.Revlona CS to przy tym pestka
-bardzo długo się wchłania,zamiast matu jest taki efekt dość wilgotny,matowieje po jakichś 10 minutach (w tym czasie robię inne rzeczy,więc to w zasadzie nie jest wielki problem,ale potem mam wrażenie,że jest cały czas niewchłonięty...),efekt dość naturalny,ale dla mnie za transparentny
-znika w moment,utrwalony na 15 sposobów bazami,pudrami i cudami czy bez tego,i tak znika po 2 godzinach maks,zostawiając tłuszcz i świecenie:P
-ciemnieje - i tego już nie mogę wybaczyć.Nie przypudrowany ciemnieje dużo szybciej i mocniej niż np.utrwalony skrobią czy pudrem ryżowym.I nie ma znaczenia, czy nakładany na bazę czy na sam krem (Siarkowa Moc albo Biodermę zmniejszającą pory) - ciemnieje i już.
-mało wydajny - można się nim mazać i mazać,a on tak jakby się wchłania,wobec czego trzeba mnożyć warstwy - z każdą kolejną nakłada się go coraz gorzej.Rezultat jest smutny na twarzy i w tubce,bo normalnie podkładu używam ze 3 miesiące,ten po miesiącu stosowania tak co 2 dzień się skończył

No,jeszcze mu przyznam,że mnie po nim nie wysypało,co jest dużym osiągnięciem,ale uważam,że ogólnie jest to podkład dla osób z niezbyt tłustą i wymagającą cerą,niezbyt bladych i raczej mających lat -naście;)

ujdzie

Używałam koloru 10 vanilla

Kolor - jasny, ale naturalny.

Krycie - niewielkie. Dopasowuje się do koloru skóry ALE jest dobry (bo lekki) dla osób które nie potrzebują mocnego krycia. Nie zakrywa przebarwień, wyprysków.

Zapach - neutralny. Mi nie przeszkadza.

Cena - ja kupiłam go taniej niż 30zł (chyba był w promocji za 15zł)

Trwałość - do 3h a później pytasz GDZIE ON JEST

Kupiłam go, bo myślałam, że spełni moje oczekiwania, myliłam się. DLA MNIE jest za mało kryjący, ale używałam go mieszając z innym (zbyt jasnym) podkładem :)
Dodaję zdjęcia porównując go z revlonem colorstay 110 ivory(po prawej) i gosh x-ceptional 12 naturall (lewej)