Shiseido, The Skincare, Day Moisture Protection SPF 15 (Emulsja nawilżająco - ochronna na dzień dla cery normalnej i przetłuszczającej się)

Uzupełnia skutecznie poziom nawilżenia i utrzymuje skórę w idealnej kondycji przez cały dzień, chroniąc ją przed skutkami nieprzyjaznego otoczenia: promieniowanie UV, przesuszenie, stres. Szybko uzupełnia poziom nawilżenia w skórze i chroni skórę przed negatywny wpływem otoczenia podczas dnia. Wspomaga produkcję kwasu hialuronowego w naskórku zwiększając tym samym zdolność naturalnego nawilżenia skóry. Utrzymuje nawilżenie nawet w warunkach ostrego klimatu.
Idealna pod podkład, przedłuża trwałość makijażu bez czucia suchości skóry. Nie zatyka porów.

Nie dla mnie

Dostałam w prezencie i bardzo ucieszyłam się, iż mogę wypróbować "pielęgnację Shiseido".

Po otwarciu dociera do nas intensywny zapach konwalii. Podczas rozsmarowywania czujemy się jak w maju :)

Konsystencja jest BARDZO lejąca. Spodziewałam się więc, że wydajność będzie bardzo niska, a ku mojemu zdziwieniu - końca nie widać! jest niesamowicie wydajna!

Rzeczywiście nawilża i pozostawia taką ochronną warstewkę, świetnie sprawdziła się ta emulsja podczas zimowych dni. Żadna partia skóry nie była przesuszona, nawet skrzydełka nosa.

Jestem posiadaczką cery mieszanej, a po użyciu tej emulsji świecę się niemiłosiernie na caaaaałej twarzy. Czy tak powinien się zachowywac kosmetyk do cery przetłuszczającej, a nawet tłustej (wg producenta)??!!

Z podkładami, których używałam wraz z tą emulsją sobie nie radzi.
Bobbi Brown zupełnie nie łączy się z tą emulsją i musiałam robić demakijaż, gdyż powstały jakieś dziwaczne placki podkładu...
Clarins sprawdza się już lepiej, ale na pewno nie możemy mówić o jakiejś naturalności na twarzy.
Mineralny Bare Minerals bardzo szybko znikał nalożony na tę emulsję.
Podsumowując: Bardzo kiepsko :(

Cena jest wysoka, wydajność i nawilżenie również bardzo w porządku.
Coś jest w tym, że wspomaga zdolność naturalnego nawilżenia skóry.

Jednak z powodów świecenia się i niekompatybilności z podkładami muszę obniżyć znacząco ocenę, bo to w końcu kosmetyk na dzień.

Do tego dochodzi jeszcze fakt, że niekorzystnie wpływa ta emulsja na jakiekolwiek zmiany skórne. Mam przykre spostrzeżenie, że jeśli pojawi się jakiś wyprysk, to zostaje jakby odżywiony przez tę emulsję, a to chyba najgorsze co może się przytrafić.

Podsumowując: Warto poprosić o próbkę, a najlepiej dwie, żeby wypróbować ze swoimi podkładami.

Ja nie kupię tej emulsji, bo świecenie się, "odżywianie wyprysków" oraz fatalne współdziałanie z podkładami skreśla dla mnie ten kosmetyk mimo bardzo dobrego nawilżenia.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-szego

Prawie ideał.

Super nawilża, pięknie pachnie (ale to wiadomo rzecz gustu), duży plus za SPF (na zimę i jesień jak znalazł, na lato trochę za mały).
Uwielbiam lekką konsystencję, która szybko się wchłania. Odejmuję pół gwiazdki za to, że jednak trochę się po niej świecę, przecież jest do skóry przetłuszczającej się.
Za cenę gwiazdki nie odejmę, bo emulsja jest mega wydajna, więc warto zainwestować.

uwielbiam!

Rewelacyjny kosmetyk. Ma postać wodnistej emulsji,przyznam, że na początku obawiałam się tej konsystencji. Myślałam, że nie będzie wystarczająco nawilżała, chroniła, pielęgnowała, ale nic z tych rzeczy. Nawilża świetnie, już niewielka ilość potrafiła ukoić moją skórę podczas siarczystych mrozów i kuracji kwasami. Nawet, gdy męczyłam się dłuższy czas z uporczywym katarem, po raz pierwszy nie miałam żadnych przesuszeń w okolicach nosa. Emulsja nie powoduje przetłuszczania się mojej cery, mimo że zawiera filtr SPF 15. A, tak na marginesie, to uważam podejście niektórych selektywnych firm za skandaliczne. W kremach na dzień nie umieszczają żadnych filtrów. Po co mam wcierać w skórę jakieś antyoksydanty za 300 zł, skoro i tak nic mnie nie chroni przed UV?
Wracając do emulsji :pięknie wygładza drobne zmarszczki wynikające z przesuszenia , rozjaśnia, odmładza. Cudownie pachnie konwaliami. Nie powoduje zatykania porów, łagodzi drobne podrażnienia.
Pojemność sympatyczna - 75 ml, do tego jest bardzo wydajna. Jedna buteleczka wystarcza mi na ok.3-4 miesiące stosowania (a w moim przypadku to baaardzo dużo, bo ja wszystkiego nadużywam;))
Z pełną świadomością polecam każdej Wizażance:)