RefectoCil, Augenbraune & Wimpernfarbe (Farba do brwi i rzęs)

RefectoCil, Augenbraune & Wimpernfarbe (Farba do brwi i rzęs)

Preparat przeznaczony do użytku profesjonalnego, zawiera diamnotolyene. Może wywierać reakcje alergiczne, podczas zabiegu używać rękawiczki ochronne.
Farba jest dostępna w 4 kolorach:
1-czarny,
2-granatowy (granatowa czerń),
3-brązowy,
4-grafitowy.
5-fioletowa
Czarną używamy przede wszystkim do farbowania rzęs, brązowa i grafitowa zalecana jest do farbowania brwi. Farbując włoski farbą RefectoCil otrzymujemy oryginalny, utrzymujący się przez wiele tygodni kolor.
Do przygotowania farbki potrzebny jest płyn stabilizujący RefectoCil Oxidant (może być zwykła woda utleniona 3%). Mieszamy za pomocą szpatułki 2 cm farby z ok. 10 kroplami ww. płynu i nakładamy szpatułką na rzęsy i brwi.
Czas oddziaływania farby wynosi od 5-10 minut, po upływie dłuższego czasu otrzymujemy ciemniejszy efekt. Farbę zmywamy ciepłą wodą z mydłem.
Farba jest w tubce 15 ml, w kartoniku, z dołączoną szpatułką.

farby, henny
żel
Trwałość
do kilku myć

Najlepsza henna

Posiadam dość ciemne brwi, które na co dzień wymagają jednak zagęszczenia i przyciemnienia kredką lub tuszem do brwi, dlatego co ok. 3 tygodnie wykonuję zabieg hennowania brwi i nie muszę ich rano stylizować (niekiedy tylko ujarzmiam bezbarwnym żelem do brwi). Hennę posiadam w dwóch odcieniach - 3, czyli ciemnego brązu oraz 4, czyli kolor czarny. Zazwyczaj stosuję tylko kolor brązowy, który daje na moich brwiach odcień idealnego, głębokiego brązu. Niekiedy mieszam kolory 3 i 4 dla uzyskania ciemniejszego efektu. Kolor 4 zakupiłam z myślą o barwieniu rzęs, jednak pomimo kilku podejść nie udało mi się przeprowadzić hennowania do końca - produkt po dostaniu do oka niemiłosiernie szczypie i dosłownie wypala oko - trzeba go natychmiast zmyć. Na ten moment nie planuję powtórzenia zabiegu, dlatego wykorzystuję 4 do brwi.
Henna RefectoCil jest niezwykle wydajna, niewielka ilość wystarczy do zafarbowania obydwu brwi. Hennę, która ma konsystencję gęstej pasty mieszam z niewielką ilością wody utlenionej w żelu, co pozwala mi uzyskać wygodną w aplikacji, żelową konsystencję. Henna łatwo się aplikuje aplikatorem dołączonym do opakowania, warto jednak przeznaczyć na ten cel bardziej precyzyjny pędzelek. Henna nie spływa, dobrze chwyta włoski, już po 5 minutach uzyskujemy zadowalający efekt. W zależności od oczekiwanego zabarwienia możemy ją trzymać dłużej/krócej. Efekt jest bardzo dobry - włoski są równomiernie pokryte, posiadają naturalny odcień, a skóra jest delikatnie zabarwiona. Zabarwienie skóry znika po ok. 2 dniach, natomiast henna z włosków wymywa się po ok. 2-3 tygodniach przy codziennym demakijażu. Kolor zmywa się równomiernie. Henna nie podrażnia skóry, nie uczuliła mnie. Sam zabieg jest bardzo prosty i każdy będzie w stanie go wykonać. Uzyskany efekt jest naturalny, możemy go stopniować według życzenia. Jeśli przestrzegamy zaleceń ciężko tym produktem zrobić sobie krzywdę. Cena produktu, patrząc na jego wydajność jest w porządku. Henna dostępna w drogeriach internetowych oraz na Allegro. Ja raz na jakiś czas robię sobie przerwę od henny, ze względu na ryzyko przesuszenia włosków od wody utlenionej używanej do zabiegu. Podsumowując: polecam, dla mnie to produkt bez większych wad i nie szukam innego. Zresztą patrząc na jego wydajność nieprędko będę go musiała uzupełnić.

Świetna henna dla każdego i na siwiejące brwi

Używam nr 1 i 4 czyli czarnej i grafitowej. Lubię mocno podkreślone brwi, a ta henna daje łatwy i prosty efekt henny jak ze salonu na 3 tygodnie. Nie barwi mocno skóry jak klasyczna henna proszkowa kosmetyczna więc nie chodzisz jak szatan przez kilka dni z brwiami jak z węgla. Mojej mamie zazwyczaj nakładam hennę grafitową, bo nie lubi tak bardzo mocno ciemnych włosków. Ładnie kryje u niej również te pojedyńcze, siwe włoski. Niestety nie sprawdza się na rzęsy, bo jeśli choć odrobina dostanie się do oka bardzo szczypie. Jak dla mnie produkt tylko i wyłącznie do brwi. Hennę zazwyczaj zamawiam na allegro. Polecam serdecznie!

długotrwały kolor.

Pięknie podkreślone brwi tylko z refectoCil !!
Wydaje się, że cena za taką tubeczkę jest dość wysoka ale produkt jest wart swojej ceny. Wcześniej przyciemniałam swoje brwi co dwa tygodnie bo po kilku dniach efekt znikał, czasami nawet po kilku godzinach.
z tą farbą jest inaczej, farbuję brwi ( na czarno ) raz w miesiącu i efekt utrzymuje się minimum 3 tygodnie.
Dodatkowo ma dobrą konsystencję i łatwo się ją rozprowadza na włoskach.
Farba jest baardzo wydajna, potrzeba tylko odrobinkę więc naprawdę warto jest w nią zainwestować i cieszyć się pięknymi brwiami, rzęsami przez długi czas.

Dla lekkiego efektu i niewymagających brwi

Posiadam 2 odcienie- czarny i brązowy. Ten 1 pierwszy kupiłam z myślą o farbowaniu rzęs i mieszaniu go z 2 do nakładania na brwi. Farbki są dość drogie, bo cena jednej to ok. 18 zł, natomiast widzę, że są bardzo wydajne. Jeśli chodzi o samą czarną hennę na rzęsy sprawdza się u mnie dobrze. Trzymam ją około 10/15 minut i efekt jest subtelny, ale widoczny. Rzęsy są przyciemnione i ładnie się prezentują. Na brwi mieszam obie henny- czarną i brązową w proporcji 1:1, ponieważ mam naturalnie ciemne włoski. Kolor jest dla mnie wtedy jak najbardziej odpowiedni, jednak w przypadku brwi ta henna nie daje mi satysfakcjonującego efektu. Farbka "łapie" tylko włoski, nie barwi natomiast skóry, a moje brwi mają lekkie prześwity. Przez co po farbowaniu i tak muszę użyć kredki, czy cienia, aby moje brwi były pełne. Na włoskach kolor trzyma się długo, ok 2-3 tygodnie. Moim zdaniem będzie idealna do farbowania brwi u osób, które chcą osiągnąć bardzo delikatny efekt i przyciemnić tylko włoski. U osób z ubytkami, tak jak u mnie lepiej sprawdzi się henna proszkowa.

Nie znam lepszej

Farbę pierwszy raz poznałam jakieś 10 lat temu i od tamtej pory nie trafiłam na lepszy kosmetyk do farbowania brwi jak właśnie Refectocil.

Farba bardzo dobrze farbuje, nie uczula, utrzymuje sie naprawdę długo. Delikatnie farbuje również skórę, ale po około 2 dniach zabarwienie schodzi. Nie jestem profesjonalistka w dziedzinie robienia henny brwi, ale bardzo łatwo pracuje się z tym produktem.

Farbka jest bardzo wydajna. Jedyną wadę, jaką mogę znaleźć to niewielki wybór kolorów. Kolor 3, czyli naturalny brąz jest dla mnie zbyt ciepły, a czarny zdecydowanie za ciemny. Jedyny sposób na idealny kolor to zmieszać oba odcienie, ale istnieje ryzyko, że nie zawsze uzyskamy ten sam odcień.

Pomimo tej jednej wady nie wiem kiedy skuszę się na inną farbke, ponieważ w tej widzę same plusy ☺

Bardzo dobry produkt

Produktu pierwszy raz użyłam na zajęciach na mojej uczelni, następnie kupiłam ją aby korzystać z niej w domu.
Henna ma bardzo ładny odcień (lichtbraun) który idealnie nadaje się do włosów w kolorze blond. Nie spływa, nie uczula oraz bardzo dobrze nakłada się ją patyczkiem dodanym do samej henny.
Opakowanie jest bardzo wygodne.
Kolor na włoskach utrzymuje się dość długo (ok.3 tyg), a jeśli chodzi o skore to około 2/3 dni.
Jedyny minus to dostępność gdyż musiałam się jej trochę naszukać, nie jest dostępna w drogeriach

Natura brown

Zachęcona kupnem słysząc wiele dobrych opini jednak po paru użyciach ,, henna'' uczuliła mnie powodując swędzenie i pieczenie brwi oraz były bardzo czerwone. Wykonałam test uczuleniowy i nic się nie działo jednak po nałożeniu na brwi następnego dnia wystąpiło uczulenie. Miałam wrażenie jakbym miała poparzoną skórę. Również co do trwałości mam zastrzeżenia ponieważ na moich jasnych włoskach utrzymuje się bardzo krótko.

Natural Brown

Moja hennę w kolorze 3 – Natural Brown zakupiłam w drogerii internetowej e-Zebra. Zdecydowałam się na tą hennę ponieważ płacimy za nią nieco więcej ale mamy bardzo dużą ilość produktu, który starcza nam na naprawdę wiele aplikacji. Kolor ten daje nam efekt ładnego głębokiego brązu.

Opakowanie i produkt:
W opakowaniu kartonikowym znajdziemy sporych rozmiarów tubkę oraz plastikowy aplikator i ulotkę. Sam fakt że jest ona w tubce już jest przeogromnym plusem, ponieważ wyciskamy tyle produktu ile potrzebujemy i nie przejmujemy się, że drugie tyle będziemy musieli wyrzucić do kosza. Henna jest żelowa i ma konsystencję bardzo gęstej pasty, którą należy rozrobić z kilkoma kroplami wody utlenionej. Im więcej kropel dodamy tym mieszanka będzie rzadsza, także można ją dostosować do swoich preferencji. Kolejnym plusem jest jej szeroka gama kolorystyczna, Możemy tutaj również znaleźć henny kolorowe jak niebieska, siwa czy czerwona. Możliwości jest wiele.

Aplikacja i działanie:
Ja dodaję do niej nieco mniej wody utlenionej, żeby jej konsystencja była nieco gęstsza. Najważniejsze, że henna łatwo się aplikuje i pozostaje tam, gdzie ją nałożyliśmy. Ja nie korzystam z oryginalnego aplikatora, mam swój pędzelek przeznaczony do tego celu, dzięki temu mogę nałożyć ją precyzyjnie tam gdzie chcę. Nie spływa nam z naszych brwi. Produkt spełnia swoje zadanie docelowe, czyli dobrze farbuje włoski a efekt utrzymuje się ok. 4-5 tygodni. Henna farbuje też skórę, ale efekt ten schodzi w ciągu kilku dni. Nie podrażnia i nie uczula. Ogólnie jestem z niej bardzo zadowolona i gorąco ją polecam.

Dostępność i cena:
Niestety nie widziałam żeby była ona dostępna, gdzieś stacjonarnie. No chyba że w Empiku a wnioskuję tak po tym, że można ją dostać w ich sklepie internetowym w cenie ok. 20zl. Empik mam dosyć daleko, więc rzadko do niego zaglądam. Za to nie ma problemu z dostępnością w drogeriach internetowych. Ja swoją zakupiłam za ok. 17zł przy okazji robiąc inne zakupy, więc wtedy się bardziej opłaca.

henna jak marzenie :)

Spełnia moje oczekiwania. Hennę brwi wykonuję sama w domu i nigdy nie rozczarowałam się z efektu jaki dała mi ta... zazwyczaj mieszam odrobinę czarnej i ciemno brązowej i efekt jest zawsze ładny. Z wydajnością jest super... mam już baaaardzo długo, stosuję raz na tydzień a końca nie widać. Cena myślę, że jest adekwatna do trwałości i wydajności, warto

Mój ideał

Wg mnie jest to idealna henna. Powiedziałabym nawet, że najlepsza. Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Mimo, że brwi i tak mam ciemne to ufarbowanie ich czarną farbką dało niesamowity efekt. Były podkreślone, bardzo widoczne ale wciąż wygladały naturalnie.

Jedna z lepszych farbek

Korzystam zarówno prywatnie, jak i zawodowo - zarówno do farbowanie brwi jak i też rzęs, również przy zabiegach liftingu, laminowania i botoksu.
Bardzo dobry produkt, acz mam wrażenie, że ostatnie serie nieco osłabły na mocy.
Kolory są żywe, ładnie się mieszają tworząc rozmaite odcienie (polecam wymieszać czerń z czerwienią - tworzy cudny odcień ciemnego, ciepłego brązu), dobrze utrzymuje zarówno na włosie, jak i skórze - choć ten aspekt, oczywiście, jest bardzo osobisty i oprócz naturalnych predyspozycji (jak rodzaj skóry) warunkuje go codzienna pielęgnacja.

Fajna henna

Mam kolor numer 3 i wychodzi na prawde bardzo naturalnie i na brwiach i na rzęsach. Ladnie barwi brwi na ciemny braz, to samo z rzęsami, nawet nie musze sie malowac :) utrzymuje sie pare dni, a tubka jest na prawde wydajna ( na jedno uzycie np na brwi wyciskam 0,5cm henny).