Baikal Herbals, Szampon do włosów cienkich i delikatnych 'Objętość i siła'

Baikal Herbals, Szampon do włosów cienkich i delikatnych 'Objętość i siła'

Szampon do pielęgnacji cienkich i delikatnych włosów. Oczyszcza, intensywnie odżywia i wzmacnia włosy, co znacznie zwiększa ich grubość i objętość. Daje włosom siłę, naturalne piękno i zdrowy połysk.
Szampon zawiera:
- Aktywne organiczne ekstrakty i oleje z roślin rosnących w czystych ekologicznie okolicach jeziora Bajkał.
- Wysoki procent ekstraktów roślinnych
- Bezpieczne konserwanty stosowane w żywności.
Nie zawiera SLS i parabenów.
Składniki aktywne:
- Tymianek – poprawia strukturę włosów, przywracając im naturalny blask. Działa antyseptycznie, bakteriobójczo, grzybobójczo.
- Nieśmiertelnik - Wzbogaca korzenie w witaminę C i K chroniąc włosy przed uszkodzeniem.
- Biały mech – nasyca włosy mikroelementami. Sprawia, że stają się mocne i sprężyste.
- Wiązówka błotna - delikatnie oczyszcza i łagodzi podrażnienia, posiada właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne.
- Ogórecznik lekarski - ze względu na zawartość krzemionki i cynku, ogórecznik zalecany jest w przypadku nadmiernego wypadania i łamliwości włosów.

Średni

Zaczniemy może od rzeczy wizualnych. Opakowanie szamponu jest bardzo przyjemne dla oka, plastikowa butelka z zakręcaną nakrętką - i tu już pierwszy minus - otwór. Nie mamy żadnego dozownika tylko po prostu dziurę i ciężko wydozować idealną ilość produktu. Szampon jest w kolorze różowym i jest bardzo gęsty, przypomina tężejącą galaretkę. Co do mycia to jest ok, lecz nie widzę żadnych efektów, a w dodatku plącze włosy :/ Taki średniaczek. Pod koniec już miałam go dosyć i chciałam jak najszybciej go zużyć.

Ulubieniec do codziennego stosowania

Super szampon! Mam włosy średnioporowate, z tendencją do szybkiego przetłuszczania się. Poszukiwałam delikatnego szamponu z przyjaznym składem i znalazłam ulubieńca! Ładnie pachnie, dobrze się pieni, fajnie odbija włosy u nasady, dobrze oczyszcza. Nie zauważyłam przesuszenia ponieważ zawsze używam maski lub odżywki. Szampon nie wpłynął także na przedłużenie świeżości co nie zmienia faktu, że lepszego produktu do mycia włosów i skóry glowy nie używałam.

Mój łagodny codzienny ulubieniec

Długo szukałam swojego pewniaka bez mocnych detergentów do codziennego mycia i w końcu mam! Szampony z SLS są dla mnie nieco za mocne, z kolei SCS przy dłuższym stosowaniu powoduje u mnie łupież. Bardzo ucieszył mnie zatem skład tego myjadła Baikal, naszpikowany po prostu ekstraktami ziołowymi i kwiatowymi.

Dobrze myje, nawet przyzwoicie się pieni jak na kosmetyk bez SLS, włosy zawsze były po nim puszyste i oczyszczone. Fakt, że nie zmywałam nim olejów - do tego zawsze używam jednak mocniejszych detergentów - ale wszystkim codziennym zanieszczyszczeniom dawał radę. Zawsze po myciu używam odżywki, stąd ryzyko plątania się włosów zredukowane jest do zera, ale i tak po spłukaniu włosy były gładkie i lśniące.

Zgadzam się, że opakowanie jest nieco niepraktyczne, ale mimo to jakoś opanowałam niewygodny duży lejek i ku mojemu zdziwieniu, nie wpłynął on zupełnie na wydajność szamponu, bo przy codziennym myciu używałam go prawie dwa miesiące.

Szampon ma przyjemny, kwiatowy zapach i transparentny, różowawy kolor.

W drogerii internetowej można go upolować za 8-9 zł i to naprawdę bardzo przyzwoita cena jak na szampon z takim składem, ja już robię zapasy!

Trudno ocenić skuteczność ;)

Zakupiłam ten szampon bardziej pod kątem problematycznej skóry głowy (łojotokowe zapalenie skóry) i tu kompletnie się nie sprawdził. Niestety nie łagodzi świądu, wręcz go nasila i pojawił się "łupież" (nadmierne łuszczenie). W kwestii poprawy gęstości włosów i ich wygladu to trudno mi ocenić, bo rzeczywiście włosy przestały nadmiernie wypadać, jednak chyba raczej jest to zasługa suplementów ;)
Ładne, ale mało wygodne opakowanie. Irytujące jest odkręcanie tej sporej zakrętki.
Szampon jest bardzo gęsty, trudno go wydobyć i odpowiednio dozować, z reguły wychodzi za dużo.

Nie powalił mnie

Dość przeciętny szampon. Ale nie zły.

Zmywa dobrze, co ma zmywać. Zapach ma ok. Pieni się spoko. W użyciu nie ma zastrzeżeń.

Włosy natomiast nie są po nim jakoś super rozczesywalne. Nie zauważyłam żadnych zmian w objętości. I nie wiem w sumie, co jest takiego w tym szamponie, co by go predysponowało do miana szamponu do włosów cienkich. Nic z tą cienkością nie robi, wręcz trochę plącze, mam wrażenie.

Ale jeśli chodzi o naturalne szampony, to ma on taką przewagę nad innymi szamponami Agafii, że mi nie przyciemnia włosów.

Niezły produkt

Plusy:
+ Skład
+ Delikatny zapach
+ Dobrze oczyszcza skórę głowy i włosy
+ Łagodzi podrażnienia
+ Zmywa oleje
+ Nie podrażnia skalpu
+ Włosy są uniesione od nasady, puszyste
+ Główną jego zaletą jest to, że znacznie przedłuża u mnie świeżość włosów (zazwyczaj myję co dwa- trzy dni z tym szamponem włosy są świeże nawet 5 dni!)

+/- Nie raz pieni się dobrze, a nie raz tragicznie (nie wiem od czego to zależy:P)

Minusy:
- Butelka z odkręcanym korkiem (ja wymieniłam korek na nakrętkę z szamponu oliwkowego Ziaji)
- Nie zauważyłam, aby wpływał na włosy tak jak zapewnia nas producent. Włosy nie są, ani mocniejsze, ani grubsze.
- Szampon moim zdaniem jest dość drogi, ja kupiłam go za 18 zł

Używam tego produktu od: od miesiąca

Po prostu zwykły szampon

Mam wrażenie, że cała ta metka Eko i (bardzo dobrych zresztą) rosyjskich kosmetyków przyćmiła wszystkim oczy bo dla mnie ten konkretny szampon jest ok ale totalnie bez rewelacji.

Plusy:
- skład, bez SLS i parabenów, pełen dobroczynnych roślinnych właściwości, wyciągów, ekstraktów. O tak, czytając jego opis jest się pod wrażeniem :D
- żelowa różowa konsystencja, dość gęsta co do pewnego(!) momentu ułatwia dozowanie kosmetyku
- bardzo wydajny, wystarczy niewielka ilość na umycie naprawdę długich włosów
- rzeczywiście po jego zastosowaniu włosy są leciutko podniesione u nasady, dobrze oczyszczone, po wysuszeniu są „sypkie” i miłe w dotyku

A teraz te gorsze informacje czyli

Minusy:

- opakowanie.. a dokładnie zakrętka z która pod prysznicem nigdy nie wiadomo co począć. Naprawdę nie wiem skąd taki pomysł chyba tylko po to żeby przez przypadek wylać więcej kosmetyku niż to planowane a to akurat (w związku z opakowaniem) niestety zdarza się dosyć często.
- niemiłosiernie plącze włosy. Tak, zazwyczaj zaraz po jego użyciu stosuję odżywkę ale jeśli mam ochotę na spróbowanie odżywki chociażby w sprayu bo umyciu włosów, cierpię niezłe katusze przy wstępnym rozczesywaniu. :)

Podsumowując, w porządku ale zupełnie bez szału :)

Używam tego produktu od: 6 m-cy

Mój ulubiony rosyjski szampon :)

Bardzo dobry, delikatny szampon :)
+jest wydajny, nawet przy codziennym myciu,
+nie obciąża, nie skleja włosów,
+nie przyspiesza przetłuszczania,
+nie podrażnia skóry głowy,
+dobrze się pieni,
+ma delikatny zapach,
+dobrze zmywa oleje,
Cena: ja kupuję go zazwyczaj za o 15zł więc wydaje mi się, że jest to jeszcze w miarę rozsądna cena :)

Używam tego produktu od: pierwszy raz miałam z nim styczność 9 miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: trzy

Polecam!

Produkt przeznaczony dla włosów cienkich i delikatnych,czyli idelanie wpasował się w moje potrzeby.
Działanie określam jak najbardzien na plus. Włosy są lekkie,uniesione u nasady, dobrze umyte, aż " skrzypią" podczas mycia. Przy stosowaniu oleju wmasowanego w skórę głowy, myję włosy metodą OMO dwukrotnie. Może olej domyłby się po jednym umyciu,ale wolę nie ryzykować,że wyjdę do ludzi z niedomytymi włosami. Nie zdarzyło sie to jednak przy tym szamponie. Nie stosuję go na długość włosów,ale czasami co nieco spłynie ze okolicy skóry głowy.
Skład: również rewelacyjny, brak SLS,parabenów,silikonów.Na bazie ekstraktów roślin.

Cena : - niestety cena jest zbyt wygórowana w stosunku do objętości -280 ml . Jest to bardzo mało jak na szampon do włosów.
Jednak przy myciu włosów wystarczy niewielka ilość nałożona na włosy,a po chwili powstaje ogromna ilość piany. Naprawdę ten szampon wyjątkowo się pieni w znacznej ilości. Jest to oczywiście na plus,bo mniej produktu zużywamy przy każdorazowym myciu włosów.
Opakowanie : mi bardzo przypadło do gustu ,drobne kwiatuszki w kolorze różowym.
Nie podoba mi się nakrętka. Nie lubię tego typu zamknięć w kosmetykach do włosów.Jest to bardzo niepraktyczne. Za każdym razem podczas mycia muszę odkręcać zakrętkę, po użyciu szukać jej po łazience,żeby zamknąć opakowanie.
Konsystencja: dość gęsta , różowo-przezroczyste zabarwienie. Aby wydobyć produkt z opakowania trzeba przechylać butelkę i czekać,aż szampon wyleje się na rękę.Jeśli zrobimy to zbyt szybko,za dużo produktu nam się wyleję. Kolejny minus.
Dlatego też dałam 4,5 gwiazdki zamiast 5 gwiazdek. Opakowanie jest niepraktyczne!

Kupię ponownie ten produkt,ale tym razem będę szukać w sklepach o niższej cenie. Ja kupiłam ten szampon w cenie 19 zł. Za wizażu cena określona jest jako 14 zł . Dlatego,jeżeli ktoś jest zainteresowany zakupem, radze rozglądnąć się za tańszymi sklepami.19 zł za szampon o objętości 280 ml to za dużo.

Może być.

Szampon dobrze oczyszcza, nie podrażnia, zmywa oleje bez problemów.
Jeśli chodzi o objętość to nic szczególnego nie zrobił.
Żelowa konsystencja, przyjemny i delikatny zapach.
Największym minusem jest niewygodne opakowanie z którego wypływa za duża ilość produktu....

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie.

Najlepszy

To mój ulubiony szampon. Mam wrażliwą skórę głowy i szampony z sls oraz sles używane za często bardzo ją podrażniają. Ten szampon zamówiłam przypadkiem. "Bo tani", "Bo ma ładny skład", "Bo może się sprawdzi".
No i? sprawdził się bardzo dobrze.
Oczyszcza, domywa oleje, nie przesusza, nie plącze, można czasem użyć bez odżywki i włosy nie mają pretensji.
Po myciu są lekkie, wytrzymują 2, czasem 3 dni (co 2 myję włosy). Głowa nie swędzi.

Na minus (ale taki do opanowania) opakowanie: szamponu wylewa się za dużo, przez co szybciej go ubywa. Ale i na to jest sposób - ja przelałam go do opakowania z pompką i wystarcza na bardzo długo.
Używam go na zmianę z innymi rosyjskimi szamponami, ale wiem, że do tego na pewno będę wracać.

Szczerze polecam :)

Używam tego produktu od: wrzesień 2012
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Zepsuje mu srednia...

Niestety musze z przykroscia, ze mimo opiniii moich poprzedniczek, szampon nie jest "cudem natury". Jest to zwykly szampon oczyszczajcy, o stosunkowo przyjaznym skladzie. Podchodze ostroznie do tzw "eko kosmetykow" gdyz czasami ich dzialanie rowne jest 0, badz wrecz szkodza zamiast pomagac. Ten szampon owszem ladnie pachnie, pieni sie, wlosy sa lekkie i delikatnie zwiekszaja swoja objetosc. Ale... placza sie niemilosiernie, sa delikatnie przesuszone, wiec nie mam mowy o uzyciu go bez maski nawilzajacej (dodam , ze mam dlugie wlosy, stad wazne dla mnie jest, zeby szampon nie platal i nie przesuszsl wlosow). Ogolnie mozna kupic, ale porownalabym go do tanszego i latwiej dostepnego radicala, wiec pytam po co?:) Dlatego pewnie juz go nie zakupie, jego minusy u mnie go dyskwalfikuja. 3 gwiazdki za poprawnosc, badz co badz zmywa to co ma zmyc.

Używam tego produktu od: 1 miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1 200 albo 250 ml