Baikal Herbals, Szampon do włosów suchych i farbowanych 'Odżywczy'

Baikal Herbals, Szampon do włosów suchych i farbowanych 'Odżywczy'

Odżywczy szampon do włosów suchych i farbowanych zawiera wyciągi z łopianu i szarłatu zwisłego. Eliminuje kruchość włosa, poprawia jego strukturę, chroni skórę głowy przed nadmiernym wysuszeniem.
Szampon zawiera ekstrakty i oleje z roślin rosnących w okolicach jeziora Bajkał oraz konserwanty stosowane w żywności. Nie zawiera SLS i parabenów

Dobry produkt

Kupiłam ten szampon w ciemno w aptece internetowej ponieważ zachęcił mnie naturalny skład i brak SLS oraz silikonów w składzie. Mam dosyć wrażliwą skórę głowy, którą niektóre szampony potrafią podrażnić, ten szampon okazał się bardzo łagodny dla skóry.

Zaczynając od konsystencji, która jest dosyć specyficzna. Nie jest to rzadki płyn, raczej zbity lekko galaretowaty żel, który dozuje się w dość specyficzny sposób. Nie pieni się aż tak bardzo jak szampony z SLS natomiast nie ma problemu aby spienić szampon na całej głowie. Mam długie włosy za łokcie i na raz zużywam jednak więcej szamponu niż przy innych produktach.

Bardzo dobrze domywa oleje, środki do stylizacji typu lakier czy suchy szampon. Oleje domywa już za pierwszym razem. Włosy po wysuszeniu są sypkie, lekkie, gładkie, przyjemne w dotyku. Nie obciąża włosów, nie powoduje przyklapu. Nie zauważyłam jednak żadnego wpływu na ochronę koloru.

Nie jest to najlepszy szampon jaki miałam okazję stosować natomiast nie mam za bardzo czego mu zarzucić oprócz wpływu na trwałość farbowania włosów. To produkt z kategorii tych poprawnych, robią to co mają robić, dobrze domywają i pozostawiają włosy w dobrym stanie wizualnym. Możliwe, że kupię go ponownie.

Dobry delikatny szampon

Muszę mieć przynajmniej 2 szampony w domu bez sLS i parabenów. Myję włosy takimi przed farbowaniem henną jak to zaleca producent. Ten sprawdz się doskonale, dobrze ymje włosy, domywa i brud i lakiery czy inne środki do stylizacji a nawet ku mujemu zdziwieniu zmywa bardzo dobrze oleje, które ostatnio też namiętnie stosuję:) Daję sobie radę z tym wszysttkim juz po pierwszy użyciu! Przy niektórych szamponach trzeba czynność mycia powtórzyć ,a tu nawet nie jest to polecane i pwiem szczerze , ze nie potrzeba. Szampon ładnie delikatnie pachnie, design buteli przyjmeny, konsystencja rzeczywiście żelowa, przezroczysta i tu jak poprzedniczki przyczepię się do dozownika a w zasadzie jego braku a obecności nakretki po postu. Czasem mozna wylać za dużo. Lepiej by się sparwdził mniejszy otwór . Przez to może byc słabiej wydajny gdyz może się nam zdarzyć wylać po prostu szamponu za dużo.Włsoy po umyciu dobrze się rozczesują, ładnie pachną , są miłe i przyjemne w dotyku:)

Bardzo go lubię

Zazwyczaj używam jednocześnie 2-3 szamponów jednoczesnie. Nie wiem jak to się stało, ale akurat skonczyly mi sie zapasy i chwilowo mam tylko ten. Uzywam go codziennie, od jakis 2 czy 3 tygodni i daje radę. Wlosy się do niego nie przyzwyczaily, sa takie same jak po pierwszym myciu tym szamponem.
Bardzo dobrze działa razem z odzywka z serii, lubię używać razem.
Jak na szampon naturalny bardzo dobrze się pieni, mimo że nie zawiera SLS. Dlatego tez jest bardzo wydajny. Niewielka ilość wystarczy aby dokladnie umyć wlosy.
Wlosy sa po nim lekkie, sypkie, świeże. Trochę przedłuża ich swiezosc, ale i tak myje codziennie.
Nie obciaza włosów, mimo to trudno mi je później pokrecic na szczotce. Objętość jest, jednak podkresla to, ze moje wlosy naturalnie sa proste.
Ma ladny, delikatny zapach.
Z minusów opakowanie, bardzo latwo wylać go za duzo.

Lubię go

Szampon idealny do moich włosów, farbowanych i wiecznie suchych i puchatych wysokoporowatowców. Świetnie domywa wszystkie zanieczyszczenia, oleje zmywa idealnie, bardzo dobrze pieni się a co jest wielkim ode mnie plusem to zapach...No zapach jest cudowny, nie potrafię określić do końca czym, ale zapach no dosłownie piękny, uwielbiam jak włosy mi nim pachną...a w połączeniu z odżywką zapach potrafi utrzymać się na włosach cały dzień, dla mnie ideał. Włosy nawilża bardzo dobrze solo, ale dodatkowo jak zastosuję odżywkę, nic mi nie puszy się, nie fruwa, włosy wygładzone, pachnące, sypkie, na tyle, na ile włosy wysokoporowate sypkie mogą być. Co do utrzymania się koloru, to jak zwykle chwyt reklamowy producenta, ja w takie bajki nie wierzę, ale dla mnie najważniejsze jest to, że szampon moim włosom robi dobrze. Co do konsystencji produktu...hmm...powiem jedno, jest dziwna, taka żelowa galaretka, nie wypływa na dłoń...raczej wyślizguje się, żeby nanieść ją na włosy trzeba dojść do lekkiej wprawy, bo na początku wcale nie jest to takie oczywiste, jak już uda nam się nanieść żel na głowę i włosy, potem jest już tylko lepiej. I jeszcze jedno, do końca nie przemawia do mnie zamknięcie butelki, odkręcane nakrętką. Kompletna pomyłka, to powinno być zamknięcie na klik, w szamponach zamknięcie idealne, kto mokrymi rękoma i wodą lejąca się na głowę chce mocować się z odkręcaniem i zakręcaniem korków ;) Ale efekt końcowy nam później wynagrodzi na pewno cały ten trud. Dodatkowo szampon bardzo tani, bez SLS i parabenów,

Bardzo fajny

Kupiłam go szukając dolikatnego szamponu w stosunkowo niskiej cenie. Jestem z niego jak najbardziej zadowolona.

Domywa oleje, dobrze się pieni, nie plącze włosów, ładnie pachnie. Jest całkiem wydajny. Włosy wyglądają bez zarzutu, chociaż zawsze używam olei przed myciem i odżywki po także nie mogę powiedzieć jak sprawdzi się sam.

Jedyne co mi przeszkadza to moim zdaniem niewygodne dozowanie - otwór jest duży i trzeba czekać z delikatnie pochyloną butelką aż spłynie trochę szamponu. Ale za taką cenę mogę mu ten drobny mankament wybaczyć, zamówiłam już kolejne opakowanie :)

Używam tego produktu od: 6-7 tygodni

bardzo sympatyczny

Kupiłam, przyznam sie od razu, przez pomyłke ;) Po entuzjastycznych recenzjach innego szamponu tej firmy, z tej samej serii - zakupiłam w sklepie internetowym buteleczke z rozowymi kwiatkami na okładce...Tyle, ze podobne opakowanie maja 2 szampony - "siła i objetosc" oraz "włosy farbowane i suche".
Z zasady kupuje szampony typu volume, ale potem stwierdziłam, ze przeciez farbowane włosy tez mam, a i pewnie jakies przesuszenie sie znajdzie...Czyli, ze i ten mi nie zaszkodzi :D
Moje wlosy nie maja ze mna zle - poza farbowaniem pare razy do roku i czestymi wizytami na basenie - same ulgi - zero suszarki, zero modelowania, prostowania, skrecania...No i dobrej jakosci kosmetyki - czego moga chciec wiecej...? Ja tez nie mam z nimi problemu, poza tym, ze sie układaja, jak chca. Lubie, jak jest ich duzo, stad moje zamiłowanie do kosmetyków zwiekszajacych ich objetosc.
Szampon jest tani, w miare wydajny. Opakowanie ładne, wygodne, choc otwor jest za duzy, szamponu moze sie wylewac troche za duzo. no i nakretka mi ostatnio pekła, choc nie przecieka...
Zapach delikatny, jest dosc gesty. Dobrze sie pieni, co dotyczy ponoc nie kazdego w miare naturalnego produktu. Dobrze sie splukuje, nie zauwazyłam,by platał mi włosy, choc i tak zawsze nakładam odzywke/maske. Dobrze z nimi wspołpracuje, nie obciaza włosów - sa puszyste i błyszczace. czy ten drugi bedzie sie sprawował podobnie...? Nie wiem, jak skoncze ten - wyprobuje kolejny...Ale polecam przetestowanie.

Używam tego produktu od: ponad miesiac