Essence, All About Matt!, Oil - Free Make - Up (Podkład matujący do twarzy)

Essence, All About Matt!, Oil - Free Make - Up (Podkład matujący do twarzy)

Beztłuszczowy, matujący podkład dla nieskazitelnej cery. Maskuje niedoskonałości bez zatykania porów. Po aplikacji skóra staje się matowa, gładka i jedwabiści miękka. Kremowa konsystencja łatwo się aplikuje, nawilża i utrzymuje do 12 godzin. Podkład został umieszczony w tubce, dzięki czemu jest wygodny w eksploatacji. Dostępny w trzech odcieniach.

To już historia

Podkładu już nie mamy w ofercie, zaś którego razu dostałam go w ramach promocji jako gratis w kolorze 05 (czyli niby najjaśniejszym).
Kolor jest dość jasny, ale nie całkiem, trochę widoczny na moim bladym licu. Nieco pomarańczowe/brzoskwiniowe tony, więc w dużej ilości wygląda źle. Krycie jak i trwałość jak na podkład do cer problemowych wypada słabo, ale nie zapycha i jest lekki w swojej konsystencji (i bezolejowy jak mówi producent).
Fajny jako dzienniaczek, ale nie sięgam po niego w pierwszej kolejności. W zasadzie powinien już iść na emeryturę, ale postaram się go wykończyć.

zwykły podkład

choć na ręce był bardzo obiecujący na twarzy już nie. Ma plusy i minusy.

CENA - jeżeli sprawdzi się - super, masz kosmetyk w dobrej cenie. Jeżeli nie strata nie jest zbyt bolesna

OPAKOWANIE - tubka. Z jednej strony fajnie, bo kosmetyk spływa na dno, więc nie ma problemu z jego wyciągnięciem. Może troszkę nadmiernie się wylewać. Niestety nie widać ile kosmetyku zostało w środku

KONSYSTENCJA - dość rzadka. Dla mnie dobrze, nie przepadam za kremowymi podkładami

WYKOŃCZENIE - lekko pudrowe, ładne, naturalne

TRWAŁOŚĆ - niestety moja strefa T zaczyna się w nim świecić po około 3 h. Co raczej nie jest jakimś hitem. Na pewno nie utrzymuje się na mnie obiecane 15 godzin!

PIGMENTY - są takie w sam raz. Ani za lekkie anie mega kryjące. Niestety troszkę się na mnie utlenia uwalniając pomarańczowy odcień. Rozwiązanie - kupić o ton jaśniejszy.

Sam podkład cudów nie czyni, ale byłabym bardzo zaskoczona, gdyby za tą cenę czynił. Na co dzień myślę, że ok dla osób, bez wygórowanych oczekiwań.

Bardzo dobry!

Pokochałam ten podkład od pierwszego użycia! Jest lekki, nie zapycha porów,nawet przy codziennym użytkowaniu. Dla mnie to bardzo ważne. Kryje niedoskonałości i drobne przebarwienia,matuje. Daje naturalny efekt zdrowej cery. Wadą jest jego mała dostępność w drogeriach oraz to,że mógłby być trochę większy.

Fajny

Podkład matujący All about matt Essence to bezolejowy kosmetyk kryjący, który nie zapycha porów. To idealny kosmetyk kryjący dla drażliwej cery mojej córci jak i mojej już dojrzałej. Ten podkład idealnie komponuje się z młodą skórą. Podkład ma lekko rzadkawą konsystencję, łatwo się go nakłada i jest wydajny. Daje świetny, matowy efekt, wszędzie skóra wygląda jednakowo, nie tworzy plam. Skóra po nim jest miękka i gładka. Podkład nie wysusza skóry i nie podrażnia.

Mam mieszane uczucia

To nie dla mnie produkt, zwyczajnie nie spełnia swojego zadanie bo nie matuje mi skóry. W dodatku spływa, na poczatku po nałożeniu można być względnie zadowolonym, jednak z czasem okazuje się, że jest do niczego .

Spoko

Latem udało mi się go zakupić, tak z czystej ciekawości jest bardzo tani, więc co mi tam i muszę przyznać, że bardzo mnie zaskoczył.Jest lepszy niż co niektóry z wyższej półki, serio. Ma fajną konsystencję, świetnie się rozprowadza, tani, nie robi plam, daje naturalne wykończenie, naprawdę polecam

Podkład codzienny

Podkład dostępny w szafie Essence w okresie wiosenno-letnim. Używałam odcienia 05 matt vanilla.
Plusy:
- duża dostępność w drogeriach (Hebe, Drogerie Polskie, Superpharm, Natura)
- łatwo się rozprowadza i nie ciemnieje na twarzy
- przypudrowany (w moim przypadku podrem ryżowym) trzyma się cały dzień
- współpracuje z innymi produktami typu korektor, róż, bronzer
- nie robi plam, nie ciastkuje się
- przyzwoity skład (brak filtrów przenikających, co w innych tańszych podkładach jest nagminne)
- cena

Minusy:
- sezonowość (niedostępny w okresie jesienno - zimowym)

Średni

- "marze się" przy nakładaniu
- zbyt płynna konsystencja, wylewa się z tubki, lepsza byłaby buteleczka z pompką
- po porządnym rozsmarowaniu wygląda dość naturalnie
- nie matuje na długo
- krycie jest średnie
- udało mi się dobrze dobrać kolor (05 "Matt Vanilla") do jasnej cery
- wydajny
- nie zawiera parabenów ani aluminium
- przyjemny, delikatny zapach
- tani (kupiłam w promocji za 7,69 zł)

Nie polecam

Podkład kupiłam na promocji w hebe, zwykle kupuję droższe ale skusiłam się na tańszy zamiennik, pierwsze wrażenie okej ale.. przejdźmy do konkretów:

Plusy :
+ cena
+ konsystencja
+ dostepnosc

Minusy
- mały wybór kolorystyczny.. tylko 5 odcieni
- ciemnieje na twarzy
- brak jasnych odcieni
- nietrwały

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: W połowie pierwszego

3x Nie OKROPNIE CIEMNIEJE NA TWARZY!

Potrzebowałam podkładu który zmatowi moją skórę ukryje niedoskonałości i będzie lekki. Ten wydawał się być idealnym.
Na początku trochę zniechęciła mnie cena. 17 zł to sporo jak na 30 ml podkład z taniej firmy.
+ nie ma
- okropnie ciemnieje na twarzy i sprawia efekt " MASKI"
-cena
-wydajność
-opakowanie

NIE POLECAM

Używam tego produktu od: 3 MSC.
Ilość zużytych opakowań: 1\\4 opakowania

Matuje, nie podkreśla suchych skórek

Dla mnie to na razie podkład idealny, dlatego zaskoczyły mnie poprzednie recenzje - ale każdemu pasuje coś innego. Matuje na kilka godzin (3 - 4), z pudrem nawet dłużej, co przy mojej skórze graniczy s cudem. Nie wysusza, nie podkreśla skórek i rozszerzonych porów. Ładnie pachnie (jakby melonowo..?). Krycie ma przyzwoite, ale przy większych niedoskonałościach się bez korektora nie obejdzie. Co jest dla mnie ważne, na twarzy go nie widac, wygląda bardzo naturalnie, nie robi maski nawet przy grubszej warstwie. U siebie nie zauważyłam zmiany koloru, o której piszą recenzentki przede mną.
Do minusów zaliczam:
- mała gama kolorów
- trochę za szybko wysycha przy nakładaniu
Jak dla mnie bardzo dobry produkt za śmieszną cenę.

Ilość zużytych opakowań: w połowie drugiego

Nie zachwycił...

Używałam tego podkładu w odcieniu nr 10 Matt Beige.

PLUSY:
- cena
- dostępność
- łatwo się rozprowadza
- nie podkreśla suchych skórek
- wydajność

MINUSY:
- słabo kryje
- zmatowienie jest bardzo krótkotrwałe
- podkład trochę ciemnieje na twarzy

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy