Revolution Beauty (Makeup Revolution), Salvation Palette (Paleta cieni do powiek)

Jedna z linii palet firmy Makeup Revolution. Zawiera 18 cieni, a wśród nich z połyskiem (prostokątne) i matowe (okrągłe). Duże i solidne opakowanie zawiera pełnowymiarowe lusterko. W serii dostępnych jest kilka zestawień kolorystycznych palet.

Girl Panic

Uwielbiam Girl Panic za metaliczne róże w najróżniejszych odcieniach i za dwa matowe cienie podchodzące pod brudny fiolet. Sama paletka jest okej, łatwo zbudować kolor, ale trochę się osypuje. No i jak dla mnie kolorystyka jest przecudowna.

Girl Panic

Posiadam paletę cieni Girl Panic. Była to moja bodajże 3 lub 4 paletka cieni i jest ze mną do tej pory.

Ma ona 6 matów i 12 błyszczących cieni. Z matów rzadko korzystam, są niezłe, ale jakoś zwykle wole zbudować kształt oka innymi cieniami. Z tej palety przepadam za błyszczącymi cieniami, które są rewelacyjne na środek powieki, taki błyszczący akcent. Dwa z nich są też świetne do kącików oka.
Wszystkie cienie są dobrej jakości, ładnie się blendują i łączą ze sobą, długo utrzymują na powiece (oczywiście zawsze używam bazy pod cienie lub korektora na powieki). Tą paletką można zrobić makijaże zarówno dzienne, jak i wieczorowe. Jest wielozadaniowa. Cena również bardzo przystępna.
Opakowanie paletki jest porządne, w środku mamy duże lusterko, przydatne w podróżach.

Nie wiem, czy kupię ponownie, bo wystarczy mi ona na baardzo długo, a chciałabym też testować inne. Mogę jednak ją z czystym sumieniem polecić.

Bardzo przyjemna paletka

Nie używam jej na co dzień, jednak jak na moje potrzeby jest wystarczająca. Oczywiście nakładam na początek bazę pod cienie, potem same cienie. Można z nich wyczarować różnego rodzaju makijaż - od codziennego po wieczorowy. Dla mnie bomba!

Ultimate Colour Chaos Palette

Dobór kolorów w paletce jest cudowny (tak samo jak ich nazwy). Żywe, szalone barwy idealnie sprawdzą się na letnie festiwale i imprezy. Pigmentacja jest dobra, jeśli nakładamy cienie palcami i na białą bazę. Niestety tracą intensywność przy rozcieraniu, więc trzeba się z nimi trochę pobawić. Nie tworzą plam i nie osypują się. Opakowanie standardowe dla MUR, dość porządne, z lusterkiem, więc można z nim bez obaw podróżować. Dołączona pacynka nie nadaje się raczej do niczego.
Ogólnie jestem zadowolona, bo da się nimi zrobić makijaż, a z takich kolorów nie korzystam zbyt często. Na pewno bardziej by mnie zawiodła jakością, gdyby miała być paletą na co dzień.

Ultimate Colour Chaos Palette

Kupiłam chyba najbardziej kolorową z tej serii palet, trochę się zawiodłam. Jakość okrągłych cieni jest fatalna, pigmentacja żadna, mimo, że w opakowaniu wyglądają nieźle. Górne, prostokątne cienie lepsze, chociaż to też zależy od koloru czy dają fajny, napigmentowany efekt, czy nie. Sypią się dość mocno, nie są trwałe. Aplikator załączony do paletki - tragedia.

Paleta Girls On Film

Mam paletkę w wersji "Girls on Film". Paleta zawiera 12 cieni perłowych oraz 6 matowych. Kolory wyglądały bardzo obiecująco a swatche robione palcami po prostu boskie, wspaniała pigmentacja... szkoda, że na powiekach cienie wyglądają zupełnie inaczej. Ciężko się z nimi pracuje. Cienie matowe mają bardzo niską pigmentację, niektórych w ogóle nie widać na powiece. Perłowe - niektóre kolory nałożone jako jeden cień na całą powiekę dają radę, to głównie złociste średnie brązy. Pozostałe cienie, zwłaszcza ciemniejsze dają efekt grafitowej plamy. Zlewają się w szarą plamę i niestety nie dodają uroku. Korzystając z tej palety męczyłam się. Szybko dotarło do mnie, że jedyną możliwością na aplikację cieni jest korzystanie z pacynki a tego nie lubię. Nakładanie pędzlem sprawiało, że były niewidoczne. Te cienie niesamowicie mocno osypują się :( Teraz, kiedy zakupiłam inną paletę z tej praktycznie nie korzystam i pewnie niedługo ją wyrzucę (prawdopodobnie jej ważność to 12 miesięcy od otwarcia).

I tak i nie...

Posiadam paletkę w wersji kolorystycznej Dia De Los Muertos. Kupiłam ją skuszona ciekawymi odcieniami i przeceną w sklepie Mintishop, gdzie kosztowała 18 zł. No i jak na obniżoną cenę, paletka jest w porządku.

Zawiera cienie o różnych wykończeniach: brokat, perła, satyna i mat:

Odcienie brokatowe są ok, jednak jest to praktycznie sypki brokat, nie zawiera więc za wiele koloru, a jedynie mnóstwo połyskujących drobinek. Jest to ok, jeśli takiego wykończenia oczekujemy.

Cienie perłowe są jednymi z najmocniej napigmentowanych w palecie, na prawdę ładnie i delikatnie połyskują. Niektóre mają nawet delikatne "żuczkowe" wykończenie, troszkę jak cienie duo chrome.

Odcienie satynowe są takie sobie, po porządnym potarciu palcem i zrobieniu swatcha na ręku, prawie nie widać po nich śladu.

Maty (cały rząd okrągłych cieni) na szczęście są dobrze napigmentowane, całkiem przyjemne w użyciu, ale również wymagają dłuższej chwili, aby uzyskać ładne nasycenie koloru na powiece.

Ogólnie paleta jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają zabawę z makijażem - bardziej "zaawansowani" będą nią raczej zawiedzeni. Faktem jest, że kolory są bardzo ładne, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Na powiekach utrzymują się przeciętnie i troszkę blakną pod koniec dnia.

Niekompletna

Oceniam paletkę run boy run, która zawiera cienie w kolorach róży, pomaranczy, brązów a także szarości, fioletu i złota. Na pierwszy rzut oka kolory w paletce wydają sie bardzo fajne a ilośc makijaży mogłaby być niezliczona. W realu już tak kolorowo nie jest. Cienie błyszczące, a jest ich aż 10, są bardzo słabo napigmentowane i osypują sie masakrycznie. Osobiście maluję oczy za pomocą pędzli, które w ich przypadku w ogóle się nie sprawdzają. Aby uzyskać jakikolwiek kolor cienie trzeba wklepać palcem albo nałożyć załączonym aplikatorem. I tutaj jestem bardzo rozczarowana gdyz jest to juz moja trzecia Paletka od tej firmy, a w pozostałych nie miałam takiego problemu (Biała Czekolada ma super perły), cienie nakładały się gładko i ładnie trzymały powieki. O ile osypywanie nie przeszkadza mi jakoś za bardzo, to już problem z przyczepnością cieni na powiece i uzyskaniem koloru tak (a zawsze używam bazy). Paradoksalnie cienie matowe bardzo mi podpasowały. Ładnie pokrywają powiekę, dobrze się rozcierają , mogą stanowić fajną bazę do makijażu lub makijaż dzienny typu nude.

Napisał w tytule, iż paleta jest niekompletna...no właśnie brakuje mi w niej jakiegoś cienia do rozświtlenia wewnętrznego kącika oka lub łuku brwiowego. Najjaśniejszy mat nie do końca się do tego nadaje a cienie błyszczące mają nie ten kolor i są za mało napigmentowane.

Reasumując z paletkami Makeup Revolution jest widocznie troszkę jak z loterią. Jedne są wręcz świetne a inne poniżej przeciętnej. Niestety ta nie nalżey do tych dobrych. O ile cienie matowe na pewno wykorzystam, to cienie perłowe w większości się zmarnują. Opakowanie jest raczej tandetne (seria czekolad ma dużo lepsze opakowania)i podejżewam, iż może nie wytrzymać zbyt długiego okresu czasu. Na szczęście cena tych cieni jest stosunkowo niska w porównaniu do ilości kolorów i ich jakości stąd nie mogę powiedzić, iż zakup nie był totalnym nieporozumieniem.

Polubiłam od pierwszego użycia

Posiadam Welcome to the pleasuredome.
Bardzo podoba mi się zestawienie kolorystyczne, kilka odcieni brązów z mocnymi akcentami w kolorze kobaltu, turkusu, fioletu i zieleni. W matach dominują stonowane, ciemne kolory, brakuje mi w nich jasnego brązu.
Wszystkie cienie są dobrze napigmentowane, ładnie się rozcierają i nie sypią się za bardzo pod oko.
Używam do nich bazy, którą aktualnie jest matowy cień z serii Color Tattoo z Maybelline, czasami używam też korektora z Collection 2000 i cienie spokojnie wytrzymują na powiece cały dzień, nie zauważyłam by kolory jakoś widocznie zmieniały swój odcień, wieczorem makijaż nadal ładnie wygląda.
Uważam, że za taką cenę paleta jest jak najbardziej warta przetestowania i jakościowo wypada bardzo dobrze w tym przedziale cenowym, a nie każdy ma pieniądze czy potrzebę by kupować nie wiadomo jak drogie palety.
Ja z Welcome to the pleasuredome jestem zadowolona, jednak nie planuję testowania innych palet z tej serii.

Używam tego produktu od: 2 miesiący

Bardzo lubię!

Mam wersję Girl Panic

+cena!!!
+dobrze napigmentowane
+dobrze się utrzymują
+matowe cienie są cudowne
+perłowe mają mocny błysk, ale dobrze wyglądają na powiece
+mięciutka konsystencja
+wielkie lusterko
+ładne opakowanie, mocny plastik, ładnie wygląda na toaletce :)

-kolory mało różnią się od siebie. mam wrażenie, jakby ta paleta składała się z 6 cieni a nie 18
- niektóre kolory wyglądają inaczej na powiece niż w paletce

Cena jest tak niska, że aż wstyd mi wybrzydzać ;). Po prostu super! Jestem całkowicie zauroczona.

Polecam :)

Mam wersję "what you waiting for".

Cienie są nieźle napigmentowane.
Spełniają moje potrzeby jeśli chodzi o długotrwałość.
Pudełko jest wytrzymałe.
Dużo wersji kolorystycznych działa na plus :)
Pacynka jest całkiem niezła, jeśli ktoś nie używa/nie ma pędzelków.
Za tę ilość cieni - dobra cena.

Dobrze się rozcierają, ale niestety trochę znikają przy blendowaniu.
Kolory w opakowaniu są nieco przekłamane (np. najciemniejszy piękny perłowy brązowy, kiedy go używam jest niestety po prostu czarny).

Następnym razem skuszę się na wersję całkowicie matową.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w użyciu

Bazar i to nie Harper\'s bazaar

Na początku byłam zachwycona - gadżeciarski kartonik z czarnym gorsetem i napisem Welcome to the pleasuredome. No to jak tak witają, to zobaczmy, co w środku.

Solidna kasetka, duże lusterko. Pięknie skomponowanych 18 (!) kolorów za całe 30zł. Maty i błyski. Beże, brązy, niebieskości, zielenie, intensywny fiolecik, czarny. Do moich brązowych oczu i karnacji zimy rewelacja. Wszystko do wykonania i makijażu do pracy i na imprezkę. No szał. Pacynka co prawda do wyrzucenia, ale kto widział dobrą pacynkę w palecie za 30zł? Mam swoje pędzelki od tego.

Technicznie zaczynało się nieźle. Pigmentacja całkiem dobra, wystarczyło machnąć ze dwie warstwy. Ładnie się ze sobą rozblendowały. Nie zebrały w załamaniu. Nie uczuliły. Nie osypały. Na bazie z Avonu wytrzymały do wieczora (bez bazy nawet nie próbowałam, u mnie wszystko się "zjada").

Czego więc się czepiam? Kolorów! Po paru godzinach miałam burą plamę na powiekach, bez względu na to, czy malowałam się zielenią, czy fioletem, wyglądało brązowo. Właściwie było tylko rozróżnienie na jasne i ciemne. Równie dobrze mogłyby być w palecie dwa cienie. I to jeszcze, żeby ładne były, a nie takie bure! Maty były suche i wyglądały płasko, a błyski rodem z Madonny i to z czasów "Like a virgin".

Tandeta, tandeta i jeszcze raz tandeta. A muszę zaznaczyć, że nie jestem zmanierowana diorami, czy innymi givenchy, na co dzień używam poczciwych inglotów, więc nie miałam nie wiadomo jakich wymagań co do cieni za 3 dychy.

Paletkę oddałam, co zdarza mi się niezmiernie rzadko, ale po prawie dwóch miesiącach prób uznałam, że niczego z nich nie wykrzesam. Dwie gwiazdki to i tak dużo, ale bywają gorsze cienie - uczulające, znikające itp. To był towar, że tak powiem, niezgodny z opisem.

Używam tego produktu od: dwa miesiące prób