Johnson's Baby, Oliwka dla dzieci

Johnson's Baby, Oliwka dla dzieci

Oliwka dostępna w wersjach: klasycznej (z różową zakrętką) pod nazwą Johnson`s Baby Oil lub (nieco inne opakowanie - Baby Oliwka) oraz w wersji pamarańczowej (pod nazwą Oil Fresh Blossom - o zapachu kwiatów).

Naniesiona na wilgotną skórę zatrzymuje 10 razy wiecej wilgoci niż wiele balsamów i kremów. Pozostawia skórę miękką; nadaje się do masażu.

taki klasyk

Ta oliwka to klasyk, pamietam ja od lat. Stosunkowo niedawno jednak przeczytalam sklad i to glownie parafina. Dziecka nia nie smaruje, siebie - owszem tak, od czasu do czasu, bo przy dluzszym stosowaniu przesusza mi skore.
Jak wspominalam - synka nie smaruje nia, ale czasami (rzadko) dodaje kilka kropli do kapieli.

Lubie je zapach, zawsze kojarzy mi sie z dziecinstwem. Czasem uzywam do demakijazu, spisuje sie bardzo dobrze.

Zauwazylam, ze w koncu (!!) zmieniono zakretke - oliwka nie rozlewa sie wszedzie i nie ma szans, ze przypadkowo sie otworzy. Zdecydowanie na plus.

Ogolnie - ja uzywam jej od lat i pewnie bede kupowac.
Kosmetyk wielofunkcyjny, ale za sklad tylko 3 gwiazdki.

Używam tego produktu od: lata cale
Ilość zużytych opakowań: wiele

Kocham oliwki, ale ta nie jest ?NAJ

Niby wszystko ładnie, niby wszystko pięknie...ale to nie To... moim zdaniem ta oliwka bardziej natłuszcza a mniej nawilża niż jej konkurentki..ślicznie pachnie, jest oliwką, koniec plusów..

Używam tego produktu od: odkąd pamiętam
Ilość zużytych opakowań: 10-20

dla mnie ok

Używam tej oliwki tylko do natłuszczenia skóry nóg po depilacji, a nie na całe ciało.
W tym celu oliwka sprawdza się świetnie. Jest wydajna. Dobrze nawilża skórę, pozostawia oleistą powłoczkę, ale to zależy ile jej nałożymy. Jeśli nie za dużo, za chwilę się wchłonie. Nie stosowałam jej na inne pertie ciała, więc nie mogę się na ten temat wypowiedzieć. U mnie nie powoduje żadnego podrażnienia ani reakcji alergicznych, choć moja skóra jest wrażliwa na różne preparaty i kosmetyki więc muszę uważać na to co stosuję.

Używam tego produktu od: conajmniej roku
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Odradzam z całego serca!

Początkowo byłam zadowolona z tej oliwki - zapach był całkiem przyjemny i fajnie się wchłaniała.

Z czasem zaczęłam jednak obserwować dziwne zjawiska występujące na mojej skórze - otarcia, przebarwienia, łuszczenie a nawet schodzący naskórek. Ponadto oliwka zaczęła zostawiać na mojej skórze dziwną powłokę - mimo że używałam jej naprawdę oszczędnie to miałam uczucie jakby wysmarowano mnie w maśle.

Butelka wylądowała w koszu jakieś dwa tygodnie temu a ja niestety do dzisiaj borykam się jeszcze z tymi niespodziankami, które ta oliwka mi zafundowała.

Absolutnie odradzam zakup tego kosmetyku.

Używam tego produktu od: Około 3 tygodni.
Ilość zużytych opakowań: Jedno.

Oliwka z peelingiem?!

Oliwkę dostałam w paczce od kierownictwa mojej firmy, po urodzeniu córki... Cieszę się, bo gdybym zapłaciła z własnej kieszeni za taki badziew to byłabym teraz wściekła... Pierwsza i najważniejsza wada produktu, który stosuję głównie do wykonywania masażu córki: ma drobne, ale bardzo wyczuwalne drobinki-nie wiem czego-, co przy masażu, a więc przy pocieraniu drażni delikatną skórę mojego dziecka!... Na początku myślałam, że to ja na rękach mam jakieś okruszki, czy Bóg wie co, ale ta sytuacja pojawia się przy każdym użyciu oliwki i tylko tej oliwki, więc sprawca jest dla mnie oczywisty... Zapach jest w porządku, opakowanie trochę kłopotliwe, wolę oliwki z pompką, bo to opakowanie za każdym razem jest całe tluste (w trakcie masażuy "dobieram" oliwkę...
Tak czy inaczej ta jedna wada całkowicie dyskwalifikuje dla mnie ten produkt i wylądował w koszu.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Markowa parafina

Oceniam nie tylko jakość towaru, ale też bezczelny marketing. "Oliwka" w wydaniu koncernu Johnson & Johnson to po prostu zwykła ciekła parafina z dodatkiem zapachu, który być może podnosi komfort użytkowania, ale stanowi też czynnik ryzyka, szczególnie w przypadku kosmetyków dziecięcych.

Wiem, że są osoby, które doceniają parafinową warstwę ochronną. Ja należę do zdeklarowanych przeciwników parafiny, zwłaszcza zastosowanej solo: moja atopowa skóra po użyciu parafinowych mazideł staje się jeszcze bardziej sucha i dodatkowo podrażniona. Jeśli chodzi o tłuściochy, znacznie wyżej oceniam oleje roślinne czy choćby poczciwą lanolinę.
Tak czy owak, ciekłą parafinę można nabyć w aptece, za ok.3zł...

Jedna gwiazdka za prosty skład (niskie ryzyko alergii), druga - za estetyczne opakowanie.

Używam tego produktu od: nie używam
Ilość zużytych opakowań: 1 lub 2

dobra ale sa lepsze

Oliwke uzywam na cale cialo, czasem nawet na twarz co pozytywnie odmienia pielegnacyjna rutyne. Wmasowuje ja w mokra po umyciu skore i daje kilka minut na wchloniecie.

Plusy:
-ladny, cieply zapach
-nawilza i natluszcza
-nie uczulila mnie
-wydajna
-lekko sie rozprowadza

Minusy:
-mimo iz jest dla dzieci, jej sklad nie jest idealny

Używam tego produktu od: ponad 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 3 (2 z nich mialy promocyjna objetosc, wieksza o 100ml niz standardowe opakowanie)

Absolutnie odradzam

Używałam tej oliwki jakiś czas temu zanim odkryłam oliwki złożone z naturalnych olejków a nie z paraffinum liquidum.

Bo produkt przeznaczony dla dzieci nie może zaszkodzić, prawda?Jest taki delikatny i w ogóle.Otóż błąd.Może zaszkodzić.
I to bardzo.

Na początku byłam bardzo zadowolona z tej oliwki.Stosowałam ją na mokre i na suche ciało.Już przy nakładaniu czułam to natłuszczenie i nawilżenie bo przecież oliwka, tłusta i tak dalej.Nakładało się ja nieźle, jak to oliwkę.I na początku się nawet spisywała.Skóra była gładka, miękka i dobrze nawilżona.
I tak sobie w nieświadomości żyłam, stosując oliwkę przez parę tygodni bo przez tyle efekty były niezłe.Potem zaczęło się dziać coś dziwnego.Skóra zaczęła się łuszczyć, była bardziej sucha niż kiedykolwiek.A skóra na biuście wołała o pomstę do nieba.Zaczynała niemal przypominać rodzynki.Stosowałam oliwkę dalej, bo jak to?Przecież to na pewno nie od oliwki, która jest tłusta.A skóra dalej się kurczyła.Zużyłam w słodkiej nieświadomości ze 2-3 opakowania a potem kupiłam coś innego bo męczyło mnie jej nakładanie i ciągłe pranie ręczników(tak jak zaleca producent-nałożyć na mokra skórę a potem wytrzeć nadmiar).I cóż się okazało? Że to oliwka mi zrobiła ze skóry taka masakrę.Bo użyciu jakiegokolwiek innego balsamu skóra powoli zaczęła wracać do normy.
Nigdy więcej nie zastosuję takiej oliwki do ciała.Moim zdaniem działa ona na zasadzie plastikowej torebki w płynie.Pozostawia tłusta warstwę, nie pozwalając skórze oddychać.Długo zajęło mi doprowadzenie skóry do normy.Szczególnie ucierpiał na tym mój biust.

Oliwka jest do niczego.Ewentualnie można nią usunąć resztki wosku przy depilacji ciała ale po co?Tutaj sprawdzi się każdy inny olej chociażby oliwa z oliwek albo olej słonecznikowy z kuchni.

Odradzam!

Używam tego produktu od: jakiś czas temu przez parę miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2 lub 3

doskonała

Najlepsza oliwka jaką do tej pory miałam, świetnie nawilża, a jednocześnie nie ma uczucia lepkości. Ma dosyć neutralny zapach i skóra jest po niej idealnie miękka i nawilżona, polecam;)

Ilość zużytych opakowań: 2 małe

Zecydowane tak. ;)

Odkąd pamiętam zawsze miałam problemy z wysuszoną skórą na nogach, na którą nie działały żadne "magiczne" specyfiki o działaniu nawilżającym. Po wielu porażkach moja koleżanka podpowiedziała mi tą właśnie oliwkę. Ja mam akurat wersję rumiankową ( z pomarańczową nakrętką). Nie spodziewałam się zdumiewających efektów a te przeszły moje oczekiwania. Skóra teraz jest bardziej miękka, delikatna w dotyku. Innymi słowy efekt został osiągnięty.

Polecam z czystym sumieniem ;)

Używam tego produktu od: Już nawet nie pamiętam, rok będzie na pewno
Ilość zużytych opakowań: chyba 2

Cuuudowna

Wlasciwie jedynym minusem tej oliwki jest mala pojemnosc w stosunku do ceny,bo poza tym moge o niej powiedziec ze jest cudowna! wspaniala i co najwazniejsze dlugofalowo nawilza a bywalo ze po Babydream for mama juz rano mialam suche lydki, po zastosowaniu tej owliki to sie nie zdarza :) ma dosc gesta konsystencje, wmasowuje ja w wilgotne cialo po czym osuszam recznikiem- skora pozostaje cudownie gladka. Uwielbiam tez jej zapach, bardzo delikatny, ale sliczny.
Co wiecej - uwielbiam wrecz uzyc tej oliwki wieczorem, po wyjsciu z wanny/pod prysznicem, czuje jak moja skora jest cudownie nawilzona i odzywiona...

Bardzo fajna!

Oliwkę kupiłam, ponieważ chciałam nadać gładkości mojej skórze , a akurat producent to gwarantował,więc postanowiłam wypróbować. Nie oczekuję jakichs cudów - to tylko oliwka. Ale i tak świetnie się sprawdziła. Mam ta klasyczną w różowym opakowaniu "bez zapachu", zdaje sie klasyczna.

Moim zdaniem oliwke najlepiej jest rozprowadzac na wilgotna skore zaraz jak sie wyjdzie spod prysznica/ kapieli. Po czym osuszyc - NIE WYCIERAC , skóre ręcznikiem. Wyprobowalam rozne warianty i ten jest najlepszy.

Efekt jest dlugofalowy co oznacza,ze w moim przypadku skora jest nawilzona i gladka nawet jak wstane rano. A mozna to latwo sprawdzic np.przejezdzajac paznokciem po lydce, bo w sumie ta partia byla zawsze najsuchsza na moim ciele i czesto sie luszczyla. Odkad uzywam tej oliwki ten problem znikl.

Dlatego sceptykom radze wyprobowac ten sposob, a nie na sucha skore.