Clinique, System 3 kroków (mydło, tonik, krem)

Clinique, System 3 kroków (mydło, tonik, krem)

System Pielęgnacji Skóry 3 Kroki Clinique – opracowany przez dermatologów.

System, który stosowany w domowych warunkach zapewnia świetną cerę. Nie ważne jak nowoczesny jest kosmetyk, nie jest on w stanie sprostać obietnicom, jeśli osoba stosująca go nie ma dobrych nawyków w codziennej pielęgnacji skóry, które powodują, że skóra jest oczyszczona i gładka a dzięki temu podatna na dobroczynne działanie innych produktów. Podstawowym wyróżnikiem tego systemu jest złuszczanie. “Złuszczanie można porównać do ćwiczeń; lepiej jest realizować regularnie średnio-zaawansowany program ćwiczeń, niż od czasu do czasu udać się na forsowny trening”, mówi wiodący dermatolog Clinique David Orentreich. Codzienne delikatne złuszczanie usuwając obumarły naskórek przyspiesza i reguluje naturalne procesy regeneracyjne skóry, zmniejsza widoczność porów i drobnych zmarszczek, wygładza skórę i wyrównuje jej koloryt.

System Pielęgnacji Skóry 3 Kroki Clinique

1.Oczyczczanie mydłem w postaci kostki dermatologicznej lub mydełka w płynie, dostępnym w trzech formułach Extra-Mild, Mild oraz Oily Skin Formula. Odświeża i oczyszcza skórę nie pozostawiając jej suchej, ściągniętej i nie powodując uczucia dyskomfortu.

2.Złuszczanie jednym z płynów Clarifying Lotion dostępnych w 5 formułach, które nadają skórze blasku i powodują, że preparat nawilżający może w pełni spełniać swoje zadania. Każdy z płynów ma różną moc złuszczania.

3.Nawilżanie Dramatically Different Moisturizing Lotion lub Gel, dostarcza, każdemu typowi skóry, odpowiednią ilość głębokiego nawilżenia i pozostawia skórę elastyczną, miękką i zdrowo wyglądającą.

Produkty z systemu są dostępne w rożnych formułach w zależności od typu skóry. Bardzo ważne jest, aby używać produktów odpowiednich do typu i potrzeb skóry. System stosuje się w całości, po demakijażu 2 razy dziennie, codziennie. Przy początkowym stosowaniu systemu wygląd skóry może się na chwile pogorszyć ( np. wypryski, zaskórniki) ponieważ skóra oczyszcza się z zalegających nieczystości. Po 2 tyg. skóra zostaje oczyszczona i jej wygląd się znacznie poprawia.

Wszystkie produkty są przetestowane alergologicznie i w 100 % bezzapachowe.

Polecam.

Efekt zdrowej skóry zauważyłam, gdy tylko zaczęłam go używać. ;)
Bardzo dobrze oczyszczał i nawilżał, ale pod koniec kuracji \'\'znudził się\'\' mojej skórze.
Cera powracała do normalnego stanu (ni to złego, ni to dobrego, tak jak po umyciu zwykłym żelem), mimo systematycznego stosowania według zaleceń.
Moja skóra nie była już tak problemowa jak wcześniej, ale też nie było już tego efektu idealnej buzi, więc zaprzestałam stosowania.

Reasumując: Po takiej cenie spodziewałabym się dużo większych efektów, ale faktem jest, że skórę wyleczył, więc z czystym sumieniem mogę polecić :)

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

porażka

Ogólnie całość jakos \'3 kroki\' oceniam na wielką porażkę, wydali fortunę na kampanie reklamową, próbki rozdawali dosłownie wszędzie i co? I WIELKA KLAPA

krok 1 - mydło
wysusza i podrażnia skóre, po zastosowaniu czułam jakby cała moja twarz była \'ściągnięta\'

krok 2 - tonik
podrażnia, piecze, tylko czerwone plamy mi po nim zostały, jakby sam spirytus

krok 3 - krem
tutaj się postarali (chociaż!!), krem jest obłędny i jest moim hitem w każdym aspekcie ( no może poza ceną)

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: kilka zestawów próbnych

Kocham

Uwielbiam! Zachęcona tutejszymi recenzjami kupiłam...najpierw zestaw mini na próbę, a teraz mam już pełnowymiarowe opakowania. Mam zestaw nr 3. Najbardziej lubię emulsję nawilżającą ale reszta zestawu też mi bardzo przypadła do gustu. Po teście wielu kremów matujących postanowiłam zmienić taktykę i zacząć nawilżać i to był dobry krok. Moja tłusta cera już nie jest taka problematyczna. Nie muszę matowić skóry co 2h.
Mydło w płynie: przyjemnie czyści skórę nie ściągając jej.
Tonik pomimo nieładnego zapachu (mi to nie przeszkadza) fajnie likwiduje suche skórki.
Emulsja ładnie nawilża a jej żelowa konsystencja fajnie się rozprowadza i szybko wchłania.
Żeby nie było tak pięknie i kolorowo to za minus uważam cenę. Szkoda, że nie jest ciut niższa

Używam tego produktu od: 7mcy
Ilość zużytych opakowań: 1 zestaw próbek, obecnie w trakcie pełnowymiarowego zestawu

Polecam, naprawdę dobra seria.

Idealnie sprawdziła się seria na moje dlugo już trwające problemy z cerą.
Najpierw używałam 3 kroków AntiBlemish, które uregulowały wszystko na buźce, następnie już duży zestaw do cery mieszanej numer 3. Jestem bardzo zadowolona, cera idealna w końcu :). Po żelu naprawdę czysta cera, zmywa cały podkład i brud bardzo dokładnie. Jedyny minus - tonik jest dość mocny, nie wiem czy na dłuższą metę powinno się go stosować rano i wieczorem. Osobiście stosuję teraz tylko rano. Emulsja nawilżająca dobra, ale jak ktoś ma bardziej suchą cerę niż mieszaną to najlepiej, by używał dodatkowo kremu nawilżającego. Mi sama emulsja wystarcza, podkład się później ładnie rozprowadza na twarzy.
Całość bardzo wydajna (zwłaszcza żel).
Polecam :).

mieszane uczucia

Sama nie wiem co mam myslec o 3 step CLinique. Moj numer to 3. Kupilam go ze wzgledu na chyba popularnosc. Ciekawosc wziela gore. Jesli chodzi o kazdy krok to: mydelko dosyc dobrze zmywa buzie, ale nie jest to nic specjalnego. Jedyne co mi sie podoba to ze sie pieni i mam uczucie ze twarz jest naprawde czysta. Drugi krok czyli tonik wywoluje u mnie rozne odczucia. Moim zdanie jest mocno chemiczny i na dluzsza mete, a takze stosowany codziennie, do cery bezproblemowej wiecej zaszkodzi niz pomoze. Zauwazylam ze dobrze dziala kiedy mam problem z cera ale chyba nie odwazylabym sie go stosowac przez dluzszy czas codziennie, jako podstawowa pielegnacje... Jest za mocno chemiczny, podraznia. Trzeci krok czyli krem to dla mnie nic specjalnego.
Ogolne wrazenia mam mieszane, moze bym i nawet kupila ponownie jak skoncze to opakowanie, ale na pewno nie bede go uzywac caly czas, a jednynie od czasu do czasu jako odmiane do mojej pielegnacji. Tyle.

Ilość zużytych opakowań: jedno, pierwsze

Idealny do każdego rodzaju cery.

Byłam sceptycznie nastawiona do tego zestawu, zwłaszcza patrząc na cenę - O ZGROZO! Jednak postanowiłam zaryzykować i muszę przyznać że od tamtej chwili moja codzienna pielęgnacja zmieniła się o 360 stopni!

Co wieczór stosuję zestaw trzech kroków clinique i skończyły się moje problemy z cerą. Zero zaskórników, cera czysta, pięknie nawilżona i bez problemowa! Po dwóch miesiącach stosowania wszystkie inne kosmetyki oddałam mamie. Przestałam używać produktów mocno nawilżających, bo stan skóry się unormował a jeśli już robię z nią coś dodatkowego to od czasu do czasu używam maseczek, głównie dla przyjemności.

Cena mocno odstrasza, ale przy zamówieniach internetowych jest do zniesienia - pod warunkiem że pochodzi ze sprawdzonego źródła. Osobiście zawsze kupuję standardowy rozmiar emulsji/kremu, który wystarcza mi na ok. rok codziennego użytkowania. Tonik i żel kupuję w większych rozmiarach - 400 ml i używam ich ok. 1,5 roku. Opakowania przy tych największych pojemnościach są higieniczne - mają pompki, więc bakterie nie dostają się do wewnątrz.

Jeśli chodzi o emulsję/krem to bez problemu można jej używać pod makijaż. Pięknie współpracuje z kosmetykami kolorowymi.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: 2 zestawy (125 ml lotion + 400 ml mydło w żelu + 400 ml tonik)

Jestem na tak

Przeraziła mnie troche cena, ale siostra mnie przekonała, ponieważ mam baaardzo suchą skóre i żaden krem mi nie pomagał to postanowiłam szarpnąć się na 3 kroki clinique dla suchej skóry. Już po pierwszym dniu zauważyłam, że moja skóra jest zdrowsza i jakby bardziej nawilżona. Aby produkt działał należy pamiętać, zanim zaczniemy nakładać clinique na twarz należy ją wcześniej oczyścić i po nałożeniu 3 kroku należy dopiero wtedy nałożyć krem na twarz, bo 3 roki clinique przygotowują skórę do prawidłowego wchłaniania się kremu

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie pierwszego opakowania

To jest to

Do trzech kroków clinique wracam co chwila, jak tylko pozwala mi na to mój budżet. Podstawą jest odpowiednie dobranie zestawu do typu skóry. Dwa lata temu kupiłam sobie dwa opakowania numerku 4 (małe zestawy). Dla mojej tłustej cery sprawdził się znakomicie. Ilość zakórniaków drastyznie zmalała, nie zauważyłam żadnego przesuszenia.

Pamiętając pozytywne doświadczenia chciałam sięgnąć po zestaw ponownie. Moja skóra w tym czasie dość mocno się zmieniła, nie jest już taka tłusta. Skusiłam sie na zestaw do cery trądzikowej. I znowu dobre rezultaty:

+ świetne oczyszczenie
+zmniejszenie ilości wyprysków
+ cerka gładka i miła w dotyku
+ zminimalizowanie tzw. kaszki na twarzy. Upierdliwe podskórne gródki z brody zniknęły :)
+ dobra wydajność

- otwór w toniku, może wylać się za dużo
- cena, nie jest najprzystępniejsza
- może trochę podrażniać
- nie wyrównuje kolorytu cery

Dodatkowa uwaga: drogie panie kremy dołącozne do zestawów nie są typowymi nawilżaczami i nawet w samej ulotce zalacane jest stosowanie dodatkowego kremu, nie rozumiem więc minusów za niewystarczające nawilżenie. Nie mniej mi nawet to podstawowe nawilżenie na co dzień wystarcza, posiłkuję się dodatkowymi kremami jedynie na noc.

Pamiętać tez należy, że żel do twarzy to nie mleczko do demakijażu, myjemy twarz po pozbyciu się resztek make upu. Żaden żel nie usunie dobrze resztek sylikonów itd. bo to też nie jego zadanie. Narzekanie na nieusunięcie makijażu jest więc na prawdę nie na miejscu. Do tego przeznaczone są inne kosmetyki, jeśli chce się iść na skóty trzeba się liczyć z gorszymi efektami.

Na zimę pewnie zaopatrzę się w numerek dwa, jednak w mrozy skóra potrzebuje delikatniejszego traktowania :).

Dla mnie trzy kroki to najlepsza pielęgnacja na jaką mogę sobie pozwolić. Jak już nadmieniłam niezadowolenie może wynikać w dużej mierze z dobrania nieodpowiedniego zesawu do swojego typu cery, zwłaszcza jeśli narzekamy na przesuszenie.

bardzo przyzwoite

Pierwsze moje spotkanie z systemem trzech kroków Clinique, to był niewypał. Kupiłam numer 3, do skóry mieszanej. Żel do mycia twarzy był ok, oczyszczał i odświeżał. Tonik - alkoholowy, ale miało to sens, wacik po użyciu był brudny. Niestety tonik wysuszał, a żelowa emulsja nawilżająca była dla mnie zbyt lekka. Niezrażona kupiłam numer 2 - i to był strzał w dziesiątkę. Tonik lżejszy, krem treściwszy. Jestem bardzo zadowolona. Zimą - tonik tylko na noc, pod pierzynę z mocno odżywczego kremu. Obecnie moja skóra pozbawiona jest niedoskonałości i odpukać wygląda bardzo ładnie :) na pewno częściowo jest to zasługa Clinique. Na minus - i tak muszę stosować coś więcej na najbardziej suche policzki, zwłaszcza wieczorem.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Pielęgnacja na poziomie

Mam numer 3 do cery mieszanej w stronę tłustej. Mój główny problem to zaskórniki i pojedyncze wypryski. Produkt jako jeden z nielicznych wyraźnie poprawia stan mojej skóry (Nawet mój chłopka zauważył efekt). Stosuję go raz dziennie, kupuję małe zestawy.

Plusy:

+ Zmniejsza ilość wyprysków i widoczność zaskórników

+ Delikatnie zmniejsza błyszczenie się skóry (przy regularnym stosowaniu)

+ Nie podrażnia, nie wysusza (przynajmniej numer 3)

+ Poprawia kondycję i ogólny wygląd skóry

+ Przyjemny w użyciu

+Wydajny

Minusy:

- Jak to w przypadku produktów clinique - cena.

- Żeby dostrzec efekty trzeba stosować na prawdę regularnie

Ilość zużytych opakowań: dwa

Idealny dla alergików

Ja kupuję mini zestawy (zestaw numer2), ponieważ bardziej opłacają się finansowo i posiadają fantastyczne kosmetyczki. Zestaw idealny dla osób ze skłonnościami do alergii. Mydełko mam w żelowej postaci. Zestaw należy stosować codziennie, wtedy efekty są najlepiej widoczne. Wieczorem po zmyciu makijażu przemywam twarz mydłem, następnie bardzo delikatnie przecieram małą ilością toniku na płatku kosmetycznym, krem jednak zostawiam na rano, ponieważ jest idealny pod podkład, wieczorem też można go stosować, ale ja mam mnóstwo innych kremów, które muszę wykończyć.

Używam tego produktu od: 2012
Ilość zużytych opakowań: trzy pełne mini wersje

Kompletnie do niczego!!

Jak się się cieszę, że nie kupiłam dużych pełnych opakowań!!! Ach! A było tak blisko... na szczęście w końcu zdecydowalam się na ten mini podróżny zestawik numer 3 do cery mieszanej w kierunku tłustej.

Cena to 35 zł za wszytkie 3 kosmetyki po 30 ml czyli mydło w płynie(żelu), tonik, żel/krem do twarzy.

Żel myjący:
-skończył mi sie jako pierwszy. mało wydajny.
-słabo sie pieni, więc trzeba nalożyc go więcej przez co szybko sie kończy
-nie radzi sobie ze zmyciem makijażu z twarzy
-zapach mało przyjemny
-nie zrobił nic nadzwyczajnego. słaby biorąc pod uwagę cene, markę i obietnice producenta.
-ściaga twarz

Tonik:
-od niego oczekiwałam najwięcej. To jego najbardziej chciałam przetestować z calej trójki.
-zwykly alkoholowy tonik.
-nie zauwazyłam żadnego obiecanego zluszczenia
-najbardziej wydajny ze wszytkich 3 produktów
-fatalna butelka a raczej aplikacja. przez wielka dziurę wylewa się masa produktu

Żel/krem: (stosowałam na noc)
-śmierdzi tak szpitalnie...
-mało wydajny
-słabo nawilża (w sumie wcale)
-trzeba sporo go nalożyć bo przy takiej normalnej ilości do wchlonięcia skóra jest ściagnięta nadal po poprzednich dwóch krokach

Ogólna ocena to mega rozczarowanie!!!!

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 cały zestaw podrózny po 30 ml