Clinique, System 3 kroków (mydło, tonik, krem)

Clinique, System 3 kroków (mydło, tonik, krem)

System Pielęgnacji Skóry 3 Kroki Clinique – opracowany przez dermatologów.

System, który stosowany w domowych warunkach zapewnia świetną cerę. Nie ważne jak nowoczesny jest kosmetyk, nie jest on w stanie sprostać obietnicom, jeśli osoba stosująca go nie ma dobrych nawyków w codziennej pielęgnacji skóry, które powodują, że skóra jest oczyszczona i gładka a dzięki temu podatna na dobroczynne działanie innych produktów. Podstawowym wyróżnikiem tego systemu jest złuszczanie. “Złuszczanie można porównać do ćwiczeń; lepiej jest realizować regularnie średnio-zaawansowany program ćwiczeń, niż od czasu do czasu udać się na forsowny trening”, mówi wiodący dermatolog Clinique David Orentreich. Codzienne delikatne złuszczanie usuwając obumarły naskórek przyspiesza i reguluje naturalne procesy regeneracyjne skóry, zmniejsza widoczność porów i drobnych zmarszczek, wygładza skórę i wyrównuje jej koloryt.

System Pielęgnacji Skóry 3 Kroki Clinique

1.Oczyczczanie mydłem w postaci kostki dermatologicznej lub mydełka w płynie, dostępnym w trzech formułach Extra-Mild, Mild oraz Oily Skin Formula. Odświeża i oczyszcza skórę nie pozostawiając jej suchej, ściągniętej i nie powodując uczucia dyskomfortu.

2.Złuszczanie jednym z płynów Clarifying Lotion dostępnych w 5 formułach, które nadają skórze blasku i powodują, że preparat nawilżający może w pełni spełniać swoje zadania. Każdy z płynów ma różną moc złuszczania.

3.Nawilżanie Dramatically Different Moisturizing Lotion lub Gel, dostarcza, każdemu typowi skóry, odpowiednią ilość głębokiego nawilżenia i pozostawia skórę elastyczną, miękką i zdrowo wyglądającą.

Produkty z systemu są dostępne w rożnych formułach w zależności od typu skóry. Bardzo ważne jest, aby używać produktów odpowiednich do typu i potrzeb skóry. System stosuje się w całości, po demakijażu 2 razy dziennie, codziennie. Przy początkowym stosowaniu systemu wygląd skóry może się na chwile pogorszyć ( np. wypryski, zaskórniki) ponieważ skóra oczyszcza się z zalegających nieczystości. Po 2 tyg. skóra zostaje oczyszczona i jej wygląd się znacznie poprawia.

Wszystkie produkty są przetestowane alergologicznie i w 100 % bezzapachowe.

Kompleksowa pielęgnacja skóry

Stosując trzy kroki mam wrażenie, iż skóra jest naprawdę dobrze oczyszczona. Dobry demakijaż to podstawa pielęgnacji, a moja przygoda z produktami tego typu trwa od dawna. Wiele produktów jest za ciężkich i zbyt agresywnych, inne są zbyt delikatne. W efekcie miałam albo rozszerzone naczynka i rumień na policzklach, albo nadprodukcję sebum...

Przetestowałam 3 linie Clinique nim znalazłam tę odpowiednią dla mojej skóry - i tu istotna uwaga - źle dobrana linia robi więcej złego niż dobrego...
Używałam 2, 3, linii na niedoskonałości i dopiero 1 mi podeszła. Dla wyjaśnienia, mam cerę mieszaną, lecz wszystkie linie do niej dedykowane (czy to mieszana w stronę suchej czy tłustej), były dla mnie zbyt mocne - w efekcie rozszerzone naczynka, rumieńce, wysuszona skóra i szczypanie...

Stosuję krem do mycia twarzy, tonik i żel (a nie emulsję).
Przed krokiem pierwszym, wieczorem, usuwam makijaż za pomocą wody miclearnej, następnie stosuję drugi krok i na koniec nakładam żel.
Rano nie nakłądam żelu na strefę T. Mimo, iż jest on dedykowany do skóry mieszanej, to połączenie 3 kroku z jakimkolwiek innym kremem zbyt obciąża moją skórę - w efekcie nadmiar sebum...

Skóra jest rozświeltona dzięki codziennemu, systematycznemu złuszczaniu i nawilżaniu.
Wydaje się też zmatowiona, bez nadmiaru sebum, nie jest ociężała i zaczerwieniona.

Problematyczna dla mnie jest natomiast procedura doboru linii, różne konsultantki z dużych perfumerii proponowały mi różne warianty linii, nie było jednego oczywistego rozwiązania.

Podsumowując, moim zdaniem skuteczność tego programu leży w kompleksowym podejściu. Stosowanie tylko 1 lub dwóch kroków mija się z celem (przetestowałam). Skóra musi być delikatnie umyta, złuszczona i nawilżona, a to dają 3 kroki. Następnie chwilę dajemy jej odpocząć i nakąłdamy krem specjalnie dobrany do potrzeb skóry. Sam krok 3 to za mało, nie zadba o skórę w sposób wystarczający.

Używam tego produktu od: 3 lat (z drobnymi przerwami)
Liczba zużytych opakowań: 3 (czwarte w trakcie)

świetny od czasu do czasu

Bardzo lubię stosować ten zestaw od czasu do czasu, gdy na mojej twarzy pojawiają się wypryski.

jest świetny na wyjazdy (kupuje 30ml miniaturki, które i tak ze względu na swoją wydajność starczają na bardzo długo)

tonik ładnie wysusza zmiany trądzikowe,
żel świetnie radzi sobie z makijażem,
krem jest lekki i nie obciąża skóry.

oceniam zestaw do cery normalnej w stronę tłustej.

Ilość zużytych opakowań: 4 zestawy miniatur po 30ml

Dla mnie tak !

Od kilku lat mam problem z trądzikiem ,(typ 3) . A to moje wybawienie. :) Szkoda tylko , że nie znalazłam ich wcześniej .
Jedynym minusem może być cena i to , że trochę przesusz , ale po to są kremy nawilżające :D

Jestem na początku używania....więc...

Tak jak napisałam w temacie jestem na początku używania 3 STEPS CLINIQUE TYPE 1 do skóry bardzo suchej i suchej. Zakupiłąm za namową konsultantki owej firmy. Kupiłam zestaw promocyjny na poczatku listopada o pojemności 50ml, 50ml, i 30ml. Aby efekt był widoczny (według konsultantki) używałam i dotąd używam 2 razy dziennie-rano i wieczorem. Nie zauważyłam jakiś znacznych efektów po używaniu preparatów, ale może to dlatego iż moja cera poza ekstremalną suchością nie posiada żadnych mankamentów widocznych takich jak wyryski, nierówności, zaczerwienienia, itp. Moja cera to suchość no i zmarszczki mimiczne...wiele i moim zdaniem dość głębokie :) . Myślę natomiast, iż moja cera jest bardziej gładsza w dotyku, i po całym rytuale makijaż trzyma się dłużej. Używam w kolejności: 1. płyn myjący, 2. tonik złuszczający, 3. emulsja nawilżająca-żółta, 4. serum, 5.krem, a potem rytuał makijażowy czyli podkład, puder, i reszta :)

Pamiętam natomiast jak użyłam 3 STEPS za pierwszym razem, moja cera była czysta, gładka i super nawilżona... i taka delikatna, jak skóra bobaska :)

Ostatnio kupiłam w DOUGLAS\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'ie tonik i żel myjący w promocyjnej cenie -20%, a w Sephor\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'ze kupiłam 2 emulsje po 200ml za 125 zł (z datą ważności 3 lata od 2102r)

Po dłuższym stosowaniu postaram się edytować moją recenzję i dopisać więcej szczegółów dotyczących używania i efektów.

Stawiam na razie 4 gwiazdki, bo nie wiem jak będzie dalej :)

Nigdy więcej...

Jako posiadaczka cery mieszanej w kierunku tłustej oczywiście musiałam zakupić ten zestaw.W Sephora dałam za niego w promocji jakieś 100 zł., no ale było to ze dwa lata temu...Sumiennie używałam, zgodnie ze wskazówkami.Rozbijmy ocena na poszczególne produkty:..Mydło -Mydło bardzo fajnie się spisywało do oczyszczenia twarzy. Rzeczywiście cera była pięknie oczyszczona, taka domyta. Bez problemu mydło w kostce usuwa makijaż . Oczywiście do demakijażu oczy nie wolno go używać, bo mydło trochę wysusza cerę.Tonik - Tonik to bardzo słaby punkt tego zestawu... Jeśli chciała bym używać do twarzy spirytusu salicylowego, to kupiła bym go w aptece za max 10 zł a nie za 100.Nie tarłam nim skóry, po prostu przemywałam twarz, i to niewinne przemywanie masakrycznie wysuszyło mi skórę. Płatami zachodziła mi ona z twarzy...I nie pomógł tu nawet fajny krem nawilżający który jest w zestawie... Okropieństwo ....Krem..Kremik sympatyczny, nawilżający byłam z niego zadowolona gdy przestałam używać toniku. ładnie nawilżał moją cerę, nie lepił się po nałożeniu na skórę...Krem i mydełko z czystym sumieniem polecam - fantastycznie dbają o skórę twarzy i są bardzo wydajne.,,,Ale ten tonik... Spirytus salicylowy chyba jest delikatniejszy niż on. Ten tonik robi krzywdę skórze...Za krem i mydełko 3 gwiazdki

Cudotworcy

Jestem zachwycona . Mam cere mieszana w kierunku tlustej . Ten zestaw a zwlaszcza tonik nr 3 i 2 dzialaja najlepiej .
Mam problematyczna cere a ta wielka trojka fundnela mi nowa cere , zdrowa , z blaskiem , bez wypryskow , bez zaskornikow . Nie wiem co jeszcze dodac warto sprobowac .
Moze wysuszayc skorki w okolicach nosa ale to jesli ktos zle tego uzywa , nie wolno trzec . Polecam sprobowac , mozna zakupic kosmetyczke z mini produktami w Douglasie za 35 zl , wiec naprawde warto bo nawet te miniaturki starczaja na dwa tygodnie a nie na tydzien jak pisze producent . Zestaw wart kazdej ceny . Nigdy sie z nim nie rozstane .

Ilość zużytych opakowań: 2 duze toniki , 1 maly , wiele opakowan mini

nic więcej z clinique..

Ten zestaw chodził za mną już dosyć długo, aż w końcu otrzymałam go na gwiazdkę.. mam cerę mieszaną ze skłonnościami do przesuszania, więc zestaw nr 2 powinien być w moim przypadku strzałem w 10, niestety okazało się inaczej.. nie wiem tylko, co jest winą mojego niezadowolenia.. zbyt długie leżakowanie kosmetyków w drogerii, czy nieumiejętna produkcja clinique..no ale zacznę od początku, żel do mycia twarzy był chyba jedynym godnym polecenia produktem z tego zestawu, choć i tak mnie nie powalił, bardzo mocno ściągał moją skórę,trochę przesuszał, osobiście znam kilka lepszych i zdecydowanie tańszych kosmetyków do mycia twarzy, kolejnym produktem był tonik, który okazał się dla mnie zbyt mocny, po jego aplikacji skóra mnie mocno szczypała, była mocno podrażniona, a sam w sobie w zapachu był identyczny ze zwykłym spirytusem salicylowym.. wisienką na torcie był z kolei krem do twarzy.. używałam go codziennie, pozostawiał skórę dosyć miękką w dotyku, niezbyt nadawał się pod makijaż, jednak po tygodniu z przyjemnego zapachu pozostał jedynie smród porównywalny z duszącym zapachem kurzu, okropieństwo, nie dało się go nakładać na twarz, więc wylądował jako mleczko do nabłyszczania mebli ;/

Ilość zużytych opakowań: niecałe zużyte

uwielbiam

mam system 3 krokow do cery tlustej. i musze powiedziec ze jestem z niego bardzo zadaowolo:) cera poprawila sie , jest miekka jak pupa niemowlaka :P i znikaja niedoskonalosci -tylko tonic ma drażniacy zapach ( jak dla mnie troche smierdzi).gel stosuje pod jako "baze" pod krem i efekt matu utrzymuje sie dlugo :) polecam jedyny minus to wysoka cena :/

Używam tego produktu od: miesiaca

3 Steps - stały punkt dnia.

System 3 kroków Clinique można kochać lub nienawidzić. Kilka miesięcy temu zdradziłam go z produktami Normaderm, których miniaturki, zapakowane w sympatyczną metalową puszkę dostałam gratis do zakupów w drogerii Super Pharm. Niestety "zestaw alternatywny" zupełnie się nie sprawdził i z pokorą wróciłam do poczciwych 3-steps Clinique.

Mój zestaw składa się z następujących wersji poszczególnych kroków:
Step 1: Liquid Facial Soap Mild
Step 2: Claryfying Lotion 2 - płyn złuszczający
Step 3: DDML (lotion) oraz tylko latem DDMG (żel)

Oceniam tutaj efekty ŁĄCZNEGO działania wszystkich trzech kosmetyków.

Zalety:
- dzięki odpowiedniemu doborowi szczególnie płynu złuszczającego cera nie jest przesuszona. Na początku przygody z tą serią używałam płynu złuszczającego nr 3 i efekt był opłakany - skóra wysuszona na wiór, nowe wypryski
- cera przy regularnym stosowaniu 3 kroków jest bardzo miękka
- wypryski i inne niespodzianki pojawiają się u mnie bardzo sporadycznie
- stosowanie 3 kroków wyrównało koloryt mojej cery - zniknęły zaczerwienione miejsca, które zostały po wyleczonych zmianach trądzikowych
- emulsja oraz żel będące krokiem nr 3 nie "gryzą się" z kremami nawilżającymi lub podkładami (przynajmniej dream matte Maybelline, double wear Estee Lauder)

Wady:
- emulsja DDML (3 krok) nie służy mojej cerze w wysokich temperaturach latem - trudno się wtedy wchłania, dlatego latem używam zasadniczo wersji żelowej DDMG
- konieczność bardzo trafnego doboru kosmetyków do wymagań danej cery - w moim przypadku na samym początku konsultantka firmy Clinique "pomyliła się" w odniesieniu do płynu złuszczającego
- niektórym może przeszkadzać parafina w emulsji DDML oraz alkohol w płynach złuszczających (wersja 2)
- zbyt duży otwór w butelce płynu złuszczającego
- cena regularna - choć ja kupuję zazwyczaj w czasie trwania akcji promocyjnych gdy można otrzymać rabat lub/i kosmetyczkę z miniaturami przeróżnych produktów Clinique do wypróbowania.

Myślę, że kluczem do zadowolenia z systemu 3-steps Clinique jest trafny dobór poszczególnych jego elementów, poza tym systematyczność w stosowaniu i trochę cierpliwości, gdyż nawet ulotki dołączone do produktów informują o możliwości przejściowego pogorszenia się stanu cery na początku użytkowania produktów z tego systemu.

Używam tego produktu od: Kilka lat
Ilość zużytych opakowań: > 10 o różnych pojemnościach

To czego szukałam

Zestaw 3 kroków Clinique do skóry mieszanej w stronę tłustej zakupiłam chyba tylko dlatego, że jeszcze miałam odrobinę nadziei, że coś pomoże mojej skórze z pryszczami, zaskórnikami i zatkanymi porami (ogólnie nieciekawie ;p). Zachwyciłam się już po pierwszym zastosowaniu, skóra była gładka i przyjemnie napięta, po kilku dniach zauważyłam wyraźną poprawę jeśli chodzi o wypryski oraz skóra stała się bardziej promienna. Używam już prawie miesiąc i czasami wyskoczy mi jakaś krostka, ale ogólnie ten zestaw pomógł mi w walce z trądzikiem :)

Bardzo dobra pielęgnacja cery!!!

W Sephorze swojego czasu przy każdym zakupie mozna było otrzymać próbki trzech kroków, lecz ciągle je jakoś rzucałam w kąt, aż w końcu postanowiłam zakupić miniaturkową wersje która pięknie mi wygładziła skórę. Zachęcona tym efektem zakupiłam cały zestaw w normalnych rozmiarach.
Mam skóre normalną w kierunku suchej, występowały mi przesuszenia niekiedy od klimatyzacji, ale ogółem większym problemów nie miałam. Trzy kroki kupiłam, aby nie mieć problemu z suchościa w niektórych miejscach.
Cóż mogę powiedzieć..
Ten zestaw jest świetny!

Początkowe użytkowanie- pierwsze dwa tygodnie:
pojawił się pryszcze i to w sporej ilości, ale później schodziły i już sie nie pojawiały.

Zestaw:
Żel- ładnie oczyszcza skóre z makijążu, zostawia ją delikatną, nie sciąga, nie drażni oczu jeśli przez przypadek się tam dostanie, łatwo się go nabiera, dobrze się rozciera, pieni, starcza na długo.

Tonik- na początku stosowania występowało lekkie podrażnienie, później już nie. Dobrze oczyszcza skóre. Drobny minus to po dłuższym czasie użytkowania ok 8 miesięcy, zauwazyłam że mniej rozjaśnia skóre jak wcześniej - ma bardziej szary odcień. Rozjasnia- nadaje naturalnego blasku, świeżego kolorytu. Tonik nie ściera opalenizny.

Krem- szybko się wchłania, nawilża , ale bez przesady, jest lekki, na długo starcza.

Moja skóra bardzo się zmieniła po 3 krokach- nie mam przesuszeń, pryszczy, jest gładka, promienna, naprawdę bardzo dobrze się prezentuje.

Minusem jest cena- za to odejmuje pół gwiazdki, i to że po ponad pół rocznym użytkowaniu skóra traci ten blask i czystość jaką miała wcześniej - dalej jest w dobrym stanie, ale cera jakby przyzwyczajała się do kosmetyku - odejmuje kolejne pół gwiazdki.

Polecam wszystkim kobietom chcącym zadbać o swoją cerę, bo warto!!!!!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego opakowania

Polecam!

Do tej pory miałam problemy z cerą - pojawiające się krostki sprawiały, że miałam wrażenie że cały świat tylko na to zwraca uwagę :) na szczęście trafiłam na przecenę miniaturek 3 kroków Clinique i postanowiłam spróbować. Mam cerę mieszaną w kierunku tłustej, dlatego też wybrałam produkt nr "3". Szybko skusiłam się na kupno dużych opakowań, a miniaturki super się sprawdzają w trakcie podróży :)

Mydełko:
+ dobrze się pieni
+ pozostawia wrażenie błogiej "suchości" i czystości na skórze

Tonik:
- minus za zapach i zawartość alkoholu
+ ...ale dzięki temu cera powraca do normalnego stanu, nie jest już tłusta w strefie T

Żel:
+ bardzo dobrze i szybko się nakłada
+ nie natłuszcza skóry, a jedynie przyjemnie ją "rozświetla", sprawia, że wydaje się zdrowa i naturalna
+ super się sprawdza jako żel pod podkład

Na koniec muszę odjąć pół gwiazdki:
- za cenę (chociaż za każdym razem poluję na przeceny, tak więc można jakoś przeżyć :), poza tym opakowania są bardzo duże i wydajne)
- nie wiem czy celem tego produktu jest usuwanie zaskórników, jeżeli tak - to u mnie niestety nie pomógł, dalej borykam się z tym problemem w kącikach nosa

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: zużyte miniaturki, jestem w trakcie dużych opakowań