Clinique, System 3 kroków (mydło, tonik, krem)

Clinique, System 3 kroków (mydło, tonik, krem)

System Pielęgnacji Skóry 3 Kroki Clinique – opracowany przez dermatologów.

System, który stosowany w domowych warunkach zapewnia świetną cerę. Nie ważne jak nowoczesny jest kosmetyk, nie jest on w stanie sprostać obietnicom, jeśli osoba stosująca go nie ma dobrych nawyków w codziennej pielęgnacji skóry, które powodują, że skóra jest oczyszczona i gładka a dzięki temu podatna na dobroczynne działanie innych produktów. Podstawowym wyróżnikiem tego systemu jest złuszczanie. “Złuszczanie można porównać do ćwiczeń; lepiej jest realizować regularnie średnio-zaawansowany program ćwiczeń, niż od czasu do czasu udać się na forsowny trening”, mówi wiodący dermatolog Clinique David Orentreich. Codzienne delikatne złuszczanie usuwając obumarły naskórek przyspiesza i reguluje naturalne procesy regeneracyjne skóry, zmniejsza widoczność porów i drobnych zmarszczek, wygładza skórę i wyrównuje jej koloryt.

System Pielęgnacji Skóry 3 Kroki Clinique

1.Oczyczczanie mydłem w postaci kostki dermatologicznej lub mydełka w płynie, dostępnym w trzech formułach Extra-Mild, Mild oraz Oily Skin Formula. Odświeża i oczyszcza skórę nie pozostawiając jej suchej, ściągniętej i nie powodując uczucia dyskomfortu.

2.Złuszczanie jednym z płynów Clarifying Lotion dostępnych w 5 formułach, które nadają skórze blasku i powodują, że preparat nawilżający może w pełni spełniać swoje zadania. Każdy z płynów ma różną moc złuszczania.

3.Nawilżanie Dramatically Different Moisturizing Lotion lub Gel, dostarcza, każdemu typowi skóry, odpowiednią ilość głębokiego nawilżenia i pozostawia skórę elastyczną, miękką i zdrowo wyglądającą.

Produkty z systemu są dostępne w rożnych formułach w zależności od typu skóry. Bardzo ważne jest, aby używać produktów odpowiednich do typu i potrzeb skóry. System stosuje się w całości, po demakijażu 2 razy dziennie, codziennie. Przy początkowym stosowaniu systemu wygląd skóry może się na chwile pogorszyć ( np. wypryski, zaskórniki) ponieważ skóra oczyszcza się z zalegających nieczystości. Po 2 tyg. skóra zostaje oczyszczona i jej wygląd się znacznie poprawia.

Wszystkie produkty są przetestowane alergologicznie i w 100 % bezzapachowe.

wspaniałe działanie

Opinie na temt trzech kroków są podzielone, ja należę do grupy zadowolonej ;) Na stałe zagoszczą w mojej łazience. Napewno system trzech kroków trzeba dobrać w sposób odpowiedni do swojego rodzaju cery analizę można zrobić na stronie cliniqe. Dokonując analizy na tej właśnie stronie okazało się że moja skóra jest mieszana w kierunku suchej yyyy? Nie zgadzam się absolutnie dlatego wybrałam produkty dla tego rodzaju skóry.
Po pierwszym zastosowaniu nie było jakiegoś wielkiego wow, ale... po systematycznym codziennym stosowaniu trzech kroków raz dziennie wieczorem efekty są rewelacyjne, dodam że łaczę pielęgnację trzema krokami z kapsułkami Gal, Dermogal A+E, Kapsułki żelatynowe twist off. Czyli codziennie używam mydełka (w płynie) codziennie toniku 4 razy kremu i zamiennie 3 razy w tyg rybek gal. To jest mój wypracowany system który przyniósł w KOŃCU oczekiwane efekty.

Odnośnie produktów 3 kroki cliniqe

mydełko w płynie:
- dobrze myje twarz
- pieni się dość obficie
- ma lekki, ledwie wyczuwalny, ale nie drażniący zapach
- wydajne
- konsystencja lejąca

Tonik:
- śmierdzi alkocholem mam wrażenie jakbym myła twarz czystym spirem aż pieką mnie oczy nie ma mowy o pocieraniu płatkiem (za to pół gwiazdeczki w dół)
- wybrany przezemnie dość mocno wysusz skórę lekko ją spina i jakby dezynfekuje
- broń Boże żeby dostał się do oczu

Krem
- duże opakowanie (bardzo wydajny)
- kolor żółty ale nie pozostawia koloru na twarzy
- szybko się wchłania
- świetnie nawilża spiętą krok wcześniej tonikiem skórę
- bezzapachowy

Minusem okazuje się być również cena za każdy z tych produktów trzeba dość słono zapłacić... Można wcześniej przetestować kosmetyki w takich małych 30ml opakowaniach.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszych

bez rewelacji

Kupiłam dwa mini zestawy-pierwszy do typu 2 (sucha w stronę mieszanej) a drugi to typ 3 (mieszana do tłustej).
Stosowałam oba do mojej mieszanej przetłuszczającej się skóry i nie zauważyłam wielkich zmian.

Mydło w sumie ok, dobrze sie pieni i oczyszcza skórę.

Tonik śmierdzący, podrażnił mi buzię.

Krem do cery typu 2 dla mnie za ciężki żle się wchłaniał i zostawiał tłustawą warstwę. Ten do skóry typu 3 był lepszy bo w postaci żelu lekki, fajny.

Ogólnie nie zainwestuję w duże opakowania. Już bardziej polecam biodermę do skóry trądzikowej

Ilość zużytych opakowań: po jednym każdego rodzaju

Nie dla wrażliwej cery.

Przed zakupieniem pełnowymiarowych opakowań stosowałam próbki przez kilka dni. Jestem posiadaczka skóry suchej, wrażliwej i atopowej, jednak czasem pojawiaja sie na niej drobne niedoskonałosci (w okolicy nosa czy brody). 3 kroki clinique na pewno nie przyczyniły się do jej polepszenia. Stosowałam kosmetyki do typu skóry nr 2.

mydło (Liquid Facial Soap Mild) sprawdził się u mnie genialnie- w bardzo szybki i wygodny sposób pozbywał się makijażu nawet tego wodoodpornego (poradził sobie nawet z wodoodpornym tuszem tej samej firmy), nie uczulił mojej wrażliwej i atopowej skóry a nawet lekko ja nawilżył. Zużyłam pełne opakowanie po 8 miesiacach i zamierzam go kupić jeszcze raz

toniku (Clarifying Lotion 2) po roku ubyło ok 3/4 całego opakowania. Stosuję go tylko latem/wiosna w strefie T, gdy jakiś krem z filtrem mnie zapcha. Zima moja skórę bardzo wysusza. Zapach alkoholu az razi. Po jego uzyciu skora lekko piecze, raczej nie kupie po raz kolejny

lotion (Dramatically Different Moisturizing Lotion) to dla mnie nic innego jak zwykły zapychacz. Po jego uzyciu wyszly mi zaskorniaki. zaluje, ze kupilam cale opakowanie, stoi teraz w szafce nieuzywane.

Napisałam, że nie wiem czy kupię ponownie ponieważ do mydła na pewno wróce, a co do reszty niekoniecznie.

Ilość zużytych opakowań: po jednym calym z kazdego kroku

Dobry,choć mocno przereklamowany

Dostałam zestaw za darmo z konkursu na stronie Clinique.Nie wiem czy zdecydowałabym się go kupić.Mam zestaw 2,wahałam się czy nie wziąć na wszelki wypadek nr 1,ale w sumie ten jest ok.Żel świetnie się pieni i jest bardzo wydajny.Po umyciu i osuszeniu twarzy skóra nie jest ściągnięta jak po innych tego typu kosmetykach.Tonik cuchnie jak denaturat,ale działanie ma bardzo fajne,przyjemnie chłodzi buzię.Emulsja do nawilżania byłaby naprawdę super,gdyby była emulsją a nie kremem.Gęsta konsystencja nie pozwala na swobodne używanie produktu,muszę wygrzebywać drugim końcem łyżeczki,bo inaczej nie da rady.Ale świetnie nawilża i ładnie się wchłania.Stosuję zestaw dopiero drugi tydzień ale ponoć pierwsze efekty zauważalne są już po kilku dniach.Ja na razie żadnej poprawy nie dostrzegam...

Używam tego produktu od: od ok. 2 tygodni

Clinique- 100% odpowiedniej pielegnacji

sadze że ocena jest niezbyt wysoka gdyz wiele opini jest tak slabych ze wzgledu na to że użytkowniczki źle przeprowadzily analize swojej skory i dlatego nie idac rezultatow. Firma Clinique bardzo swietne posiada ksmetyki do pielegnacji , czemu? po 1 sa przetestowane dermatologicznie!!! z szeroka gama kosmetykow dla kazdej cery. Moim zdaniem po prostu trzeba poswiecic troche czasu udac sie do drogerii zasiegnac porady badz przy okazyjnej wizycie u kosmetyczki przeprowadzic analize skory i to wystrczy by dobrac odpowiednie kosmetyki:)

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

taki sobie

Mam zestaw nr 1.
Mydło może być, tonik też ciekawy (twarz gładsza po użyciu, ale za to krem nie nawilża tak jak bym chciała (zbyt słabo). Kupiłam zestaw miniaturowy, ale i tak za tę cenę (30 kilka zł) można nabyć pełnowymiarowy zestaw polskich i lepszych kosmetyków o lepszym składzie, np. ziaja.
Nie bardzo rozumiem fenomen tej firmy. Plusem jest możliwość wzięcia do bagażu podręcznego mini kosmetyków.

Uratował mi skórę :)

Mam zestaw nr 2 dla cery mieszanej w stronę suchej, ale następnym razem kupie chyba nr 1.

+Żel bardzo dobrze muyje twarz
+Skóra po jego użyciu jest gładziutka
+Tonik świetnie usuwa resztki zanieczyszczeń
+Krem neutralizuje tonik
+Wygładza i nawilża skórę
+Mam wrażenie, że po regularnym użytkowaniu rozjaśniły się moje zaczerwienienia
+Moja pooperacyjna cera została uratowana :)

Odjęłam pół gwiazdki bo tonik mocno zalatuje alkoholem, ale nie przeszkadza mi to za bardzo.

nic szczególnego!

Używałam zestawu nr 2 dla cery mieszanej w stronę suchej, z mydełkiem w płynie.
Krem: fajny, bardzo lekki, przyjemnie pachnie, ale nie za taką cenę spodziewałam się czegoś lepszego. Nie jest dobrą bazą pod podkład wbrew temu co mi powiedziano w drogerii.
Płyn: sam alkohol, zresztą taki tonik to sobie każdy może w domu zrobić, bo skład to alkohol, kwas salicylowy, gliceryna i hydrolat oczarowy. Zamiast tego przerzuciłam się na stosowanie samego hydrolatu, przynajmniej nie podrażnia skóry ;)
Mydełko: najlepsze z całego zestawu. Bardzo wydajne (wszystko już dawno zużyłam, a mydełka mam jeszcze pół tubki), po umyciu buzia jest mięciutka i gładziutka ;)

Ilość zużytych opakowań: krem 30 ml, płyn 100 ml i mydełko 50 ml

Miłe zaskoczenie

Zacznijmy od tego, że mam bardzo nietypową skórę, tzw. marmurkową. Bardzo delikatną i do tego niezwykle wrażliwą, ze skłonnościami do uczuleń. A jako, że skóra twarzy jest jeszcze bardziej delikatna to ciągle miałam z cerą problemy - wypryski, wągry, zaczerwienienia i pękające naczyńka.
Próbowałam już wiele specyfików od typowo drogeryjnych, po apteczne i niestety zawsze coś było potem nie tak z cerą.
Aż do czasu kiedy skusiłam się na 3 Kroki. Przyznaję, że podchodziłam do tego bez entuzjazmu, w końcu tyle razy się rozczarowywałam. Ale efekty stosowania po tygodniu są jednak rewelacyjne!

Skóra stała się gładsza, jaśniejsza (zdecydowanie mniej zaczerwień), nie świeci się, wypryski pojawiają się sporadycznie, co jest pewnie ofektem oczyszczania się skóry o czym wspominał producent. Najważniejsze jest także dla mnie to, że produkt nie uczula mnie! Mogę go bezpiecznie stosować bez niemiłych niespodzianek.

Mając w pamięci, niektóre negatywne recenzje muszę dodać od siebie, że bardzo istotne jest stosowanie 3 Kroków wg zaleceń producenta, czyli:
- mydełko nie służy do demakijażu! Używamy go po zmyciu make-up\'u.
- krem (choć w zasadzie to emulsja/żel) jest czymś w rodzaju bazy, pierwszym krokiem w codziennym nawilżaniu cery. To nie jest balsam nawilżający na cały dzień!

Bez tego nic dziwnego, że produkt nie sprosta zbyt wygórowanym wymaganiom.

Podsumowując:
+ mydełko ma neutralny zapach i jest wydajne
+ krem/emulsja bardzo dobrze wstepnie nawilża cerę
+ świetna baza pod makijaż
+ tonik i mydełko cudowanie doczyszcza cerę
+ stosowane regularnie daje szybkie efekty
+ mniej wyprysków, zaczerwień, wągrów
+ w moim przypadku daje lekki efekt matujący
+ skóra jest gładka i sprężysta, promienieje oraz wygląda niezwykle świeżo

- tonik okropnie śmierdzi alkoholem
- cena początkowo zniechęca
- nie wolno zawierzać od razu gotowym zestawom, czasem lepiej jest wymieszać je.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie używania małego zestawu podróżnego

Zaczynam testowanie/KOSZMAR

PODSUMOWANIE :
Ten zestaw to coś najgorszego na świecie...używałam przez 2 miesiące...to co się stało z moją twarzą to istny dramat.Mnóstwo zaskórników,wielkich podskórnych pryszczy,skóra sucha jak papier...coś strasznego
Dziewczyny nie warto!Pieniądze wyrzucone w błoto...

Dziś zakupiłam zestaw 3-kroków nr.2
w skład zestawy wchodzi:
-żel oczyszczający
-płyn złuszczający
-emulsja nawilżająca
Pani w Sephorze poradziła mi,aby na emulsje nałożyć moj krem.Wybrałam rumiankowy krem z Mineral Flower(jestem pewna,że ten krem nie spowoduje u mnie alergii,wiec test bedzie wiarygodny)
Po 3 tyg napisze,jak sprawdziły się te produkty

zestaw 4 mój ulubiony

Używam zestawu 3 kroków dla cery tłustej czyli 4. Jak dla mojej mega przetłuszczajacej sie skory idealne . Mydło w płynie idelanie usuwa zanieczyszczenia , tonik daje jeszcze wieksze poczucie czytosci i siezosci , na koniec delikatny nawilzajacy zel kotry nie zapycha porow i nie natluszcza skory. Zestaw jest idelany dla osob kotre rowniez uzywaja jakis masci dermatologicznych . Ewentualnie jeśli używacie czegoś mocno złuczajacego możecie ograniczyc używanie toniku. Wszytskie kosmetyki z zestawu 4 nie spowodowały u mnie żadnych podrażnienien czy uczuleń.

Zalety:
* zmiejsza blyszczenie skory
* dokladnie oczyszcza
* nawilza skore co potrzebne jest nawet tej najbardziej tlustej :)
* mozna uzywac przy polaczeniu z innymi bardziej leczniczymi specyfikami
* nie zapycha porów
* nie podraznia
* wydajny

Wady:

jak dla mnie nie ma , cena nie przeraza, najlepiej poczkeac az w sephorze czy douglasie na promocje wszytsko -20% itp i wtedy zaopatrzec sie w najwieksze pojemnosci.

Jak ktoś nie wie czy mu podpasuje zawsze może kupić małe zestawy po ok 30 zl i wypróbować

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: nie liczyłam :) napewno dużo

Oj tak

2 lata temu zostałam poparzona kwasami. Kosmetyczka źle oceniła stan skóry (trądzik, tłusty film, ale skóra delikatna wrażliwa i przesuszająca się) i zafundowała mi miesiąc zwolnienia w domu. Koszmaru tego, i bólu z nim związanego nie dawało się wyleczyć... Po grubo ponad półrocznej walce o znormalizowanie mojej skóry dermatolog w końcu powiedział żebym spróbowała Clinique bo już nie mamy pomysłów zbytnio. Nie miałam żadnych próbek, od razu kupiłam opakowania pełnowymiarowe. No i zaczęły się schody. Lotion 1 był za słaby i nie przyniósł żadnych efektów, DDML był za ciężki na dzień (zwłaszcza że na niego jeszcze krem...) a żel... hmm... jakby było coś pomiędzy Mild i Normal to by było fajnie, ale niewydajny.
Metodą prób i błędów razem z panią Clinique\'ową doszłyśmy co i jak. Nie ma co się napinać że zestaw musi byc danego numeru. Lotion mam teraz numer 2. Nawilżacz mam DDMG czyli żel od 3jki i 4rki, a żel do mycia zastąpiłam kostką MILD od jedynki bo po 1 jest wydajniejsza, po 2 efektywniejsza, po 3 znajduje się tak między formułą mild a normal jeżeli chodzi o postać żelową.
I cuda się dziać zaczęły :)
Początek - okropny :/ Lotion na początku piekł, wysyp pryszczy, takich wielkich, krostek pod skórą, potem nagle złuszczenie takie jak łupież :/ no porażka... miesiąc wyglądałam jak przesuszona pizza... na noc ratowałam się grubą warstwą kremu specjalnego Emolium.
I po ok miesiącu, półtora wszystko zaczęło się cofać. Leczenie na pewno przyspieszyło Flavo-C aczkolwiek efekt... Boski :D gładka, zównoważona, bez pryszczy.
Nie jest to moje mega kwc z uwagi że wągry na nosie dalej istnieją i raz na dwa trzy tygodnie musze oczyszczać cerę mechanicznie ponieważ pojawiają sie drobne niedoskonałości, ale w proównaniu z tym co było przed trzema krokami z czym nawet bratek doustny i inne suplementy sobie nie radziły - ideał :D
Alkohol w lotionie nie przeraża - skoro dał radę na skórze zmasakrowanej poparzeniami i zrobił jej dobrze a nie źle to normalnej tym bardziej nie zrobi kuku. Więc nie kumam krzyku związanego z "ALKOHOL W SKŁADZIE!!! AAA"
Do 3 kroków przez cały czas trwania używałam już różnych kremów na "wierzch" i jak na razie współgrał każdy bardzo miło (nie będę wymieniać bo trochę tego jest) :)
Każde serum w sumie też ładnie współgra (do tej pory - Flavo-C, Genifique Lancome i One Essential Dior). Gdy czuję że potrzebuję czegoś extra to nakładam cięższy krem na noc albo maskę na noc.
I oczywiście trzeba pamiętać że takie produkty nie usuwają makijażu, należy najpierw zrobić demakijaż (ja używam miceralki Bourjois)

Podsumujmy
+ wyrównanie powierzchni skóry
+ wyleczenie pozostałości po poparzeniach
+ uspokojenie skóry
+ wyrównianie nawilżenia do tego stopnia że nawet jak jeden dzień nie używam to i tak efekt dalej jest
+ zmniejszenie porów
+ zredukowanie wyskakujących niespodzianek i niedoskonałości ze 100% do 10%
+ alkohol w składzie nie podrażnia w żaden sposób nawet najwrażliwszej i najdelikatniejeszej skóry
+ jak produkty będą dobrze dobrane naprawde działa cuda
+ nakładamy na niego dodatkowy krem (dla mnie plus wielki)
+ nie podrażnia, nie uczula
+ powierzchnia skóry jest wygładzona co widac gołym okiem już z daleka
+ wydajne
+ nie wysusza
+ "nie pęka naczynek" ;p

- cena
- trzeba naprawde sotoswać się do zaleceń (jak np nie pocierać dwa razy tego samego miejsca lotionem)
- początkowe "oczyszczanie" i "złuszczenie".....
- wągry na nosie mimo że dramatycznie zmniejszone nadal są :/

Używam tego produktu od: półtora roku
Ilość zużytych opakowań: mydło - zaczęłam 3 kostkę, nawilżacz - zaczęłam 3 butelkę, lotion - yyy... 4 albo 5 butla.