Clinique, System 3 kroków (mydło, tonik, krem)

Clinique, System 3 kroków (mydło, tonik, krem)

System Pielęgnacji Skóry 3 Kroki Clinique – opracowany przez dermatologów.

System, który stosowany w domowych warunkach zapewnia świetną cerę. Nie ważne jak nowoczesny jest kosmetyk, nie jest on w stanie sprostać obietnicom, jeśli osoba stosująca go nie ma dobrych nawyków w codziennej pielęgnacji skóry, które powodują, że skóra jest oczyszczona i gładka a dzięki temu podatna na dobroczynne działanie innych produktów. Podstawowym wyróżnikiem tego systemu jest złuszczanie. “Złuszczanie można porównać do ćwiczeń; lepiej jest realizować regularnie średnio-zaawansowany program ćwiczeń, niż od czasu do czasu udać się na forsowny trening”, mówi wiodący dermatolog Clinique David Orentreich. Codzienne delikatne złuszczanie usuwając obumarły naskórek przyspiesza i reguluje naturalne procesy regeneracyjne skóry, zmniejsza widoczność porów i drobnych zmarszczek, wygładza skórę i wyrównuje jej koloryt.

System Pielęgnacji Skóry 3 Kroki Clinique

1.Oczyczczanie mydłem w postaci kostki dermatologicznej lub mydełka w płynie, dostępnym w trzech formułach Extra-Mild, Mild oraz Oily Skin Formula. Odświeża i oczyszcza skórę nie pozostawiając jej suchej, ściągniętej i nie powodując uczucia dyskomfortu.

2.Złuszczanie jednym z płynów Clarifying Lotion dostępnych w 5 formułach, które nadają skórze blasku i powodują, że preparat nawilżający może w pełni spełniać swoje zadania. Każdy z płynów ma różną moc złuszczania.

3.Nawilżanie Dramatically Different Moisturizing Lotion lub Gel, dostarcza, każdemu typowi skóry, odpowiednią ilość głębokiego nawilżenia i pozostawia skórę elastyczną, miękką i zdrowo wyglądającą.

Produkty z systemu są dostępne w rożnych formułach w zależności od typu skóry. Bardzo ważne jest, aby używać produktów odpowiednich do typu i potrzeb skóry. System stosuje się w całości, po demakijażu 2 razy dziennie, codziennie. Przy początkowym stosowaniu systemu wygląd skóry może się na chwile pogorszyć ( np. wypryski, zaskórniki) ponieważ skóra oczyszcza się z zalegających nieczystości. Po 2 tyg. skóra zostaje oczyszczona i jej wygląd się znacznie poprawia.

Wszystkie produkty są przetestowane alergologicznie i w 100 % bezzapachowe.

W porządku

Mam zestaw nr 2 (do cery mieszanej w kierunku suchej).
Mydło: Najlepszy kosmetyk do mycia twarzy, jaki miałam okazję stosować. Dobrze oczyszcza, skóra jest po nim świeża i gładka, a poza tym jest bardzo wydajny. Myślę, że zagości na stałe w mojej kosmetyczce.

Płyn złuszczający: Nie mam zastrzeżeń do jego działania, ale bijący od niego zapach alkoholu mnie przeraża.

Emulsja: po nałożeniu czoło i nos okropnie się błyszczały i nawet przy nakładaniu bardzo małej ilości kosmetyku pozostawała nieprzyjemna, niewchłonięta warstwa, dlatego zrezygnowałam ze stosowania jej na te części twarzy. Nakładam emulsję tylko na policzki, a na resztę – mój stary krem matujący do przetłuszczającej się strefy T i tak jest idealnie. Policzki są po emulsji bardzo gładkie i nawilżone. Myślę, że jest to dobry kosmetyk, ale jeszcze nie do końca dla mnie i w przyszłości chętnie przetestuję żel z zestawu nr 3 (do ceru mieszanej w kierunku tłustej).

Całość zestawu oceniam na plus, choć za tę cenę oczekiwałabym czegoś zdecydowanie bliższego ideałowi.

Ilość zużytych opakowań: niecały 1 mini zestaw

Boze ale buble! CERA PŁACZE

Swój własny system należy dostosować do rodzaju cery i w zależności od niej w naszym zestawie ukażą się indywidualnie dobrane do nas produkty. Osobiście wybrałam zestaw do cery suchej i mieszanej - znajdują się w nim mydło w płynie do oczyszczania, płyn do złuszczenia Clarifying Lotion i emulsja nawilżająca Dramatically Different Moisturizing.

Zapach mydełka oraz płynu jest mocno alkoholowy ale sama konsystencja produktów bardzo wydajna. Wystarczy niewiele aby ładnie oczyścić twarz. Mydło pieni się podobnie jak mydło w kostce ale nie zauważyłam mocnego oczyszczenia, było ono delikatne i subtelne

Według mnie najlepszym produktem z całej serii jest płyn złuszczający, który dobrze usuwa naskórek i odświeża cerę - jednak bardzo wysusza, co jest jego minusem.

Emulsja nawilżająca, ma śliczny kolor żółty .. i na tym chyba należy poprzestać. Oprócz tego, że nie jest tłusta ani nie uczula to bardzo marnie nawilża, a w końcu takie powinno być jej działanie - mówię tak, ponieważ od kremów za tą cenę można spodziewać się jednak czegoś więcej

P.S cera po odstawieniu zaczęła się niezle buntować! ;)

niewart wydania pieniędzy

Wygrałam zestaw 3 kroków Clinique nr 3 do cery mieszanej w kierunku tłustej. Cieszyłam się ogromnie ponieważ miał on wyśmienite recenzje i wydawał się być lekiem na moją wiecznie świecącą się strefę T. Niestety zawiodłam się na tych kosmetykach. Pomimo długotrwałego i regularnego stosowania moja cera nie poprawiła się ani odrobinkę. Krem miał tak tłustą konsystencję, że nie byłam w stanie nałożyć na niego trwałego makijażu, a tonik okropnie wysuszał skórę.

Ilość zużytych opakowań: 1 zestaw

Podstawa pielęgnacji

Stosuję kosmetyki Cliniqe do podstawowej pielęgnacji. Z czasem krem zastąpiłam tańszym odpowiednikiem, ale w dalszym ciągu stosuję kostke oraz tonik, i o ile po kostce nie widzę spektakularnych efektórw o tyle z toniku nie zrezygnuję, bardzo dobrze oczyszcza, łagodzi.

Niestety tonik potrafi wywołać uczucie napięciani i ściągnięcia

Używam tego produktu od: 4 lata
Ilość zużytych opakowań: 7 dużych

Pielęgnacja idealna

Moim zdaniem zestaw obowiązkowy do prawidłowej pielęgnacji/czyszczenia skóry. Najlepszy a nawet niezbędny w wersji dla cery tłustej lub mieszanej. Pozwala zachować cerę w jak najlepszej kondycji i jednocześnie przestrzeganie 3 kroków uczy właściwej pielęgnacji.

Używam tego produktu od: obscene już nie używam

Jednak cuda się zdażają

Kosmetyki dobrała mi konsultantka Clinique w Sephorze...dostał zesta do cery typu 3 (mieszana w strone tłustej).
Muszę przyznac,że na począku można miec mieszane uczucia...co jakiś czas pojawiały mi sie na twarzy drobne wypryski, co się później okazało jest normalna reakcją, skóra musiała się po prostu oczyścic.
Kosmetyki stosuję regularnie 2 razy dziennie od miesiąca.
Wiele dzierwczyn pisze,ze stosowło je tylko raz dziennie z racji,że wysuszały skórę, ja uważam, że to wyniki źle dobranych kosmetyków. Po miesiącu kosmetyki zdziałały u mnie cuda....nawet mój chłopak zauważył zmiejszenie sie porów, ogólne wygładzenie skóry,rozjaśnienie i przede wszystkim mniejsze błyszczenie. Z całego serca polecam ten zestawik bo wierzę,że dobrze dobrany może pomóc :)
Odejmuję pół gwiazdki za cenę, która jest dośc wysoka...chociaż za taka jakośc jak się zastanowię ...;D

Ilość zużytych opakowań: mały zestaw trzech opakowań

tylko płyn złuszczający się do czegoś nadaje

zestaw 3 kroków składa się z:
emulsji nawilzającej, która nie robi zupełnie nic
mydła w kostce lub w płynie, w zależności od rodzaju cery, które zachowuje się jak najzwyklejszy biały jeleń i nie myje jakoś wybitnie dobrze
oraz płynu złuszczającego, który zawiera w sobie morze alkoholu, ale o dziwno jest całkiem dobry. Wbrew pozorom łagodzi cerę, ujednolica ją, dobrze oczyszcza z pozostałości, ktore zostały po makijażu.

Płyn ten jest jedynym z serii, który zagościł u mnie na stałe i chociaż nie używam go codziennie to wracam do niego co jakiś czas i jetem zadowolona.

Dobra jakość, ale cena wysoka

Przez kilka lat stosowałam kosmetyki clinique nr 3. Bardzo lubię te kosmetyki, odpowiada mi tonik i krem, ale mydełko wysuszało moją skórę. Co do jakości nie mam zastrzeżeń, opakowanie kremu starcza na długo, ale cena i tak jest wysoka.

Ilość zużytych opakowań: 4 pełnowymiarowe opakowania kremu i toniku.

Niespełnione obietnice

Oceniam zestaw dla cery mieszanej w kierunku suchej. A więc zacznę od mydła. Ja stosowałam wersję w płynie. Owszem bardzo szybko oczyszcza skórę i radzi sobie z makijażem bezproblemowo :) Jednak wydaje mi się,że trochę przesuszał cerę (na drugim miejscu w składzie SLS :/)Nawiasem mówiąc ma ono dziwnie słony posmak...mi to nie przeszkadzało aż tak bardzo ale wiem,że niektórym może..także radzę omijać okolice ust :D Krokiem drugim tego systemu jest płyn złuszczający, który między innymi ma za zadanie usunąć pozostałości brudu,z kórym nie poradziło sobiem mydło...i pod tym wzgledem dużo do roboty nie ma. Co może przerażać w tym lotionie/płynie? na pewno ilość alkoholu...aż paruje z płatka kosmetycznego, drugie miejsce w składzie. I muszę tutaj dodać,że nie jestem jakąś antyfanką alkoholu w składzie produktów i eliminuję każdy kosmetyk, który go zawiera. Wrecz wierzę,że pomaga on w głębszej penetracji skóry innym składnikom ale tutaj zdecydowanie przegięli :( 3 krokiem jest Gel hydratant,do którego nie mogę się przyczepić. Jego celem jest nawilżenie i to też robi. Ma świetną konsystencję, która szybko się wchłania.

Używając zestawu zakładałam,że obietnica producenta zostanie spełniona czyli...delikatne łuszczenie, zmniejszenie widoczności porów i drobnych zmarszczek,wyrównany koloryt...a tu nic :/ jedynie uczucie dobrego oczyszczenia ale za te pieniążki to dla mnie stanowczo za mało

Używam tego produktu od: od kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Pełnowymiarowy zestaw

Uwielbiany od lat!

Od 3 lat używam zestaw nr 2- do skóry suchej i mieszanej. Fantastycznie oczyszcza i pielęgnuje. Regularne stosowanie zapewnia piękną, zdrową skórę bez zanieczyszczeń. Fantastyczny produkt, który ubóstwiam! Myślę, że jeszcze przez baardzo długi czas nie znajdę lepszego odpowiednika. Polecam !

Ilość zużytych opakowań: wiele

W porządku

Do suchej cery jak najbardziej. Cera dobrze nawilżona i naprawdę gładka po użyciu wszystkich trzech kosmetyków. Kupowałabym cały czas, jednakże cena jest zabójcza, dlatego 1,5 gwiazdki odejmuję.

Ilość zużytych opakowań: Kilka próbek. Od miesiąca używam tylko mydełka w dużej butelce

Niezawodny zestaw

Od roku używam zestaw nr 3 dla cery mieszanej w kierunku tłustej i pozostaję niezmiennie oczarowana efektami, jakie daje stosowanie tej kuracji na mojej skórze. Ciężko mi nawet zdecydować, który z trzech kosmetyków lubię najbardziej, gdyż każdy z nich jest dla mnie niezastąpiony. Clinique zawsze ratuje moją cerę, jeżeli zachce mi się głupich eksperymentów z innymi markami, zapewnia mi jej dogłębne oczyszczanie i przywraca blask.

Mydło zmywa resztki makijażu i inne zanieczyszczenia, nie wysuszając skóry, tonik zaś świetnie złuszcza cerę i widocznie zmniejsza pory. Z kolei kremik ma lekką konsystencję, jednak mimo wszystko intensywnie nawilża moją cerę. Zestaw, regularnie stosowany eliminuje niedoskonałości.

Aktualnie stosuję kosmetyki tylko wieczorem, dzięki czemu starczają mi na dłuższy okres użytkowania. Pół gwiazdki odejmuję za dosyć wysoką cenę, lecz jest to dobra inwestycja!

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: kilka