Yves Rocher, Phytum Reflets, Rozświetlający szampon z aktywnym wyciągiem z chinowca (do włosów kasztanowych)

Szampon łączący w sobie właściwości delikatnie koloryzujące dzięki zawartości ekstraktu z chinowca z delikatną formułą myjącą. Nadaje blask i złociste refleksy włosom kasztanowym i brązowym.

Dobry, ale nie najlepszy

Mam ciemne brązowe włosy, dlatego też skusiłam się na ten produkt. Szampon ten w pełni spełnia swoją funkcję - nadaje im delikatny blask i pogłębia kolor (używam go razem z odżywką). Rewelacyjnie nie nawilża, ale przecież nie taka jego funkcja. Z pewnością byłyby cztery pełne gwiazdki, gdyby nie fakt, że na głowie chwilowo robi się siano, a włosy są lekko szorstkie. Moje włosy chyba się szybko do niego przyzwyczaiły, bo zauważyłam, że pod koniec jego używania zaczęły mi się zbyt szybko przetłuszczać.Zapach mi jakoś nie przeszkadza, opakowanie też jest w porządku.

Aktualizacja recenzji: dn. 1 marca

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

zawiodłam się

Zbyt dużo się spodziewałam. Kładę na włosy balsam z henną, kupując ten szampon miałam nadzieje że pozwoli mi on zatrzymać na dłużej kolorek… myliłam się, kolor spłukuje się szybko, a włosy są szorstki w dotyku i przesuszone. Muszę więc poszukiwać dalej jakiegoś idealnego szamponu do włosów w kolorze brąz...

Używam tego produktu od:4 tyg
Ilość zużytych opakowań:pół opakowania

sama nie wiem....

Kupujac ten szampon-myslalam,ze bede go kochac do konca do zycia(jak wiekszosc kosmetykow YR),ale...
Zaznaczam,ze uzywam go z odzywka.Po umyciu,nalozeniu odzywki,wysuszeniu mialam glowe rozmiarow najwiekszego,najbardziej nie ulozonego stogu siana na swiecie.Wygladalam fataaalnie,ale kiedy ulozylam wlosy!Olsnienie!Cudownie-refleksy,wlosy mieciutkie(byc moze zasluga kosmetykow do stylizacji),kolor na prawde piekny.Jednak ten efekt nie trwal dlugo,po 2godz.wygladalam jak bym nie myla wlosow conajmniej tydzien.Nie wiem jak ten szampon(reszta kosmetykow wyprobowana)zdzialal taki cud,ze z suchego siana zrobil mi smalec na glowie.
Nie polecam....
Z bolacym sercem oswiadczam,ze YR wyprodukowalo cos na miare marketu Netto(mialam okazje wyprobowac szampon na 0,69 centow-efekt ten sam).Nie wart swojej ceny.Jedyny plus to taki,ze kupilam w cenie promocyjnej....
Używam tego produktu od:tygodnia

dziala!

Przewaznie to bzdury z tymi szamponami, ktore maja wzmacniac kolor wlosow. Ten jest inny - widac roznice, szczegolnie w swietle - moje brazowe wlosy nabraly wyraznych miedziano-czerwonycyh refleksow! Mysle, ze bede do tego szampony wracam szczeolnie latem, kidy wlosy mi plowieja i robia sie blond pasemka - bede miala miedziane pasemka! Mi zapach nie przeszkadza, jest nawet przyjemny. Szampon jest rzadki, ale dobrze sie pieni, ma bardzi inw\tw\ensywny jaskrawy kolor - i na takie koloryzuje wlosy. Ciekawa jestem, czy odzywka spoteguje efekt.

Używam tego produktu od: kilka tyg.

Uwielbiam.

Kolor bardzo ładny, zapach taki sobie [trochę przebija przez niego dym papierosowy jak a mój gust]. Nigdy nie zbrudził mi wanny ale to może dlatego że zawsze od razu przepłukuję ją wodą.
Mam włosy brązowe i używając tego szamponu widzę różnicę, gdyż zrobiły się po nim cieplejsze i mają rudawą poświatę [tzn teraz nie bo go akurat odstawiłam na jakiś czas]. Więc efekt jak dla mnie jest super. Mam włosy przetłuszczające się i myję je codziennie, ale efekt jest lepszy niż po niejednym popularnym szamponie do włosów przetłuszczających.
Lubię go także ze względu na konsystencję, gdy po dłuższym używaniu szamponów YR kupiłam sobie NIVEa to wtedy dostrzegłam tę zaletę. Otóż normalne szampony pienią się niesamowicie i wydają mi się bardzo ciężkie i jak dla mnie gdy jest dużo piany to ona daje wrażenie że się dokładnie umyło bo przecież tyle piany było ale to nie znaczy że wszędzie z nią dotarliśmy [a wiem co mówię bo mam długie do pasa i bardzo ich dużo].
Używałam już wielu szamponów [w tym kilka rodzajów do włosów brązowych] i ten jest moim ulubionym! I dodatkowo z naturalnych składników a nie sama chemia. Polecam bardzo!

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: kilka

W porządku

Niezły szampon. Właściwie kupuje go moja mama,która faktycznie ma kasztanowe włosy ( pociemniały,kiedyś była blondynką...Ech,te spaliny zmieniają kolor włosów ) i produkt dodaje jej pasemek.Używa go od lat. Kiedyś parę razy mi pożyczyła.
OPAKOWANIE:Dobre,szczelne. Ciekawie wygląda ta butelka na półce;)
ZAPACH:Dość intensywny,jak to dla ciemnych włosów. Trochę podobny do Nivei Brilliant Brown. Cóż,mnie podpasował.
EFEKT I DZIAŁANIE: Dobrze się pieni,dodaje pasemek.Włosy długo są w dobrym stanie ( do 4,5 dni ) i naprawdę-nie ma potrzeby sięgać po szamponetki,jeśli chce się mieć subtelne refleksy i pasemka. Wystarcz ten szampon. Nawilża włosy!
OCENA OGÓLNA:Cóż,uwielbiam Yves Rocher...Zaliczam tą firmę do 9 ulubionych ( Yves Rocher,Avon,Oriflame,Maybelline,Garnier,Miss Sporty,Nivea ) i gdyby nie wysokie w sumie ceny,odwiedzałabym Yves Rocher częściej.

Używam tego produktu od:Uff...Lata temu;)
Ilość zużytych opakowań:Dużo,bardzo dużo.

Wieloletni przyjaciel

Podobnie jak poprzedniczka dziwię się jego słabym recenzjom.
Dla mnie jego jedyne wady to cena (ale są częste promocje) oraz ten nieszczęsny dozownik (nigdy i pod żadnym pozorem nie bierzcie go w żadną podróż - wyjątkowo zaawansowana choroba lokomocyjna).
Używałam także jego poprzednika parę lat temu - być może to był nawet ten sam szampon w normalnej buteleczce, za to tańszy.
Szampon bardzo wydajny, fantastycznie i mocno pachnący (męską uwagę przykuwa znakomicie), na inne parametry też nie mogę narzekać. Obok mydła mój ulubiony produkt YR.
Używałam go solo, moje długie proste włosy rozczesywały się po nim dobrze, ale wydaje mi się, że osoby z włosami kręconymi czy też z tendencjami do splątywania będą musiały wspomóc się jakąś odżywką ułatwiającą rozczesywanie.

Używam tego produktu od: parę lat
Ilość zużytych opakowań: conajmniej kilkanaście

Najlepszy szampon jaki miałam

Z wielkim zdziwieniem czytam oceny krytyczne na temat tego szamponu. Rzeczywiście trochę brudzi wannę (ale łatwo się zmywa przecież) i ma specyficzny zapach - bardzo go lubię. Moje brązowe włosy nabrały dzięki niemu takiego blasku i refleksów, jakich nie miały nigdy przedtem i nigdy potem. Teraz zrobiłam sobie przerwę od niego, ale już nie mogę się doczekać kiedy skończę aktualny szampon i wrócę do mojego chinowca:)

Używam tego produktu od: 1.5 roku
Ilość zużytych opakowań: 4 lub 5

Nie dla mnie

Kupiłam ten szampon zachęcona obietnicą świetlistych refleksów po regularniej cenie ok 20zł. Niestety w porę nie przypomniałam sobie, że kilka (kilkanaście?) lat wcześniej miałam już podobny specyfik YR, bodajże do włosów ciemnych z wyciągiem z kasztanowca, o brunatnym kolorze, zbliżonym zapachu i konsystencji, równie kiepski co jego następca...
Po pierwsze: szampon słabo się pieni - mam długie, gęste włosy, dlatego przy każdym myciu lałam na nie sporą ilość specyfiku, co czyni go mało wydajnym.
Po drugie: nieciekawy, drażniący zapach... Mam nadzieję, że moja odżywka w sprayu skutecznie go tuszowała...
Po trzecie: nie zauważyłam na swoich włosach żadnych świetlistych refleksów, efekt jak po użyciu zwykłego szamponu.
Plusem jest oryginalne opakowanie - asymetryczny kształt oraz ciekawa kolorystyka, które od razu przyciągają uwagę. Ja akurat z klapką dozownika nie miałam żadnego problemu. Nie przeszkadzał mi również intensywny czerwony kolor szamponu.

Generalnie ma więcej wad niż zalet... :(
Nie polecam nawet po promocyjnej cenie.

Używam tego produktu od: skończyłam używać parę miesięcy temu

I tak i nie

Jak już ktoś napisał - ten szampon jest naprawdę specyficzny! Mam brązowe włosy - naturalne a od dłuższego czasu także farbowane. Naprawdę ten szampon sprawia, że kolor pogłębia się a na włosach pojawiają się rudo-czerwone refleksy. To widać gołym okiem i to poczytuję mu za plus. Niestety ma kilka dość znacznych minusów.
Przede wszystkim jest mało wydajny - zapewne dlatego, że mało się pieni :( Ja osobiście lubię dużo piany, wówczas mam wrażenie, że porządnie umyłam włosy. W tym wypadku nie dość, że słabo się pieni, jest dość wodnity więc więcej wylewałam na dłoń to jeszcze nie ma uczucia czystych włosów. Nie raz i nie dwa zdarzyło mi się umyć włosy po raz drugi więc butelkę tego szamponu zużyłam w dość ekspresowym czasie!
Owszem brudzi wannę ale nie ma problemu aby zmyć szampon, nie farbuje wanny.
Niestety plusy praktycznie równoważą się z minusami i wychodzi zero... Nie wspomniałam jeszcze o tragicznym (tak samo jak w przypadku żeli pod prysznic) otwieraniu i zamykaniu! Paznokcie można połamać a nawet poobrywać. Ciężko zastanawiam się czy jeszcze kiedyś go kupię?? Może z sentymentu :-/

Używam tego produktu od: używałam 1,5 roku temu
Ilość zużytych opakowań: jedna cała butelka

porażka

pani w drogerii zachęciła mnie do zakupu tego szamponu,całe szczęście w promocji.
za taką cenę taka ilość "takiego" szamponu ??? on 8 złoty nie jest wart!chociaż niejeden szampon za 8 złoty jest o niebo lepszy!
wiec do rzeczy!
ma paskudny kolor który brudzi cała łazienke!
nie jest ani trochę wydajny.
mało sie pieni a na bardzo tłustej głowie to juz wogóle nieporozumienie...3 razy trzeba myc głowę.
włosy po tym szamponie są nijakie,takie siano.
nie zauważyłam żadnego działania.nic a nic.zarówno na farbowanych jak i naturalnych włosach.
ponadto po raz kolejny opakowanie w Yves Rocher pozostawia wiele do życzenia,raz otwarte opakowanie musi zostać otwarte do samego końca,chyba ze pod reką mamy jakiś zestaw narzędzi!
moim zdaniem zapach tego szamponu to nic specjalnego.
nie odswieża głowy tak jak powinien,nie robi nic porzytecznego z włosami.same minusy.
-zapach
-konsystencja
-opakowanie
-kolor
-cena
-wydajność
-mało sie pieni
zawiodłam sie i to bardzo
Używam tego produktu od:kiedyś zaledwie tydzień

dobry

całkiem ładnie podtrzymuje kolor włosów farbowanych a naturalnym nadaje wyrazistości.
włosy po nim trudno rozczesać, dlatego obowiązkowo trzeba uzyc tez jakiejś odzywki..
jeśli chodzi o zapach.. to kwestia gustu. dla mnie nie był ani jakiś niemiły czy drażniący. neutralny dla moich zmysłów :)
na reczniku też nie widziałam żadnych śladów...
reasumując : w promocji można sobie go zafundowac :)