Soraya, Colour Care (Make-up sceniczny długotrwale matujący SPF 10)

Soraya, Colour Care (Make-up sceniczny długotrwale matujący SPF 10)

Cena PLN 17.00

To innowacyjne połączenie składników aktywnych z mikrocząsteczkami absorbującymi nadmiar wydzielanego sebum.
Idealny do cery normalnej i mieszanej. Dostępny w kolorach: jasny beż, ciepły beż, naturalny, miodowy.
Rezultat:
- doskonale matuje skórę przez 12 godzin
- idealnie dopasowuje się do karnacji
- wygładza skórę i tuszuje niedoskonałości nie tworząc efektu maski
- zapewnia naturalny wygląd, nie zatyka porów
- delikatnie ujędrnia.

Kiepski

Wady:
- nie kryje
- średnio matuje
- kiepska gama kolorystyczna
- pomarańczowy odcień

Zalety:
+ świetnie stapia się ze skórą
+ ładne pudrowe wykończenie
+ cena
+ dostępność

Podkład stosuję bardzo rzadko, tylko wtedy kiedy na twarzy pojawią się jakieś niespodzianki. Szukam wtedy produktu, który je zatuszuje. Producent obiecuje: produkt matuje, wygładza, kryje niedoskonałości. Owszem, matuje i wygładza, ale nie kryje, a tego właśnie oczekiwałam. Ma on swoje plusy - pięknie wygląda na skórze, stapia się z cerą, rzeczywiście nie tworzy efektu maski, wykończenie jest pudrowe, twarz miła w dotyk.
Natomiast gama kolorystyczna jest dla mnie nietrafiona, najjaśniejszy jasny beż jest po prostu pomarańczowy, w moim przypadku jest to już bardzo widoczne, a u dziewczyn, które są jeszcze bledsze niż ja, będzie to po prostu tragedia.

Produkt skończyłam, ale nie wrócę do tego podkładu, nawet nie tyle ze względu na krycie, co z powodu odcienia.

Załączam zdjęcie, na którym widać różnice przy podkładach, które aktualnie posiadam w kosmetyczce.
1 - lirene complete coverage foundation (02, jasny beż) też nędzny
2 - maybelline, affinitone perfecting & protecting fundation with vitamin E (09 opal rose)
3 - to własnie pomarańczowa Soraya (01 jasny beż, taaa)
4 - ingrid, mineral silk&lift (29 porcelanowy)
5 - ingrid, mineral silk&lift (30 beż)
dwa zaskakująco dobre podkłady od Ingrid

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Jeden z lepszych.

Dziwi mnie niska średnia ocen produktu. U mnie pokład sprawdził się bardzo dobrze, nawet mimo problemów skórnych.

+ doskonale pokrywa, nie tworząc przy tym "efektu maski" na twarzy
+ opakowane z dozownikiem ułatwia aplikowanie
+ pozostawia cerę matową na długo
+ ładny, delikatny zapach
+ nie wysusza skóry
+ tani

- trochę ciężko się rozprowadza, ale bez przesady
- nakładany na przesuszoną cerę podkreśla lekko skórki i zmarszczki (przed uprzednim nawilżeniem skóry twarzy problem znika)

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

DOBRY KUMPEL

Używam go już długo i jestem bardzo zadowolona! :)

Plusy:
- świetny zapach
- super opakowanie (+ za ten naciskacz) :D
- dobrze kryje
- nie podkreśla niedoskonałości
- pozostawia skórę matową i gładką
- nie jest konieczne makładanie pudru
- lekki, nie sprawia wrażania maski

Minusy:
-obcięłam gwiazdkę, bo nie trzyma się dosyć długo

Polecam!!! :*

Używam tego produktu od: 5-6 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 3 w trakcie

polecam

Dziwi mnie tak niska ocena, bo jak dla mnie całkiem dobry.
Podoba mi się jego konsystencja, bo jest gęsty, ale wydajny i dobrze się rozprowadza. Na duży plus u mnie jest opakowanie, nie ma możliwości, żeby się rozlał w torebce czy kosmetyczce, a z podkładami w zwyczajnych opakowaniach już mi się tak zdarzyło.
Podkład bardzo ładnie wyrównuje kolor skóry, kryje mniejsze niedoskonałości. Moim zdaniem nie tworzy efektu maski. Jeśli chodzi o matowanie skóry- uważam, że działa. Dziś wytrzymał 8 dobrych godzin. Cena również jest na plus. Nie zauważyłam także by wysuszał skórę, pozostawia ją bardzo mięciutką. Z pewnością do niego wrócę.

Używam tego produktu od: czasami
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Bubel w biały dzień :(

Zakupiłam go w kolorze 01 Jasny.

Zacznę od razu od MINUSÓW :

- ciężko się rozprowadza, tworząc efekt mega sztucznej maski.

- jako najjaśniejszy odcień jesti tak dość ciemny, do tego z biegiem czasu ciemnieje i tworzy plamy.

- utrzymuje się na mojej twarzy do 2 godzin

- NIE MATUJE SKÓRY !!! a przecież nie z takim zamiarem jest kupowany przez swoich odbiorców

- Krycie 3/10

PLUSY :

- wygodne opakowanie

- piękny zapach

Moja opinia jest czysto subiektywna. Podkład oddałam swojej mamie która w skali punktowej daje mu 7/10 . Wnioskuję, że nadawałby się on może do cery dojrzałej ale pewności nie mam ; )

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: 1 nie całe

Nie dla mnie.

Zakupiłam ten produkt w promocji, to było ok 13 zł. To był błąd.

Plusy:
+ładne opakowanie z pompką
+ładnie pachnie
+dość wydajny
+cena

Minusy:
- ciemnieje na twarzy
- dość szybko z niej znika
- trzeba przypudrować, bo nawet po nałożeniu twarz nie jest zmatowiona.

Plusy jak widać dotyczą cech zewnętrznych.
NIE POLECAM TEGO PRODUKTU

Używam tego produktu od: 2-3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

rozstaniemy się bez żalu

Mam kolor 03 naturalny... w rzeczywistości z naturalnym kolorem nie ma wiele wspólnego bo jest dość ciemny i do tego wpadający w pomarańcz. Na szczęscie po ok pół godz ten pomarańcz blednie na buzi.

+poręczne dozowanie, bardzo lubię pompki
+wyrównuje koloryt cery pod warunkiem, że jest bez skazy
-kolor
-matuje na krótko, a o poprawkach pudrem można zapomnieć o ile nie jest to puder transparentny ponieważ uzyskujemy plamy i łaty na buzi
-kryje tak sobie, do plamek i wyprysków konieczny jest korektor i tu UWAGA bo nie każdy korektor dobrze się łączy z tym fluidem, bywa iż się waży
-podkreśla skórki i delikatne zmarszczki jeśli skóra jest przesuszona, a moja zawsze taka jest zimą pomimo stosowania kremów :(
-konsystencja niby właściwa, nie za gęsta ale czasami nie można go równomiernie rozprowadzić i walczy się z zaciekami

Wraz z końcem tej zimy pożegnam resztki fluidu. Używałam go bo nie lubię wyrzucać kosmetyków jednak w tym czasie zużyłam kilka innych.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 1 kończę

dobry dla cery bez skazy

Mam kolor 05 Beż, ale wcale nie jest tak ciemny jak może się wydawac.

Podkład ma lekką konsystencję, wygodne dawkowanie.
Faktycznie matuje, moim zdaniem pod tym względem spisuje się świetnie i to na wiele godzin. Nie musze używać na niego żadnego pudru w kamieniu czy sypkiego, bo sam ten podkład wystarczy.

Na twarzy wygląda bardzo naturalnie, jak gdyby go nie było.

Z kryciem jest niestety kiepściutko, podkład jest lekki i jakiś taki przejrzysty, niby wodnisty, choć nie ma wodnistej konsystencji. Świetnie więc wygląda na cerze bez skaz, bo wygładza ją i na długo matuje. Ale na pewno nie zakryje przebarwień, cieni pod oczami czy krostek.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Matowanie tylko z opisu

Mam cerę trądzikową i wrażliwą, więc oczekuję od podkładu aby nie wysuszał, nie przetłuszczał mojej cery ani nie wywoływał stanów zapalnych.
Tu niestety się zawiodłam.

Na plus jest na pewno:
+ dostosowanie się do koloru cery
+ ładnie pachnie
+ przyjemna konsystencja
+ nie wysusza
+ łatwo dostępny
+ ładne opakowanie
+ makijaż wydaje się naturalny

Niestety...
- w ogóle nie matuje
- nie zakrywa trądziku zbyt dobrze
- nie trzyma się zbyt długo
- cena nieadekwatna do jakości

Pomimo większości plusów, wady produktu przeważyły...

**Niestety po dłuższym czasie próby znalezienia idealnego podkładu... On wygrywa.

raczej nie

Mam cerę mieszaną, raczej bez dużych problemów.

+ lekka konsystencja
+ cena
+ bardzo przyjemny zapach
+ wydajny

- długotrwale matujący? nigdy, chwilę po aplikacji cera zaczyna się świecić-bardzo delikatne krycie, prawie w ogóle nie widać podkładu, a co za tym idzie, nie zakrywa niedoskonałości

Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego

baaardzo przeciętny

Mam cerę mieszaną i ten podkład kompletnie sobie z nią nie radzi... Miał długotrwale matowić ale jakoś nie widzę żeby to robił. Mój nos świeci się nawet zaraz po aplikacji więc bez pudru ani rusz. Podkład może i wyrównuje koloryt cery ale na pewno nie ukryje niedoskonałości, wyprysków.Mały wybór kolorów więc osoby o jasnej karnacji nie znajdą odpowiedniego odcienia. Jeśli chodzi o zalety to niewątpliwie jest nią filtr, to był jeden z powodów dla których kupiłam go akurat przed wakacjami. Może dla kogoś kto nie ma błyszczącej strefy T się nada, ja jednak będę szukać dalej...

Używam już od dłuższego czasu

Używam tego podkładu już od dłuższego czasu i nie rozumiem, dlaczego ma taką niską ocenę. Wcześniej używałam Max Factora za ponad 60 zł i Soraya za 17 zł może nie jest podkładem idealnym, ale w moim przypadku sprawdziła się o wiele lepiej.

Plusy:
+poręczne opakowanie
+ładny zapach
+lekka konsystencja
+nie tworzy efektu maski
+faktycznie dopasowuje się do koloru cery
+mam wrażenie, że skóra pod nim oddycha
+nie powoduje powstawania wyprysków
+wydajny (spokojnie starcza mi na 3-4 miesiące)

Minusy:
-nie kryje niedoskonałości (czasem wyskoczy mi coś pojedynczego i bez korektora ani rusz)
-nie matuje na długo (mnie to nie przeszkadza, bo i tak używam jeszcze pudru)

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: ciężko powiedzieć, w okolicach 10