Vichy, Normaderm, Żel głęboko oczyszczający (stara wersja)

Vichy, Normaderm, Żel głęboko oczyszczający (stara wersja)

Żel głęboko oczyszczający to idealny preparat do codziennego dogłębnego oczyszczania skóry z niedoskonałościami. Pozostawia skórę czysta i świeżą. Wygładza i wyrównuje jej powierzchnię.

same plusy mimo ceny

mój pierwszy żel do twarzy w życiu

+ super wydajny

+ cudooowny zapach, którego niestety nie ma nowa wersja żelu, coś drobnego musieli zmienić w składzie...

+ oczyszcza, skóra jest po nim przyjemna

jedyny minus to cena ale dla takiego żelu warto:) no i trzeba szukać promocji, ja nie dałam za niego nigdy więcej niż 30zł

Używam tego produktu od: dawno dawno temu
Ilość zużytych opakowań: 2 całe duże

Bardzo dobry żel

Same PLUSY :)

Żel jest wg mnie naprawdę świetny, bardzo dobrze oczyszcza cerę także z makijażu, nie wysusza mojej skóry i nie powoduje jej napięcia :) Stosuję go codziennie czasemraz czasem dwa razy dziennie od3-4 miesięcy i moja cera jest czysta, zadbana i nie wychodzą mi jakieś dziwne niespodzianki :)

Podsumowując na + :
+ świetnie oczyszcza
+ nie wysusza
+ jest bardzo wydajny
+ nie podraznia i nie uczula (mam bardzo wrażliwą cerę)
+ cena - kupuję w aptekach internetowych (ostatnio 400 ml w cenie 29 zł :)
+ zapach - mnie się podoba

Minusów brak

NAPRAWDĘ POLECAM choc mam świadomość że każda cera moze zareagować zupełnie inaczej niż moja :)

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania po 100 ml, w pogotowiu czeka kolejne opakowanie 400 ml

Mocny

Ja uwazam jednak ze oczyszczanie powinno byc lagodne- ten jest za mocny dla mnie. Mozno wysusza, nie jest komfortowy w stosowaniu. Piecze gdy dostanie sie do oczyi jest jakis gorzki w smaku ;P
Nie lubie go
Dodatkowo nie jest wydajny i drogi.

Używam tego produktu od: 2 msc

nie wart swej ceny, słaby

Kupiłam go razem z kremem Normaderm na dzień i na noc. Chciałam kompleksowo poprawić stan swojej skóry.

Kremy okazały się lepsze od żelu, ale też nie na tyle dobre bym do nich wróciła. Kremy zmieniłam na Sebium AKN z Biodermy i serię La Roche Posay, a ten Żel do mycia Normaderm na Cetaphil - delikatną emulsję.

Wady:
- przesusza
- maxymalnie napina skórę
- nie nadaję się więc do codziennego używania bo stan skóry się pogarsza
- mam wrażenie że niszczy barierę lipidową skóry i tym samym ułatwia wszelkie podrażnienia u wrażliwców
- drogi w stosunku do kiepskiej jakości
- nie spełnia oczekiwań - nie ma zalet jakimi jest promowany w reklamie
Główny minus: - kupują go również osoby z problemami skórnymi, które sięgały już po różne kosmetyki czy leki, często z przesuszoną od kuracji leczniczych skórą a ten produkt może im wówczas tylko pogorszyć stan, zwiększając dyskomfort.
Dla umiarkowanych cer, osób które nie stosowały żadnych innych silnych preparatów i nie mają problemów... może być ok. Tylko czy wtedy się po niego sięga?

Zalety:
+ wrażenie porządnego oczyszczenia skóry

Moja rada - przetestuj na co najmniej 2-3 próbkach zanim kupisz.... ja zmęczyłam to duże opakowanie jako żel pod prysznic.

Przeciętny

Uzywalm go troche nieodpowiedzialnie, bo ez kremu i więcej sobie zaszkodzilam niż pomoglam. Może jeszcze kiedyś go wypróbuję ponownie.....

zalety:
- oczyszcza (ale żel złuszczający ztej serii jest dużo lepszy)
wydajny

Wady:
- mocno przesuszyłam sobie skórę (używałam go razem z tonikiem tej serii, bez żadnego kremu)

Używam tego produktu od: używałam go przez ok miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 2 próbki (takie małe buteleczki)

wysuszacz

Żel kupiłam w zestawie z kremem. Z obu nie jestem zadowolona. Żel strasznie wysusza skórę, stosowałam go tylko na noc. Ładnie pachnie i tyle jego zalet, działania na pryszcze nie zauważyłam. Nie wiem jak z wydajnością bo rzadko go używam. Drogi i nieskuteczny więc nie polecam

Używam tego produktu od:pół roku
Ilość zużytych opakowań:kończę pierwsze

najlepszy

najlepszy zel na problemy ze skora!!
uzywalam wielu zeli, ale zawsze wracam do normadermu.

- doskonale oczyszcza
- widac poprawe stanu skory
- jest baardzo wydajny
- nie uczula

jedyny minus to to ze wysusza skore i to dosc mocno, jednak ja zaraz po umyciu nakladam na twarz krem nawilzajacy i wszystko jest ok :)

Ilość zużytych opakowań: nie pamietam

bdb

Używam na zmiane z la roche possay effeclar,ten jest silniejszy dokladniej oczyszcza twarz,lekko wysusza. Gesta konsystencja,wydajny,dozownik z pompka na plus,przyjemny zapach.Dobrze odswieza i oczyszcza skore przetluszczajaca sie.Ja najczesciej kupuje 400ml opakowanie za ok 30zł wiec cena jest niska tym bardziej w porownaniu z drogeryjnymi zelami typy garnier czy cos, polecam sprobowac,niezastapiony przy łzs.
Recenzja nie jest sponsorowana,produkt kupiony za wlasne pieniadze
Używam tego produktu od:kilku miesiecy

mam do niego sentyment

Bardzo wiele zawdzięczam temu żelowi - przy czym zdecydowanie jego dużo starszej wersji, jeszcze w nieprzezroczystym opakowaniu. Tak jak ktoś niżej napisał - to dzięki niemu zaczęłam wyglądać jak człowiek.
Od tego czasu trzymam się Normadermu między innymi z wdzięczności i sentymentu ;)

Żel zdecydowanie nie jest dla każdego, bo potrafi wysuszyć, ale za to świetnie radzi sobie ze zwalczaniem pryszczy (z zaskórnikami już niestety nie jest tak dobrze). W połączaniu z dobrym kremem nawilżającym powinno być ok.
Poleciłabym go osobom walczącym z naprawdę problematyczną cerą. Jeśli nie jest bardzo źle (co najwyżej sporadyczne krostki itp), to kosmetyk może zrobić więcej szkody niż pożytku.

Nie wiem czy kupię, bo cera mi się poprawiła i chyba będę szukać delikatniejszych kosmetyków.

Używam tego produktu od: 7 lat (?) z przerwami
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 3 lub 4

Tylko dzieki seri Vichy Normaderm wygladam jak czlowiek. Mam cere mieszana. Mysle, ze to czy zel wysusza czy tez nie zalezy od... osoby:). Mnie ten kosmetyk bardzo odpowiada, nie czuje sciagniecia skory, ani tez nie zauwazylam problemow znawilzeniem, jest wydajny i ladnie pachnie. Naprawde godny polecenia. Widac poprawe stanu skory juz po kilku zastosowaniach. Tym ktorzy chca zaryzykowac kupno polecam przejsc sie do sklepu, apteki i po prostu poprosic o probke. Zreszta mysle ze tak powinno sie robic przy kazdym kosmetyku bo isc poprostu na zywiol,to troche za drogi interes. Nieprawdaz?

Używam tego produktu od: 2 miesiecy

wysusza

Dobrze że skusiłam się tylko na miniaturę, a to dlatego że żel ma wiele minusów:
-jest bardzo gęsty, zbyt gęsty
-wysusza skórę, nawet stosując go raz na 2 dni wieczorem
-Szczypie i podrażnia wysuszoną już skórę
-myjąc należy omijać okolice oczu, o czym ciągle zapominam i łzy ciekną potem niekończącymi się potokami po policzkach

Równie dobrze oczyszczają inne żele, które nie maltretują tak mojej skóry, pomimo tego że jest tłusta.

Używam tego produktu od: kilka tygodni

Świetny

Widzę, że opinie na temat tego żelu jak i całej serii Normaderm są podzielone. Jednak mi ten żel bardzo odpowiada. Oczyszcza pory i utrzymuje moją tłustą cerę w dobrym stanie, cera jest zdecydowanie ładniejsza odkąd go używam. Dobrze się pieni i ślicznie pachnie, jest niesamowicie wydajny. Chyba mój KWC =)