Fitomed, Mydlnica Lekarska, Łagodny żel do mycia twarzy do cery tłustej (stara wersja)

Cena PLN 7.50

Jest to żel o działaniu myjącym, ściągającym, regulującym wydzielanie łoju, oczyszczającym i łagodzącym.

Tani, skuteczny, sprawdzony

Opakowanie proste - zwykła przezroczysta butelka z zamykaniem typu klik. Minusem, po raz kolejny, jest zmywający się termin przydatności drukowany na zakrętce.
Zapach ziołowy, naturalny, przyjemny na nosa. Trochę słodki, pewnie za sprawą wyciągu z lipy (bo nie wiem jak pachnie prawoślaz czy nostrzyk).
Jest bardzo wydajny - stosowałam go dwa razy dziennie i wystarczył na ponad 2 miesiące. Nie powodował podrażnień ani przesuszenia. Dobrze i szybko się zmywał.

Ilość zużytych opakowań: 1 normalne

Super produkt

Żel ten jest chyba najlepszym jaki kiedykolwiek stosowałam. Ładnie oczyszcza skórę, nie powodując jej nieprzyjemnego ściągnięcia. Nie wysusza jej. Jest bardzo (!) wydajny. Wystarczy mała kropla, tak mocno się pieni. Cena jest naprawdę niska, za to jakość wysoka.
Wielkim dla mnie plusem jest naturalny skład. Kocham naturalne kosmetyki.
polecam :)

Używam tego produktu od: 1roku
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Dla mnie ideał

Niska cena i dobra jakość.Żel jest bardzo delikatny nie powoduje ściągnięcia skóry,ma delikatny ziołowy zapach.Ładnie się pieni i oczyszcza twarz nie podrażnia ,zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu cery.Jak dla mnie jest super...jeden z lepszych które używałam .Polecam

Używam tego produktu od: ...od paru tygodni
Ilość zużytych opakowań: małe

bardzo dobry

Używałam różnych żeli do mycia twarzy a ten najbardziej mi się spodobał. Mam cerę tłusta trądzikową, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wiele innych żelów powodowało wysyp pryszczy lub zbyt przesuszało skore. Na fitomed trafiłam przypadkiem w aptece. Każdy ma inną cerę, która różnie reaguje na różne produkty. Według mnie ten żel jest godny wypróbowania bo nie zawiera różnych uczulających "specyfików". Na mojej cerze bardzo dobrze się sprawdził, świetnie oczyszczał, poprawił stan cery, nie wysuszał za bardzo, wypryski rzadziej się pojawiały a istniejące szybko goiły.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 małe 200ml

Gdybym wiedziała jakie skutki powoduje nie wybrałabym go :(

Na ten produkt natknęłam się przypadkowo. Poprzednio używałam żelu z niebieskiej serii Under Twenty. W aptece nie było tego produktu wiec zmuszona kupiłam właśnie żel "mydlnica lekarska". Po zużyci jednego opakowania nie jestem z niego zadowolona. Wysusza cerę, zamiast hamować to powoduje powstawanie wągrów, nie zmywa też resztek makijażu. Niestety podczas jego używania na czole pojawiło sie wiele wyprysków. Teraz z powrotem powróciłam do Under Twenty i jest OK :)

Używam tego produktu od: maj
Ilość zużytych opakowań: 1 (opakowanie 200 ml)

natualny

Pisałam już recenzję tego produktu, ale z powodów technicznych została usunięta. Także jeszcze raz napiszę, że jest to bardzo dobry i skuteczny produkt.
Jest wodnisty, ale mimo to wydajny, wystarczy odrobina do umycia twarzy. Świetnie oczyszcza i delikatnie ściąga, mi to odpowiada. Mimo że jest to produkt ziołowy, radzi sobie z makijażem. W ostateczności można nim zmyć tusz i podkład, a rano nie obudzi się z panda pod oczami;)
Zużyłam kilka opakowań i na pewno do niego wrócę jeszcze nie raz.

Używam tego produktu od: od roku
Ilość zużytych opakowań: kilka

łagodny

żel jest rzadki, ale bardzo wydajny, używałam go przez prawie 4 miesiące i przestałam bo zwyczajnie mi sie znudził - a mam jeszcze pół butelki
naprawdę wystarczy kropla i już sie pieni - nie jest to jednak piana gęsta, kremowa, trzeba sie do niej przyzwyczaić
ma piękny, miodowo ziołowy zapach
myje średnio skutecznie, trzeba pamiętać, że ma być delikatny, nie daje takiego mocnego uczucia odświeżenia, ale zmywa makijaż, nawet niektóre tusze - zauważyłam jednak, że na makijażu gorzej sie pieni i często dla pewnosci myłam sie jeszcze raz
wole uzywać go na rano, lepiej sie sprawdza, skóra nie jest podrażniona, nawet jakieś miejsca suche czy z uczuleniem, nie woła też tak szybko o smarowanie kremem

Używam tego produktu od: lato 2009
Ilość zużytych opakowań: połowa 1

Hmmm a miało być tak dobrze

Cóż zacznę od opakowania : niezbyt atrakcyjne, czysty minimalizm.
Zapach: ziołowy, delikatny, przyjemny.
Konsystencja: typowa dla mydła w płynie, mało treściwa ale dobrze się pieni.
Wysusza cerę niestety :(
u mnie nie sprawdził się ponieważ powodował wysyp nowych wykwitów choć nie mam cery trądzikowej.

fajny, plecam

bardzo fajny żel i w dobrej cenie.
-zapach typowo ziołowy ale przyjemny jak dla mnie
-dobrze oczyszcza nie wysuszający przy tym skóry, stosowałam go nawet do zmywania tuszu i nie podrażnił skóry wokół oczy- a więc rzeczywiście łagodny.
-niestety dosyć szybko się zużył
Ale kupię kolejne opakowanie aby znajdę w jakiejś aptece:)

Używam tego produktu od:10.06.2009

fajny żel

żel jest naprawdę fajny.Dobrze zmywa nawet mocny makijaż i oczyszcza skóre.Po jego użyciu jest ona przyjemna w dotyku.Kilka razy zdarzyło mi się,że ją troszkę przesuszył,jednak były to sporadyczne przypadki i wystarczyło kremik nawilżający położyć:)Zapach dość przyjemny,konsystencja troszkę lejąca jednak ogólnie jest to naprawde kosmetyk godny polecenia:)

Używam tego produktu od:kilku tyg
Ilość zużytych opakowań:niecałe 1

Lepszy, niż wersja do suchej

Jestem ostrożna w przyznawaniu KWC, na razie daję bardzo mocne 4*. Wcześniej zużyłam dwie buteleczki żelu do skóry suchej i wrażliwej i nie byłam aż tak zadowolona, jak z tego żelu. PLUSY: zapach - przyjemny, naturalny, dosyć intensywny, ale nie drażni; opakowanie - poręczne, tradycyjne, praktyczne - nie otwiera się samo, nic się z niego nie wylewa, widać ile żelu zostało, na etykiecie umieszczono niezbędne informacje; połączenie jakość-cena-pojemność - solidny, skuteczny produkt za ok. 8 zł i o zadowalającej pojemności; wydajność - pomimo konsystencji całkiem niezła; efekty działania - skóra twarzy jest odświeżona, gładsza, a jednocześnie nie przesuszona, czy napięta. MINUSY: konsystencja - żel to na pewno nie jest, za wodnisty (ale szybko opanowałam używanie tego kosmetyku); dostępność - różnie z tym bywa. PODSUMOWUJĄC: solidny, pomagający cerze polski produkt. Zamierzam zużyć jeszcze niejedną buteleczkę. Ogólnie jestem zadowolona z produktów Fitomed. Polecam!

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

bardzo dobry

świetny
ma wiele zalet:
tani, wydajny, ziołowy, nie wysusza, nie podraznia
mam wrażenie, ze skora jest świetnie oczyszczona po myciu nim
kończe pierwsze opakowanie i już zamówilam w aptece drugieUżywam tego produktu od: miesiąca