Alterra, Feuchtigkeits - Spulung Granatapfel & Aloe Vera (Nawilżająca odżywka `Granat i aloes`)

Alterra Feuchtigkeits – Spulung Granatapfel & Aloe Vera to odżywka przeznaczona dla włosów suchych oraz zniszczonych. Odżywia oraz nawilża włosy. W produkcie znajdują się składniki najlepszej jakości. Kompleks roślinny, w którego skład wchodzą ekstrakty z granatu, kwiatu akacji oraz aloesu nawilżają, pielęgnują oraz wzmacniają suche, zmęczone oraz zniszczone włosy.

Właściwości odżywki Alterra Feuchtigkeits – Spulung Granatapfel & Aloe Vera:
- niestosowany dermatologicznie,
- bez silikonów, parafiny oraz produktów naftowych,
- produkt wegański,
- wolny od syntetycznych aromatów, konserwantów oraz barwników,
- do normalnej skóry głowy,
- do włosów zniszczonych i suchych,
- ma właściwości regenerujące.

do włosów suchych i zniszczonych
regenerujące
bez silikonów
w tubie
Skóra głowy
normalna

Dobra jak każda inna tylko że tania

Miałam już kilka odżywek w swoim życiu, a ta niczym nie odbiega od nich jakością. Włosy stają się miękkie, przyjemne w dotyku i łatwo się rozesują. Przez to, że odżywka jest gęsta to wystarczy jej niewielka ilość, żeby pokryć włosy, przez co jest bardzo wydajna. Niewykluczone, że jeszcze do niej wrócę.

Kiedyś używałam, była bardzo dobra! Teraz skład tragiczny.

Zużyłam jedno opakowanie. Teraz raczej nie wrócę z powodu alergii i nowej gorszej wersji.

Zalety:

– gęsta
– wydajna
– tania
– działa dobrze (nawilża, natłuszcza)
– ładny zapach mimo, że unikam teraz substancji zapachowych w składzie, słodki, nie za mocny, ale wolałabym jakiś bardziej owocowy, tropikalny, taki mdły jest

Wady:

– szkoda, że nie ma takiej wersji bez substancji zapachowych i barwników
– dla osób kupujących kosmetyki zapachowe uwaga na dużo alkoholu!

Ogólnie: hit, dla mnie obecnie niestety odpada. Może kiedyś zaryzykuję, ale nie zmienia to faktu, że była bardzo dobra w swojej kategorii. Jeśli nie najlepsza. Teraz słabo. Skład straszny.

Mieszane odczucia

Odżywka od marki Alterra, czyli bardziej naturalnej, rodzimej marki drogerii Rossmann, wpadła w moje ręce ponieważ słyszałam i czytałam na jej temat bardzo dużo dobrych recenzji oraz opinii. Sama szukałam czegoś o typowo nawilżającym, humektantowym składzie i w przystępnej cenie. Moje włosy niezwykle lubią ten składnik i przyjmują go z dużym entuzjazmem, a przy okazji wyglądają dzięki niemu naprawdę pięknie. Posiadają one średnią porowatość, przez cztery lata były chemicznie rozjaśniane, teraz od ponad roku farbuje je za pomocą henny z dodatkiem amli oraz indygo.

Kultowa odżywka, która dobrze sobie radzi

Z tą odżywką polubiłam się baaardzo dawno temu kiedy kosztowała jeszcze 4 zł za butelkę. Nie rozstaję się z nią od kilku lat i lubię jej używać minimum raz w tygodniu na moje włosy. Lubię w niej wszystko - zapach, całkiem przyjemny skład, cenę i efekty jakie przynosi. Moje włosy ją po prostu lubią, są po niej nawilżone, miękkie i odżywione.

Całkiem fajna odżywka

Odżywka kupiona w drogerii Rossmann, posiada wygodne opakowanie oraz bardzo przyjemny zapach. Dobrze się rozprowadza oraz bez problemu spłukuje. Odżywka ułatwia rozczesywanie a włosy po zastosowaniu zdecydowanie miękkie i gładkie. Nie są szorstkie wręcz przyjemne w dotyku i zdecydowanie lepiej wyglądają.

Odżywienie o zapachu granata

Szamponów z Alterry używam od dawna, ale jakoś popularność tej odżywki przeszła obok mnie niezauważalna. Dopiero niedawno ją kupiłam i od razu zabrałam się do testowania.

Produkt dostępny w każdym Rossmannie, zakup nigdy nie sprawia problemów. Na plus oczywiście działa również niska cena. Opakowanie proste, poręczne, wykonane z dobrej jakości plastiku, nie widać na nim większych śladów użytkowania. Na tyle znajdują się informacje o składzie. Super, że to produkt wegański, bez silikonów. Trochę szkoda, że ten aloes jest tak nisko w składzie. Odżywka ma bardzo gęstą konsystencję, nie ścieka z włosów. Łatwo się ją nakłada na włosy. Przyjemny jest także zapach, faktycznie pachnie granatem, ale nie jest to mocno wyczuwalna, męcząca woń.

Moje włosy: średnioporowate, farbowane, skłonność do przetłuszczania i przyklapu. Stosuję te odżywkę bardzo często, również jako podkład ochronny pod szampon. Odżywka ładnie nawilża włosy, są po niej wyraźnie odżywione i ładniejsze. Nie obciąża ich, nie powoduje dodatkowego przyklapu, nie ma również wpływu na przetłuszczanie się. Włosy są wygładzone i łatwiej się rozczesują.

Naprawdę przyjemna odżywka, zwłaszcza w takiej cenie. Lubię ją za zapach i działanie.

Odżywka z alkoholem nie jest w stanie nawilżyć włosów!!!

Odżywka od razu jest skreślona z mojej listy z powodu alkoholu w składzie.
Alkohol wysusza, co działa odwrotnie do tego co zamierza producent.
Po zużyciu opakowania jestem w stanie powiedziec ze wysusza włosy, puszy je bardzo.
Jedyny plus to zapach tej odżywki.
W tej samej cenie możemy znaleźć dobre odżywki, z dobrym składem, które naprawdę dobrze wpłyną na włosy.

Brak działania

Odżywka jest bardzo gęstej konsystencji, dość ciężko rozprowadza się na włosach, co powoduje że produkt jest mało wydajny.
Jej zapach jest dość ciężki, chemiczny.
Co do działania to przyznam że nie zauważyłam żadnej spektakularnej zmiany. Włosy są szorstkie, ciężko się je rozczesuje.

Dobra tania odżywka z Rossmana

Pamiętaj jak za dzieciaka (gimnazjum/zawodowa) kupowałam ją do włosów bo na takie tańsze odżywki było mnie wtedy stać . Bardzo lubiłam jej zapach , to ja działała na moje suche falowane włosy .
Byłam z niej bardzo ,ale to bardzo zadowolona i często trafiała do mojego koszyka. Lecz gdy zaczęłam farbować włosy po 20 roku życia , już nie byłam z niej taka zadowolona. Nie wiem od czego to zależało , może że wcześniej nie farbowałam włosów i efekt by lepiej widoczny i odczuwalny?

Bardzo dobra odżywka, ale zapach mnie zmęczył

Dawno, dawno temu uwielbiałam zapach linii owoc granatu Alterry. Zapoznając się ze składem recenzowanego produktu uznałam, że mi odpowiada i chętnie wrócę wspomnieniami do tych nut zapachowych. Odżywki do włosów to dla mnie produkt pierwszej potrzeby, używam im zawsze po myciu włosów, czyli codziennie wieczorem. Moje włosy są długie, na końcach przesuszone i podatne na rozdwajanie. Lubią się elektryzować. Są cienkie i delikatne, ze swej natury błyszczące.

Opakowanie zawiera 200 ml produktu. Jest więc niewielkie, ale bardzo poręczne. Lekkie i wygodnie leży w dłoni. Z pewnością dzięki swojemu kształtowi świetnie sprawdzi się w podróży, w szczególności, że posiada zatyczkę, która dość mocno zabezpiecza produkt przed rozlaniem. Zatyczka jest na klik, co bardzo ułatwia dozowanie. Można na niej postawić opakowanie, dzięki czemu odżywka spływa sobie stopniowo ku dołowi, sprawiając, że nie trzeba od połowy irytująco tym opakowaniem machać. Konsystencja jest gęsta, więc cała nie spływa, pod koniec osadza się na ściankach i warto opakowanie odkręcić i je wydostać, lub po prostu rozciąć. Buteleczka wykonana jest z dobrej jakości plastiku, niestety białego, więc nie widać zużycia. Szata graficzna niezła, nawet ładna kolorystyka, ale napisy niezbyt czytelne. Trzeba się dokładnie wpatrzeć. Myślę jednak, że jak za tę cenę wykonanie jest bardzo dobre. Najważniejsze, że spełnia swoją funkcję.

Jak już wspomniałam we wstępie, najbardziej charakterystyczną cechą tej linii jest zapach i kiedyś bardzo go lubiłam.
Pierwsze skrzypce gra tutaj zdecydowanie granat, aloesu za bardzo mój nos nie wyczuwa. Niestety nie było to przyjemne spotkanie, po latach po prostu przestał mi się ten zapach podobać. Jest teraz dla mnie za słodki, taki mdły. Dość mocny, wyraźnie go czuć podczas mycia. Potem łagodnieje, ale całkiem z włosów nie znika, co oczywiście jeśli nam się zapach podoba będzie ogromnym plusem. Konsystencja jest biała, trochę przypomina mi pastę do zębów. Gęsta i nie sprawia problemów w aplikacji. Skład jest naturalny i bogaty, bazuje na roślinnych olejach i ekstraktach. Nie zawiera fenoksyetanolu. Dostępność i cena to jedne z większych atutów tego produktu, ale też ogólnie całej marki.

Muszę Wam przyznać, że żadna ze mnie włosomaniaczka. Owszem, ważna jest dla mnie pielęgnacja włosów, z lubością stosuję odżywki, maski czy olejki. Nie dla mnie jednak równowaga PEH czy olejowanie. Chcę, żeby było wiadomo, z poziomu jakich potrzeb i oczekiwań oceniam ten produkt. A moje naprawdę spełnił. Używałam po każdym myciu, nakładałam mniej więcej od ucha w dół i trzymałam 1-2 minuty. Potem na niej włosy rozczesywałam i dopiero spłukiwałam. Przede wszystkim nawilża, włosy wyglądają dużo lepiej niż bez użycia odżywki. Wygładza je, sprawia, ze są miękkie, dodaje też im blasku. Nie obciąża, chociaż życzyłabym sobie, żeby trochę bardziej dociążała. Nie wzmaga przetłuszczania. Ułatwia rozczesywanie, nie musiałam ich mocno szarpać, szczotka gładko sunie. Odżywka ograniczyła też elektryzowanie, z czym często się zmagam. Nie miałam większego problemu ze zmyciem jej. Uważam, że jak za tę cenę naprawdę jest warta przetestowania, ode mnie ma mocną czwórkę. Szkoda tylko, że zapach mnie tak męczy, z tego co wiem jednak wielu osobom się podoba.

u mnie super się sprawdziła, Cena bardzo niska i często jest na promocjach. Włosy są błyszczące i nawilżone, Polecam wczesywać ją ma mokrych włosach, moje włosy zawsze są bardzo gładkie i pięknie pachną. Jedna z moich ulubionych odżywek! jest to moje 4 opakowanie

Produkt zakupiłam w wersji podróżnej, aby móc go przewieźć w bagażu podręcznym. Nie miałam co do niego wysokich oczekiwać, a bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
Używałam go do mycia OMO. Sprawdził się na prawdę dobrze. W przyjemny sposób nawilżył i odżywił włosy. Po wysuszeniu ich włosy były gładkie, błyszczące oraz łatwe w rozczesywaniu. Dodam, że jestem posiadaczką włosów średnioporowatych. Inną zaletą jest zapach - jest boski!
Uważam, że bardzo warto go spróbować, szczególnie za taką cenę. Jego działanie na tyle mi się spodobało, że zakupiłam również standardową wersję