Letni manicure kojarzy nam się przede wszystkim z soczystymi kolorami, które pięknie kontrastują z opaloną skórą. Dzięki color blockingowi teraz na taki rzucający się w oczy manicure możemy spojrzeć z jeszcze innej strony.

Reklama

Co to jest color blocking?

Jak już pewnie się domyślacie chodzi o intensywne barwy. Ale pójdźmy o krok dalej :).

Color blocking to, jak mówi definicja, połączenie kolorów mocno kontrastowych i mocno nasyconych, a takie właśnie soczyste kolory w roku 2017 są modne. Ten trend wygląda wyjątkowo interesująco, kiedy zastosowany jest w postaci geometrycznych wzorów, które w tej chwili są również bardzo popularne i możliwe do zastosowania w stylizacji paznokci - wyjaśnia Joanna Janicka, manager ds. nowych trendów Semilac.

A jakie kolory najlepiej połączyć w takiej stylizacji paznokci?

Color blocking na paznokciach

Ten krzykliwy dla niektórych motyw na paznokciach powraca dzięki zeszłorocznym pokazom mody. Jaskrawe i soczyste barwy całkowicie opanowały wybiegi i już wtedy wiedziałyśmy, że pojawia się w sezonie wiosenno-letnim nie tylko na ubraniach.

W roku 2017 ten trend szturmem zdobywa świat mody i designu, ponieważ projektanci zgodnie z prognozami trendów proponują nam maksymalnie nasycone kolory. Dodatkowo efekt nasycenia podbijają kontrastowe zestawienia kolorystyczne, dzięki czemu wyraziste odcienie są niezwykle widoczne. Tegoroczne wcielenie color blockingu mieliśmy okazję oglądać podczas targów kosmetycznych w Nowym Jorku, czy też tygodniu designu w Mediolanie - mówi Joanna Janicka.

Marka Semilac postanowiła pójść tym tropem i stworzyć intensywne kolory przy współpracy z wokalistką Margaret. W kolekcji Semilac SemiBeats by Margaret znajduje się dziewięć niezwykle intensywnych odcieni, w tym neonowych, które pięknie podkreślą opaleniznę.

Zobacz także
Żeby móc w pełni cieszyć się tą kolorową erą mody, najwięksi projektanci proponują najrozmaitsze połączenia kolorów, również te, które do tej pory uchodziły za niepasujące do siebie, a wręcz kontrowersyjne w ogólnym rozumieniu elegancji, której domeną jest przecież umiar. W roku 2017 tych granic nie ma - miłośniczki kolorów wreszcie mogą poszaleć - dodaje Joanna Janicka.

Zdjęcie: Własne

Jak łączyć ze sobą intensywne kolory?

Do odważnych świat należy i nie należy bać się łączenia ze sobą intensywnych barw. Z pozoru niepasujące do siebie kolory mogą na paznokciu tworzyć naprawdę zgrany duet, który będzie wyróżniał się tle stonowanej stylizacji.

Najbardziej charakterystyczne połączenie kolorów w color blockingu to zestawienie czerwieni i różu, niebieskiego i oranżu lub fioletu i szmaragdu - mówi Joanna Janicka.
Reklama

Jeśli jesteście ciekawe, jak efekt łączenia takich kolorów prezentuje się na paznokciu, to zapraszamy do naszej galerii - tam znajdziecie całkiem sporo inspiracji :).Zdjęcia w galerii: Materiały prasowe

Reklama
Reklama
Reklama