Reklama

Kwasy na przebarwienia to alternatywa dla laserów i rozwiązanie na problem nierównomiernego rozmieszczenia melaniny w skórze. Mogą one zmniejszać jej ilości w komórkach, przyspieszać usuwanie barwnika, ale też wpływać na redukcję aktywności czynników, które mają wpływ na proces ich powstawania. Kwasy stosować można zarówno w formie zabiegów na twarz, bardziej inwazyjnych i silniej złuszczających, jak i w formie kremów, serum do twarzy, czy toników zawierających je jako jeden ze składników na przebarwienia.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak działa kwas glikolowy na przebarwienia?
  2. Stosowanie kwasu azaleinowego na przebarwienia
  3. Kwas ferulowy na przebarwienia - działanie
  4. Wpływ kwasu mlekowego na przebarwienia na twarzy
  5. Czy kwas kojowy działa na przebarwienia?
  6. Kwasy na przebarwienia pozapalne

Jak działa kwas glikolowy na przebarwienia?

Kwas glikolowy działa na przebarwienia na twarzy (zarówno te po trądziku, jak i po ekspozycji na słońce), rozjaśniając je i jednocześnie dodając skórze blasku. Ma właściwości złuszczające, a tym samym wygładzające cerę i napinające. Zalicza się do kwasów owocowych AHA. Ma zdolność łatwego przenikania przez skórę. Działa nawilżająco na cerę, potrafi spłycać zmarszczki i ma właściwości stymulujące produkcję kolagenu i elastyny. Regeneruje ją, ale też odżywia i spłyca blizny. Przeznaczony jest do cery dojrzałej, suchej i z przebarwieniami. Z używania kwasu na twarz należy zrezygnować, jeśli cierpi się na atopowe zapalenie skóry.

Do kosmetyków z kwasem na przebarwienia, które możemy stosować w domu należy tonik z kwasem glikolowym, Bielenda Professional, Acid Booster. W katalogu KWC ma ocenę 5/5.

Efekt rewelacyjny. To po prostu cudowny peeling. Po 2 tygodniach stosowania te ciemniejsze plamki mocno zbladły, a te jaśniejsze całkowicie zniknęły!!! Twarz ma jednolity kolor, wszystko wygląda super. Podobno dobrze działa też na zmiany potrądzikowe i inne zmiany skórne ale osobiście nie miałam z tym do czynienia. Szczerze polecam ten produkt. Kurację warto zrobić zimą bo w lecie to jest zabronione

- napisała o kwasie na przebarwienia

Stosowanie kwasu azaleinowego na przebarwienia

Kwas na przebarwienia, który możemy stosować na skórę wiosną i latem (przy odpowiednim filtrze i rezygnacji z intensywnego opalania). Sprawdza się na zmiany pigmentacyjne powstałe w wyniku trądziku, jak i te posłoneczne. Ma lekkie działanie złuszczające, przeciwzapalne i delikatnie rozjaśnia skórę. Posiada właściwości antybakteryjne, ale też regulujące produkcję sebum. Jest łagodny dla skóry, nie powodując widocznego schodzenia skóry z twarzy. Jest polecany osobom zmagającym się z trądzikiem. Redukuje zaskórniki i zwęża pory.

Do kosmetyków z kwasem na przebarwienia należy The Ordinary Azelaic 10% kwas Azelainowy. Wizażanki przyznają mu ocenę 4,2/5.

- napisała o produkcie

" /]

Kwas ferulowy na przebarwienia - działanie

Kwas ferulowy może być stosowany na zaczerwienienia i przebarwienia, również te związane z fotostarzeniem się skóry. Jest dobrym rozwiązaniem na zmiany pigmentacyjne. Rozjaśnia je i wyrównuje koloryt cery, zapobiegając powstawaniu nowych. Dodatkowo nawilża ją, działa przeciwzapalnie i kojąco. Może być stosowany na cerze tłustej i problematycznej. Działa jak filtr ochronny, dlatego stosowany jest w kremach przeciwsłonecznych.

Zapobiega starzeniu się skóry, jest silnym antyoksydantem, pobudzając naskórek do produkcji kolagenu i elastyny. Kwas na przebarwienia może być łączony z witaminą C i E. Wpływając na zwiększenie ich stabilności.

Do kosmetyków z kwasem na przebarwienia należy koncentrat na plamy i przebarwienia Yoskine, Maryoku Silk. W KWC ma ocenę 4,1/5.

- napisała o kwasie na przebarwienia

" /]

Wpływ kwasu mlekowego na przebarwienia na twarzy

Kwas mlekowy jest jednym z łagodniejszych. Wolniej przenika przez skórę, jest niekomedogenny i działa silnie nawilżająco. Sprawdza się na cerze tłustej i mieszanej ze skłonnością do powstawania na nich niedoskonałości, jak również suchej i odwodnionej. Zawdzięcza to zarówno zdolnościom zapobiegającym powstawaniu zaskórników, jak i zatrzymywania wody w naskórku.

Działa antybakteryjnie, wspomaga gojenie się skóry i zwiększa produkcję ceramidów. Złuszcza naskórek, wygładzając go i jednocześnie wyrównując koloryt skóry. Wpływa na redukcję przebarwień, również potrądzikowych. Sprawdza się na cerze dojrzałej. Poprawia jej jędrność, wspomaga produkcję kolagenu i elastyny.

Do kosmetyków z kwasem na przebarwienia złuszczający tonik z kwasami AHA i PHA A.Florence Skincare

Czy kwas kojowy działa na przebarwienia?

Kwas na przebarwienia, który rozjaśnia zmiany pigmentacyjne, jak piegi, czy plamy starcze. Poprawia wygląd blizn, rozjaśnia plamy posłoneczne i redukuje pajączki. Sprawdza się w pielęgnacji cery trądzikowej. Ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Wśród jego właściwości znajdziemy też zdolność do poprawy elastyczności skóry, co kwas zawdzięcza działaniu antyoksydacyjnemu. Nie można stosować go jednak zbyt często i intensywnie, bo może spowodować nadwrażliwość cery. Radzi sobie również z przywracaniem kolorytu szarej cerze, która potrzebuje rozświetlenia. Ma właściwości złuszczające. Może być łączony z witaminą C, arbutyną, ale też kwasem migdałowym i mlekowym.

Do kosmetyków z kwasem na przebarwienia zalicza się rozjaśniający krem na noc z kwasem kojowym i askorbinowym, BingoSpa. W katalogu KWC oceniany na 3,8/5.

- pisze dakota123

" /]

Kwasy na przebarwienia pozapalne

Przebarwienia pozapalne mogą powstać m.in. po kontaktowym zapaleniu skóry, czy trądziku. Na świeże zmiany trądzikowe, które przechodzą proces gojenia się skóry nie należy od razu stosować kwasów o silnym działaniu złuszczającym. Dobrze jest wprowadzić łagodną pielęgnację, pozwalającą skórze na regenerację i ukojenie, rezygnując z ostrych peelingów.

Do kwasów, które zmniejszą ilość melaniny w skórze należą m.in. kwas azelainowy, kwas kojowy, czy kwas fitowy. Te, które usuwają barwnik to m.in. kwas glikolowy i kwas salicylowy.

Reklama

Oprócz kwasów na przebarwienia zastosować można również niacynamid o właściwościach nawilżających, regenerujących, ale też rozjaśniających i antyoksydacyjnych. Rozwiązaniem jest też arbutyna o działaniu silnie depigmentacyjnym, rozjaśniające witaminy A i C, ale też madekasozyd. Do pielęgnacji włączyć można też arnikę czy kozieradkę.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane