Reklama

Olej moringa odkryto na wyspie Haiti. Pochodzi on z tzw. „drzewa życia”, którego pędy, liście, kora i owoce są wykorzystywane w medycynie i kosmetyce przez tamtejszą ludność. Jego działanie oczyszczające można pokazać na przykładzie zanieczyszczonej wody, która w połączeniu ze sproszkowanymi liśćmi moringa staje się zdatna do picia i pozbawiona bakterii.

Reklama

Jak działa olej moringa?

Olej moringa może być stosowany zarówno na twarz, skórę głowy, a także całe ciało. W każdym z tych przypadków pozwoli nam uporać się z problemem suchości, zanieczyszczenia i podrażnień.

Olej moringa na twarz

Włączenie oleju moringa do swojej pielęgnacji twarzy pozwoli nam oczyścić pory, a także ureguluje nadmierne wydzielanie sebum. Olej świetnie sprawdzi się w przypadku skóry trądzikowej, ponieważ oprócz niwelowania nieprzyjemnych zmian skórnych, momentalnie ją ukoi. Jeśli w przeszłości zmagałyście się z nawracającymi wypryskami, a na waszej twarzy pozostały brzydkie blizny – terapia olejem moringa sprawi, że wasza skóra szybciej się zregeneruje.

Olej moringa do ciała

Jeśli w wyniku golenia lub mrozów, wasza skóra stała się wrażliwa i podrażniona, już pierwsze użycie oleju moringa pozwoli wam całkowicie ją odżywić i poprawić jej stan. Podobnie zadziała on na skórze, która odczuwa skutki nadmiernego opalania się. Dla miłośniczek relaksu również mamy dobrą informację. Olej moringa świetnie nadaje się do wykonywania masażu!

Olej moringa na włosy

Olej moringa może być stosowany zarówno na skórę głowy a także świetnie sprawdzi się na włosach średnioporowatych. Dzięki działaniu oczyszczającemu pomoże nam pozbyć się nawracającego łupieżu i pobudzi cebulki włosów powodując ich wzrost. Jeśli zmagacie się z przetłuszczającymi włosami, olejowanie włosów z użyciem oleju moringa może rozwiązać wasz problem.

Zobacz także: Olej z awokado - właściwości i cena

Skład oleju moringa

Pomimo tego, że jego skład jest bardzo bogaty, odpowiednio przechowywany olej moringa zachowuje świeżość aż do kilku lat! Zawiera w sobie aż 1700 antyoksydantów, minerały, kwas oleinowy a także:

  • Witaminę A – o działaniu nawilżającym i zapobiegającym łuszczeniu się skóry.
  • Witaminę B – o działaniu przeciwstarzeniowym.
  • Witaminę C – o działaniu rozjaśniającym.
  • Witaminę D – która ma kluczowy wpływ na kości i wygląd zębów (obecność witaminy D docenimy wyłącznie podczas spożycia oleju moringa).
  • Witaminę E – o działaniu nawilżającym, regenerującym i kojącym podrażnienia.

Inne zastosowanie oleju moringa

Nie bez powodu drzewo moringa zwane jest "drzewem życia". W krajach dotkniętych głodem, owoce tej rośliny są bardzo cenione ze względu na swoje wartości odżywcze. Zaliczają się ona do grupy superfoods, czyli najzdrowszego jedzenia na świecie.

Reklama

W Polsce produktem pochodzącym z drzewa moringa jest głównie olej, który możemy kupić zarówno w aptekach, jak i w sklepach ze zdrową żywnością. Jeśli jednak chcemy wprowadzić go nie tylko do naszej pielęgnacji, ale także diety - warto poszukać sproszkowanych liści moringa lub tabletek z ich dodatkiem, których zażycie sprawi, że nie tylko skóra, ale i organizm będą miały szansę przejść zdrowy detoks.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane