Venita, Ziołowy balsam koloryzujący z ekstraktem z henny

Powiększ Venita, Ziołowy balsam koloryzujący z ekstraktem z henny

Zgłaszająca osoba: ninon

Balsam koloryzujący o kremowej konsystencji został wzbogacony ekstraktem z henny, znanej ze swoich właściwości odżywczych. Wyjątkowe połączenie aktywnych składników barwiących i pielęgnacyjnych nadaje włosom bogate, głębokie kolory i jedwabisty polysk. Balsam ten nie zawiera amoniaku i utleniaczy. Nie rozjaśnia włosów, pozwala jedynie przyciemnić lub rozświetlić ich naturalny kolor. Jest to kolor zmywalny (tak informuje producent na swojej stronie). Bogata gama kolorów: blondy, rudości, czerwienie, brązy, fiolety i czernie. W sumie 18 odcieni.

Cena: 6,50 zł

• Na pewno nie
  • Posiadam włosy wysokoporowate, świadomą pielęgnacją doprowadziłam je już do stanu, który względnie mnie zadowala, ale końcówki nadal mają tendencję do rozdwajania się.

Balsam Venity kupiłam chcąc podkręcić trochę odcień swoich włosów. Wybrałam odcień 15-Brąz. Trafiłam na Venitę w Auchanie, na półce stało ich dość dużo, były także inne kolory. Zapłaciłam ok. 8 zł.

Kolor: wyszedł mi piękny, głęboki brąz. Serio, bardzo fajny, naturalnie wyglądający kolor. Do mojego typu urody może zbyt ciemny i zbyt chłodny, chociaż spodziewałam się, że będzie to ciepły, wpadający w rudość odcień.

Pielęgnacja: jeśli chodzi o pielęgnujące działanie kosmetyku, to u siebie nie zaobserwowałam niczego takiego, stąd nie rozumiem dlaczego producent upiera się tutaj przy nazwie "balsam". Włosy nie były bardziej miękkie niż zwykle, błyszczące owszem, ale odkąd zaczęłam je olejować są takie na co dzień. Za to końcówki - istny dramat. Suche, szorstkie. Fakt, miałam z nimi problem już wcześniej, ale czegoś takiego się nie spodziewałam, tym bardziej, że w składzie nie ma amoniaku ani utleniaczy. W efekcie końcówki musiałam obciąć.

Trwałość: i tutaj kompletna klapa. Myję włosy co drugi dzień łagodnym szamponem bez SLS. Włosy mam wprawdzie , jak juz wspomniałam, wysokoporowate i nawet trwała farba wypłukuje się z nich szybciej niz powinna, ale w przypadku tego balsamu koloru nie było juz po TYGODNIU od nałożenia. Trwałość to w moim przypadku jakieś 4 mycia łagodnym szamponem.

Podsumowując , wg. mnie produkt nie jest wart zachodu. Ba! Nie jest nawet wart wydawania tych 6 czy 8 zł. Dłużej trzymały się u mnie nawet zmywalne farby, a jeśli chodzi o kolor+pielęgnację, to tylko khadi.

Używam tego produktu od: jedna koloryzacja
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić Joaelle za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Sprawia,że moje włosy się mniej plączą
  • Stosuję naprzemiennie kolor naturalny oraz słoneczny blond, pomiędzy farbowaniami, żeby odświeżyć odcień włosów. Miałam je nieco suche i z rozdwajającymi się końcówkami, a ten balsam sprawił, że są jakby bardziej "odżywione", miękkie, łatwiej je rozczesać.
    Produkt stosuję co miesiąc, dwa-różnie, w zależności od potrzeb.
    Jest bardzo pomocny, świetny do odświeżenia koloru i poprawienia kondycji pasm.
    Niełatwo go dostać, ale we Wrocławiu można za nim popatrzeć, w sieciach drogeryjnych "Natura"(np. w "Feriogaju", czy "Magnolii", w drogerii "Laguna", przy ul. Jastrzębiej-niedaleko Powstańców Śląskich, w "Hebe", CH. "Auchan" oraz na bazarze przy ul. Pabianickiej. Polecam

Używam tego produktu od: 3m-ce
    Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić million za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny produkt
  • Dla mnie naprawde donbry produkt, zużyłam kilka opakowań i moje włosy są w bardzo dobrej kondycji, nie zauważyłam żeby byly zniszczone, przesuszone, wrecz przeciwnie
    odcień 19- czarna czekolada
    + cena (około 7 zł w hebe)
    +bardzo wydajna, przy moich włosach do połowy pleców w zupełności wystarcza jedno opakowanie
    +łatwa aplikacja
    +włosy po farbowaniu pięknie lśnią, są miękkie i delikatne w dotyku
    +nie niszczy włosów tak jak normalne farby
    +kolor jest piękny, naturalny, ciemny, ale nie czarny
    Jeśli chodzi o trwałość u mnie trzyma się około miesiaca ( myje włosy co drugi dzień)
    - skład niestety pozostawia wiele do życzenia, jednak w porównaniu do normalnej farby znaczniej mniej niszczy włosy
    - trwałość mogłaby być lepsza, jednak za taką cene i tak jest w porządku

Ilość zużytych opakowań: 4-5

Chcesz pochwalić choices_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobra
  • plusy:
    tani
    nie niszczy włosów
    na prawde odżywia
    wydajny (używam pól tubki na włosy do łopatek)
    ładny kolor, nawet po wypłukiwaniu się
    łatwa aplikacja
    zapach nie jest tak nieprzyjemny jak przy farbie
    minusy:
    bardzo szybko się wypłukuje

Używam tego produktu od: ok roku
    Ilość zużytych opakowań: jakieś 6,7

Chcesz pochwalić Szyszkinia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny produkt, ale to nie ulubieniec
  • Zużyłam ok 6 opakowań koloru nr 19 i 2-3 koloru 15, jestem zadowolona, ale nie wiem czy nazwałabym ten produkt ulubieńcem. Zacznijmy od plusów, bo jest ich zdecydowanie więcej
    + niska cena (ok 6-7zł)
    + przyjemny zapach
    + łatwa aplikacja (w zestawie mamy tubkę z produktem, instrukcję i rękawiczki)
    + naturalnie wyglądające kolory (19 to taki ciemny brąz z fioletowym odcieniem, 15 to typowy brąz)
    + dostępnośc (Drogeria natura, Auchan)
    + nie niszczy włosów, po umyciu i wysuszeniu są sypkie i pełne blasku
    + idealne dla kogoś kto nie chce męczyć włosów farbami czy szamponetkami a jedynie podkreślić czy nieco zmienić swój naturalny kolor włosów
    no i przejdźmy do kilku minusów:
    - przy kolejnych myciach produkt spływa i brudzi wodę i wannę
    - za każdym razem kolor trzyma mi się przez inny czas (od tygodnia do dwóch miesięcy)
    - skład nie jest najlepszy
    -może zabrudzić skórę,ubranie lub ręcznik, ale jest to łatwe do zmycia

Ogólnie polecam

Ilość zużytych opakowań: około 9

Chcesz pochwalić adusienka_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chemia w naturalnym opakowaniu, ale lepsze to od zwykłej szamponetki.
  • Zacznijmy od tego, że produkt z henną ma niewiele wspólnego. A na opakowaniu jak byk: HENNA. Odejmuję za to gwiazdkę, bo może to wprowadzać w błąd.

Używałam koloru czarnego i jak po większości czarnych farb zauważyłam zwiększone wypadanie- najwyraźniej zawiera jakiś chemiczny barwnik który mi nie służy, po naturalnej hennie nie mialam tego problemu. Spiera się szybko, już po kilku myciach, na szczęście na ładny, brązowo- śliwkowy kolor (mi w każdym razie się podobał, a i komplementów na ten temat uslyszałam sporo). Farba nie zniszczyła tez wlosow na długości, póki się nie wypłukała wydawały się wręcz pogrubione. Nie straciły też blasku gdy już się sprała.

Podsumowując:

plusy:
    -Ładny kolor, natutalny, wyszedł mi jaśniejszy niż na opakowaniu ale podobał mi się.
    -Moim zdaniem spiera się na ładny kolor, wypłukiwanie nie sprawia ze włosy stają się matowe.
    -Cena bardzo atrakcyjna.
    -Łatwe nakładanie.
    -Nie niszczy włosów na długości, wręcz przeciwnie.

minusy:
    -Szybko się spiera, ale też czego oczekiwać za 6 zł.
    -Żadna to naturalna henna, może ma jej trochę w skladzie.
    -Nie jest super wydajna, na gęste włosy potrzebne są dwa opakowania, na długie nawet trzy.
    -Zwiększone wypadanie włosów!!! (Gdyby nie to dałabym cztery gwiazdki).

Szału nie ma, ale lepsza od zwykłej szamponetki, a cena zbliżona. Jeśli ktoś nie ma problemów z wypadaniem po ciemnej farbie to polecam, czemu nie.

Używam tego produktu od: Użyłam raz lub dwa, jakiś rok temu.
    Ilość zużytych opakowań: 1 lub 2.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Arvena2902 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie podoła "potrzebie odmiany"
  • Swego czasu potrzebowałam "zrobić coś inaczej". Wiosną człowiek odzywa i budzą się w nim ambicje i siły na remonty, metamorfozy- wiadomo. Mnie się zachciało rudości tak bardzo, że 10 minut później wracałam zadowolona z tą oto farbą. Dlaczego z nią? Ktoś wykupił zapas "moich" szamponetek i była to jedyna rzecz która jest całkowicie "spieralna". Jest to dla mnie niezmiernie ważne ponieważ nigdy nie farbowałam moich włosów i nie zamierzam ich katować. Poza tym włos do pasa potrzebuje...dużo.

Zalety:
    +Bardzo naturalny kolor (mi wyszedł bardzo ciemny, kasztan z miedzianym refleksem i w miarę jak się spierał- rudział) -naturalny kolor ciemny blond
    +Dostępność
    +Cena
    +Wydajność jednego opakowania jest w porządku (ja kupiłam chyba 2 i starczyły, za to duży plus)
    +Nie niszczy włosów
    +Nie przetłuszcza/nie wysusza

Wady:
    -Marna trwałość-3 dni ? To co pozostaje na włosach potem ciężko nazwać kolorem, może jakaś "chyba ruda" poświata przez kolejne 2 dni
    -Nie równe krycie- czego bym nie robiła....
    -Cena-trwałość. Cena jest niska ale wydatek 14 złotych za 2 dni rudości (1 dzień jest "dziwny", nie rudy) jest bez sensu

Jestem osobą która myje głowę codziennie więc to czy kolor trzymał się będzie komuś przez 3 dni czy przez półtora tygodnia zależy głownie od tego- i stanu włosów. Mnie póki co bardziej odpowiadają "moje" szamponetki mimo że tak jak ten produkt nie są bez wad. Nie wiem czy kupię jeszcze. Okaże się wiosną

Używam tego produktu od: 1 użycie
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania (może 3)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
  • Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić zly kotek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem niezły.
  • Całkiem niezły zwłaszcza dla osób leniwych i wygodnych.

Zalety:
    - cena
    - pielęgnacja włosów/włosy miękkie, delikatne i błyszczące/
    - wydajność
    - wygoda stosowania/można użyć bezpośrednio z tuby i nie spływa z włosów/
    - nie najgorszy zapach
    - pokrywa siwe włosy
    - ładny kolor

Wady:
    - trwałość

Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: 1 całe

Chcesz pochwalić araksol za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealna dla osób zaczynających zabawę z farbowaniem
  • Balsamem tym farbowałam swoje włosy kilka razy. Za pierwszym razem był to owoc granatu. Jestem brunetką ale kolor był naprawdę żywy. Trzymał się jakoś tydzień, choć cały czas subtelnie się wymywał. Potem przez jakiś czas pozostały mi rudawe refleksy. Za jakiś czas znowu użyłam tego samego balsamu, potem jeszcze kolejny. Pewnego razu zdecydowałam się na burgund, który osobiście bardzo mi przypadł do gustu, bo kolor wyszedł naprawdę śliczny. Pierwszego dnia był trochę za ciemny, ale mi to nie szkodziło, bo naprawdę dobrze się w nim prezentowałam. Kolor wymywał się stopniowo jak w poprzednich użyciach, aż do całkowitego zniknięcia. Przygoda z balsamami koloyzującymi venity była naprawdę ciekawa i przyjemna, bo nie zaszkodziła moim włosom, a przy okazji pozwoliła mi na zabawę kolorami.

Plusy:
    * Po farbowaniu włosy są miękkie, błyszczące, przyjemne w dotyku (taki efekt utrzymuje się kilka dni)
    * Duży wybór, jeżeli chodzi o kolory tego balsamu koloryzującego
    * Świetny dla osób, które chcą chwilowo zmienić wygląd i nie zniszczyć przy tym włosów (po kilku farbowaniach wciąż mam gładkie, gęste i nawilżone włosy)
    * Dobra cena
    * Wydajny

Minusy:
    *Trwałość. Odejmuję za to połowę gwiazdki.
    *Bałagan i jeszcze raz bałagan. Balsam ten niestety strasznie brudzi. Za to odejmuję kolejną połowę gwiazdki.

Używam tego produktu od: dwóch lat

Chcesz pochwalić halfaxa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem zachwycona
  • Kolor rubinowy - rewelacja! Pierwszy raz używałam henny. Byłam przerażaona na początku, ponieważ upaćkałam siebie nieziemsko (ręce - mimo rękawiczek, szyja, czoło) na szczęście na drugi dzień plamy zeszły Włosy natomiast mięciutkie, lśniące i puszyste. Kolor też śliczny. Zdecydowanie polecam i z pewnością będę używać tego produktu.
    Zużyłam dwa opakowania na włosy za łopatki.

Używam tego produktu od: Pierwszy raz
    Ilość zużytych opakowań: 2 pełne

Chcesz pochwalić Ev_85 za czytelną i pomocną recenzję?